Programkereső

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ HÍREK ✰ ✰ ✰ KLIPEK ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

AKCIÓÓÓ!

Live Nation Koncert Hét

2024-ben már 10 éve, hogy a Live Nation először tartotta meg egy hetes akcióját, amelynek keretében a zenerajongók speciális áron juthatnak hozzá akár a legkurrensebb koncertek jegyeihez. Elsőként erre az USA-ban került sor, majd minden évben bővült a résztvevő országok köre. A magyar Live Nation 2019 óta kínálja a hazai rajongóknak egy héten keresztül az engedményeket a különböző koncertekre. 

Fonogram-életműdíjat kapott a 50 éves Edda Művek, Müller Péter Sziámi és Galler András

A Fonogram-díjakat - az életműdíjak kivételével - múlt szombaton adták át a budapesti Barabás Villában.

Gratulálunk!

Átadták a Fonogram-díjakat: íme a 2024-es nyertesek

Huszonegyedik alkalommal, ezúttal a budapesti Barabás Villa patinás falai között adták át a Fonogram - Magyar Zenei Díjakat.

Romapop

Újabb öt romapop-himnusz, mely szétkerázza a szürkeállományt

Melyik veretőgép/bulibáró/dzsanázókolosszus prezentálta a legszürreálisabb romapop-indulót? Dacolva a lehetetlennel, megpróbáltuk csokorba gyűjteni.

Sound

Teljes a Sound zenei programja, jöhet a nyár!

Féltucat zenei helyszín, köztük két nagyszínpad, délutántól pirkadatig tartó partidömping, összesen közel 200 fellépővel – összeállt a Heineken Balaton Sound teljes zenei programja az elektronikus zenei színtér változatos műfajainak széles skáláját felvonultatva, melyből mindenki bőven válogathat a saját ízlése szerint. A fesztiválbeach július 3-án, szerdán startol és tart vasárnap hajnalig, Zamárdiban.

Sziget 2024

Kylie Minogue is fellép az idei Szigeten

A fesztivál első napján, augusztus 7-én a Sziget Nagyszínpadára érkezik a BRIT Awards-on idén „Global Icon” különdíjjal elismert, nem mellesleg tavaly évvégi, legújabb lemezének egyik daláért Grammy-díjat is bezsebelt legendás pop szupersztár, Kylie Minogue.

Koncertek mostanában

Charlie
máj. 08. 19:30 - Magyar Zene Háza - Budapest
Misi 60
máj. 08. 19:30 - Hunnia Art Bisztró - Budapest
Punkmaraton
máj. 10. 17:00 - Végállomás Klub - Szombathely
Wizművek
máj. 11. 20:30 - Café Zsivágó - Budapest

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ vasárnap ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Intim Torna Illegál

Szentlélek tér, május 5., 17:30

Az Intim Torna Illegál 2010 óta nélkülözhetetlen szereplője a hazai klub és fesztivál életnek.A minden izmot megtáncoltató koncerteken olyan slágerekre lehet tombolni, mint a “Hipnotizőrkirály”, a “Vágjál lyukat a kádba”, a “Csillagtengeren” és az “Örökké”. Pár éves kihagyás után, az idei évben gigantikus erővel tért vissza a banda és elszánt szándékuk, hogy teljes erőbedobással tornáztassák meg a közönséget határon innen és túl, új számokkal örvendeztetve meg a rajongókat!

Prämodern koncertek: Variart Trio, Szőcs Henrik, Tarjányi Krisztina

FUGA, május 5., 18:00

Mahler: a-moll ZongoranégyesFranck: A-dúr Szonáta (gordonka átirat)Cras: Vonóstrióvalamint Tarjányi Krisztina próza válogatása Fény és árnyék – nem létezhet egyik sem a másik nélkül. Nincs ez másképp a zenében sem: a bennük rejlő gondolatok, hangulatok folyamatos változása teszi igazán élővé, lélegzővé.Ezen gondoltatok alapján születe meg a Variart Trio és művész barátaik, Szőcs Henrik és Tarjányi Kriszina koncertje, akik műsorukkal a fény-árnyék kettősségét szeretnék érzékeltetni zenéken és irodalmi műveken keresztül. Cesar Franck, Gustav Mahler és Jean Cras műveit egy-egy prózai alkotással kötik össze, pont úgy, ahogyan az életben is a fény árnyékot vet, majd a következő pillanatban már egészen másképp látszik.

Ónodi Eszter & The Open Pub

Kobuci Kert, május 5., 19:00

Új oldaláról ismerhettük meg nemrég Ónodi Esztert: a Katona József Színház színésznője énekesnőként tűnt fel egy frissen alakult zenekar, az Ónodi Eszter & The Open Pub frontembereként.A formáció nagylemeze „Amikor összegyűrtük az eget” címmel jelent meg, Kirschner Péter dalszerző-producer zenei vezetésével, valamint Karafiáth Orsolya mellett Szabó Balázs, Egressy Zoltán és Vető János szövegeivel. A zenekart akár szupergroupnak is nevezhetjük, hiszen ismert és sikeres zenészek a tagjai.

Énekel az ország - Händel: Izrael Egyiptomban

Müpa (Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem), május 5., 19:30

Km.: Zemlényi Eszter (szoprán), Balogh Eszter (alt), Szeleczki Artúr (tenor), Najbauer Lóránt (basszus), Kósa Lőrinc (basszus), Országos Egyesített Kórus, Budafoki Dohnányi Zenekar, vezényel: Hollerung Gábor Händel: Izrael Egyiptomban, HWV 54 - II. és III. részÉvről évre az ország minden tájáról, sőt határainkon túlról is több száz kórusénekes gyűlik össze, hogy több hónapos felkészülést és egy intenzív kórushétvégét követően a zeneirodalom legjelentősebb alkotásait szólaltassák meg Hollerung Gábor vezetésével. A kezdeményezést az éneklés iránti szenvedély vezérli, amely olyan fontos szerepet tölt be az amatőr kórusok életében, hogy még a pandémia alatt is meg tudott valósulni. Idén Händel Izrael Egyiptomban című nagyszabású oratóriumát adják elő. Georg Friedrich Händel 1738 őszén írta Izrael Egyiptomban című bibliai oratóriumát, melynek szövegét a Messiás librettistája, Charles Jennens állította össze. A darabot saját munkatempójának megfelelően egy hónap alatt írta meg, s a következő évadban a Saul mellett ennek bemutatása volt a szezon kiemelkedő eseménye, párdarabjával ellentétben azonban a mű nem aratott osztatlan sikert a korabeli angol közönség körében, alighanem a kórustételek túlsúlya miatt. A 19. században viszont rendkívül kedveltté vált Händel alkotása, s mint a történészek feljegyezték, éppen a kórus jelentős szerepe miatt. Ebben a maga nemében egyedülálló műben valósítja meg Händel a kórusoratórium mintapéldáját: tizenkilenc kórustétel, mindössze négy áriával és három duettel. Nem véletlenül hívják „kórus-eposznak”. A kiválasztott nép Egyiptomból való kivonulását megzenésítő, nagyszabású kompozíció páratlan leleménnyel festi meg a zenében a tíz csapást, és lenyűgöző ívet jár be a Józsefet gyászoló első résztől a zsidók megszabadulásuk fölött érzett örömét és az Úrhoz szóló hálaénekét ábrázoló harmadik részig. Hangversenyünkön a mű második és harmadik része hangzik el.  

Lakatos Ágnes Special Zone  feat. Amos Gillespie

Budapest Jazz Club, május 5., 20:00

Km.: Lakatos Ágnes (ének), Pozsár Máté (zongora), Csuhaj-Barna Tibor (nagybőgő), Pusztai Gábor (ütőhangszerek)Vendég: Amos Gillespie (szaxofon) Az új formáció muzsikáját az izgalmas basszusritmikára, új utakat kereső modern - és ugyanakkor letisztult, klasszikus zenei hatásokat is magába foglaló - harmóniákra épülő melodikus dallamvezetés jellemzi. Ezen az estén a chicago-i zenei élet meghatározó alakja, Amos Gillespie csatlakozik a négytagú formációhoz.

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ hétfő ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

JAZZFEST BUDAPEST: Daveform Quintet feat. Góbi Rita

Fonó Budai Zeneház, május 6., 20:00

Km.: Szegő Dávid (dob), Mester Dániel (szaxofon), Subicz Gábor (trombita), Oláh Krisztián (zongora), Hock Ernő (nagybőgő) Szegő Dávid dobos, zeneszerző és Góbi Rita táncművész, koreográfus idén 10 éve, hogy együtt alkotnak. Közös létezésük során most először lesz találkozásuk színtere a modern jazz világa, hiszen eddig főként koncepcionális kortárstánc darabokon keresztül kapcsolódtak. A modern jazz műfajában alkotó Daveform Quintet egyedi módon ötvözi az amerikai, skandináv és balkán zenei elemeket, nagy teret engedve az improvizációknak is. A jazz balladától a kortárs komolyzenén át, a slampos groove-okig számos stílusban megvillantják eszköztáraikat a srácok. A zenekar névadója, zeneszerzője és dobosa Szegő Dávid, aki Oláh Krisztiánnal, Mester Dániellel, Subicz Gáborral és Hock Ernővel közösen olyan erőket szabadít fel, ami garantálja a kollektív eksztázist minden hallgató számára. Góbi Rita táncművész, koreográfus, táncpedagógus, aki a táncnyelv sajátos részét kutatja. Előadásaival folyamatosan turnézik világszerte. Munkáira egyként jellemző a bátor kísérletezés és a koreográfia precíz kidolgozottsága. Stílusában jelen van a geometria, a minimalizmus, a redukcióra való törekvés. Koreográfiai koncepcióját az ösztönös, a monoton és ismétlődő, miniatűr mozgásokból kibontakozó test- és állapotváltozások összehangolása jellemzi, mozdulatsorai lassan és következetesen transzformálódnak.Társulati tevékenysége mellett rendszeresen hívják meg vendég koreográfusnak kortárs színházi- és bábszínházi előadásokhoz. Munkásságát számos hazai és nemzetközi díjjal jutalmazták.  

Immortal Onion x Michal Jan (PL)

Dürer Kert (Kisterem), május 6., 19:00

Kozmofobe Akusztik TV-felvétel

A38 Hajó, május 6., 16:00

A limitált férőhelyes TV-felvételen jelentkezési sorrendben, az alábbi linken való ingyenes regisztrációt követően vehetsz részt.FONTOS:  a TV-felvétel miatt érkezzetek fél órával a kezdés előtt, hogy mindenki időben elfoglalhassa a helyét. A kozmikofóbia a világegyetemtől, csillagos égbolt látványától kiváltott szorongás, rettegés érzése. Kozmofobe énekes, dalszerző, producer, a cinematic és orchestral pop elkötelezettje, dalaiban az elektronikus, zord hangzásvilágot szimfonikus, filmzenés elemekkel vegyíti. Szövegei gyakran szólnak fájdalomról, haragról, elengedésről, máskor szabadságról, odaadásról. A producer más műfajokban is részt vett már énekesnőként. A ‘Last Day of My Life’ a 2021-es “Év Dala” lett az ígéretes titánok versenyén. A Petőfi Akusztik színpadán az egyszemélyes hadsereg ezúttal nagyzenekarrá bővül és először hallhatjuk a cinematic elektronikát élő zenei feldolgozásban.

Budateher Jazz Est: Sárik Péter Trio feat. Koszika

Budapest Jazz Club, május 6., 20:00

Km.: Sárik Péter (zongora), Fonay Tibor (basszusgitár), Gálfi Attila (dob), vendég: Koszorus Krisztina (ének) Sárik Péter 2006-ban alapította zenekarát, mely ebben a felállásban 2012 óta működik. Eddig négy lemezük jelent meg. A trió tagjai allround muzsikusok, így repertoárjuk igen változatos: játszanak saját szerzeményeket, a Jazzkívánságműsorban és a Beethoven projektben jazz adaptációkat, és gyakran koncerteznek vendégművészekkel is. Koszorus Krisztina Koszika, népzenész család sarja. Papíron ugyan klasszikus hegedűművész, de lélekben énekes. Többször díjazták „Legjobb énekes” díjjal jazzfesztiválokon, de utcazenefesztivált is nyert. Eddig tíz országban koncertezett.  

Zeneszerzők - (Házas)párban 2/1

Dürer Kert (Kisterem), május 6., 19:00

Km.: Ujházi Gyöngyi (gordonka), Monostori Gábor (zongora) Schumann: Märchenbilder, Op. 113Balogh Máté: 7 Ant(hem)s Bach: G-dúr gambaszonáta, BWV 1027Balogh Máté: Lamentazione sul ReSchumann: Fantasiestücke, Op. 73 Ujházi Gyöngyi (gordonka) és Monostori Gábor (zongora) két koncertjének műsora olyan zeneszerzők köré épül fel, akik házastársukkal a magánéletükön kívül szakmájukban is, zenészként is egymás szövetségesei voltak. Johann Sebastian és Anna Magdalena Bach, illetve Robert és Clara Schumann kapcsolatát ugyanakkor nem lehet megérteni azoktól a szerepektől függetlenül, melyeket a kor társadalma elvárt egy házasságban élő férfitól és nőtől. Az előadó (házas)páros a sorozat első részében Robert és Clara Schumann kapcsolatába kínál betekintést Robert Schumann csellóra és zongorára írt művei segítségével. Elhangzik még Balogh Máté két darabja is: feleségének dedikált cselló-zongora duója és egy szóló csellóra írt műve. A programra a belépés díjtalan. A helyfoglalás érkezési sorrendben történik.

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ kedd ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Bill Evans & The Vansband All Stars

Erkel Színház, május 7., 20:30

Km.: Bill Evans (szaxofon), John Medeski (hammond, fender rhodes), Felix Pastorius (basszusgitár), Keith Carlock (dobok) Ötletes, kortárs és mesteri. Ezekkel a szavakkal jellemezték a reneszánsz szaxofonista által összeállított „egyedülálló” együttes zenészeit. Bill Evans (Miles Davis, Herbie Hancock) több, mint 30 éve sikeres szóló karriert folytat, és folyamatosan keresi az új lehetőségeket, az új zenekarokat. John Medeski (Medeski, Martin & Wood, Mad Skillet) igazi úttörő, billentyűs legenda. Keith Carlock (Sting, Steely Dan, John Mayer) napjaink egyik legfelkapottabb dobosa. Felix Pastorius (David Byrne, Cindy Blackman-Santana, Yellowjackets) édesapja, Jaco Pastorius nyomdokain haladva, immár több, mint két évtizede az elektromos basszusgitározás élvonalában van. Bill a következőket mondta: „Mindannyian játszottunk együtt különböző projektekben az évek során, és nagyon izgatottak vagyunk, hogy végre együtt, egy színpadon, egy csapatként zenélhetünk. Évek óta beszélünk erről az együttállásról, és végre megtörténik!”

Random Trip 15. születésnap

Budapest Park, május 7., 18:00

15 éves a Random Trip! A zenei szabadság legnépszerűbb játszóterét, a határtalan jammelés és a minőségi zene legnagyobb olvasztó tengelyét tizenöt éve indította útjára Delov Jávor és DJ Q-Cee. Arénákat megtöltő sztárok és a legvirtuózabb muzsikusok, az X, az Y és a Z generáció karaktereinek közös örömzenélése - tizenöt éves fennállásának eddigi legnagyobb koncertjét adja a Random Trip a Budapest Parkban május 7-én! Delov Jávor és DJ Q-Cee a legelképesztőbb névsort hozták össze a nagy alkalomra: itt lesz többek közt, Kiss Tibi, Fekete Giorgio, Bagossy Norbi, Schoblocher Barbara, Lábas Viki, Wolfie, Palya Bea.A védjegynek számító zenefolyam improvizálás mellett természetesen a csapat legismertebb dalai sem maradhatnak ki: a rádiós toplistákat vezető Hajolj közel, Csak boldog és Szeretem a reggelt mellett olyan közönségkedvencek is felcsendülnek majd, mint a Dobban és a This Game Will Never End.Kiss Tibi (Quimby) - gitárBagossy Norbi (Bagossy Brothers Company) - énekFekete Giorgio (Carson Coma) - énekLábas Viki (Margaret Island) - énekSchoblocher Barbara (Blahalouisiana) - énekJárai Márk (Halott Pénz) - énekVitáris Iván (Ivan & The Parazol) - énekSena (Irie Maffia) - énekPalya Bea - énekTóth Vera - énekSaiid (Akkezdetphia) - rapWolfie (Punnany Massif) - rapMC Kemon (Irie Maffia) - rapEckü (Hősök) - rapSzabó Balázs - (Szabó Balázs Bandája) - hegedű, énekZentai Márk (Mörk) - énekSzebényi Dániel (godfater.) - ének, billentyűFüstös Bálint (Margaret Island) - gitárSzepesi Mátyás (Konyha) - gitárCséry Zoltán (Patché, Pápai Joci) - billentyűPremecz Mátyás (Kéknyúl) - billentyűBata István - basszusgitárTörőcsik Kristóf (Margaret Island) - basszusgitárDrapos Gergely (Péterfy Bori & The Love Band) - basszusgitárGábor Andor ‘UFO’ (Aranyakkord) - ütőhangszerekDJ Q-Cee - lemezjátszó, beatboxDelov Jávor - dob

Iveta Apkalna (orgona) és Boldoczki Gábor (trombita) kamaraestje

Müpa (Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem), május 7., 19:30

Bach-Dupré: „Wir danken dir, Gott, wir danken dir” (Tanácsválasztási kantáta), BWV 29 - I. Sinfonia (orgonaátirat)Friedman: Solus - fanfárEnescu: Legenda (átirat trombitára és orgonára)Gubajdulina: Hell und DunkelEötvös Péter: Echo - magyarországi bemutatóBach: c-moll passacaglia, BWV 582Vivaldi: Andromeda Liberata (serenata), RV Anh. 117 - „Sovvente il sole” (ária; átirat trombitára és orgonára)Hakim: Quatre Études-Caprices - III. GiocosoHakim: Szonáta trombitára és orgonáraMilyen hangszer az orgona? Régi? Új? Komoly? Szórakoztató? És milyen zene illik hozzá? Barokk? Netán modern? És egyáltalán: billentyűs hangszer vagy fúvós? Végtére is billentyűi vannak - de sípjai is! És hogyan viselkedik, ha egy vérbeli fúvóssal, az érces hangú trombitával társítjuk? Olyan kérdések ezek, amelyekre mind választ kapunk korunk egyik legeredetibb és legtalálékonyabb orgonaművésze, Iveta Apkalna és hazánk trombitás megasztárja, Boldoczki Gábor izgalmasnak ígérkező közös estjén. Nem túlzás azt állítani, hogy a Müpa orgonahangversenyei új korszakot nyitottak az orgonajáték magyarországi történetében. Korábban sokan úgy gondolhatták, az orgonaművek túlságosan komolyak és elvontak: parókás barokk zenetanárok írták ezeket a darabokat, amelyeket tenyérbe hajtott fejjel kell hallgatni. A Müpa orgona koncertjein viszont kiderült, hogy az orgonairodalom csupa felfedezés, szín, játékosság, izgalom - és az is, hogy az orgona a modern zenéhez is illik, sőt mindenféle zenéhez! Ezen az estén az orgona többször társul a trombitával, izgalmas párost alkotva, de trombitaszólót és orgonaszólót is hallunk, a szerzők névsora pedig igen változatos: Vivalditól és Bachtól a 20-21. századig, George Enescu, Stanley Friedman, Szofija Gubajdulina, Naji Hakim és Eötvös Péter zenéjéig ível. A lett Iveta Apkalna korunk egyik legünnepeltebb orgonaművésze, aki hazájában folytatott tanulmányai után Angliában és Németországban is képezte magát, s ma a világ minden táján elragadtatottan hallgatják játékát. Boldoczki Gáborról pedig elég annyit mondani: a földkerekség egyik legjobb trombitása, univerzális művész, akinek olyan zeneszerzők komponáltak műveket, mint Krzysztof Penderecki vagy Fazıl Say. A koncertet 18.30 órai kezdettel, Előhang címmel Fazekas Gergely zenetörténész műismertető előadása előzi meg, melyen a fellépő művészekkel és a műsoron szereplő művekkel ismerkedhetnek meg közelebbről a koncertre jeggyel rendelkezők.  

Closure in Moscow (AUS), Shell Beach, Toehider (AUS)

Dürer Kert (Kisterem), május 7., 19:00

Új lemezükkel a 'Soft Hell'-el tér vissza idén májusban az ausztrál alternatív rock-post supergroup, a CLOSURE IN MOSCOW Angliába és Európába. A turnéhoz csatlakozik még a budapesti SHELL BEACH, és a szintén ausztrál TOEHIDER is. A 'Soft Hell' a zenekar harmadik nagylemeze, a Pink Lemonade (2014), First Temple (2009), és a bemutatkozó EP 'The Penance and the Patience (2008) után. A stílus kavalkádok tengerében, evezhetünk a post-hardcore, punk rock, prog, experimental elektronikus rock világában, ahol mindez egy egyedi hangzásvilágban összpontosul a CIM univerzumában.

Závada Péter | Grencsó István | Miklós Szilveszter

Jedermann kávézó, május 7., 21:00

Az irodalom és a zene találkozásából mindig valami izgalmas, egyedi dolog születik, ami csak abban az adott pillanatban létezik. Závada Péter - prózaGrencsó István - szaxofonMiklós Szilveszter - dob

✰ ✰ ✰ ✰ ✰ MÉG TÖBB HÍR ✰ ✰ ✰ ✰ ✰

Sleep Token az MVM Dome-ban!

Az elmúlt évek egyik legizgalmasabb felfedezettje, a Sleep Token 2024. november 13-án az MVM Dome-ban lép fel!

Sziget 2024: Halsey, Liam Gallagher, Skrillex és sokan mások

Újabb sztárokat jelentett be a Sziget. A most nyilvánosságra hozott majd 50 fellépő közt szerepel az Oasis első nagylemezével turnézó Liam Gallagher, generációjának egyik legsokszínűbb és legsikeresebb előadója, az idénre új albumot is ígérő Halsey, a 8 Grammy-t birtokló Skrillex, a 21. század egyik legkiemelkedőbb pop’n’soul énekesnője, Janelle Monáe, az idei Brit Awards-on elképesztő tarolást véghez vitt Raye vagy a Spotify milliárdos Tom Odell.

Búcsú

Búcsúturné: Budapesten ad koncertet a Buena Vista Social Club sztárja

A zenetörténet egyik ikonikus alakja, Omara Portuondo, a kubai zenei élet meghatározó személyisége, 2024. október 6-án Budapesten adja magyarországi koncertjét. Az énekesnő, aki Havannában született és a világzene egyik legbefolyásosabb alakjaként vált ismertté, a Buena Vista Social Club tagjaként és szóló előadóként is hírnevet szerzett. Számos díjjal és elismeréssel büszkélkedhet, köztük egy Latin Grammy-díjjal és Grammy-díj jelöléssel.

Jubileum

„Ganxsta Zolee tehet mindenről"

30 éves jubileumot ünnepel a Ganxsta Zolee és a Kartel

Bánkitó

Búcsú a Tábortól - Új helyszín a Bánkitó fesztiválon

Idén új területen valósul meg a Bánkitó Fesztivál egy része. A szervezők búcsút intenek a Tábornak, és egy tágasabb helyszín felé veszik az irányt, tele friss, izgalmas lehetőségekkel. A tó körül minden marad a régi, sőt készültek néhány meglepetéssel is, a Tószínpad pedig már várja a fő fellépőket.

Sting újra Budapesten!

A 17-szeres Grammy-díjas művész, Sting visszatér egy különleges koncerttel a Budapest Arénába 2024. május 31-én