Téma: Álmaid hőse

9/10
offtopic
Ahoj poplacsek jan. 20. 20:21:43 9/10 Előzmény Milmel003
(5/25)
MozibaN, végigülni.

Lehet, hogy ez volt a baj.
1/10
Milmel003 jan. 20. 20:04:29 1/10
(4/25)
Borzalmas film nem ajánlom senkinek, szenvedés volt végig ülni a filmet a moziba.
9/10
Ahoj poplacsek jan. 18. 21:24:57 9/10
(3/25)
Hát ez kész, nagyon jó volt.
zimzum1111 jan. 14. 16:30:09
(2/25)
Mindenki álmodik és álmodozik.
És mindenki álmodik egy életről, amelyet élne.
Aztán mindenki álmodik egy életet, amelyet éppen él.
Legtöbben mégis arról álmodnak, hogy ne azt éljék, amit élnek.

Parádésan jó film! :)

***** S P O I L E R *****
(az elvi tartalomra, és nem a cselekményre!)

Álom vagy valóság.
Na, ez itt a kérdés.
Ez a szó eleve remek a magyar nyelvben. Szellemi, és ugyanakkor valós, mert én álmodtam, de akkor mit és miért? Az álmodni mindenki álmodott már, és ha még nem is nagyon kutatja álmai jelentését, mindenkinek van valamilyen élménye.
Ezért azonnal közvetlenül azonosulni lehet a történettel. Upsz-beszippant!

Krúdy és Szepes, Jung és társai, és hát NOÉ és sok próféta az álomban látja meg a jövőt és azt is szimbólumokban. Az álmok, sorsdöntőek lehetnek, ha megfejtik őket különösen.
Még akkor is, ha nem csinál az ember semmit, mint főhősünk! Úgy lesz sztár, hogy nem csinál semmit. Csak átoson az életen, és tétlen. Végig tétlen sodródó cselekedeteiben és érzelmeiben is egyaránt.
Kb. olyan bosszantóan tétlen mint Sir Galahead, amikor Essneki-vel beszél Rossznyavaja várában... (Gyalog Galopp).

Ha álmaidban, álmodozásodban nem csinálsz semmit, akkor lehet életedben sem csinálsz semmit?
Ha aztán álmaidban és az életedben nem csinálsz semmit, akkor lehet egyszercsak rémálommá válik az életed, és ezzel együtt mások álma, álmai is? Persze.

Volt szerencsém kétszer látni a filmet.
Elsőre szenzációs volt a film egész története, viszont a vége... ???
Hát... Valami mást vártam el, mert annyira sodort a történet. Csattanót vártam el, de elsőre nem az lett. Be kell lássam tévedtem!
Másodszorra már briliánsnak láttam a vége-konklúziót.
Nem hiszem hogy lelövöm a poént, de a legnagyobb álom, a legnagyobb elérendő álom, az álmodozások hőn vágyott tárgya a szeretet. Vagy annak kellene lenni! Ez az egyetlen megvalósítandó álomszerű érzés és cselekvés, amely által az ember élhet, és tehet, mert a szeretet a mozgató rugó.
Jól élhetsz, ha jót teszel és szeretsz...

A főszereplő, ha kap szobrot az nem lesz véletlen, és szerintem méltatlan, hogy a "dream scenarió" (Ritka, de jobb a magyar cím :D ) legjobb eredeti forgatókönyve egy lapra került a NAPOLEON-nal...
kybuck 2023 dec. 16. - 03:44:07
(1/25)
A sztori A John Malkovich-menetet és a John Travolta féle Csodabogarat juttatta eszembe. Ezt egyszer majd biztos meglesem.