pacica 2008 dec. 17. - 12:33:02
(85/365)
Miért negatív a vége?
pacica 2008 dec. 17. - 12:32:30
(84/365)
Szerintem minket nem földönkívüliek fognak megölni, hanem pár atombomba itt és ott és rip.
Elandar42 2008 dec. 17. - 11:33:41
(83/365)
Ha reménytelen filmet akarsz, nézd meg a The Happening címû filmet, hasonló a mondanivalója, de annak negatív a vége :)
Elandar42 2008 dec. 17. - 11:32:54
(82/365)
Ennek a filmnek az ünezete pont a remény, ezért nem lehetett negatív. Szerintem próbáld meg megszerezni az eredetit, lehet, hogy akkor jobban értenéd. (Bár az nem a környezetvédelemre, hanem az atomfegyverekre hívta fel a figyelmet, de a lényege ugyanaz, vigyázni kéne a Földre.)
Judybaba 2008 dec. 17. - 11:23:45
(81/365)
Mindenképpen negatívnak kellett volna lennie a végének, hogy az emberek igenis megbûnhõdjenek, csak akkor Amerikában nem lett volna sikere...bár kétlem hogy így lesz!
4/10
Valezius 2008 dec. 17. - 10:57:26 4/10
(80/365)
Spoiler
Engem nem gyõzött meg, de szívesen láttam volna, hogy a kocsik mellett a repülõk is megállnak a levegõben :)
leopard26 2008 dec. 17. - 10:54:13 Előzmény forgonati
(79/365)
Én egy ideje már mondogatom hogy ránk férne egy jó nagy szanálás.Sõt ,támogatnám is
Elandar42 2008 dec. 17. - 10:35:31
(78/365)
****Spoiler****
Pont ez a lényeg, amit úgy tûnik senki nem vett észre, hogy nem a könnycseppek között elrebegett ígéret lesz a változás, hanem az, hogy valóban másképp fog mûködni minden. Az egyik legfontosabb jelenet az utolsó, mikor minden leáll, és az emberek észreveszik hogy CSEND van, és érezni, hogy valóban minden más lesz ezek után.
pacica 2008 dec. 17. - 10:07:24
(77/365)
Az lett volna a legegyszerûbb, hogy igenis nincs több esély, ez van ezt tettük, bûnhõdjünk. Csókolom.
pacica 2008 dec. 17. - 10:06:21
(76/365)
SPOILER
A végén minden leállt, fúrótornyok, órák, kocsik. Csak kérdem én, hogy monjuk egy fúrótornyot hogy a fenébe fog eltakarítani, hogy ne szennyezze tovább a környezetet.
3/10
lacototh 2008 dec. 17. - 09:14:28 3/10 Előzmény forgonati
(75/365)
Nekem tetszett a filmben, hogy nemhogy fizikailag nem lehetett esélyünk a jövevényekkel szemben de még csak egy gondolatunk sem születhetett, amivel egy másodpercig is fölénybe kerülhettünk volna ezzel az intelligenciával szemben, ahogy azt sok hasonló filmbõl tanulva vélhettük. A hadsereg, a rendõrség és a kommandó tagjai akár otthon is maradhattak volna a családjukkal. Az eredmény ugyanaz. Ettõl eltekintve egyetértek sok elõttem szólóval, a film gyenge és kidolgozatlan. Csak a fentiek miatt 3/10 egyébként 1/10
forgonati 2008 dec. 17. - 00:38:34
(74/365)
Igen, így ahogy Te leírod, tényleg nem jó. De ha elolvasod amit írtam, én is hasonlót állítottam. A film üzenete jó, ha azt a részét nézzük, hogy széjjelb@sszuk a bolygót egyre jobban. És hogy megérdemelnénk hogy móresra tanítsanak bennünket. Ez tényleg így van. Viszont az a része már nem jó, hogy 2 könnycsepp közt elrebegett ígéret mindent megváltoztat. Lényegében a lentebbi hsz-emben én is pont ezt kritizáltam (sok más közt) amit Te is.
bobo78 2008 dec. 17. - 00:29:51
(73/365)
Szerintem jobban belegondolva pont hogy nem jo a film uzenete, mert azt kozvetiti, eleg telesirnunk a zsebkendot ha a veg kozeleg es ettol meg is menekulunk... holott dehogy is.
tetraeder13 2008 dec. 16. - 23:52:43
(72/365)
A film akkor tetszett volna - nekem legalábbis -ha a végkifejlet az emberiség pusztulásával, vagy legalábbis valami megdöbbentõ, drasztikus megoldással ért volna véget. Mert azt ugye senki nem gondolhatja, hogy egy gyerek és egy nõ az egész emberiséget képviselheti azzal a kijelentéssel, hogy megváltozunk. Ha már oly sok ideje figyelték a Földet akkor láthatták az idegenek, hogy nem lesz változás; bár nekik bejött, az még nem jelenti hogy az emberek is így tesznek majd.
yuuzuu 2008 dec. 16. - 22:38:34
(71/365)
ez a film 20FT-ot nem ér...szeretem Keanu-t, környezetvédõ vagyok, utálom a pazarló életmódot, na de könyörgöm...ááááh
yuuzuu 2008 dec. 16. - 22:38:12
(70/365)
ez a film 20FT-ot nem ér...szeretem Keanu-t, környezetvédõ vagyok, utálom a pazarló életmódot, na de könyörgöm...ááááh
forgonati 2008 dec. 16. - 17:19:40
(69/365)
Szerintem az, hogy mi a film lényege és a mögöttes tartalom is mindenkinek lejött, aki ide irt eddig. Nem hinném hogy annyira retardált emberek alkotnának itt véleményt. Én is leírtam lentebb, hogy a téma meg a mondanivaló rendben van. Csak ahogy megcsinálták a filmet, az a gáz. Idióta jelenetek, olyanok, amik minden amerikai katasztrófafilmben ott vannak. Röhelyes - vagy inkább szánalmas párbeszédek (pl. a többek által is említett "ígérem megjavulunk" duma) amiktõl a hajam az égnek állt. Jön egy idegen azzal az eltökélt szándékkal hogy kiirtja az emberiséget, erre a csaj elejt 2 könnycseppet, az meg rögtön meggondolja magát, és sztornózza az egészet. Na nemá... Talán nem ártott volna egy kicsivel több fantázia bele. De nehogy már vitába keveredjünk itt, hisz mindenkinek más az ízlése. Attól még, hogy a szemembe max. 5/10, neked még nyugodtan lehet 9/10. Nem vagyunk egyformák...
Elandar42 2008 dec. 16. - 15:38:46
(68/365)
Tegnap - a sok negatív hsz ellenére - Párommal együtt megnéztük a filmet, és szerintem teljesen jól összerakott film ez, értelmes, és érthetõ párbeszédekkel, fontos, és világos jelentéstartalommal. Szerencsére korrekten követi az 1951-es film történéseit (kivéve a kölök, mert az a szál ki is maradhatna akár). Az eredeti film netes magyar fordítása ez volt: "Amikor a Föld elképedve állt". Tökéletesen közvetíti a film lényegét ez a cím, az új nem.
Ha valakinek nem esett le a mögöttes tartalom, az nem a film hibája, hanem sajnos egyéni agykapacítástól függ (nekem leesett érdekes módon). (Lsd.: 2001 és 2010 Ûrodüsszeia,a legnagyobb sci-fik közül valók, mélyen szántó jelentéstartalommal.)
A látványról: pont elég volt ennyi az akcióból, és a párbeszédekkel egyensúlyban voltak a "kötelezõ" show elemek.
Összeségében nálam 9/10. (csak a gyerek miatt)
bobo78 2008 dec. 15. - 19:51:06 Előzmény nrb
(67/365)
***SPOILER****

Igen, ettol a "megjavulunk igerem" szovegtol azota is ver a viz. Szanalmas hogy ezt hajtogatja szerencsetlen, es ennyi eleg is. Meg par csepp konny a temetoben. A kisgyerek meg? Egyszeru a szovegkonyve mint a faek: "Nyirjuk ki mert apa is kinyirta volna." :D

Azt elarulna nekem vki miert kellett a filmbe a csomolungmas bevezeto kepsor? Akarhogy gondolkozom ezen nem ertem miert kellett az bele...
bobo78 2008 dec. 15. - 19:46:50
(66/365)
Latom mindenkinek aki azt irja a film tetszett annak valojaban a mondanivaloja tetszett. Nincs is azzal baj, bar ma mar egy 1 eves csecsemo is tudja h elb*sszuk a Foldet es meg kene menteni, megsem teszunk semmit.

Maga a film viszont ocska. Silany. De vilagrekord a maga nemeben. Ezt ugy ertem hogy ilyen jo sztoribol ritkan hoznak ki ilyen unalmas, szintelen-szagtalan, szerencsetlen filmet. Ebben a kategoriaban nalam gyoztes!