kgyuri0 2009 nov. 25. - 01:27:42
(56/96)
A véleményem megtudhattátok. Az Átoksori kisértetek után én már nem igen vagyok képes Wasst olvasni, ezért az Adjátok vissza a hegyeimet már nem olvastam el, az nyilván Trianonról szól (de ha nem, akkor szólj!).
Mivel nem akarok politikai röplapokat olvasni Trianon ellen(mellette sem), ezért fölöslegesnek ítélem Wass olvasását,nyilván a kifejezetten Trianonról szóló írásait sem élvezném különösképpen, nagyjából olyan élményt szolgáltatna, mint az Átoksori kisértetek.
Egyébként ha jól csalódom a „Kö marad” címû vers ideillik. Nekem az sem tetszik, én egy verstõl, egy költõtõl mást várok.
Azzal ne is rukkolj elõ, hogy látatlanban mondok véleményt, mert hiszen nem olvastam a kifejezetten Trianon–ügyben készült írásait.
Nem hagyom magam beleprovokálni. Ezt már eljátszottam, hogy elolvastam jó néhány Wasst(mint láthatod), hogy lehessen róla jól megalapozott vélményem, lett. Kizárt dolog, hogy olyasmi lenne az életmûvében, amit én még nem olvastam, de ha elolvasnám, egybõl a rajongója lennék. Wass nem a meglepetések írója.
uksap 2009 nov. 25. - 00:37:04 Előzmény kgyuri0
(55/96)
Kedves Gyuri!

Ezt írtad:
"Trianonról vagy WassA hõbörgéseit kell tanulni,..."

Erre te válaszodban bevágsz egy ídézetet, aminek semmi köze Trianonhoz.

Még mindig nem tudtuk meg, hogy milyen hõbörgései vannak Wass Albertnek Trianonról?
offtopic
megjottem 2009 nov. 24. - 15:05:36 Előzmény Moldávia bánata
(54/96)
Egy teljes órát? Húha. Mi a francia forradalommal hetekig foglalkoztunk. Trianonnal kellett volna ennyit.
offtopic
megjottem 2009 nov. 24. - 15:02:31 Előzmény tiborz007
(53/96)
Nincs hosszú és rövid ö/õ. csak ö van és õ.
offtopic
megjottem 2009 nov. 24. - 13:54:37 Előzmény B.Máté
(52/96)
nem lemaradt, több van. együtt:-)
kgyuri0 2009 nov. 24. - 12:48:58
(51/96)
Néhány könyvét jkónak tartom, de õt nem jó írónak, de ez nem olyan nagy ügy, a Háború és békében is találok kritizálandó elemeket.
kgyuri0 2009 nov. 24. - 11:00:10
(50/96)
Kedves....!

Nem értem mondanivalód lényegét.

Kérdezhetném optimiskán? Te most rám vagy dühös, vagy Wassra?
Persze optimizmusra semmi ok, mint mindíg, ez nyilván hülye kérdés lenne.
Én mindenesetre pontosan idéztem, ha jól emlékszem: Kráter kiadó kiadásában olvastam az idézetet a 144. oldalon.

Magam is békés embernek tartom magam, de mi ennek a jelentõsége?
kgyuri0 2009 nov. 23. - 20:27:55 Előzmény uksap
(49/96)
Ja, hogy mely könyveit olvastam?

Olvastam két elbeszélését és néhány versét.
Leginkább a Farkasverem tetszett, majdnem remekmû.
Aztán sorrendben Halálos köd Holtember partján, Elvásik a veres csillag, Az antikrisztus és a pásztorok, Funtineli boszorkány.
Értékelhetetlen: Hanky tanárúr, Átoksori kisértetek.
kgyuri0 2009 nov. 23. - 19:31:19
(48/96)
Kedves uksap!

Nost vettem csak észere kérdésed, megpróbálok válaszolni neked.
Én itt és most nem szeretnék WassA-ról vitatkozni, szerintem õ nem író a szó szépirodalmi értelmében, nagyon hatásos szlogenszerzõ, röplapalkotó, ez azonban számomra és sztem az irodalom, mint mûvészet, szempontjából érdektelen.
Azért, hogy ne gonold, hogy esetleg nem ismerem eléggé az írásait, neked külön kikerestem egy idézetet. Amikor olvastam,azt gondoltam, ennyire aljas és amorális szöveget én még irodalmi igényû írásban nem olvastam(azótas már találtam mástól is?(TormayCeciltõl)).

Szóval:
„Soha nem felejtem el annak az amerikai vöröskeresztes kisasszonynak szenteskedõ arcát, akivel Budapesten találkoztam volt össze, mindjárt a háború után. „Tudom, hogy boldog, amiért felszabadították”, mondta és mosolygott bájosan hozzá. Hitte is szívének õszinte becsületességével, amit mondott. De én össze kellet szednem minden erõmet, hogy bele ne okádjak abba a kis csinos, ostoba arcába.”” (Wass A: Átoksori kisértetek 144. oldal)
uksap 2009 nov. 23. - 14:44:34 Előzmény kgyuri0
(47/96)
Kedves Gyuri,

A következõket írtad:
"Trianonról vagy WassA hõbörgéseit kell tanulni,..."

Tudnál példát írni, hogy mely WassA hõbörgésekre gondoltál?

Ezenkívül megosztanád velünk, hogy mely könyveit olvastad?
És az olvasott könyvek közül melyik tetszett leginkább, és melyik legkevésbé?
kgyuri0 2009 nov. 13. - 18:43:27
(46/96)
Nõjj föl tata!

A 27-es hszban is megírtam, fel kellene végre nõni!
tiborz007 2009 jún. 12. - 21:04:48 Előzmény kgyuri0
(45/96)
Szerbusz? talán szervusz ötös 'unkó
kgyuri0 2009 jún. 07. - 01:57:53 Előzmény fredi60
(44/96)
Alighanem egy jól fejlett összeesküvéselmélettel állunk szemben, na ja!!
kgyuri0 2009 jún. 07. - 01:56:08 Előzmény Moldávia bánata
(43/96)
Kedves Moldávia...!!

Az a helyzet, hogy Trianonról objektiv tényanyagot tanulni, kérdésfltevéseket, az nudli!

Trianonról vagy WassA hõbörgéseit kell tanulni, vagy még annál is egyoldalúbbat s begõzöltebbet.
kgyuri0 2009 jún. 07. - 01:52:46 Előzmény lactu
(42/96)
Kedves lactu!!!
Romsicsot WaassA-hez hasonlítani, hát, elég meredek vállalkozás!
Mit vétettneked Romsics?
Naphinel 2009 jún. 06. - 09:56:25
(41/96)
Trianon már rég nem tabu, mi egy csomót foglalkoztunk vele, töriórán mind általánosban, mind pedig középsuliban... bár ez emberektõl függ...van akinek tabu, pedig nem szabadna, hogy ez legyen.
fredi60 2009 jún. 06. - 09:42:41
(40/96)
Erre a "forrásta" kíváncsi leszek. Már csak azért, mert Clemenceau még 1865 nyarán áthajózott az USA-ba, ahonnan csak 5 év múlva jött vissza. De lehet, hogy egyesek kedvéért titokban Amerikában felkeresték a román "tudósok". Bár 1865-tõl már nem foglalkozott újságírással.... Na, mindegy.
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 06. - 00:19:42
(39/96)
Ez kurva érdekes...
Mindenhonnan azt hallom, hogy így tabu még mindig Trianon, meg úgy nem tanítják töri órán stb.
Ez kész nevetség, anno mi mind általánosban, mind középsuliban egy teljes órát foglalkoztunk Trianonnal, és több órán is történt rá utalás.
lactu 2009 jún. 05. - 21:42:32 Előzmény zgb
(38/96)
Romsics nagyszerû! De ha olvasod Romsicsot, akkor gondolom olvastad már Wass Albertet is. Anyaországi magyarok semmit nem értünk, ha nem olvassuk a kívül rekedt magyarok mûveit...
Sajnos, nagyon sokáig én sem értettem (mert nem tanították, nem taníthatták nekünk) hogy mit is jelent TRIANON...
A nagyszüleim már nem élnek, de gyerekkorukban Õk és leginkább a szüleik átélték ezt a gyászt; sajnos már nem tudom megkérdezni õket hogy milyen volt! Mélységes fájdalom fog el, ha végig gondolom az elejétõl napjainkig ezt az igazságtalanságot!

Mondhatnék itt trianon ellenes szlogeneket, de szerintem nagyobb értelme van, ha olvassuk a magyar
írók-költõk-emberek tollából született mûveket, mert csak így élhet a remény, így maradhat fenn az emlékezés, így tudhatják meg gyermekeink unokáink mit is jelent és jelentett a magyarságnak Trianon...

"adjátok vissza a hegyeimet!"
Kanosmorgen 2009 jún. 04. - 16:49:27 Előzmény kgyuri0
(37/96)
Kiváncsi leszek a filmre de nagyon!!!
Sok mindent tudok errõl az idõszakról.. Nagyon kiváncsi lennék hogy a nyugati vezetõk ma mit mondanának erre az eltúlzott és dilettáns döntésre..