Gnomik 2013 máj. 04. - 22:58:26
(138/178)
Hát nem rossz film, de nem érdemel OSCAR-t. Sajnálom, hogy az máskor a jobb és értékesebb filmeket nem jelölnek erre a díjra...
3/10
peti2006 2013 ápr. 30. - 17:55:31 3/10
(137/178)
1 órán át bírtam, és semmi. Szóval ennyi.
7/10
-csengõzoli-- 2013 ápr. 28. - 09:30:43 7/10
(136/178)
Mert tizenkettõ egy tucat akciófilm.
emirates82 2013 ápr. 28. - 09:28:27
(135/178)
Miért is ne nyert volna Oscart? A túszmentõ akcióban vastagon benne volt Hollywood is.Olyan érzésem van mintha Hollywood sajkát magát díjjazta volna.
wintermoots 2013 ápr. 27. - 14:14:07
(134/178)
tisztességesen megcsinált hollywoodi film, sok jobb van, ezért oscart adni szimplán nevetséges.
legalább annyira, mint a napos oldal vagy a nyomorultak jelölése.
3/10
peti2006 2013 ápr. 27. - 10:13:12 3/10 Előzmény tortura
(133/178)
Ma este nekiesek, de ha rossz akkor is leírom majd.
Illik megnézni mert Oscart nyert. A Bombák földjén is. Nagyon rossz film.
Na, majd leírom.
tortura 2013 ápr. 15. - 17:32:07 Előzmény Lex86
(132/178)
Ott a pont.
Kész röhej, hogy lassan már mindenki elõre bocsánatot kér, hogy nem áll neki nyavalyogni, hanem vállalja, ha tetszik neki egy film.
3/10
offtopic
Viktor6665 2013 ápr. 13. - 02:44:41 3/10 Előzmény molnibalage
(131/178)
A biblia is egy mesekönyv.
hukrisz 2013 ápr. 12. - 21:12:39
(130/178)
Leszögezném, hogy semmilyen formában nem értek egyet soha az Amerikai Egyesült Államok külpolitikájával! (a belpolitikájának is csak csekély része egyezik az ízlésemmel)

***spoiler is lehet a leírásban***
Azonban sokan tévesen ítélik meg ezt a filmet, ha azt hiszik, hogy a szokásos "Amerika a világ hõse" beállítású lenne! Itt az egyetlen hõs Tony Mendez aki szemben megy a paranccsal és mégis tovább viszi a már lefújt akciót!
Igazából az USA pont az ellenkezõjét akarta az eseményeknek és gusztustalan módon megint az Irániakat szerette volna fekete köntösbe bújtatni! (mivel azt szerette volna, ha elfogják és kivégzik azt a 6 embert, majd utána indokkal újra megtámadhatják Iránt és akár megint egy saját báb irányítót helyezhetnek az élére! Tehát vissza szereznék az Olaj feletti uralmukat! Volt egy lengyel újságíró aki ott járt 1979-80 környékén és könyvet is írt az ottani felfordult állapotokról (majd megkeresem a könyvet és beírom ide a szerzõt meg a címét)most így filmen látva totál hasonlít az egész rá, tehát egyik sem hazudik. Igaz Ben Affleck a hatás véget tett hozzá és kiszínesítette kicsit, de ez egy megtörtént eset. Nem is értem, hogy miért akar valaki egy megtörtént esetben erkölcsi tanulságokat keresni?
A képi világ, ahogy adja a korai 80'as évek ízét nagyon tetszik nekem, az események nem mindig pörögnek, de a feszültség folyamatosan leköti a nézõt! Nyilván sokszor elõfordul, hogy maga a megtörtént eset sokkal lassabban unalmasabban telt el és az természetesen ne kötné a székébe a nézõket, tehát ezért is érthetõ, ha néhol hatás vadász dramaturgiai eszközökkel dobják fel a filmet. Azért a végén elõkerül sok régi fénykép ami mellé oda teszik a filmben készült reprodukciót! Ez is jelzi, hogy alaposan felkészültek!
Egyébként a filmben, mintha John Chambers (õ is létezõ személy) picit háttérbe szorulna (mármint a szerepe az egész eseményekben) pedig õ nélküle nem jöhetett volna létre a nagy átverés! Igazából õ volt a teljes háttér sztori mozgatórugója és kitalálója!
Ja valaki az erkölcsi tanulságot keresi a filmben annak ajánlhatom Lester Siegel mondatát:

"Ez a hazugság gyár (Hollywood és a benne rejlõ produceri munka) olyan, mint a szénbánya, hazamegyünk a családhoz, de nem tudjuk lemosni a mocskot!"

Szerintem jó lett a film és engem nagyon rég óta nem az érdekel, hogy ki milyen díjat nyer, mivel nem egyezik az ízlésem a zsûrikével. Igen jó alakítást nyújtott: Bryan Cranston, John Goodman, Alan Arkin, Joe Stafford (akit ha én lettem volna Tony Mendez úgy pofán vágtam volna amikor akadékoskodott, hogy õ nem játsza el a filmest, hogy azután Hollywoodban vállalt volna állást!) lehet, hogy megköveznek, de még Ben Affleck alakítása is tetszett. A rendezés pedig tényleg jó volt!

Szeretem a megtörtént eseteket feldolgozó filmeket, mert egy kicsit még közelebb hozza a rég múlt eseményeit, mint egy könyv! Rásegít a képzeletemre és jobban beleélhetem magam az eseményekbe!
10/9
5510 2013 ápr. 10. - 00:37:23
(129/178)
Mechanikus Narancs? Na ne röhögtess...
8/10
molnibalage 2013 ápr. 05. - 14:37:44 8/10
(128/178)
Akkor olvasd a Bibliát vagy gyerekmeséket...
10/10
Lex86 2013 ápr. 03. - 22:03:04 10/10
(127/178)
Én õszintén szólva nem azért ülök le filmet nézni, hogy erkölcsi tanulságot keressek benne.Nekem az a fontos, hogy napi 12 óra meló után, amikor hazajövök, lehetõleg egy olyan filmet találjak, amelyen nem alszom el hanem valamilyen szinten feldob még így a nap végére.Mert azért valljuk be, hogy a XXI.ik század filmtermése között keresgélve nem sûrûn találunk ilyesmit.Én személy szerint a 90-es évek filmjeit mondanám a filmtörténelem legjobbjainak....
De feltenném a kérdést, hogy az Amerikai szépség címû filmnek mi az erkölcsi tanulsága?Milyen erkölcsi tanulsága lehet egy olyan filmnek, ahol egy nyomozónõ beépített ügynök és megold egy ügyet?Az ilyen filmekkel tele van a filmipar, és ennek van erkölcsi tanulsága???
A Mechanikus narancs címû filmrõl nem tudok véleményt mondani mivel nem láttam, de a címébõl kiindulva, szerintem meg sem fogom soha nézni, mivel már a címe is idétlen, és semmi értelme.Szerintem ez a film valami mûvészlélek alkotása lehet, akit soha senki nem hallgatott meg és emiatt megcélozta Hollywood-ot, hogy legalább a filmvásznon szomorítsa a világot beteges, mûvészi lelkivilágával.És abban is szinte biztos vagyok, hogy a végén a fõhõs vagy a fõhõshöz és a nézõhöz közel álló személy öngyilkos lesz, vagy csak simán túladagolja magát, mert az ilyen semmitmondó címû filmekben, ez általában kötelezõ, de javíts ki ha nem így van, vagy nem így történik.
Nah, de ezzel nem szeretnélek megbántani, csak azt szeretném elmondani neked, hogy ízlések és pofonok, ami nekem jó az nem biztos, hogy neked is az és ez fordítva is ugyanígy igaz, tehát máskor ne vonj kérdõre hogy ez és az hol van a filmbõl, mert szerintem neked sem esik jól ha lehúzzák az általad kedvelt filmeket, mint ahogy most én is válaszként lehúztam a tieidet, ahogy ezt te is tetted ezt megelõzõen.Elmondhatod a véleményed de ne vonj kérdõre.
Köszönöm, további kellemes estét!
10/10
Lex86 2013 ápr. 01. - 21:57:15 10/10
(126/178)
Õszintén szólva sokat nem vártam a filmtõl, és csak Affleck miatt néztem meg, mert nagy kedvencem.Nagyon kellemes meglepetés volt a film, sokkal jobb mint amire számítottam, és nálam Affleck hozta a kötelezõt.Ez a film megérdemelte az elnyert díjakat. Nálam 10/10.
8/10
markinho1 2013 márc. 29. - 19:42:18 8/10
(125/178)
Jó a film, de nincs benne meg benne az a plusz, amiért Oscar díjat érdemelt volna. A Django más kategória, de ezerszer jobb film!
Voltaire007 2013 márc. 27. - 10:44:09
(124/178)
Ez nagyon gyenge...
opposing force 2013 márc. 20. - 21:46:17
(123/178)
A film szerint igen. Szerintem meg csak nem tud színészkedni :)
8/10
molnibalage 2013 márc. 20. - 20:13:10 8/10
(122/178)
A film szerint éppen magánéleti válságban volt.
8/10
molnibalage 2013 márc. 20. - 20:11:18 8/10
(121/178)
Mert a film címe Argo és nem Operation Eagle Claw...

A kudarchoz meg Iránnak sok köze nem volt, az idõjárás bárkivel kibabrálhat. Nem volt szerencséjük, bár legjobb esetben is igencsak kérdéses lett volna, hogy hány túszt tudtak volna kihozni, ha egyáltalán sikerül egyet is.
mied 2013 márc. 20. - 18:24:26
(120/178)
Véleményem szerint ez egy jó iparos módjára elkészített alkotás.Hogy ezért megérdemelte-e az Oscart döntse el mindenki maga.Az viszont zavart,ha már kiírták,hogy megtörtént eseményekre épült,akkor miért nem volt sok köze a valósághoz?Úgy volt beállítva,hogy ezé az amerikai szuperpocoké minden érdem.Közben a kanadaiak vállalták a kiszabadítás oroszlánrészét.Jótékony homály fedte a többi túsz négy hónappal késõbbi kudarcba fulladt kiszabadítási kísérletét,ahol az amerikai hadsereg az egyik legnagyobb betlijét mutatta be.Igaz,akkor mi lenne az amerikaiak önbecsülésével,ha így készítik el a filmet.Volt viszont a végén ölelkezés,csók,és amikor az amerikai zászlót a képbe belibbentette a szél,mentem gyomorkeserût vételezni,nehogy az émely gondot okozzon.
opposing force 2013 márc. 20. - 12:59:36
(119/178)
Egész izgalmas film, egyszer érdemes megnézni. Szerintem Ben Affleck rendezõnek jobb, mint színésznek, remélhetõleg õ is ezt gondolja és soha többé nem látjuk filmekben szerepelni :] Itt is elég halovány alakítást nyújtott. Végig olyan ábrázata volt mint egy mániás depressziósnak és olyan merev volt szerencsétlen mintha beszart volna. Hajrá Affleck! :]