6/10
itsme1 2023 jan. 01. - 11:21:31 6/10
(29/49)
Az első részhez csak annyiban hasonlít, hogy ez is marha hosszú, viszont itt már lejjebb tekerték a sztárparádét. Az alaptörténet itt is csavaros, de a forgatókönyv súlyos hibája, hogy a film felénél ismerjük csak meg a hátteret, és akkor mindjárt el is durrantja a legnagyobb fordulatot. A befejezés is béna (nem hiteles, karakterek pálfordulása.)
3/10
Kaposi András 2023 jan. 01. - 06:25:51 3/10
(28/49)
A következő kommentem végén spoiler van . Sry.
3/10
Kaposi András 2023 jan. 01. - 06:06:46 3/10
(27/49)
Az első után borzasztó gagyi lett, nem tett jót a netflixesítés. Az alapötlet pszichológiailag jó, eredeti és naprakész volt egy ideig de a sok irreális logikai hiba tönkretette. A karakterek sokkal gyengébbek mimt az előzőben. A legfájdalmasabb hogy Blanc nyomozó míg az elsőben egy visszafogott úriember volt ami nagyon jó karakter volt, itt egy hisztis túljátszott ripacs aki ráadásul - nagyon fontos volt kihangsúlyozni főleg Hugh Grant-el hogy meleg... - nem vagyok homofób de hogy tényleg minden netflix filmbe kell egy indokolatlan meleg karakter és hogy pont ő legyen az... A legrosszabb viszont hogy míg az elsőben minden mozzanat rezdülés egy része volt a kirakósnak, itt is erre számított az ember erre teletolták a néző megvezetésére teljesen felesleges és indokolatlan jelentekkel, mint pl az eltűnt kés a tartóból. Ki vette el és miért? Nem derült ki. Ki volt az a teljesen nem a képbe illő betépett hobó aki fel alá kóválygott a jelenetekben a corona sört reklámozva? Két szereplőnek a két ázsiai csajnak nulla karaktere és szerepe volt a történetben. A mona lisa meg a hab a tortán. Ha nem ez lett volna a történet vége akkor hogy érte volna el hogy egy mondatban említsék vele? Mert nyilván nem így akarta elérni. Az meg magyon hihető hogy a louvre anyagilag tönkremegy mert par honapra be kell zarni es kiadja bérbe a mona lisát. Meg hogy egy hidrogénrobbanás rombadönti azt a hightech épületet de az emberek akik közvetlen ott állnak ahol felrobban épp csak kicsit koszos lesz a ruhájuk egy karcolas nelkul setalnak ki... Ezek negyon b kategorias ötletek. Kár a jó színészekért (D. Craig, Hugh Grant, E Norton).
3/10
Cron 2022 dec. 31. - 01:48:03 3/10
(26/49)
Bugyuta kínlódás, az első rész után különösen nagy csalódás a sztárparádé ellenére.
5/10
Hungariancorazon 2022 dec. 30. - 21:57:55 5/10 Előzmény cumasumlaude
(25/49)
Mi volt a jogi baki??
5/10
Hungariancorazon 2022 dec. 30. - 21:54:50 5/10
(24/49)
Tényleg gyenge.
6/10
Atis88 2022 dec. 30. - 21:08:18 6/10
(23/49)
Egyszer meg lehet nézni, de sajna meg sem közelíti az elsőt.
1/10
pihes 2022 dec. 30. - 13:53:38 1/10
(22/49)
Nézhetetlen 1/10
10/10
LEMONYCascade40 2022 dec. 30. - 12:03:17 10/10 Előzmény klesx
(21/49)
Megnézhetted volna a folytatást!
A káromkodást valamire kicserálhették volna.

A pisztoly elvételt, a pohár átadást is lehet látni másodjára ahogy megnéztem.


cumasumlaude 2022 dec. 29. - 22:43:54
(20/49)

GLASS ONION=TOR böngészőIde írd a spoileres tartalmat


cumasumlaude 2022 dec. 29. - 22:37:47
(19/49)

a két szalvéta a TOR böngészőt és a selyemút webáruházat írja le. Gondolom ez se véletlen, szerintem itt és a hoki perben van a kulcs, anélkül nem lehet megérteni.. A selyemút webáruház egyértelmű bűncselekmény Cassandra részéről is. Gondolom jogdíjat se kellett fizetni. Szerintem ez az egész annak az elfedése, hogy ne legyenek büntethetőek. Cassandra és Edward Norton abszolút átveri a jónépet, köztük Benoit-t is. A végeredmény az, hogy gyilkosságért nem kell felelni, csak a Mona Lisáért, azt meg ki hiszi el. ÁÁÁ, nagyon jó, na mindegy, meg kell néznem mégegyszer.


cumasumlaude 2022 dec. 29. - 22:06:22
(18/49)

És a szalvétát kilassítottam, az elmúlt tíz év szavai szerepoelnek rajta, mint pl. Machine learning, free app, stb. Semmi olyan dolog, amivel pert lehet nyerni. És ez nem hiszem, hogy Rian Johnson részéről csak egy nemtörődömség volt, mert ezt többsör is megmutatja


cumasumlaude 2022 dec. 29. - 22:00:17
(17/49)

IAz első rész nagyon tetszett. Főleg, hogy három megtekintés után kiderült, hogy rossz végeredményre jutott Benoit, és valójában tényleg a lány ölte meg az öreget. Kíváncsi vagyok mikor lesz coming out Rian Johnsontól emiatt, hogy átverte a nézőket. Ebben nem láttam elsőre semmi olyat, amiből kiderülne az, hogy Benoit most is rossz eredményre jutott. Az egyetlen dolog a per volt, ami elég egyértelmű ökörség. Nincs olyan országa szerintem a Földnek, ahol cégtulajdonost papírszalvétával, ami csak nyilazásokat, meg pár skiccet tartalmaz, ki lehet zárni a saját cégéből. Az előzményi dolgok egyértelmű baromságot takarnak, és itt arra tudok gondolni, hogy Andit végül is nem látjuk beszélni, szerepelni, csak a testvérét. Szerintem érdekes az is, hogy amikor Helent meglövik, Benoit oda se néz, ki lőtt, Helen felpattan, és már be is vetik a paprikás trükköt, a gyilkos kb. 15 másodperce lőtt. A per biztos, hogy átverés, ilyen egyszerűen nem történhet meg. Az első részben is volt egy egyértelmű óriási jogi baki, ami miatt az egész sztori megváltozott volna. Szóval ennek neki fogok ugrani még egy-két alkalommal, mert van olyan érzésem, hogy érdemes. Amúgy meg, ki a franc pusztítja el a Mona Lisát? Ha az tényleg a MOna Lisa, akkor ő is hosszú éveket kell börtönben csücsüljön.de írd a spoileres tartalmat




4/10
cimo 2022 dec. 29. - 14:03:41 4/10
(16/49)
Nagyon gyenge az elsőt messze meg sem közelíti. Katyvasz erőltetett fordulatnak nem nevezhető elemekkel. Valahol 5/10 körüli szinten a helye.
8/10
Zachariah 2022 dec. 28. - 02:19:33 8/10
(15/49)
Ja, és az első filmre is volt utalás, amikor Blanc meglát egy sor konyhakést (és gyorsan tovább is áll) ...
8/10
Zachariah 2022 dec. 28. - 02:04:54 8/10
(14/49)
Nekem tetszett. Más, mint az első film, de pont az a jó benne, hogy nem ismétlik a korábbit. Ott a nyomozó jobban háttérbe szorul, itt meg tulajdonképpen ő irányít bizonyos mértékig. A befejezés volt az, ami nem szólt akkorát, mint az előzőben, a többivel nem volt bajom.

Na, és persze senki nem hiszi el, hogy megsemmisült az igazi Mona Lisa, itt tényleg kitalálhattak volna valami mást.


1/10
klesx 2022 dec. 27. - 16:48:31 1/10
(13/49)
Borzalmasan szar a sok jó színész ellenére. Duma, duma hátán történések nélkül. Unalmas és semmitmondó, a feléig szenvedtem majd nem pocsékoltam rá több időt. 1/10
3/10
baromarc666 2022 dec. 27. - 16:15:22 3/10
(12/49)
Ritka buta, vontatott, unalmas film, pedig hatalmas színészek játszanak, vagyis inkább ripacskodnak benne. Az első rész igazi krimi volt, nyomozással, meglepő fordulatokkal. Ez a második rész igazából a szigetre lépés után egy unalmas masszává válik. Az volt az érzésem, hogy azért kell ilyen hosszú filmet csinálni, mert minden színésznek meg kell adni az őt illető játékidőt.
5/10
Démétér456 2022 dec. 27. - 15:36:51 5/10
(11/49)
Szórakoztató, de inkább otthoni tévézéshez, mint mozihoz ajánlott. Eltelik bőven több, mint fél óra, mire egyáltalán kiderül, hogy miért is érdemes követni a történetet, addig nagyjából sűlytalan, és semmi tétje nincs az egésznek. Ám ekkor pedig hirtelen átvált narratív üzemmódba, és visszaemlékezésekből elmeséli azt a történetet, amelyikre - krimi lévén - inkább rá kellett volna vezetnie. Mintha Poirot egy estélyen a gyilkosság után leültetne mindenkit, és egy heti visszaemlékezések alapján elmondaná, hogy mikor kivel és mi történt - ami lehet egy érdekes történet, csak ez így nem egy krimi. Ennek ellenére szórakoztató film, nagyjából, vannak jó jelenetei, jó ötletei, meg jó néhány gyengébb is.
7/10
Gaddemon 2022 dec. 27. - 15:24:39 7/10
(10/49)
Nekem tetszett. Ötletes, egészen fordulatos. Mondjuk a neves színészgárdát feleslegesnek találtam, gondolom nem más, mint nézőcsalogatás. Pl. Hugh Grant nyit ajtót, stb. Kicsit elvont, de szórakoztató.