friebal 2010 máj. 11. - 18:01:15
(327/407)
Hát... egy baj van, rövid, de egyébként minden (H) (napszemcsis smiley) nagyon ott van :)

A legjobb gondolat, akár már egy bizonyos sokak által ismert sci-fi, fantasy trilogiában is szerepelhetett volna :

Csak az a lehetetlen, amirõl elhiszed, hogy az :)
10/10
Viktória0312 2010 máj. 02. - 18:10:03 10/10 Előzmény spermophilus lateralis
(326/407)
egyszerûen BÁMULATOS!
spermophilus lateralis 2010 ápr. 28. - 02:32:57 Előzmény skillet
(325/407)
szia, tetszik a commented:

olyan nem is tudom, hát... nekem leg. ezt mondta:

neked könnyû lehet, de azért nekem se rossz arra gondolok, amire akarok...!
;-D

komolyan mondom nem irónikus, nem szoktam keszdegetni csak elismern és ez az hát tessék fogyasztani...
10/10
peca1000 2010 ápr. 25. - 00:02:02 10/10
(324/407)
Nekem ez jobban tetszett, mint az eredeti történet, azt 10 percig sem tudtam nézni. Ezt legalább értettem, volt története, és csúcsak voltak a karakterek.
Tim Burton egy varázsló. Lehet, hogy megnézem moziban is, márcsak a látvány miatt is. Azért néztem meg letöltve, mert a kritikák és a kommentek nagyon lehúzták, teljesen érdemtelenül. A film csillagos 10-est érdemel!

A vörös királynõ az kész volt! Á gyerekek...:)
10/10
musicclown 2010 ápr. 24. - 16:15:12 10/10
(323/407)
imádom!!!!!!!!!Kalapos a KING!!!Johnny egy nagy átváltozómûvész az biztos!
10/10
skillet 2010 ápr. 24. - 12:12:21 10/10
(322/407)
nos igen. a mester újabb alkotása. imádom az összes filmjét.
hazudtam, mert a "nagy hal" az anno eléggé kiakasztott. de majd megpróbálom ismét rávenni magam, hátha...
ja, és a "támad a mars" is kiidegelt régen. de utóbbi produkciót újranéztem nemrég, nagyon megtetszett :D
igazán beteg.
szóval alíz. én a rajzfilmet is szeretem. hihetetlen karakterek. ahogy itt is. eszméletlen figurák. igazi Burton képi világ. utánozhatatlan.
a rendezõ élete párja, Helena... :) hát õ is meséset alakít. talán az egyik legjobban a produkcióban. mint minden filmjében, itt is remekel. hihetetlen egy színész amúgy. imádom. Depp is, mint mindig, itt is utolérhetetlen.
hejjj de nagy szavak ezek. na megyek is, ennyi elég volt. ne tartsatok fel... ;)
8/10
Mese92 2010 ápr. 22. - 10:40:54 8/10
(321/407)
-------S-p-o-i-l-e-r-----------------!!!
Miért gond az, ha elõbb elintézi amit tennie kell, mielõtt azzal lesz akit szeret? Azt mondta vissza fog térni hozzá, csak van valami amit el kell intéznie, azt, amire Csoda-országban jött rá, hogy az apja lánya és teljesíteni akarja annak az álmát. Ha ott marad az álmot nem teljesítheti, így viszont utána még visszatérhet.
Amúgy klassz film volt, nekem nagyon bejött :-)
9/10
mudibarát 2010 ápr. 18. - 18:35:33 9/10
(320/407)
SPOILER ÉS MIEGYMÁS
Hát nem tudom, én tegnap megnéztem a moziban(2D-ben), magyar hanggal, és még mindig tetszett.
Miért akartátok, hogy a Bolond Kalapossal maradjon? Fogadjunk, hogy azért, mert Depp játszotta...Anyám...
Nekem sem tetszett, hogy visszament a "való világba", én a helyében egy picit maradtam volna még... Legalább egy gyõzelmi lakoma erejéig.
És nem csodálom, hogy nem ment hozzá az emésztési gondokkal küzdõ lordhoz, sõt még az is rendben volt nálam, hogy üzleti útra ment Kínába. Attól karrierista és feminista, hogy dolgozik? Nem értem. Mi a baj azzal, hogy az apja, vagyis egy õse nyomdokába lépett? Mivel nem volt fia, õ örökölte az üzletet, nem?
És ahogy elõttem valaki más is írta, még megtalálhatja az igaz szerelmet, szülhet egy csomó gyereket, és átadhatja másnak az üzletet.
Burtonra nem jellemzõ, hogy sablonos Happy endet csinál, és Alice ott marad.
Úgyhogy nem értem a problémát.

Ja, és jó volt a magyar szinkron. A vörös királynõ hangja mondjuk kicsit irritált, de meg lehetett szokni:D
spermophilus lateralis 2010 ápr. 16. - 12:02:26
(319/407)
LSD nem lesz jó mielõtt jön egy okos és elmagyarázza. maradjunk az ópiumnál, vagy egyszerûen a problémák elõl való pubertáskori fantáziálgatásokba való menekülésnél.
spermophilus lateralis 2010 ápr. 16. - 11:53:12
(318/407)
valamennyire köti a történetet és egy ici pici szerepet játszik azért az író elképzelése is, de majd máskor, mások, máshogy. nekem az tetszett volna ha bebújik az ikrek közé és hármany nyomják a házasosdiságosságot. én írom biztos ez a vége. vagy tudok egy jobbat a végén mindenki meghal. ez lett volna igazán király. képzeld el megragad LSD -s delériumjában és mire felébred eltelt 66 év, így mindenki száradozó múmia már. imádtam volna, de LC elszúrta máshogy írta, vagy 130 évvel a film elkészülése elõtt a storyt meg és így jól bekavart. az erkölcstelen viktóriánus kor nem tudta mi illik és mi nem.

nem tudom, de kétlem, hogy akkor valaki tudott volna komolyabban is kezdeni valamit a karrierista feminista fogalommal. de hát biztos karriesista és feminista volt.

miért nem ment hozzá talán azért mert még szinte gyereklány volt. nem is tudom miért akarták mindenképpen elsütni ilyen korán a csitrit.

házasodjatok és párosodjatok, le az abortusszal de lóra és csatára fel! barrikádokra yippeee...
7/10
Singaporeflash 2010 ápr. 15. - 20:41:46 7/10
(317/407)
Ha elolvasnad delamico korabbi hozzaszolasat, megertened, hogy azt kivanjuk, maradt volna a kalapossal (bar szerintem a kalapos baromi ijeszto volt helyenkent, de akkor is, inkabb, mint a feminizmus es hat, Alice szerette ot). Kulonben is, itt nemcsak ez a lenyeg, hanem a film idiota, feminista szinglilet-partolo uzenete, ami baromira ellenszenves volt nekem is.
8/10
Babito 2010 ápr. 15. - 18:24:40 8/10 Előzmény Singaporeflash
(316/407)
Megértem, hogy hajrá szerelem és házasság, de Alicenek miért kellett volna hozzámenni ahoz a gusztustalan alakhoz, akit nem szeret. Nem volt szerelmes.
6/10
offtopic
delamico 2010 ápr. 15. - 17:57:00 6/10 Előzmény Singaporeflash
(315/407)
Na de jó, nem csak én vagyok lány létemre anitfeminista. :)
7/10
Singaporeflash 2010 ápr. 14. - 11:54:07 7/10 Előzmény delamico
(314/407)
***SPOILER***

Végre valaki, aki szintén utálta a film végét is!!:-))) Hogy nekem mennyire elegem van már ebbõl a karrierista-sziglinõ-feminista baromságból. Rendkívül értékrombolónak tartom a befejezést, és jó, hogy ezzel nem vagyok egyedül. Hajrá szerelem ÉS házasság!:-)))

***SPOILER VÉGE***
6/10
delamico 2010 ápr. 12. - 14:59:32 6/10 Előzmény Naphinel
(313/407)
Akkor Für Anikó volt zseniális. Köszi.
Naphinel 2010 ápr. 11. - 20:58:05
(312/407)
Helenát Für Anikó szinkronizálta. :)
6/10
delamico 2010 ápr. 11. - 19:43:17 6/10
(311/407)
Kérlek sorakozzatok fel, megszámollak titeket. Oké, megvagytok. Kettesével vonuljatok be a terembe és vegyetek egy szemüveget. Várjatok, töltsétek ki az egész sort. A legszélére is üljetek. Onnan is élvezetes. Menj már arréb. Vigyázz. Üljetek a szélére. Kapcsoljátok ki a telefont. - Oké, soha többé osztálymozizást. De fél órán belül csak sikerült bevonulni és elfoglalni a helyet a sor legszéléig. Minden elsötétül, szemüveget fel. Ja, még fél óra reklám, akkor bocs, addig együnk. Á, Walt Disney. Akkor már tényleg kezdõdik. Utolsó check a zsebtükörben: nem, mégsem õszültem meg.
Alice Csodaországban. Életem egyik kihagyott disney-je, és mellesleg elsõ imax-3D-je. A két óra végére kijelentettem azt, amit az Avatar után még nem akartam (ne ítéljünk elsõ benyomás alapján): kettõdé párti vagyok.
A film elsõ jelenetében látunk 3 úri embert egy 3-dés szobában 3-dében tárgyalni, mikor megérkezik egy 8Ds make-uppal a kis Alice, akinek esetében se a porcelánbaba-haj a la Interjú a vámpírral, se a smink a la Hannah Montana nem éri el a "jaj, de kis édes puszifejû" hatást. Erre csak rátesz egy lapáttal Mia Wasikowska esetlen, néhol kimondottan irritáló és mesterkélt kezdõszínész-játéka, így a film máris egy mínusszal indul: utálom Alice-t.
Bál, eljegyzés, nyuszi. Rendben, de miért csak egyféle pofát tudsz vágni?!?! Mesés 3D-s zuhanás a nyuszilyukon át. És mégis, nekem a kõkori 2002-es kettõdés majdnem-kipurcanós gandalfos zuhanás jön be jobban. Mia Wasikowska még zuhanni sem tud meggyõzõen. Na és végre eljutunk Csodaországba, ahol kisebb nagyobb bonyodalmak után megjelenik a Vörös Királynõ, akiért reggel megérte felkelni. KI LOPOTT A SÜTIKÉMBÕÕÕL? Nem tudom, ki volt Helena Bonham Carter magyarhangja, de valami díjaz igazán hozzávághatnának a mai magyar szinkront elnézve. Aztán megjelenik Johnny Depp, aki még vörös hajjal és zöld szemmel is képes "szexi és karizmatikus lenni", de annyira, hogy odaolvadok a bársonyszékre. Anne Heathaway-tõl továbbra sem ájulok el, de itt igen jól játszott, noha a karaktere számomra tized annyira sem megkapó, mint a minden tekintetben Angelica Pickles-re emlékeztetõ nõvére.
Öhm Ömlengbõl jó poén volt, de a történet további része nem tartalmazta azt a sziporkázó Tim Burton-aurát, ami ötször végignézette velem a Charlie és a csokigyárat,pláne, hogy az összeeszkábált történet 90%-ban több mint erõltetett volt. A Pán Péter klisétõl megkímélt ugyan minket Mr Burton, noha mindenki vágyott arra, hogy Alice végül a Bolond és szexi Kalapossal maradjon, de a végsõ kimenetel számomra így még visszatetszõbb volt.
Hogyan is végzõdhet egy álmokról, képzeletrõl - nem utolsó sorban KISLÁNYRÓL - szóló DISNEY film azzal (21. század ide vagy oda), hogy Alice (azt hiszem itt érte el a mélypontot az unszimpátiám) egy karrierista szingli lesz a történet végén?!?!?! Itt tartunk? Hogy már a Disney filmek is azt sugallják, hogy ne menj férjhez a te kalaposodhoz, hanem tedd kötelességtudóan menj haza, ahol azért apoén kedvéért ne a kötelességedet tedd, hanem legyel szingli és dolgozz. Et tu mi fili, Tim?! Talán csak az én antifeminizmusom, de ez lett Disneybõl? - Mert valljuk be, ez egy Disney film volt, és nem, nem 16 éves kortól, mert akkor a Csipkerózsikát is csak akkor nézd. Ha nincs Helena Bonham Carter és Johnny Depp (meg a macsek), Tim Burton jobb, ha ki sem adta volna.
A kedvencem végig Helena maradt, magyar hanggal, mimikával (neki még van ilyen), mindennel: Éljen a nagy fejû nõ!
offtopic
spermophilus lateralis 2010 ápr. 09. - 11:29:32
(310/407)
Most ez vagy ***OFF***, vagy ***SPOILER***, vagy mindkettõ de mindenképpen sziasztok!

igazatok van én még harmincon felül is mindvégig nagyon féltem, sõtt még most is félek egy picit. a film brutalitása engem egyszerûen letaglózott.

a megvadult hintaló pillangók, a vicsorgóvigyorgó virágfejek, a pöfékelõ kukac, a vigyorgó lapátfogú macska (én még soha elõtte nem láttam ilyen szájberendezésû macskát, az elillanás macskáknál már sokkal természetesebb, amikor kellene pont akkor nincsenek sehol, ez mindig így van náluk) és mindennek tetejébe a nadrágos nyúl. huuuhhh... és ez még akkor csak a "jobbik" tábor, a többirõl már nem is szólok!

:-D
9/10
mudibarát 2010 ápr. 08. - 17:42:35 9/10
(309/407)
Tim Burton film gyerekeknek?XD
Maximum a Halott menyasszony... Talán.
És mivel nem 3D-re készült, ezért ne is várjatok olyan hú de mekkora durranást. Az Avatar azért nézett ki jól, mert 3D-nek készült. No mindegy.
8/10
alex4427 2010 ápr. 06. - 17:36:55 8/10 Előzmény Banánhinta Consuela
(308/407)
Szerintem NEM gyerekeknek való! 16 éven felüli!