1/10
medihatas 2013 jan. 16. - 16:44:28 1/10
(38/178)
Egyetértek ez egy "amerikai" propaganda a javából.. Sajnos a szûk látókörû emberek sokszor elhiszik, amit a Tv illetve mozi képernyõjén látnak..az agyuk szivacs módra szívja be a töménytelen mennyiségû manipulatív információt.
Off Jellemzõ ez sajnos a magyar politikára is, nem ártana elgondolkodni egyeseknek vajon kik irányítják valóban a politikai/gazdasági eseményeket? vajon milyen háttérhatalom, az amelyik ennyire tervszerûen teszi tönkre az országot..? Ehelyett a szomszéd kis utcában keresik a problémát, ami valahol nagyon szomorú..
beaata 2013 jan. 14. - 20:01:51
(37/178)
Ha jó Irános filmet akartok nézni, nézzétek meg a Perpesepolist.
Kicsit más mûfaj, de nagyon elgondolkodtató, hogyan is élik meg ott
az emberek a mindennapjaikat.
Ennek a filmnek a hatására kezdtem utánanézni, hogy mi is a helyzet
Iránnal, miért alakulhattak így a dolgok.
ewok 2013 jan. 14. - 15:49:01
(36/178)
Aki itt isteniti Iránt, az fogja magát, kérjen útlevelet és menjen, nézzen szét ott. (én voltam, és láttam egy-két dolgot) Kívánom, hogy éljetek ott...
nov12 2013 jan. 12. - 11:27:11
(35/178)
Ezt a fórumot szerintem 90%-ban fiatalok, méghozzá olyan fiatalok olvassák akik számára csupa kellemes és nagyon cool dolog jut eszébe ha az USA-ról van szó( jó filmek ,színészek , iPhone , csillogó gazdagság satöbbi....)
A történelmet nem ismerõ , hosszabb élettapasztalattal nem rendelkezõ jóhiszemû fiataloknak biztos nem tetszik amit írok :

Ez egy Irán ellenes propaganda film.

Sajnos elcsépelt közhely,hogy a nagyhatalmak politikája undorító .
A fegyvergyártás és export bizony munkahelyeket tart fenn.
Szerintem a Pentagon is a szponzorok között van.

Célja többek közt az usa külpolitikai érdekeinek megfelelõ világhangulat kialakítása.

Az elhízott világbirodalmat régóta bosszantja ,hogy Irán óriási olajkészlettel rendelkezik,
ráadásul - sajnos ostoba módon- gyakran durva Izrael ellenes kijelentéseket is tesz.

Úgy tûnik , Irak és Afganisztán után Iránt is szeretné egy kicsit a hatalma alá hajtani.

Évek óta dollármilliókat költenek az agymosó filmjeikre.
Marketingjükkel elhitetik,hogy õk a jók, mások a rosszak.
Sikerrel mert sokak szerint arab egyenlõ dühös ember vagy terrorista , de minimum egy amcsi zászlót éget.

Most a perzsákat is le kell járatni mert szembeszálltak,nem adták oda olcsón az olajukat
a nagy pazarlónak.
kovanda 2013 jan. 11. - 16:21:39 Előzmény Paccar
(34/178)
Korrekt mozi. Indul az Oscarért. Drukkolok.
Paccar 2013 jan. 05. - 17:13:36
(33/178)
Én nem ájultam el a filmtõl, egyszer nézõs kategória. Konkrétan 1 óra hosszat semmi nem történik, majd bealudtam(bár lehet hogy fronthatás van :). Kb a felétõl kezd izgalmasabb lenni, és a vége az ami igazán izgalmas. Akció semmi nincs benne, feszültség is mértékkel, ill csak a film egy kis részében.
Egy 7est adok neki.
offtopic
velo 2012 dec. 31. - 22:14:22
(32/178)
biztos a készítõk is sokat szerepeltették volna, ha nem halt volna meg 1994-ben... nem inkább John Goodman-re gondoltál?
8/10
grebel 2012 dec. 31. - 15:23:05 8/10
(31/178)
Egy kis látványt csempészhettek volna még bele, illetve több kültéri felvételt, hogy jobban átérezhessük Iránban vagyunk. (Tudom, hogy a szökevények egy házban bújkáltak, és a fõhõs se kirándulni jött). John Candyt többet szerepeltettem volna.
9/10
döme1 2012 dec. 29. - 22:58:19 9/10 Előzmény sritus
(30/178)
Nagyon jó film. Élethû korrajz, kiváló rendezés és szinészi játék. 9 pont a 10bõl
10/10
Segítõ Béka 2012 dec. 23. - 12:20:58 10/10 Előzmény gyereamozibabe
(29/178)
ez a rész viszont érdekelne, nincs fenn youtubon a vége? az eredeti felvétel?
9/10
stomachh 2012 dec. 22. - 13:39:17 9/10
(28/178)
S igen, a Los Angeles-i szálat John Goodmannel lehetett volna még jobban kibontani, benne és Alan Arkinben még volt soksok potenciál.
9/10
stomachh 2012 dec. 22. - 13:37:24 9/10
(27/178)
Nagyon jó, izgalmas film. Kiváló rendezés, jó színészi játék jellemzi. Bár igazából tudható a vége (megtörtént eseményen alapul), mégis izgalmas tud lenni, a nézõ az utolsó 20 percben végig szorít és izgul a szereplõkért. Ügyes, határozottan ügyes. Felfele kerekítve, kis jóindulattal adok rá 9/10-et.
10/10
sritus 2012 dec. 13. - 12:29:40 10/10
(26/178)
Tegnap néztem meg a filmet, nagyon-nagyon tetszett. Végre egy olyan film, ahol mellõzik a tipikus hollywoodi hatásvadászatot, ahol korrektül "mesélik" el a történetet, ahol az USA nem játsza a szuperhõst, és ahol a megmentõ egy szerethetõ, hihetõ figura. És igen, a történet végkifejlete ismert, vagy legalábbis elõre sejthetõ, de én végigizgultam a filmet, teljesen azonosultam a 6 szökevény lelkivilágával.
5/10
optimusx 2012 dec. 09. - 00:15:06 5/10
(25/178)
Ismeretlenül ültem le a film elé, mások ajánlották. Azonban a történet elsõ 15 perce alatt állandóan deja vu érzésem volt: Ezt a történetet már olvastam valahol! Aztán beugrott: Ken Follett írt egy hasonlót Teherán címmel (1983-ban) - csak civilekkel a fõszerepben, illetve máshogy menekülnek az országból. Aki egy izgalmas könyvet keres, annak bátran ajánlom. Viszont az alaptörténet ugyanaz: amerikaiként menekülni a forrongó Iránból.
Összességében jó film volt, bár szerintem kicsit szürkére sikerült. Én is a már mások által is felvetett Hollywood-i hátérmunkák, illetve a városi "kirándulást" hosszabban elnéztem volna. A szupertõl azért nálam elmarad, de egy "korrekt" jelzõvel illetném.
10/10
mf5hd 2012 dec. 03. - 23:10:57 10/10
(24/178)
Egy igazi régvágású politikai thriller, feszült, izgalmas, és még némi humor is felbukkan. Bár a film vége elég hihetetlenre sikerült, de ennyi még bõven belefért. A hollywoodi szálat viszont egy kicsit vehették volna bõvebbre is, mert John Goodman és Alan Arkin mindketten zseniálisak, és a kamu film is telitalálat. Szerintem az év eddigi legjobb filmje, nekem már a Tolvajok Városa is tetszett, de ez már egy másik szint, ha Affleck így folytatja....... 10/9
10/10
Tommydee 2012 dec. 02. - 23:21:18 10/10
(23/178)
Lebilincselõ film, döbbenetes feszült légkört teremtett Affleck annak ellenére, hogy tudtuk, mi lesz a film vége. Bámulatos karrier vár rá, a neve garancia lesz egy jó filmre, bár eddig sem volt ez másképp. Részemrõl 10/10
4/10
vincent hellacopter 2012 dec. 02. - 23:13:07 4/10
(22/178)
Rocska fost nem ér.
5/10
rockdeni 2012 dec. 02. - 11:35:51 5/10
(21/178)
Nem tudom miért írják,hogy annyira izgalmas...Én nem rágtam le a körmeimet az biztos.Az amerikaiak szemében ez biztos nagy hõstettnek számít,gondolom ezért értékelték annyira fel a filmet.Pozitívumként annyit emelnék ki,hogy jól visszaadja a 70-es 80-as évek hangulatát.5/10.
7/10
offtopic
gyereamozibabe 2012 nov. 29. - 23:52:52 7/10
(20/178)
7/10 (esetleg 8/10)
Elõször is egy fontos infó: a vége után is maradjatok még a székben, mert mutatnak eredeti felvételeket a hat szereplõrõl, és a kémrõl.

A filmet egyszer valóban ÉRDEMES megnézni. Végre egy film, ahol nem idiótának vannak beállítva az USAellenes arabok, és kapunk némi képet az akkori indulatok okáról is. Ebbõl a szempontból pozitív. A tömegjelenetek, a városi felvételek nagyon élethûek.

A filmbõl viszont folyamatosan hiányzott valami. Számomra nem volt benne csúcspont.
***ENYHE SPOILER***
A végén az egyre másra jövõ feszültségkeltések nem érték el céljukat, mert a végkifejlet ismert. Na jó, ehhez képest, még az is szép eredmény, hogy egy nagyon picit képes voltam izgulni. de szerintem más irányba kellett volna elmenni.
***SPOILER VÉGE***

Lehet az a baj, hogy túl sokat kivágtak a filmbõl. Még tudtam volna nézni, ahogy szervezik Hollywoodban dolgokat. Itt lehetett volna pár mellékszálat betenni. De az iráni városi kalandjuk is elég rövidkére sikerült. Azért ki lehetett volna színezni a sztorit.
7/10
gyereamozibabe 2012 nov. 29. - 23:18:02 7/10 Előzmény Segítõ Béka
(19/178)
Azért egy fontos különbség van a civilizált népekhez képest: mi nem az egyszerû orosz embereken akartunk bosszút állni. Az a hisztéria amit az irániak levágnak, nevetséges és primitív. Ugyanolyan gyûlölködés, mint a diktatúra idejében.
És most is az iráni vezetõk korlátozzák a szólásszabadságot, vagy lõnek a tömegbe, és nem az amerikaiak.