leopard26 2009 ápr. 08. - 13:11:19
(19/59)
Kit kereszteltek meg?Vagy milyen házban voltam?Ki van zavarban?Vagy most mi a csuda van?Nem is akarok elfogadni semmit,ami csak állítás tesz valószerûvé!Mert hát a biblia csak állít dolgokat,nem tényként közöl,sõt,ezek a filmek is úgy mondják a dolgaikat hogy állítanak,nem azt mondják hogy ez bizony így volt,úgyhogy nyugodtan lehet benne hinni!
1/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 08. - 13:04:10 1/10
(18/59)
Nézd, sose szerettem a csak úgy elfogadandó tételeket a tanulmányaim során se. Akkor szerettem meg több tárgyat, mikor levezették az alapoktól.
A videót ugyan még csak részben volt idõm megnézni, de eddig nem volt benne semmi csak állítás.
Az vagyok, akinek a Biblia egy szép mese, ahogy HeathCliff írta. Eddig akarhány magyarázó mûsort láttam a Bibliáról, soha senki nem bizonyított be semmit.
A vallást meg tudom érteni, elfogadom, mint kapazkodót. Akinek kell, higgyen ebben, akinek más annak legyen akarat szerint.
Nem hiszem, hogy Leó zavarban lenne....és nem fanatikus. Ha nem fogadjuk el bizonyítottnak a feltámadást, akkor se történik semmi rossz veled.
leopard26 2009 ápr. 08. - 12:38:03
(17/59)
Te egyáltalán nem vágod a vita témakörét vagy egyszerûen egy elvakult istenhívõ vagy aki mindent megpróbál a saját igaza felé téríteni!Már ezerszer leírtam,meg leírták mások is hogy a bibliában leírt cuccok nem bizonyítékok
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 12:25:14
(16/59)
Mondjuk ha te vagy a Hegylakó elhiszem hogy átélted a dolgokat ,de addig senkinek sincs joga azt állítani hogy biztos abban hogy egy embert akit elvileg jézusnak hívtak,ott és akkor megfeszítettek!Aztán majd mondjuk 1000 év múlva a tudósaink kiderítik hogy a 33. évben valójában egy vándorcirkusz volt jeruzsálemben és kereszteken ugráltak az artisták
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 12:22:59
(15/59)
Az elõzõ kérdéseddel saját magadat dobtad verembe!
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 12:22:22
(14/59)
És te elhiszed a biblia összes szavát úgy hogy ott se voltál?
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 12:21:44
(13/59)
Te figyu!Most akkor ha én hívõ lennék,melyik vallás adná a legjobb feltételeket?

azt tudom hogy Allah ad 72 szüzet!Na most én ezekkel ellenék,de ha mondjuk a natúr sima istent választom,akkor ad valamit?Mondjuk ingyen csoki vagy valami?
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 12:18:24
(12/59)
Nem tudom ügyész úr!Én nem voltam ott,esküszöm
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 12:16:54
(11/59)
Igazság szerint olyan 1500 darab könyvem van mindenféle stílusban,a tudományos,a vallás,mondjuk ami téged érdekel biblia is van,porosodik valahol,van Korán is,mondjuk a koránnal még nem végeztem.
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 12:15:09
(10/59)
Minden jóhoz kell a rossz!
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 12:08:20
(9/59)
Mindent amit a kezembe adtam!Amúgy abban az idõszakban kb.100-150 könyvet olvastam ki
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 12:02:35
(8/59)
Milyen feltámadás?Miért?Micimackó valóban beszorult a fába?Azért mert egy könyv leír valamit nem kell mindenképpen hinni benne!Mindenki gyerek,csak a könyvek komolyodnak és másban lehet hinni!

0-2 évesig:Gügygygüüüüüü
2-6 évesig:mondjuk a fogtündérben
6-10 évesig:egyéb rajzfilmfigurákban
10-tõl felfelé amilyen könyvet adsz a kezébe azt elhiszi és egész életében azt fogja majmolni ha nincs normális és reális gondolkozása!
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 11:53:01
(7/59)
A viták legelején írtam értelmes kérdéseket,amikre értelmetlen és idióta válaszokat kaptam!Ha az agyi tevékenységet ennyire leállítja az istenetekbe vetett hit,akkor gond van ezzel az egésszel
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 11:51:03
(6/59)
te nem vagy normális!Ha nem hiszek benne akkor miért lenne baj a hitemmel?
offtopic
leopard26 2009 ápr. 08. - 11:42:09
(5/59)
Ja hogy erre gondoltál!Nem is láttam!Azt hittem valami Romeros horror filmrõl van szó
offtopic
Heathcliff 2009 ápr. 07. - 23:05:54
(4/59)
:) Nagyon tetszett minden, amit leírtál. Nagyon szép, remek, köszönet érte :)
Én csak egy nagyon picivel szeretnélek kiegészíteni. Egy aprósággal, ami nem sokat változtat a lényegen. Azoknak szól, akik azt gondolják, Jézus története csak mese. Mesének azonban túlságosan is "el van rontva". Rengeteg olyan "zavaró tényezõ" van Jézus történetében, amit egy meseíró, egy mítoszalkotó biztosan sohasem talált volna ki, ha jó sztorit akar; mert ezek a részek csak összezavarják a képet. Nem akarok kitérni semelyik zavaró momentumra (na jó, ilyen pl. a fügefa, sok egyéb mellett); most csak a feltámadás történetébõl írok le egy furcsa apróságot, ami gyakorlatilag kizárja, hogy ez csupán kitaláció. Mert a következõ részletnek egyszerûen semmi értelme sem volna, ha Jézus csupán mítosz lenne, akit jóeszû írók kreáltak. Ez a zavar pedig pedig a következõ igehely: (Közvetlenül a feltámadás után, még a sírkertben vagyunk:)
János 20:16. Monda néki Jézus: Mária! Az megfordulván, monda néki: Rabbóni! a mi azt teszi: Mester! 17. Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.
Jézus még aznap találkozott a többi tanítvánnyal is, rájuk lehellt, és nagyjából elképzelhetetlen, hogy ne ölelték volna meg. Sõt, Tamást egyenesen felszólítja:
János 20:27. Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívõ.
Namost. Jézus egész eddigi történetével szöges ellentétben van, hogy Máriát és Tamást ilyen durván megkülönbözteti. Egyszerûen teljesen érthetetlen, hogy Máriát visszautasítja, hozzá sem érhet, miközben Tamásra szinte ráparancsol, hogy turkáljon az oldalában. Ha idáig soha nem bánt lenézõen, megalázóan, visszautasítóan a nõkkel, ha idáig nem utasította el egyetlen nõ közeledését sem, ha nõ még nem tette tisztátalanná - akkor miért most? Egy mítoszalkotó nem rombolná le az utolsó pillanatban azt a könnyedséget (és ugyanakkor sérthetetlenséget!!), ahogy Jézus a nõiséget kezelte. Épp most támadtak volna ezzel problémái? Most lenne macsó vagy most ne bírna ellenállni a kísértésnek? Érthetetlen.

Bizony, az. És az ige egyáltalán nem ad magyarázatot Jézus viselkedésére. Mert a tanítványok, így János is, nem tudták, miért mondja ezt. Amikor nekem feltûnt, én sem tudtam, miért. Többeket is megkérdeztem, és senki nem értette. Tehát ez egy mini rejtély a történetben. Persze van magyarázata, csak ahhoz át kell látni az egész Bibliát. Jézus valóban az Isten Báránya volt, akinek szó szerint a bûntelen, tiszta vérére volt szükség a világ bûneiért való mennyei engesztelõ áldozathoz. Jézus valódi vére pedig rajta volt a valódi testén - Mária tehát még nem érhetett hozzá. (És innentõl kezdve idézek attól, aki ezt rögtön értette:)
Zsid 9,12. És nem bakok és tulkok vére által, hanem az õ tulajdon vére által, ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök váltságot szerezve.
1Pét 1,18. Tudván, hogy nem veszendõ holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekbõl; 19. Hanem drága véren, mint hibátlan és szeplõtlen bárányén, a Krisztusén.
Zsid 12,24. És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.
"Csak" ennyi történt a két "jelenés" között.... az áldozati báránynak tisztának kellett lennie. Kicsit "szokatlan" (de nem az egyetlen ilyen eleme Krisztus üdvösség-szerzõ munkájának): EZ a FÕPAP a SAJÁT VÉRÉVEL megy be a szentélybe, és AZT hinti az oltárra, engesztelést szerezve.
1/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 07. - 14:10:12 1/10
(3/59)
Igen, de a link tartalmát csak késõbb tudom megnézni, de figyelek, köszi :)
1/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 07. - 13:38:03 1/10
(2/59)
Na ezt meséld el, légyszives!
leopard26 2009 ápr. 07. - 11:22:34
(1/59)
A legjobb zombifilm amit valaha láttam