1/10
offtopic
Miki1900 2008 aug. 09. - 21:17:40 1/10
(176/356)
el-el. ez a film semmi.
Android666X 2008 aug. 09. - 20:24:43
(175/356)
Igazat adok, az új egy nagy rakás ***, a régi Heston-filmek az igaziak. Ez a nyomába sem ér, hiába Burton (bár imádom Burton filmjeit, de ezt eltolta).
10/10
Isti08 2008 aug. 09. - 19:44:55 10/10
(174/356)
Szerintem jobb lett a Heston film olyan 7 pontos körül van
kevinspéci 2008 aug. 09. - 16:51:42 Előzmény Isti08
(173/356)
Közelében nincs ez a Heston-félének. Ennek ellenére elég jól szórakoztam rajta én is.
Dr.Genya 2008 aug. 09. - 13:06:25
(172/356)
Burton az egyik kedvenc rendezõm,tehát elfogult vagyok.
Tim Roth nagyot alakít,vizuálisan is oké a film.TETSZIK ÉS KÉSZ.
Nekem az eredeti is tetszett,a könyv is.
10/10
Isti08 2008 aug. 07. - 23:41:24 10/10
(171/356)
Halálosan látványos csatajelenetek és halálos izgalom uralja a filmet nagyon jó sokkal de sokkal jobb mint a Charlton Heston-os változat 10-esre értékelem
1/10
offtopic
Miki1900 2008 aug. 07. - 22:25:02 1/10
(170/356)
mert? neked ez tetszett???
az eredeti könyv alapján biztos jobb lenne.
1/10
offtopic
Miki1900 2008 aug. 07. - 16:42:45 1/10
(169/356)
hogy jobb lenne, mint ez az biztos.
Norcíííí 2008 aug. 07. - 13:46:46
(168/356)
Nem volt olyan rossz.Én örülök hogy azért megnéztem .
1/10
Miki1900 2008 jún. 22. - 19:47:26 1/10
(167/356)
igaz. de a filmen nem dob Tim eredetije sem. (bár nagyon kíváncsi vagyok a hangjára, hoppá meg is néztem, így, rövidebben, eredeti hanggal tényleg jobbnak tûnik:
http://www.youtube.com/watch?v=I1lZ3un-kcg )

ilyenkor mindig azt érzem, hogy tán nekem kellene leforgatni újra a filmet, csak hogy jó legyen. ugyanezzel a maszkkal, Tim Rothtal, technikával, szöszi és egyéb idióta szereplõk nélkül. új lenne. és tetszene nektek.
1/10
Miki1900 2008 jún. 22. - 19:41:12 1/10
(166/356)
ja, igen. meg az a csimpánz. az az emberkereskedõ pojáca, olyan mint a star warsban a jar-jar. csak míg ott az tényleg jópofa volt (és még furcsán viccesen is beszélt), így itt ez a csimpánz egy idenemillõ elem. nagyon béna karakter, amik a 8 éveseknek tetszhetnek, de másnak nemigen.
1/10
Miki1900 2008 jún. 22. - 19:13:33 1/10
(165/356)
Szörnyû film.
Tim Burtont egy jellegzetes jelenetben láttam, amikor elszöknek az elején a börtönbõl, és mindenki szobáján átfutnak (hogy hogyan csinálják ezt, azt nem is akarom tudni, mert annyira szánalmas) és a kismajom a ketrecben tartja a kislányt. na, ez jellegzetes.
de a többi rész, amatõr.
Tim Roth az tényleg jó, de ettõl még nem lesz jó egy film.
Estella Warren pedig vagy pocsék színész vagy csak a szerepe volt az. engem irritált. nem igazán életszerû, h miután meghal az apja (Kris Kristofferson), még veszekszik is kis tinédzser kölyök mintájára a Helena Bonham Carterrel. Wahlberg unalmas.
Operatõr unalmas, szobor állóképeket készített; a kamera nagyon bénán mozog. a maszkok jók, de nem annyira, hogy a film is jó legyen ettõl.

azt hiszem sokkal jobb filmet is lehetett volna ebbõl forgatni. (másnak kellett volna rendezni és írnia), talán az eredeti történet - két szerelmes palackot talál az ûrben - jobb lett volna. újszerûbb, nem pedig unalmasan kezdõdik, mit ennek is az eleje. majomkísérletek az ûrhajóban. unalmas.
7/10
Optimus Prime 2006 2008 jún. 19. - 21:21:12 7/10
(164/356)
Mindkét filmváltozat megtekintse után elõvettem a könyvet és végre elolvastam. Anno is megvolt, de az eleje olyan fura volt, hogy azt hittem talán mégis a 2001-es film regény vátozata. De nem.
Nos, aki nem érti e film végét olvassa el a regényt. Zseniális! De tartalmaz még egy csavart, ami mondjuk filmen nem megoldható. Minthogy az se igen, - fõleg az amcsik prûdsége miatt - hogy a regényben az emberek meztelenek és persze nem beszélnek. mint ahogy a majmok se beszélik az angolt, illvetve a regényben a franciát. A '68-as változat kicsit visszaesett a szememben a film után, míg paradox módon a 2001-es nõtt, DE CSAK a vége miatt. A többi gagyiság.
5/10
gojszi 2008 jún. 19. - 18:50:40 5/10
(163/356)
Nyilván egész más fényt kapott volna egy majom és egy ember érzéki búcsúja, ha lett volna elég idõ és lehetõség a kettejük kapcsolatát alaposan kibontani. Ez is megérne egy egészestét epizódot, bár a könyvet még nem olvastam. (<(-_-)>: köszi a könyvajánlót ;))
offtopic
Rahel 2008 jún. 19. - 00:54:07
(162/356)
"És kérdezném, hogy miért kell szétoffolni ezt a fórumot is ezzel az emo-szarsággal?
Akit valóban érdekel, nézzen utána, rengeteg infót lehet találni errõl is, de sem itt, sem a tv-maci topikjában, sem a túróscsusza receptjének hozzászólásainál, sem pedig az almatermesztés mesterségének fórumán nem illik offolni. Hogy a picsba jön ide az emo?
Okosítsátok privátban egymást vagy jelöljétek "offtopic"-nak a Majmok bolygójához nem illõ hozzászólásokat! :/"

-És nyugodjál meg, mert rosszúl fogsz aludni!!
-Senki semmi rosszat nem tett, csak ahogy elnézem, a vélemények nem egyeztek!!:))

Jó éjt!!!

Rahel.
Rahel 2008 jún. 19. - 00:44:03
(161/356)
Ok!
-Tudom, hogy nem volt egy sikeres vélmény, de egy ilyen film, nem érdemel jobbat!!:DDD
5/10
offtopic
gojszi 2008 jún. 19. - 00:30:46 5/10
(160/356)
"5/10, mert nem unatkoztam azért (csak a fejemet fogtam néha), meg Uwe Boll filmjeihez képest ez egy mestermû."

legyen így.


És kérdezném, hogy miért kell szétoffolni ezt a fórumot is ezzel az emo-szarsággal?
Akit valóban érdekel, nézzen utána, rengeteg infót lehet találni errõl is, de sem itt, sem a tv-maci topikjában, sem a túróscsusza receptjének hozzászólásainál, sem pedig az almatermesztés mesterségének fórumán nem illik offolni. Hogy a picsba jön ide az emo?
Okosítsátok privátban egymást vagy jelöljétek "offtopic"-nak a Majmok bolygójához nem illõ hozzászólásokat! :/
5/10
gojszi 2008 jún. 18. - 23:59:19 5/10
(159/356)
Rahel...ha ez utóbbi szerinted ciki volt...akkor mi mit szóljunk a hosszabbik bejegyzésedhez? ;)

Thade tábornok volt a fõgonosz, nemtom, ki látta a filmben...az a nagyon vicsorgó pofa... :/ Õrá emlékeznek a szoborral, és nem a mi mindentudó fõhõsünkre. ...hmm? Mit nem lehet ezen érteni?
A film maga sokkal de sokkal jobban indult, a CG a hangok és a zene csillagos ötös, de a lezuhanást követõen nagyon visszaesett...gyenge díszletek, harmatos trükkök, esetleg a kosztümökre lehet valami jót mondani, de olyan most nem jut eszembe.
A szõke amazon csajszi egyáltalán minek volt benne? Csak a búcsúcsók miatt? Vagy talán a "majompuszit" ellensúlyozandó volt szükség egy kis féltékenységre is a filmben? A fõhõs társai ugyancsak szánalmasan gyenge szerepeket kaptak. Amikor épp nem menekültek A FÕHÕS mögött, akkor csak toporogtak tágra nyílt szemekkel A FÕHÕS körül. Teljesen értelmetlen volt a jelenlétük.
Az emberista majomlány pedig igencsak érdekes figura. Perverz. Elvetemült. Mégis õ az ellenség pozitív hõse...mi több! Mártírja! De legyen. Legyen szenvedélyes vonzódás minden fajok között! (gyere, röfikém, naaa! víí-víííí! tökjó...)
Rahel 2008 jún. 18. - 23:26:26
(158/356)
Az utolsó mondat:

-A forgatókönyv írója Veled van!!:DD

-Ez ciki volt, de már nagyon késõ van!:((
Rahel 2008 jún. 18. - 23:21:51 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(157/356)
***SPOILER***
"Na ezen jól felbosszantottam magam !
Adott tegy jó nõ (a 100-as mellbõségû szöszi) , csupa barátok, egy nyertes helyzet..."
-Valahogy ezek a szöszik, mindig bejöttek neked, mint a cápában is!!:))

"ERRE
A süket fõszereplõ viszsamegy a multba...
Ahol persze majomuralom van...
És lezárják, elkapják...
HÁÁÁT
MEG IS ÉRDEMLI !
Hogy hagyhatta ott azt a jó nõt, meg a barátait???
MEG MINEK?"
-Lehet, hogy az a "szöszi", agyilag is egy "szöszi" volt, és így a fõszereplõ,(aki régen a rap-szakmában igen sikeres volt,)vissza menekült a múltba!!!:))

"Ki volt a kretén, ütödött forgatókönyviró aki ÖSSZEHOZTA EZT VÉGKIFEJLETET??? És miért nem vágta pofán valaki?
Büntetlenül elnónbbarmolni egy teljesen happy endet...
Erre a rendezõ áldását adta?"
-Egy idõ után az ember rájön, hogy az élet nem habos torta, és nem végzõdhet minden happy end-el!

"Csukják le õt is, az idióta fõszereplõvel eggyütt .)))
GRRRRRRRRRRR !"
-Ne legyünk rosszindulatúak!!:PPP

"Ha lesz folytatás, remélem a forgatókönyvirót elküldik jó messzire onnan."
-Akárki írná a második rész forgatókönyvét, és akárki játszaná is el a fõszerepet, akkor is rossz lenne!
-A második rész mindig rosszabb, még a legjobb filmeknél is!!
-Pl.Elemi ösztön!!!!

"Nem akartak teljesen átlagos happy endet, az tény.
De ezzel a hazautazós, értelmetlen cirkusszal pont az
addig elért eredményeket semmisitették meg."
-Úgy néz ki, hogy ez itt nem a három kívánság!!:))

"a fõszereplõ teljes harcát okafogyottá tették !
A teljes filmet ! A barátok önfeláldozását !
A Nagy Csatát!"
-Mint Donkihóte és a szélmalom esete!!:DD

"Na, abbahagyom e komment irását, mert meggyanusitanak, hogy hirtelen felindulásból Sith Lovag lettem (pedig nem) és hogy nyakon akarok vágni valakit (pedig teljesen békés egyed vagyok :)"
-Elhiszem, hogy a szándékaid békések, én is kitudok akadni néha filmeken, és a véleményemnek hangot adok!!:DDD
-Tehát nem vagy egyedül!!!:))
-A forgatókönyv írója Veled!!!:))))))

Rahel.