Téma: Apja lánya

Redfield 2007 dec. 31. - 10:46:13
(35/135)
Nee.. ne jöjjünk azzal, hogy túl sokat volt szabad a gyereknek, mert ez csak a befásult szülõi gondolkodás, amiben az a cél, hogy a gyerek tisztelje a felnõttet, és bármilyen eszköz felhasználható hozzá. Bezzeg az én gyermekkoromban... mondja mindenki, de nem! sztem
10/10
nyilas10 2007 dec. 31. - 09:58:51 10/10
(34/135)
Szerintem jó film.A vége nem tetszik,nem így kellett volna befejezni.
Brambilla 2007 dec. 31. - 01:33:08
(33/135)
Szerintem jól keverte az átlag amerikai mozit a saját stílusával. Liv Tyler dumái igazán rá vallottak.
Viszont a Matt Damonos és Jason Lees jelenetet késõbb a Dick és Jane trükkjeiben teljesen lemásolták.
zszoltan 2007 dec. 30. - 21:51:55
(32/135)
Engem sajnos nem sikerült eléggé lekötnie. A felénél felálltam. Annyira nem volt rossz, hogy végig ne bírtam volna nézni, de annyira jó sem, hogy végig akartam volna nézni.
btanarur 2007 dec. 30. - 21:41:35
(31/135)
Szintén félfüllel... Ha jól akarsz szórakozni, és nem a csihi-puhi filmek a kedvenceid, akkor meg leszel elégedve. A vígjátéki elemk nincsenek túlsúlyban. Most ne figyeljen ide, aki nem kíváncsi a végére! Persze, hogy Happy End és Lyv Taylor meg lesz ... csak azért, hogy ne kelljen az unalom miatt napjában kétszer must :) 12 év alatt csak felnõttel ajánlott!
Celtic 2007 dec. 30. - 21:19:32
(30/135)
Hat, en csak (rossz szokasom szerint) felfullel hallgatom, de 1-2 duma nagyon tetszett benne. De nem kritzalom/dicserem, felfullel nincs hozza jogom. Mondjuk, epppen mondtam baratnomnek, hogy holnaptol en is elkezdek videotekakba jarni, de vmiert nagyon csunyan nezett ram :)
BBQ 2007 dec. 30. - 20:51:31
(29/135)
Ez egy naggggyon rossz film...lapos unalmas...noCoMmeNt
vasgyik 2007 dec. 30. - 20:40:06
(28/135)
Ben Affleck apja helyesen George CaRlin, egyébként a Jay és Néma Bob visszavág-ban õ volt a stoppos aki leszopta a kamionost. Érdekes így viszontlátni:)
kilyálylány 2007 dec. 20. - 10:26:35
(27/135)
Jo a film,csak kár,hogy Ben Afflec játszik benne.Játszik...sztem nagyon rossz színész.
amatõr 2007 szept. 30. - 14:59:36
(26/135)
Megy itt a vita naon...

Szerintem a legjobb az elõadásuk volt a színházban, azt nagyon élveztem, humoros, szórakoztató, "God that's good!" a sok hülye meg nem tapsol egybõl a végén...
Szerintem annyire nem képzeletbeli szappanopera az egész, karriert építesz, vagy családdal töltöd az idõt, hétköznapi dilemma, a megoldás sem annyira rózsaszín, tudnék csöpögõsebb befejezést is írni.
A kevésbé hihetõ és frusztráló része az, hogy mikor bemész a videotékába, hogy kivedd a filmet, szembesülsz azzal, nem a szexuálisan túlfûtött Liv Tyler vár a kasszánál, aki egybõl belédszeret, hanem... velkám tudö ríöl lájf... Az utolsó megjegyzés zenei aláfestéseképp képzeljük ide Kim Jomg Il : Ronery c. számát...
Newcastle United 2007 ápr. 23. - 10:54:46
(25/135)
Nem azt írtam, hogy 10 év múlva ugyanúgy szemlélje a világot mint én, de már nem egy 17 éves tinilány lesz. Sokban változni fog a véleménye valószínûleg. Kár ebbe jobban belemenni.
zszoltan 2007 ápr. 22. - 17:46:42
(24/135)
"Mert vannak dolgok, amik nem változnak. Más dolgok viszont igen." (nem írom ide, melyik filmbõl idéztem)
Nem vagyok benne biztos, hogy Rebii 10 év múlva úgy fogja szemlélni a Világot mint Newcastle United most. Abban még kevésbé, hogy a te véleményed meg fog változni 10 év alatt. De vannak még csodák, bár elég aprók...

A filmet meg majd megnézem alkalomadtán. Mindenkinek köszönöm az ajánlást.
Newcastle United 2007 ápr. 22. - 17:05:21
(23/135)
Azt javaslom folytassuk ezt a beszélgetést 10 év múlva.
ReBii 2007 ápr. 22. - 11:41:10
(22/135)
Igen, az élet kegyetlen, borzalmas, a legjobb az lenne, ha meg se születnénk, úgy is 2000ben világvége lesz.. ja nem, az már elmúlt, akkor 12ben...
Szerintem akkor is lehet az életben happy end, akkor is alakíthatod úgy az életed, hogy boldog legyél mindig. még ha nagy sz.rban is vagy, akkor is.
Szerintem egy közelálló halála, vagy más tragédia nem eredményezi egyértelmûen, hogy az életed kisiklott és nem lehetsz a végéig teljesen boldog.
Ha nem is lesz ugyanolyan, mint volt, viszont az megmarad emléknek, és tudsz mást csinálni.. akár annyira jót is, mint azelõtt volt..najó ezt nem tudom kifejteni, de én tudom mire gondolok ;)
pikkelés? minden elõfordulhat...
Idill-gyerekkor-külsõ tényezõk: egyetértek azt hiszem...
Redfield 2007 ápr. 21. - 15:45:25
(21/135)
Legnagyobb részben valóban a külsõ tényezõk. De nagyrészt az is, hogy apu pl.: hogyan ápolja a kapcsolatát a gyerekkel. Mert elõbb utóbb mindenképp felnõ majd, de mi a jobb? Ha volt egy törõdõ apja, szegénységben, vagy volt egy állítólagos apja, úgy, hogy a gyereknek anyagi gondjai sokáig nem lesznek? Relatív, de én az elsõre szavazok. és talán ezért teccik valamivel jobban a film, mint sokaknak, köztük: neked is. :)
Newcastle United 2007 ápr. 21. - 15:39:20
(20/135)
Pontosan ez az, az élet nem ilyen, legtöbb esetben hiányzik a happy end. Azt meg hogy meddig tart az idilli gyerekkor, szerintem nem a gyerek szabja meg, hanem a külsõ tényezõk.
Redfield 2007 ápr. 21. - 15:29:05
(19/135)
Ez a film tökéletesen jó döntésekbõl áll, nagyon szép, és példamutató. Csak egy a gond: a film úgy zárul a nagy happy end-jével, mintha ezek után minden rendben lenne, és semmi gond nem lenne többé. De mivel az valódi emberek élete nem zárul happy end-el, és mindíg lesz min tépelõdni, és mindíg lesznek gondok, ezért inkább úgy állnak hozzá, hogy nem hoznak ilyen döntéseket, ragaszkodnak a kõkemény valósághoz. Ami érthetõ, mert jót tesz a jövõnek meg a hosszú életnek, de ugyanakkor nem tesz jót az emberek kapcsolatának, és emiatt a nagyon felelõsségteljes és kõkemény gondolkodás miatt lesznek hamar felnõttek a gyerekekbõl, és a felnõttek is hamar elfelejtik: milyen volt gyereknek lenni.
Newcastle United 2007 ápr. 21. - 15:18:33
(18/135)
Te valamiért nagyon pikkelsz rám. Egyébként nem azt írtam, hogy sajnáltassuk magunkat és toporogjunk egy helyben. Persze abban én is egyetértek ha történik valami nagy tragédia - itt jelen esetben a feleség halála - valahogy túl kell tegyünk magunkat. A régi szép életünket már soha nem kapjuk vissza, már semmi sem lesz olyan, mint régen volt, de valamit azért meg kell próbálni kihozni.
Az a hozzászólásom amire te reagáltál, az egyáltalán nem az ilyen nagy tragédiákra vonatkozott. Mindössze ellentmondtam az élet szép és a többi rózsaszín maszlagnak. Én azt vallom, hogy a dolgokat, helyzetek jó önmagukban nézni és vannak olyan dolgok, amik soha nem lesznek jobbak és szépek. Kár ezen rágódni és tépelõdni, inkább el kell fogadni. És ezek tudatában még én se vetettem magam szakadékba.:)
A filmrõl: üres rózsaaszín felhõcskék halmaza. Valószerûtlen és síkos a nyáltól.
ReBii 2007 ápr. 21. - 13:38:39 Előzmény Newcastle United
(17/135)
Mikor még válaszra kattintottam nem is olvastam, hogy te írtad, így még nagyobb öröm neked ellentmondani.
Szerintem meg mérhetetlenül önsajnáltató és mártiromkodó magatartás, ha végtelenül sajnáljuk magunkat, mert elvesztettünk valakit és képtelenek vagyunk továbblépni. Én személy szerint hiszek a sorsban, vagy nevezzük bármi másnak és számomra semmi sem történik véletlenül. De természetesen senkire sem eröltetem rá az életfelfogásom...
És részemrõl úgy gondolom, hogy mindent lehet jó színben látni és szerintem csak akkor lehet igazán túl lenni egy problémán (tragédián, bármin), ha ezt tudjuk értékelni.
Ha úgy gondolkodnék e téren, ahogy te, azt hiszem réges rég szakadékba vetettem volna magam, vagy piócákat hordtam volna a melltartómban, csak, hogy még sz.rabb legyen...

on: a filmrõl még mindig ugyanaz a véleményem
Redfield 2007 márc. 28. - 02:39:45
(16/135)
Ez az a film, amit az ember vagy szeret, vagy utál! A többség utálja, ez látszik is. Szeretni meg igen nehéz, mert vagy az egész filmmel van bajuk, vagy a befejezéssel, (hogy õk másképp csinálták volna a pasi helyében) Hát könyörgöm! Akkor csinálják másképp. jellemzõ amúgy nagyon is. Tény, hogy nem egy remekmû, de Kevin Smith megmutatta szelídebb arcát is ezzel a filmmel, amiben alig lehet észrevenni a humorát, ellenben lehet rajta szórakozni. Semmi többet. Délutáni mozinak tökéletes, de nem szabad úgy nekiülni, hogy ez megváltja majd az életem! Amerikai film, amcsi poénokkal, és kis hollywood szaggal. De még így is szerethetõ!