9/10
dzsamelia 2008 dec. 15. - 18:16:18 9/10
(65/365)
Hétvégén láttam a filmet a premieren.Kellemesen csalódtam.Nekem nagyon tetszett a mondanivalója teljesen átjött,én tudtam vele azonosulni.:)
Szerintem nagyon jó kis film.
Nekem tetszett, bár egy két dolog tényleg lassan történik benne de szerintem 10/9
forgonati 2008 dec. 15. - 17:07:02
(64/365)
Na, én is megnéztem ma. Hááát, izé. Az tuti hogy megvenni nem fogom. Sõt még moziba se megyek el rá.
Alapjában véve a mondanivalója nem rossz nekije, csak hát a megvalósítás. Keanu-t eléggé bírom, volt már pár igazán jó filmje, de ez most valahogy nem jött össze.
A kis takony gyerek annyit nyavajgott, legszivesebben orrba b@sztam volna :-) Volt 1-2 rész, amirõl a "2012 - Ha eljõ a világvége" jutott eszembe, az is tele volt unalmas, vontatott párbeszédekkel, amiktõl majdnem kifutottam a világból. Bár mondjuk az tényleg kritikán aluli film volt, 100x rosszabb ennél.
Amin meg én is röhögtem, az a tipikus pánik, amerikai módra. Millió amcsi filmben lehet látni, bár nem értem mire jók ezek az ostoba jelenetek. 24 óra múlva kipuszul az emberiség, de a marhájának az az elsõ dolga hogy féltéglával beb@ssza a kirakatot, és ellop egy plazmatévét. LOL. A másik röhej meg az, hogy a hadsereg annyira hülye, hogy a mindent elpusztító sáskahadra ágyúval meg géppuskával lõnek. LOL. Komolyan, én már csak azt vártam, hogy az elnök kiadja a parancsot hogy atomot nekik - á'la Függetlenség Napja. Sorolhatnám még az idióta kliséket de minek.
Összességében 1x nézhetõ, szódával elmegy. De sokkal többet is ki lehetett volna ebbõl hozni, mert az alapsztori nem rossz. Paraziták vagyunk, és pusztítunk mindent magunk körül. Sajnos ez igaz.
1/10
nrb 2008 dec. 15. - 17:05:35 1/10
(63/365)
A legjobb részek:
1. "Megjavulunk, ígérem"
2. Amikor a lézerszemû, haragosarcú robot lepattintja a helikoptereket.
3. Vizenjárás.
4. Vicces ruhacsere a kihallgatáson.
5. Mobiltelefonjavítás érintésre.
6. Amikor megjelennek a szokásos "becsapódós" helyszínek: Piramisok, Kínai Nagyfal, London.
kamisama 2008 dec. 15. - 16:29:40
(62/365)
2001 Ürodüsszeai... hmhm...hmm...

Nos tudod, ez az a film aminek az elsõ 10 perce azzal megy el, hogy azt az idegesítõ zenét hallgatva a világûrbõl eljutunk valamiféle bolygóra ahol majmok dobálják egymást... no komment... agyrém. :D Jól mondtad, kevés ember érti, de nem a filmet, hanem hogy miért készítették el egyáltalán? Én eddig bírtam azt nézni, aztán DELETE!! Nagy kõ esett le a szívemrõl abban a pillanatban.

Errõl a filmrõl pedig csak annyit(még nem láttam), hogy mostanság annyi szar filmet láttam hogy valami hihetetlen,így mielõtt bármit is megnéznék, ellátogatok elõbb ide a fórumba mik a vélemények. Ha már a 80%-a azt mondja hogy rossz, hiszek nekik. Az eddigi tapasztalataim legalábbis ezt támasztják alá.

Szóval ezt inkább kihagyom, egyébként sem vagyok valami nagyon oda Keanu Reeves-ért.
posii 2008 dec. 15. - 14:50:24 Előzmény hazso
(61/365)
"Ebbõl a filmbõl az értelem hiányzik" Láttad már a 2001 ûrodüsszeiát? A legnagyobb film. Bár kevesen értik...
posii 2008 dec. 15. - 14:44:51
(60/365)
Hehe ez a baj veletek... Amikor bejött a Mátrix, azt is mindenki lehúzta, aki nem értette a filmet. Ez egy kitûnõ alkotás. Ha nem tûnt volna fel valakinek, ez egy feldolgozása egy régi filmnek, és a robot azért olyan amilyen, mert az eredeti forgatókönyvben is hasonló volt. (Lásd pl.: Világok háborúja: Tripodok). Miért mindig Amerikát támadják meg? Talán mert Amerikai film? :D Mi Magyarok sem rendezünk olyan filmet, ahol Zimbabvét kell megmentenünk. Amúgy itt ez nem igaz, mert ha észrevettétek volna az egész világot érte a támadás. Amúgy meg ha annyira jó ötleteid vannak a filmgyártással kapcsolatban, sztem irány hollywood. Tuti befutó leszel...
pacica 2008 dec. 15. - 14:09:16
(59/365)
Én azt hittem az elején, miután összeesett, amikor megérintette a gömböt 1928-ban, hogy onnantól kezdve kómában van, és ezeket csak álmodja. Végén már rádöbbentem, hogy nem.
Judybaba 2008 dec. 15. - 11:57:25
(58/365)
Egyszerûen borzalmas ez a film!
Ki is fejtem hogy mimért mondom ezt.
Bevallom, az eleje szerintem jól indult. Kifejezetten nagyon jól indult. Már kedztem is örülni, mert egyáltalán nem akartam megnézni ezt a filmet, csak a kedvesem kedvéért ültem be rá.
De amikor kijön az ûrhajóból-vagy mibõl- a nagyon ûrlény robot, hát komolyan mondom....Szóval végig úgy éreztem hogy egy õsrégi UFO-s filmet nézek, nem pedig egy XXI-ik századit. Azért elnézést, de ezek már mind olyan lelõtt "poénok", hogy nekem volt ciki a filmkészítõk helyett. Semmi új ötlet, semmi új vonal felvezetése...mi ez????

Ráadásul össze vissza a film közben minden féle szálat bekavartak,és.....annyira utálom hogy amerikai film nem múlhat el sírás nélkül!!
Rettentõen nem jön át az embernek ez a feeling!!
Bármelyik õsrági gagyi UFO-s film jobb ennél!!!!!!!!2/10, csak a mondanivalója miatt!!!!!
pacica 2008 dec. 15. - 11:16:30
(57/365)
Miért mindig Amerikát támadják meg a földönkívüliek? Miért nem Szlovákiát? vagy Romániát? Ez nem FER. i
5/10
Hohenstaufen 2008 dec. 15. - 07:02:04 5/10 Előzmény beo71
(56/365)
Igen, igaza van beo71-nek....Keanu Klaatu Reeves és Jennifer Conelly a kedvenceim közé tartoznak, és nagy várakozásokat fûztem közös filmjük megtekintéséhez. Csalódnom kellett. Apokaliptikus témában a Constantine verhetetlen volt a látvány és a mondanivaló egysége, a film pörgése miatt. Ez a film nem tudta úgy megdöbbenteni, megragadni az embert, mint a Constantine. A kissrác sertepertélése különösen idegesítõ volt. Az ember egyfajta erõltetettséget, vontatottságot érzett mindvégig. Melankólia valódi katarzis nélkül, és ezt a nézõk nem díjazzák. A környezetszennyezés Földre gyakorolt hatásait illusztrálni kellett volna és nem ellaposítani Reeves és Conelly kommunikációjában. Meggyõzõdésem, hogy ilyen fantasztikus fõszereplõkkel, és annyi pénzzel, amit erre a filmre áldoztak, sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni, nagyon sajnálom. Nálam bukás, egyszer megnézhetõ kategória, 5/10.
hazso 2008 dec. 14. - 23:28:38
(55/365)
Ebbõl a filmbõl leginkább az értelem hiányzik.Ennyit bármelyik szépségkirálynõ képes elselypegni a színpadon.Aki e film láttán gondolkodott el elõször a környezetvédelemrõl, az nem is tudom,hol élt eddig.
9/10
beo71 2008 dec. 14. - 20:09:37 9/10
(54/365)
Szép film,ami sokaknak nem fog tetszeni,sajnos.Semmi akció,lövöldözés,szexis nõcik bõrcuccban vagy ilyesmi,hanem egy egyszerû,melankólikus,elgondolkodtató film,varázslatos pillanatokkal.9/10.Nem láttam az eredetit,nem tudok viszonyítani,de szerintem telitalálat volt Keanu Klaatu Reeves és Jennifer Conelly-rõl is hihetõ,hogy meg tud gyõzni egy idegent.A rendezõ pedig meglepett bennünket csodás pillanatokkal,ami csak keveseknek sikerül,de borzasztóan sajnálom,hogy olyan világban élünk,ahol J.Bondnak 8-10 ellenféllel kell megküzdenie,nem elég egy fõgonosz illetve az emberek elalszanak a moziban csak mert nem robban fel 2 percenként valami.Ezek után tényleg gagyinak hat,ha egy mindenható idegen "meghagy" bennünket,nem ezt érdemelnénk,valami sokkal szõrnyûbbet,de megfogjuk kapni,csak nevelnünk kell még pár millió érzéketlen emberi roncsot."Jó irányba haladunk".
1/10
wavrekordz 2008 dec. 14. - 16:38:50 1/10
(53/365)
Nagyon gyenge film... 50 éves sztori ami annyinak is hat. Banális közhely az egész... nem vártam csinnadrattát, tudtam mire ülök be. Eleve a kiinduló pont nem állja meg a helyét, így az egész önellentmondás és épp az ebbõl eredõ kíváncsiság hajtott a moziba, hogy ugyan mit tudnak kihozni ebbõl. Hát semmit.
Az egyetlen ami tetszett az old-school robot, ami végig eszembe juttatta, hogy ez egy ötven éves sztori, s így megvédett az agykárosodástól... a barátnõm meg egyszerûen bealudt.
10/10
stonerack 2008 dec. 14. - 13:38:51 10/10
(52/365)
alacsony az iqdsztem. azért emberi alakot ölt fel,hogy jobban elvegyüljön köztünk. a többit sztm nem kell magyarázni.
10/10
stonerack 2008 dec. 14. - 13:25:37 10/10
(51/365)
amugy a világok harca tényleg izgalmasabb volt. de speciel a világok harca szerintem a leggyegngébb spielberg film. pedig spielberg egy zseni minden szemponból (izgalom, világkép, filozofiai tartalmak stb).
10/10
stonerack 2008 dec. 14. - 13:24:01 10/10
(50/365)
Nekem nagyon tetszett, nyilván nem tetszik az embereknek az a tudat,hogy elb*****k a Föld jövõjét.
Sokkal jobb film mint az öldökõs quantum csendje a cipzárszáju idiotával.
9/10
Bigpapa 2008 dec. 13. - 23:58:09 9/10
(49/365)
"Mit foglalkozik egy idegen faj velünk?"
Pont ez az, hogy nem velünk, hanem a Földdel foglalkozik.
********************SPOILER*********************
Hiszen pont azt mondja: Oly kevés bolygó van a világegyetemben, ami ilyen komplex lenne, ahol ennyi élõlény tudna élni.
Vagyis, a föld a fontos. Mi csak hazavágjuk!
Roca 2008 dec. 13. - 23:00:12
(48/365)
Hy... Szerintem sem lett annyira gyenge, persze azért sem mert ugye jó kis film feldolgozása. Az biztos hogy van benne sablon, a vége eléggé kérdéses (julee hozzászólását követve), de nekem tetszett hozzá téve hogy elõtérbe hozom a sci-fi-t. "Neo" szerintem sosem alakít rosszat, maximum elhitetik vele hogy a filmben neki kell szerepelni. Tetszett, ahogy más fogalamazna: egyszer mindenképp.

***SPOILER***

Sokan sok mindent kifogásolnak, de a történetet kevesen, szerintem meg ebben van egy két kérdés. A bolygót megmenteni tõlünk? A bolygó tovább élt eddig is és ezután is nélkülünk. Egy érdekesség: a föld és mi, paródia de szerintem néhol van benne igaz mondanivaló ( http://www.youtube.com/watch?v=8zXo7LKXs3g ). Mit foglalkozik egy idegen faj velünk? Az meg aztán hogy emberi formát és érzelmeket is átéljen, elég durva de ettõl emberi a film ugye...
9/10
Lasagne 2008 dec. 13. - 19:29:05 9/10
(47/365)
dettó azt gondolom amit te! nekem is tetszett, korrekt.
keanu hozta a formáját. érdemes volt megnézni
leopard26 2008 dec. 13. - 19:18:30
(46/365)
Gyerekek!Lehet szapulni ezt a filmet bûszkén,fõleg a kisgyereket tudtam volna felakasztani de lehet hogy csak azért mert szinkronosan néztem meg.

Magával a filmmel nincs semmi baj!Aki lövöldözõs scifit akar,az nézze meg a Wing Commandert.Ezeket a filmeket csak csípni lehet ,mert megmarad a lehetõ legelképzelhetõbb szinten és nincs benne olyan,ami nem kelleme bele.Most hogy megnéztem az eredeti filmet és utánna ezt,ugyanaz a hangulat fogott el,nincs különbség,semmi Hollywoodi klisé.Annyit még szerintem segítségnek szeretnék mondani ,hogy SZINKRONOSAN NE NÉZZÉTEK MEG
SZINKRONOSAN NE NÉZZÉTEK MEG
SZINKRONOSAN NE NÉZZÉTEK MEG
SZINKRONOSAN NE NÉZZÉTEK MEG
SZINKRONOSAN NE NÉZZÉTEK MEG
SZINKRONOSAN NE NÉZZÉTEK MEG
SZINKRONOSAN NE NÉZZÉTEK MEG
SZINKRONOSAN NE NÉZZÉTEK MEG