forgonati 2010 márc. 17. - 20:50:10
(58/138)
Hát, én tegnap néztem ezt a filmet, mit mondjak, többet vártam. Valószinû azért, mert láttam a trailert, na meg mert jó szinészek vannak benne. Reno-t imádom, Fishburne is nagyon jó, sõt Nolasco-t is szeretem, a Szökés-ben nagyon jól nyomta Sucre-ként.
Kicsit talány spoileres lesz, szólok elõre. Én már az elsõ 15 perc után kiakadtam. Elõször is, hogy lehet már az, hogy egy pénzszállitó kocsiban, ami sok tizmilliót visz, nincs GPS, 2009-ben? Ezt nem gondolhatták komolyan. Röhely. Aztán, hogy lehet úgy pénzt szállitani ahogy ezek csinálták? Én láttam már pénzt szállitani. Ment a pénzszállitó, elõtte-utána 2-2 rendõrautó, + 2 motoros rendõr. Ilyen nincs a világon, mint ebbe a filmbe, hogy 40 millió dollár 6 emberen múlik, és õk csak úgy bármikor letérhetnek az útvonalról és elfurikázhatnak egy elhagyott gyártelepre a világ végére (ahol természetesen se a mobil se a CB rádió nem mûködik, pfff)hogy nyugisan átpakolják a zsetont. Nemááár.
Aztán az a bizonyos 40 perc amirõl beszéltek. Mikor az elsõ pántot kezdték kalapálni az ajtón, még 2 percenként nézték az idõt, merthogy 30 perc múlva be kell jelentkezniük, különben rögtön ellepnek mindent a zsaruk. Bezzeg utána eltelt vagy 2 óra (jött a zsaru, meglõtték, a pasi megpróbálta bekötözni, csomó duma, stb) érdekes mód az idõ már szóba se kerül 1x sem, nem jött senki sem. Csak nekem tûnt ez fel, vagy másnak is?
Lényeg a lényeg, jó szinészek, nem rossz film, de azért vannak benne igen nevetséges hibák. 6 pontos nálam.
10/10
Cerwin 2010 márc. 15. - 10:16:00 10/10
(57/138)
Nekem tetszett a film. Nem túl eredeti, de lekötött másfél órában. Többet ebbõl nem hozott volna ki más rendezõ sem.
szilva35 2010 febr. 28. - 22:53:16
(56/138)
Azt hiszem, aki a trailer alapján ült be a moziba, nagyot csalódott, mert ez nem akciófilm volt, hanem thriller. (vki azt írta krimi, ha már mûfaj, a krimi a bûn felderítésérõl, míg a thriller a bûn elkövetésérõl és annak körülményeirõl szól:)
Én kifejezetten a rendezõ miatt néztem meg - közben szembesültem azzal, hogy az Elhagyott szobát is õ rendezte, majd DVD-n megnézem azt is.
***SPOILER***
Nekem is volt "kutyaszorítóban" dejavum, bár azt hozzátenném, hogy ez azért is lett, mert a kis költségvetésû filmek kevés helyszínesek és gyakran zárt térben - raktár vagy stúdió - forgatják a nagy részét.
Sztem jól volt összeválogatva a szereplõgárda, tény, hogy a fõhõs szerepére az a srác kevés volt. (Még a félig megbukott fõhõs szerepére is) Ami nagyon zavaró volt, mégcsak nem is a rádióból eltûnés, hanem az, hogy ott van nálad 42 millió dollár, tényleg lelõnél egy hajléktalant? Miért nem fizették le? (szóval a forgatókönyv hibádzik nálam a konfliktus kiváltó fordulatnál)Õszintén egy törvényen kívüli ember mennyire lehet veszélyes rájuk? Ha mondjuk kolléga vagy járókelõ lett volna, még értem a fejleményeket. De így.
A többit elég jól vissza adta, a kilátástalanság és a reménytelenség - hogyan lehet ebbõl a helyzetbõl épen és "ártatlanul" kikerülni - nekem bejött. Azt gondoltam a pénzrõl fog szólni a sztori és végül vmi teljesen másról szólt.
Vki azt írta, nem érti, hogyan tudott a srác kimászni, észrevétlenül közlekedni. Azt hiszem, a háborús hõs felvezetés sok mindent alátámasztott a sztoriban, ahogy menteni próbálta az öreget és a rendõrt, így azt is, ahogy szorult helyzetben megoldást talál "közlekedik" és lopakodik. Csak ez vhogy kontrasztos volt, ha egyszer helytállt egy háborúban és most olyan hõsies akkor miért ilyen beszari egyben??
Matt Dillon viszont szépen beérett:) + a rendõr srác is jól játszott. Egy hatost megérdemel:) és büszke vagyok arra, hogy magyar rendezte!
6/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 26. - 15:34:07 6/10
(55/138)
Hát jön a Predators, abban bizonyíthat. Egyébként az is tanulságos, hogy Rodriguez nem a két amerikai filme alapján választotta rendezõnek, hanem a Kontroll hatására.

Humor? Még az elején volt néhány jó poén. Azon pl. jót röhögtem, ahogy megszivatták az elején az új srácot. Illetve az eligazítások is humorosak voltak.

Dráma helyett, mondhattam volna melodrámát. Ugye a melodráma esetében a hõs egy hozzá nem mérhetõ erõvel találja szembe magát, vagyis eleve elszenvedõként funkcionál.

Egy akció film fõhõse nem lehet szenvedõ alany. Aktívnak kell lennie. Legalábbis nálam. Én nem tudok elképzelni egy akciófilmet, amiben azért izgulunk, hogy "jaj, csak rá ne törjék a zárat a fõhõsre". WTF?? Én egy akciófilmben - azt hiszem ez jogos elvárás - azért akarok izgulni, hogy eléri-e a célját a hõs: azzal, hogy keményebb, gyorsabb, ügyesebb, stb.

El tudod kézelni a Terminátort, McClaint, Harry Pottert vagy Luke Skywalkert, ahogy magára zárja az ajtót és várja a megváltást? Persze, hogy más szcenáriót igényelt volna, de hát épp errõl beszéltem. :)
6/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 26. - 13:57:24 6/10
(54/138)
Jobb film lett volna ez, ha Nimród észreveszi, hogy drámát forgat, és nem akciófilmet. Bár lehet, hogy ez a produceri nyomás volt. Az akciófilmben én elvárnám, hogy két erõ összecsapjon, aminek kédéses a kimenetele.

Itt nem errõl volt szó, hanem egy szorult helyzetben lévõ férfiról, aki belemegy egy balhéba, majd amikor ki akar szállni, mindenki meg akarja ölni. Mivel alapvetõen ezt inkább elszenvedi, vagy menekülni próbál, "félresiklott" a dolog.

Ebbõl akkor lett volna akciófilm, ha mondjuk Jhon McClane akar kiszállni a buliból. Õ nem, hogy magára zárja a furgont, hanem halálra is gázolja az összes rossz arcút.

Pánikszoba remake, Nimród tolmácsolásban. Azért egy kövér hatost megérdemel a humor miatt. 10/6
Timek84 2010 febr. 26. - 10:41:40
(53/138)
Összességében érdemes rá beülni?Vagy nézzek valami mást?
niky24 2010 febr. 19. - 08:57:49
(52/138)
Pedig mondják,hogy csak jövõhéten szerelik be a GPS-t!Egy gyûlésen az elején!Én emlékszem rá!
7/10
offtopic
Pszichoapu 2010 febr. 18. - 18:09:27 7/10
(51/138)
Kellemes kikapcsolódást nyújtott nekem is a film, bár az elsõ fél óra után már kezdtem fészkelõdni és attól féltem sosem indul be a cselekmény. Ha nem is a klasszikus értlemben vett akciómoziról is van szó, azért elvárható lett volna, hogy ne hagyják lankadni a figyelmem kerek fél órán keresztül. De végül kaptam egy jó "szem-rágógumit" felejthetõ sztorival, némi feszültésggel és általam kedvelt színészekkel. Mondjuk Reno szövegkönyve nem lehetett túl vastag... Kár, hogy nem számoltam, hogy az idétlen röhögésén kívül hányszor szólal meg.
Ettõl függetlenül nekem is Antal Nimród felé hajlik a szavazó-kezem, hisz mégiscsak hazánkbéli és szurkolok neki.
A logikai bakival én sem vagyok kibékülve, ugyanis egy szóval sem hallottam ilyesmit, hogy a GPS-eket csak késõbb szerelik majd a kocsikba. Ashcroft az eligazításon tisztán és érthetõen azt mondja, a jármûvek GPS-szel vannak felszerelve. De lehet, hogy én hallok már félre vénségemre...
Összességében nekem egy 7-est megért.
niky24 2010 febr. 16. - 19:35:21
(50/138)
Szerintem sem úgy kell nézni mit egy Van Damme-os szuperhõsös akciót!Itt a színészi játékokra épült a film!Hisz a film nagyrészében egy gyártelepen voltak."Elzárva" a külvilágtól.Szerintem jó film a maga nevében.És ha Reno szerepel egy filmben nem kell mindig a középpontban lennie.Pedig jó színésznek tartom.És Skeet Ulrich-ot is!
Összegezve:szerintem a maga nemében igen is jó film!
Hajrá Antal Nimród!
ricsi167 2010 febr. 16. - 18:59:51
(49/138)
Wow errõl én is lemaradtam...A film nálam még mindig 3mas max...
8/10
ernieels88 2010 febr. 14. - 22:52:39 8/10
(48/138)
hali!

Nézhetõ film, inkább a jobbak közé sorolnám, mint a rosszabbakhoz. Amit viszont nem értettem a filmben:

-ha GPS nyomkövetõvel van ellátva az összes autó, nem tûnik fel senkinek, hogy eltûntek a Föld színérõl?
-a végén a jófiút ki sem hallgatják, hogy mi történt?

Vajszívû vagyok: 8/10, de csak mert magyar a rendezõ (és költségvetés, színészek oda, azért a mai magyar filmek többségét veri)!
ricsi167 2010 febr. 12. - 16:56:09 Előzmény Vadrenalin
(47/138)
Nekem nem tükrözi:)Én erre max 3mat adnék és azt is Jean Reno miatt. Ez a film nem tud többet sajnos...Abszolút egyetértek...film+...ÉS szerintem nem túlzás amit mondok...
Vadrenalin 2010 febr. 11. - 15:26:08
(46/138)
Na ez tipikusan az a film, amiért nem volt érdemes a moziba elmenni, de ha mondjuk a film+ kínálatában szerepelne, akkor azért valószínûleg nem okozott volna ilyen csalódást. Az IMDB 5,6 pontja nagyjából az én véleményemet is tükrözi.
Mondjuk idén eddig a Doctor Parnassus és a képzelet birodalma volt az egyetlen film, amiért kifejezetten érdemes volt moziba mennem...
ricsi167 2010 febr. 10. - 19:40:26 Előzmény djtesla
(45/138)
A karakterekre helyezték a hangsúlyt?:)mi? kire gondolsz?
8/10
djtesla 2010 febr. 10. - 10:40:49 8/10 Előzmény fedexx
(44/138)
Ez a film teljesen rendben van. Pont azért jó, mert mentes az akcióáradattól, sokkal inkább a karakterek és helyzetek kidolgozottsága és részletessége jellemzi. Aki tömény akciót akar, nézzen béna Transformest senkiházi idegesítõ szereplõkkel (a fõhõs anyjától még mindig végigfut a hátamon a hideg ha visszagondolok.) Az alaptörténet bár nem újszerû de izgalmas és népszerû, a fõhõs filmbeli viselkedésével és átlényegülésével teljes mértékben lehet azonosulni, a nagy nevek profin hozzák a megformált karaktert, Jean Reno meg.....csak úgy ott van:-) És?:-) Én örültem hogy ott van, bár szerepe nem sok volt ez tény.
ricsi167 2010 febr. 08. - 18:49:56 Előzmény magnumbond
(43/138)
Valóban mellékszerep és hogy miért van a 2. helyen nem tudom én se:S Egyáltalán nem értem mit keres ebben a filmben:S
magnumbond 2010 febr. 07. - 22:48:41 Előzmény ricsi167
(42/138)
Ricsi, énis JEAN RENO miatt akarom megnézni,mert nekemis õ a kedvencem. Minden filmje megvan "Majdnem" . Viszont mindenki azmtondja mellékszerep,okés elhiszem,de akkor mi a francért van a Jean Reno név a második helyen a stáblistán??????????? de legalább õ tuléli a filmben.
ricsi167 2010 febr. 07. - 14:29:11
(41/138)
Persze én is láttam már rosszabbakat a film+on(6. osztályú amcsi horrorokat)Azért mert van rosszabb ettõl még ez a film nem lesz jobb:) vagy?
ricsi167 2010 febr. 07. - 14:25:29
(40/138)
Abban igazad van hogy egy kicsit ÜNNEPRONTÓK vagyunk...De ettõl még sok jót te sem fogsz tudni mondani a filmrõl...Izgultam a film alatt?:) És akkor mi van?:) Egy akciófilmtõl el is várom hogy izgalmas legyen...de azért nem dobogott 200on a szívem. A film szereposztása? Jean Reno(kedvenc színészem, kb csak miatta néztem meg) mi a túrot keresett ebben a filmben, már elnézést? A mátrixos csávó? Össze-vissza lettek a színészek összeválogatva.

Én utálok filmeket "elemezni"(fikázni) mert nem vagyok se híres rendezõ/híres színész tehát elvileg nem értek a filmekhez...De nagyon sok(jó) filmet láttam már ahhoz hogy kijelentsem hogy ez nem jól sikerült film még hozzá több okból:S
5/10
fedexx 2010 febr. 07. - 02:34:40 5/10
(39/138)
Egyetertek, es nem volt ez annyira rossz film, lattam mar sokkal rosszabbat is. Nalam 5/10