James Uram Benson Madame 2011 jan. 05. - 22:38:31
(216/356)
Most lett vége, szóval friss élmény és hétvégén néztem az eredetit. Pont azon gondolkoztam a Burton film közepén, hogy azért kellett volna egy Heston cameo - erre itt olvasok is róla :) Aztán visszanéztem a jelenetet és tényleg kivehetõek az arcvonásai a haldokló apa szerepében (vagy csak bemagyarázom magamnak?). Amúgy is próbáltam beazonosítani a színészeket - kinek hogy ment?

SPOILER
Amúgy a magam részérõl 3 zseniális csavart találtam:
- a Semos vonal (amikor kiderül, hogy Calina mi is valójában)
- nagyon vicces, amikor megérkezik Periklész (róla épp elfeledkeztem már addigra, ezért volt hatásos)
- a vége is nagyon ott van, már épp féltem a hepiendtõl, de Burton mindig is tudta, mitõl döglik a légy

Egyébként teljesen véletlenül túrtam ki ezt a twinpack kiadást, abszolút megérte. 2 kurva film, ami ugyanaz, mégis semmi közük egymáshoz. Viszont durva baki, hogy az eredeti film dvd lemezén ott virit a Szab.szobor - ha vki nem látta a filmet és kezébe veszi a lemezt, gyakorlatilag el van rontva az élménye :S
Ayrton Corvus 2010 dec. 18. - 00:57:47
(215/356)
Jó sok hozzászólás. Több mint 7 éve vettem meg dvd-n, akkor akciósan 4 ezerért (jó nagy hülye voltam most már 400 forintot se adnák érte) a dupla lemezes változatot, amin természetesen nem volt szinkron (szerencsére). Én ennyi év után egyszerûen unom a filmet lehet, hogy ez Marky Mark érzelemmentes játékának köszönhetõ. A film pozitívuma Tim Roth zseniális játéka, továbbá David Warner és Charlton Heston szerepeltetése. Mivel a film elején és a végén se tüntették fel Heston-t sokaknak fel se tûnt, hogy szerepel a filmben ( a nagyon erõs határozott hangjáról azért fel lehetett ismerni, na meg a szemei), pedig õ játszotta Thade tábornok apját.
1/10
t-macska 2010 nov. 14. - 18:05:33 1/10 Előzmény Raul19
(214/356)
Én sem. Valamint azt sem értem, hogy hogy a fenében lehetett egy eredendõen tartalmas mondanivalóval rendelkezõ történetet
(ha az ember ennyire felelõtlenl bánik a bolygóval akkor az evolúció gondoskodik róla, hogy egy másik - értelmesebb - faj jelen esetben a majmok lépjenek a helyére) ilyan zagyva és értelmetlen valamivé silányítani.

Ez nem a majmok bolygója. Ez valami tök. Egy majmok által benépesített bolygón játszódó történet.
Ui: magyarázza meg valaki, hogyha az úrhajón utazó majmok mindenkit megöltek az emberek közül, hogy került a bolygóra ennyi ember?

Mert az elhangzik a filmben, hogy a bolygó NEM a Föld!!!
Raul19 2010 nov. 13. - 19:30:23
(213/356)
Nem értem hogy lett a végén a földböl is majmok bolygoja_
8/10
borkasztik 2010 nov. 13. - 18:06:29 8/10
(212/356)
Nekem ez a film nagyon tetszik!
Kiccike 2010 nov. 13. - 17:37:43
(211/356)
Egy gyors IQ-teszthez kötném a hozzászólási lehetõséget. :) A film amúgy valóban jó, Mark Wahlberg ellenére is...
9/10
Shapira 2010 febr. 23. - 19:53:25 9/10
(210/356)
Most néztem meg... nekem az ereetivel egy szinten van! Fantasztikusak a maszkok, a látvány, a történetvezetés, ráadásul tudtak egy másik, ugyanakkor ugyanolyan meglepõ csavart beiktatni a végére. Fantasztikus film, bárkinek ajánlom.
Vinyó 2010 febr. 21. - 21:37:48
(209/356)
Nekem tetszett, azt nem tudom melyik hûebb a regényhez, mert nem olvastam. Jól kidolgozott sztori és figurák, ami amúgy is jellemzõ Burton-re.
horas 2010 febr. 21. - 18:05:08
(208/356)
Jó lett ez a feldolgozás,kicsit elüt a tipikus Tim Burton filmektõl,annak ellenére jó,hogy Mark Wahlberg továbbra is egy tehetségtelen valakinek a valakije hollywoodban...Igazából a film értékeit nem az új verzió adja,hanem a zseniális történet...
9/10
Valezius 2009 dec. 19. - 13:10:35
(207/356)
Én olvastam, nekem jobban bejött (a vége is), mint a Hestonos film. Ez a remake meg... Hiába van mellett Tim Burton neve...
Ótita 2009 dec. 19. - 10:44:05
(206/356)
Olvastátok a könyvet? Nekem nagyon tetszett, bár a végén határozottan kedvem volt földhöz verni és addig ugrálni rajta, amíg egészen szét nem esik, mert vége enyhén szólva idegesítõ, de összességében nagyon jó!
Hester 2009 nov. 24. - 16:46:35
(205/356)
nagyon szeretem helena bonham c-t, nagyon jó színésznõ, de azért az 1 picit fura, h a legtöbb film, amiben szerepelt, tim burton által rendezett aki történetesen a férje... nemtom h ez összefügg-e a dologgal v nem, de azért picit furi..

a majmok bolygóját NAGYON régen láttam, és akkor nem nagyon jött be, sõt kifejezetten nem tetszett. majd megnézem még 1szer, hátha jobb élmény lesz...:D
Krivosein 2009 nov. 10. - 03:18:57
(204/356)
Határozottan nem volt olyan rossz film mint amilyennek itt lefestik, és kifejezetten hálás voltam a könyvhûségért, már ami a "belsõ" kerettörténetet illeti. Mert

S P O I L E R
(az ûrhajós prolo és epilogus itt is elmaradt)
A 68as verzióban az a poén, hogy alig valamiben tartotta magát a könyvhöz, mégis olyan hangulatot teremtett, hogy az hihetetlen. Szval, hogy ugye a könyv:
nem a Földön játszódik, stb, és még csak utalás sincs a filmben a Föld sorsára., ami a 2001-esben jól meg van csinálva.
Nekem a látványvilága is bejött a 01-esnek, amolyan modernebb.
DE!
Nagyon utálom az ilyen idõparadoxonban elveszõs filmeket.
Szval: márcsak a megérkezés sorrendje is ugye fordított. De akkor honnan volt tudomások Semus-ról (Periklesz)??? A többi majom mesélt róla v mivan? Szóval ezek nem hiányoznak. Pláne, hogy Thade híre hogy jutott el a Földre??? (Plusz a szobor gyanúsan hasonlít Lincolnéra, de ezt most méééért? :\ ) A végsõ csatajelenet elcsépelt volt, de a CALIMA meg a rádöbbenés odabasz volt. Kb ott lehetett volna vége a filmnek.
Plusz külön kiemelném, hogy a karakterek nem tetszettek, hogy az összes majomnak ugyanolyan volt a hangja, az idegbeteg Thade-rõl nem is szólva.
Összeségében a 01-es könyvhûbb, de a 64es egyedibb atmoszférát teremt.
sandros5000 2009 okt. 24. - 13:14:17
(203/356)
Marky Mark meg nem csak egy, egy slágeres kis énekes utánzat volt...
smartdrv 2009 okt. 24. - 02:06:34 Előzmény deadscott
(202/356)
Ilyenek, mint Frank Sinatra vagy Barbra Streisand már említésre sem méltóak, ugye?
Cicalány 2009 okt. 23. - 17:55:20
(201/356)
Ahogy olvasom a hozzászólásokat és a filmkritikákat, most már látom, hogy mirõl van szó. Az eredeti Pierre Boulle: A majmok bolygója egy valódi sci-fi témájú kalandregény és abból megvalósított film, és nem is akart mást, csak egy sci-fi regényt átvinni filmre, ami igen jól sikerült.
Viszont a Tim Burton film az 1968-as film egy átdolgozott társadalomkritika, ami állítólag nem sikerült valami jól.
Ezt a filmet még nem láttam, de annyira nem is izgat, hiszen az eredeti valszeg sokkal jobb, mint a mostani. Nem valami jó ötlet, hogy egy igen jól sikerült filmet átdolgoznak, és az eredeti témájából valami másféle témát akarnak kihozni.
Nafi 2009 júl. 13. - 23:16:24
(200/356)
Sokak véleménye egyáltalán nem tetszett, sõt mindig meglepõdöm mennyi filmesztéta, rendezõ, operatõr vannak ezen a fórumon.
Nekem bejött a film, eltekintve apró "hibáktól".(pl. a szõke csaj, nagy cicikkel, de ettõl még nézhetõ volt.) Nekem 8/10.
8/10
deadscott 2009 júl. 12. - 11:48:46 8/10
(199/356)
ez egy nagyon jó film! nem érdemes az eredetivel összehasonlítani, ugyanis nincs hozzá túl sok köze. egy egy másik megvilágítás. a maszkok nagyon komolyak voltak :)
8/10

más:
Mark Wahlberg az egyik, aki mind zenében, mind filmben maradandót alkotott. (a másik úriember Will Smith)
a többi zenészbõl lett színész vagy saját maga paródiájává válik (Ice-T, Ice Cube, Britney) vagy pedig csak simán semmitmondó, lagymatag alakításokat nyújt (J-Lo, Norah Jones) ettõl függetlenül zenészként nagyon is jók, de nem a filmvászonra valók
8/10
robert19900222 2009 júl. 12. - 02:06:11 8/10
(198/356)
8 pontot adtam erre(sajnáltam kevesebbet adni mégis csak majmok bolygoja) de akkor az eredetire 18-ast kéne adnom annyit meg nem tudok.
A régi változat sokkalta jobb minden szempontbol nekem még a látványa is jobban tetszett hiába régi.Ezt a filmet pár nap alatt elfelejtem semmi jelentös nem marad meg belöle, ellenben a régivel ami valahogy sokkalta felkavarobb más a hangulata.Szavakkal nem tudom kifejezni de valahogy a régit fényévekkel jobbnak érzem mint ezt.Azt hiszem a 68-as változatot nem lehet überelni max még egy kis pénzt kisajtolni az ujrafeldolgozással mint ez is.
hardslow 2009 jún. 15. - 11:27:16 Előzmény Miki1900
(197/356)
csinálj jobbat!