Téma: Terápia

menorca 2012 dec. 07. - 10:29:04 Előzmény Cordelia
(102/182)
A hosszabb (mesterséges?) szünetek szerintem nem Marozsán Erika természetes beszédébõl adódnak (beszélne így egyébként??..), hanem valami rendezõi utasítás lehet.
menorca 2012 dec. 07. - 10:26:19
(101/182)
Azt olvastam, az agy akkor áll át, amikor az ember idegen nyelven kezd álmodni. Ami akkor persze már nem idegen.
Cordelia 2012 dec. 07. - 09:43:06 Előzmény menorca
(100/182)
mindig a környezet a meghatározó. ha például diaszpórában élt volna amerikában (amit kétlek, mert ekkor nem éri el a célját), akkor a beszédén semmit nem vennénk észre, mert sokan nem is tudnak angolul pl. Brooklyn-ban és elboldogulnak. ha direkt a tökéletes angol kiejtés volt a cél, ami érthetõ, különben egy casting-on se lett volna sikeres, akkor meg tényleg egész nap angolul beszélt. Ilyenkor kevés a napi egy telefon a családnak, mert óhatatlanul elkezded behelyettesíteni angol szavakkal a fogalmakat, ez egyszerûbb az agynak.
mulao 2012 dec. 07. - 01:37:44 Előzmény Cordelia
(99/182)
Erika esetében arról volt szó, hogy vagy 10 évig csak angolul játszott (és kint is élt) és el kellett sajátítania a tökéletes angol kiejtést, vagyis én nem csodálkoznék azon, ha közben a magyart egyáltalán nem is használta volna. Egyébként szerintem még most is, a mondatai végén hallatszik egy furcsa tájszólás, de mindenféleképpen jobban beszél most, mint amikor a Kaland miatt hazajött. Akkor fel voltam háborodva, hogy mennyire rossz a magyar kiejtése. Különben meg az agy áttud állni ara, hogy már a számunkra idegen nyelven kezdjünk gondolkodni. Plusz neki még nehezebb, hiszen még jó kiejtéssel németül is beszél, vagyis három nyelvet és kiejtést kell a fejében tartania.
menorca 2012 dec. 06. - 23:44:00 Előzmény mulao
(98/182)
Számomra tök érdekes, hogy valakinek pár évnyi külföldi lét után akcentusa lesz - ami persze nem vegytiszta angol közeg, mert közben azért beszélünk az itthon maradt családtagokkal, olykor kinti magyarokkal is, olvassuk-hallgatjuk a hazai dolgokat neten. Ismerek olyat, aki 40 éve kint él, de a magyar kiejtése semmit nem változott. De ez biztos egyénfüggõ is.
Cordelia 2012 dec. 06. - 08:31:16
(97/182)
elhiszem, hogy saját élmények is vannak a játékában, de ahogy te is, én is visszatartom a lélegzetem a többi páciens esetén. Amikor meg õ van étlapon, nem megy, mert olyan hullámos az egész: vannak jó momentumai, megvan az erotika, a terapeuta-páciens szerepkörben. Ahogy 10 centire kerülnek egymástól, vagy laura belekezd egy történetben - megszûnik a feszültség (=varázs).
Cordelia 2012 dec. 06. - 08:27:40
(96/182)
Érdekes észrevétel, lehet hogy igazad van. Bár arról nem tehet, hogy az állandó angol beszéd hatott az artikulációs szerveire és másképpen hangsúlyoz, ez természetes. Ha majd tartósan Mo. él, akkor ez el fog múlni. Nem értek hozzá, de gondolom egy igazán jó színész a testbeszédével, a mimikájával vagy akár a szemeivel is jól játszik, esetleg el tudja feledtetni az idegen artikulációt és azokat a furcsa szüneteket, amelyeket a dráma hatása miatt alkalmaz.
mulao 2012 dec. 05. - 23:43:06
(95/182)
Én mondjuk nem kedvelem Marozsánt, így dicsérni nem fogom, de mégis azt hiszem, hogy a furcsa beszédjét nem maga az hozza, hogy rosszul játszana, hanem, hogy évekig kint élt Amerikában és mire hazajött rettenetes akcentusa lett. Láttam egy riportot vele még, amikor a Kalandot forgatta itthon és csak lestem, hogy milyen szörnyen beszél magyarul, szerintem itt még ezt a tájszólását halljuk. Nem csak a rendes magyar kiejtéssel volt problémája, hanem alig tudott magyarul válaszolni a kérdésekre, mint aki már el is felejtette a nyelvet. Én ennek tudom be, hogy nem mindig a legtermészetesebben beszél.
9/10
ShaeLynn 2012 dec. 05. - 23:24:10 9/10
(94/182)
Pedig Enyedi ildikó azt nyilatkozta, hogy Marozsán Erika személyes tapasztalatait és megélt élményeit pakolta a figurába. Ennek ellenére azt kell mondjam, még így is nagyon gyenge a játéka. Nála mindig kizökkenek a terápiából annyira nem hiteles. A többieknél levegõt venni alig merek, olyan izgalmas és érdekes minden pillanat.
Cordelia 2012 dec. 05. - 09:06:31 Előzmény eszkimó viselet
(93/182)
nagy a kontraszt mácsai és marozsán játéka között. pedig teljes jóindulattal vagyok marozsán erika játéka iránt, de már-már irritálóak a mesterséges (?) szünetei minden szó után.
eszkimó viselet 2012 dec. 05. - 07:42:09
(92/182)
Nagyon jó, nekem jobban is tetszik, mint az eredeti. A színészek zseniálisak. Kivéve Marozsán Erikát. Az erõltetett kísérletei a természetes játékra, a folyton elharapó mondatvégek. Még nem láttam ennyire unalmas femme fatal-t. (na jó ez talán túlzás. Brigitte Nielsen biztos rosszabb volt vagy rosszabb lenne) Pláne ha jól megírt és összetett szerepben nem csupán a csábító nõt kell hoznia, hanem egy labilis, érzékeny, traumákat hordozó, folyamatosan menekülõ személyiséget. Annyira rossz, hogy még Mácsai remek játéka sem tud az õ kettõsüknél javítani. Az intim pillanatok pedig egyenesen kínosak, Marozsán modorossága miatt.
Annyi viszont tényleg jó benne, hogy jól áll neki a kamera, fantasztikusan néz ki, gyönyörû. És sajnos ennyi. Akárhányszor megszólal, mindig sajnálom, hogy miért nem, a szintén nagyon szép és ráadásul még tehetséges Ónodi Eszter kapta meg ezt a szerepet?
Mindegy, ettõl még a többiek a csúcsra emelik a sorozatot. Tetszik, még gegnek is tartom, hogy a mai akciódús, mediatizált világunkban sokkolt médiafogyasztói szokások dacára, egy terápiás helyzetbõl ilyen izgalmas cuccot lehetett rittyenteni.
Sztarenki Dóra egyenesen zseniális.
7/10
kowalsky 2012 dec. 04. - 22:33:50 7/10
(91/182)
félek pockot elveszítjük :)) nagyervin még soha nem volt ilyen undorítóan jó. ruhák is felfejlõdtek. lassan szavam sem lehet.
7/10
kowalsky 2012 dec. 04. - 20:30:35 7/10
(90/182)
Laura megmenti a befásult öreguras pszichiátert :)) úgy hogy az egy évi díjból akár új életet is kezdhetne, ha a dokit visszaadja a családjának. eccerûen nem bírja nézni hogy 'halott '. szerep-csere
menorca 2012 dec. 04. - 20:15:31
(89/182)
Furcsa egy szerzet ez a Laura.
SPOILER
Végre kiderült, miért jár terápiára, illetve volt erre némi magyarázat a tegnapi részben, az 1. alkalomra való visszatekintéskor. Mégse értem. Öt éve jár terápiába 29 éves kora óta, 3 évet lehúzott egy nõi terapeutánál. Mert "minden jó, de mégsem". Ahogy egy stabil kapcsolatba kerülne, megunja, ha jól értem, pedig már családot kellene alapítania, mint mondja, 34 évesen. Mi itt a baj? Ez azért láthatólag nem kínozza túlságosan, de a rengeteg hasonszõrû ismerõsömet sem... Nem értem továbbra sem, 29 évesen mi vitte az elsõ terápiájába, és ebbe is.
Ráadásul amiket mond. Már az elsõ alkalommal el akart varázsolódni és varázsolni, ehelyett egy fásult pasi fogadta ugye, aki leszarta, már bocsánat. Ennek a nõnek minden pillanata magáról szól, hatásvadász pillangó, és ha elérte a hatást, a varázst, már semmi nem kell. Az illúziói vonzzák, azokba szerelmes, saját magába. Magát tömjénezi, mit is tett a terapeutával, "kinyitotta", meg ilyenek, nekem ez annyira azért nem jön át, fene tudja.
Nem szimpatikus Laura jelenleg nekem, lehet ezért kritizálom, Dargay meg igen, és kár érte, ha ennek bedõl. :-)
hpt 2012 dec. 04. - 02:19:55
(88/182)
Aneszteziológus - még csak rezidens
hpt 2012 dec. 04. - 02:18:40 Előzmény mulao
(87/182)
NCORE-on fent vannak a részek...
10/10
offtopic
tothbeat 2012 dec. 03. - 22:38:37 10/10
(86/182)
Imádom én is, tiszta katarzis minden eddig látott rész (még csak 4).
Laurának mi a foglalkozása az kiderül? A 2. részben fehérben van és mondja is amikor a wc-re indul hogy a kórházból jött. Talán orvos?
Cordelia 2012 dec. 03. - 14:48:07 Előzmény Sancika99
(85/182)
valóban az egyik legjobb. Minden magyar filmnek van bibije, sokan nem is szeretik a magyar filmeket.
Nekem kellemes meglepetés volt a Kaméleon címû magyar film és most a Terápia. Egyszerûen kiváló.
Sancika99 2012 dec. 03. - 03:47:19
(84/182)
..ez a sorozat az általam valaha látott összes magyar filmalkotás közül a legjobb! Sõt, a legeslegjobb! Egyszerûen lebilincselõ!! A színészek hatalmasat alakítanak benne, nem kétség. Remélem, még sokáig élvezhetem! Köszönöm!
blowup 2012 nov. 30. - 19:14:37 Előzmény tothbeat
(83/182)
Sajna youtube-ról tényleg leszedették...de elég nagy az internet...online-sorozatok.org