6/10
stomachh 2010 júl. 31. - 22:25:55 6/10
(347/407)
Tim Burton egy nagyon jó rendezõ, van egy olyan stílusa ami mással nem keverhetõ. szeretem is ezt a stílust. Érzem én, hogy ez egy igényes és jó film volt, de nekem sajnos csak mérsékelten tetszett. Szubjektív 6/10.
offtopic
ibacs 2010 júl. 22. - 00:09:42 Előzmény Wilde
(346/407)
Csak hozzá tenném, hogy a mai "actori munka" szerves része a CGI-hez való jó idomulás.Ami nem von le semmit a színész érdemeibõl, sõõõt....
7/10
Rahar 2010 júl. 21. - 12:57:33 7/10
(345/407)
Ez egy kellemes gyerekfilm, mesefilm, legalábbis a számomra. Kiváló látvány, érdekes cselekményvezetés, jó alaptörténet és kiváló színészi munka jellemzi. Nálam 10 pontból 7 pont. Azt azért én is megjegyezném, hogy az eredeti történet igencsak módosított változata.
6/10
NADALFAN 2010 júl. 09. - 23:04:23 6/10 Előzmény xshampster
(344/407)
ez inkább alice a mátrixban film volt.nem todom ennek volt valami köze az eredeti alice történethez?persze mindegy mert ez egy ujratöltve alice volt:))
xshampster 2010 júl. 09. - 08:46:44
(343/407)
számítógépes trükkök helyett inkább érdemesebb lett volna egy jó maszkmestert alkalmazni
a végsõ harc a sárkánnyal elég fárasztó volt, nehéz volt kitalálni melyikük fog gyõzni egy gyerekfilmben
Wilde 2010 júl. 08. - 13:43:28
(342/407)
A Disney felfalta a kreativitás nagy részét.
Tim Burton az egyik olyan amerikai rendezõ, akinek stílusa leüvölt a vászonról, és még talán...jó, nem írok nevet, is rábólint, jé, ezt nem õ rendezte?! A volt animátor - aki mellesleg jó ideig nem akart a Disney-nek dolgozni újra – sötét, és mégis, varázslatos világa felesleges egyéb jelzõk leírására ösztökélne: nem teszem, lusta vagyok a pasi meg zseni, akit szemlátomást untat a "normális" látásmód.
Azt hinné az ember, hogy Alice történetét neki találták ki: hát látványelemre valóban, de ami a könyv erõssége, azt rettenetesen mellélõtte (de lehet, lövették, fene tudja).
Alice története az angol nyelvterület talán legfontosabb meséje mondjuk Milne Maciján és Pán Péteren kívül. Szürreális, varázslatos tanmese, abszurd dolgok tömkelegével, jellemfejlõdéssel, és egyéb nyalánkságokkal, megkerülhetetlen klasszikus. No most, hogy ezt itt a Kárpát medencében illene ismerni, arról megoszlanak a vélemények....az enyém az, hogy igen, még ha olyan is néha a történet, mintha Lewis Caroll részegen vagy inkább tudatmodosító szerek hatására írta volna.
A film mégse pontosan csak egy történetére épül, az alkotók belekeverik az Alice Tükörországban-t is, meg eszközölnek nem kevés változtatást is a mûben. Ezzel nem is lenne gond, de!
Legyen benne mondanivaló, legyen benne értelem, és ne savazzuk ki belõle az értéket. Tim Burton
mozijai stílusjegyein kívül mindig azért voltak döbbenetesen erõsek, -jó a Majmok bolygója nem-hogy ott volt az egyedi megjelenítés mögött, amirõl szólt a történet igazából, vagy amit parodizált.....erre tessék, pont egy olyan sztorit bénáz el, aminek a szíve és a lényege a legfontosabb.
És ez hiba, súlyos hiba: a film egyszerûen üres, de talán nagybetûvel kellett volna írnom. Az Alice csodaországban-nak olyan filmnek kellett volna lennie, mely nemcsak szórakoztató, hanem tartalmas is.
Ráadásul van egy finom kettõsség a dologban: egyfelõl a Vörös királynõ udvara és sleppje zseniálisan ki van dolgozva, ám a Fehér királynõ unalmas, és hülye szó ide, de színtelen. Burton igazi erõssége mindig is a különc dolgok megjelenítése volt, a normálissal -vagy unalmassal-szemlátomást nem boldogult.
Ám a film vitathatatlan erénye a megjelenítés, elképesztõen erõs ilyen téren a movie. A trükk technikát olyan impozánsan kezelték, a színekkel olyan virtuózan bántak, hogy néha azon kaptam magam, elfelejtettem levegõt venni, szó szerint csodálatos volt a képi világ, a szereplõket körbeölelõ dizájn. Az én szerény véleményem szerint a látvány erõsebb volt az Avatarénál is, no meg fantáziadúsabb.
Johnny Depp se tett ki igazán magáért, persze nem volt rossz se, Hathaway elment, és Mia Wasikowska-ra se tudnék rossz szót szólni. Ám az igazi kincs a Burtoni sötét világban tökéleteset hozó Crispin Glover no meg Helena Bonham Carter, aki egyszerûen ellopja társai elõl a show-t. Azokhoz a grimaszokhoz hál isten, köze nincs CGI-nek, az kérem actori munka a legjavából.
Kár ezért a filmmért, persze iszonyat pénzt termelt, ahogy kinézett moziban, nem is csodálom. De ha a látvány mögé nézzünk, ha a rendezõ szemmel láthatóan megzabolázott és a Disney által lekötött fantáziája mögé tekintünk, no ott sajnos nincsen sok...sõt leginkább semmi.
Elnyelte a nyúl ürege, Neo, te meg így követed a nyuszit, mert hogy el ne felejtsük azért, kismillió filmre hatott Caroll meséje, lám csak, ennyire kulcsmû.
4/10
alver 2010 júl. 02. - 10:10:04 4/10
(341/407)
Ez a film is teljesen a látványra épül, és abban szerintem nagyon jó,3dben 10/10

Minden másban nagyom gyenge, én bele is tekertem ,unalmas..

10/5
tomiloki 2010 júl. 01. - 14:50:56
(340/407)
ez a smink valami undorító volt és utálom az ilyen fajta filmeket nem tudom mér volt akkora híre mikor átlagos gyerekmese
5/10
Ze74 2010 jún. 17. - 19:59:35 5/10
(339/407)
Nagyon jó, tipikus Tim Burton film. (Ha nem tudom,hogy õ rendezte volna akkor is rájövök)
De nekem most ez annyira azért nem tetszett,túl szürreális volt.
Bár ha jobban belegondolok,egyik Burton filmér sem voltam nagyon oda.
Hannibal Lecter 2010 jún. 07. - 19:26:58
(338/407)
nem, Depp a csokigyárban volt ott szakmailag, most csak ugyanazt hozta más sminkkel.
Pingvino 2010 jún. 03. - 15:46:15
(337/407)
Hmm...Nekem a következõ dolgok jutottak az eszembe a film láttán:
A két dagi az Adams Family c.filmet juttatja eszembe,
a sárkány a harcban olyan Predator-os,
Alice vérte a harcban olyan Jean D'arc-os,
a Kalapos tánca olyan Beetle Juice-os...
Egyébként tök ott van a film :D De jó h nem moziban láttam :D
gerhajdu 2010 máj. 21. - 17:02:59 Előzmény zimzum1111
(336/407)
Egyáltalán nem rossz film, de eddig Burton majdnem mindegyik filmje zseniális volt. Nekem a Karácsonyi lidércnyomás és az Álmosvölgy legendája a kedvencem. Ez a film inkább csak jól összerakott.
Nem tudom ki látta angolul, de volt benne egy poén, amit csak másodszorra vettem észre. Mikor az egér azt mondja Vigyori úrnak "Chesire, you dog!" és ugye vigyori úr egy macska:) (Chesire cat)
zimzum1111 2010 máj. 21. - 01:01:02
(335/407)
Az álom és a valóság anyaga ugyan az...
Ezt mondják a bölcsek. Ez a film remekül példázza: az álmaink egyben a valóságainknak is megfelelnek, szimbolikus jelentésünkünk keresztül. Az álmaink kommunikálnak valami fontosat. Remekül lehet Õket befolyásolni. Csak figyelni kell!
Nagyon nagyon jó film. Értelmes gondolatokkal.
Nóri-89 2010 máj. 18. - 17:57:35 Előzmény h.tibi91
(334/407)
Szerintem nagyon jó film...a látványról nem is beszélve, én anno 3D-ben láttam és az alapján nyilatkozom. 10/10
10/10
h.tibi91 2010 máj. 17. - 23:44:25 10/10
(333/407)
Ez egy vidám, pörgõs és könnyed szórakozást nyújtó mozi. Nem kell utána konzekvenciákat levonnunk és különösebben gondolkodni "megerõltetni" magunkat. Igazából nem vagyok egy nagy mese és/vagy animációs filmnézõ. Az alapszituációkat és ezek felépítését azért ismerem és ez is eszerint halad. Bemutatás – új közösség bemutatása – beilleszkedés – bonyodalom - happy end
Mindenesetre engem magával ragadott és szerintem a sok nézhetetlen mozi mellett igazán tartalmas kikapcsolódás ahol természetesen a látvány (pláne ha 3D) sem hagy kivetni valót maga után. Minden tanácstalanul moziba indulónak azt ajánlom, hogy menetközben vegye fel az esélyes filmek listájára ezt.
10/10
8/10
kenee 2010 máj. 17. - 22:04:16 8/10
(332/407)
Szerintem nem rossz film.
8/10
5/10
pelu 2010 máj. 16. - 17:58:10 5/10
(331/407)
A látványt leszámítva szerintem nem nagy szám. Jobbra számítottam mind a filmtõl, mind Depptõl. Unalmas...
8/10
luppe 2010 máj. 16. - 11:29:22 8/10
(330/407)
Nekem tetszett, bár lehet itt is erõt vett rajtam az elfogultság, ugyan is imádom Tim Burton-t és Johnny Depp-et. - Jó, hogy ez a kettõ igen gyakran együtt jár! :)
Látványos volt, színes, izgalmas, cseppet sem hétköznapi. Nem voltak igazából elvárásaim a film megnézése elõtt, csak olvastam több helyen, hogy csalódást okozott többeknek. Hát nekem nem!
wiliwonka 2010 máj. 15. - 21:01:47
(329/407)
Nem volt rossz. De annyira nem is voltam elájulva tõle. Pedig Tim Burton fan vagyok én is, meg Johnny a kedvenc színészem. Pl. a Csokigyár szerintem sokkal jobb volt. De ez persze ízlés kérdése. Mindenesetre magasan kiemelkedik az átlagfilmek sorából, annak ellenére, hogy egy totál lerágott témát dolgozott fel Burton.
10/10
szaffina 2010 máj. 14. - 21:14:52 10/10
(328/407)
2010 eddigi legjobb filmje! Bámulatba ejtõ, csodálatos, spirituális gondolatokkal megfûszerezve! Gyönyörû díszletek, és Johnny Depp megint óriásit alakított! Nálam 10-es a skálán, mindenkinek csak ajánlani tudom!A film nem egy mesérõl szól, a mondani valóját valóban nem mindenki fogja érteni! Az életünk korlátait, félelmeit, és a magunkba vetett hitet vetíti ki elénk! Érdemes megnézni ilyen szemmel is!