sofi 72 2013 máj. 28. - 06:51:58
(89/249)
Én egyetlen adásba sem kukkantottam bele. Sem ebbe, sem a VOJSZ, :D (nem tudom, hogy mi a fenének kell angol neveket adni egy MAGYAR MÛSORNAK, ezért nem is vagyok hajlandó helyesen leírni!!) sem a nem tudom én még milyen nevû úgynevezett "tehetségkutatókba".
Akkor megtenném, ha az lenne, de NEM AZ. Tehetségkutatónak én azt nevezném, ahol a nyertest, vagy azokat, akik kiemelkedõbben szerepeltek az átlagnál, valamiféle után követést kapnának.
Magyarul: nem hagynák, hogy mondjuk egy év után a feledés homályába merüljenek. Lenne valami igazi tétje, nem pedig az, hogy egy-két beszélgetõs tv mûsorban szerepeltetik õket, vagy max. kapnak egy közepes lemez elkészítéséhez támogatást, stb.
Mivel azt írtad, hogy még hamisan énekelnek is, így most már nem is fogok. :D

Ezek a mûsorok csakis a bevételrõl szólnak, ráadásul a cél, hogy minél alacsonyabb költségvetésbõl jöjjenek ki. A röhej, hogy a nézõkkel azt is elhitetik, hogy van beleszólásuk a végeredménybe, miközben legtöbbször a tehetségtelen, dilettáns zsûri - vagy a fene sem tudja ki - dönti el a sorrendet.

Magyarország Kodály országa, bár ezt manapság egyre kevesebbszer említik, így sokkal fontosabb kérdésnek tartom, hogy egy csomó zenetagozatos iskolában beszüntették a tagozatos oktatást, és tudatosan elsorvasztva, úgynevezett "orientációban" választhatja a szülõ/gyermek az emelt szintû oktatást ének-zenébõl.
Vagy vegyünk másik példát: A zeneiskolák nagy része anyagi gondokkal küzd. Sokkal fontosabbnak tartanám, ezek támogatását .(arról már nem is beszélek, hogy kémiából ne csak szervetlen kémia-oktatás legyen az általános iskolákban. Valahogy kimaradt a szerves kémia a tananyagból). ;)

De maradjunk a tv mûsoroknál. Ezeknek a zenei mûsoroknak közük sincs a tehetségek felkutatásához. Így az számomra még gusztustalanabb, hogy a dömpingszerûen nyomott zenei hacacáréktól megcsömörlött nézõseregnek most gyerekekkel csinálnak cirkuszt, hátha tudják a korábbi nézettségi adatokat produkálni.

Sokkal szívesebben néznék olyan mûsorokat, ahol mondjuk valóban szellemi, mûvészeti ágakban TEHETSÉGES embereket karolnak fel és mondjuk, a találmányaikat bemutatják, támogatják, stb.

Ez az egész hajaz arra, ami a mi iskolánkban is folyik. A "Tehetséges tanulókért alapítvány" NEM a valóban TEHETSÉGES gyerekeket támogatja, hanem a cociálisan hátrányos helyzetûeket, vagy az agy nélküli magológépeket.

Akkor mirõl is beszélünk?
olahmiki1959 2013 máj. 27. - 21:51:30
(88/249)
"SE LA VIE!"

Még jogos, vagy annak vélt indulataink kinyilvánítása közben is vigyázzunk arra, hogy helyesen írjuk le az általunk használt szavakat, kifejezéseket, különösképpen pedig a külföldi, de már nálunk is meghonosodott, közkeletûvé vált szólásokat.

A fenti, francia eredetû mondás, melynek jelentése: "Ilyen az élet", kiejtése pedig fonetikusan írva: "szelaví",
helyesen leírva, így néz ki:

"C'EST LA VIE!"

Ha csak ennyit tettünk, hogy egy helytelenül leírt szólást kijavítottunk, és ezzel fórumozó társaink épülését szolgáltuk, a feladatunkat már teljesítettük...:)))
Andrew8 2013 máj. 27. - 10:36:42
(87/249)
Amikor énekelnek a gyerekek nektek is csúszik picit kép és hang szájmozgás vagy playback? Már sokszor észrevettem.
fo.ma 2013 máj. 26. - 19:33:13 Előzmény robee22
(86/249)
Engem különösebben nem érdekel ez a mûsor, csak belenéztem a legutóbbi adásba és megírtam az észrevételeimet. Nem tetszett, hogy hamisan éneklõ gyerekekrõl milyen szuperlatívuszokban nyilatkoznak. Egy mûkedvelõ elõadáson, ahol a szülõk kamerákkal felszerelkezve rágják tövig a körmüket a mûsor alatt, ott nagyon jó lehetne, de nekem, akinek semmi közöm a fellépõ gyerekekhez unalmas ezt fõmûsoridõben néznem. Még a 'szódával elmegy' kategóriába sem tudom besorolni.
És nem is fogom nézni, persze nem azért mert te úgy rám förmedtél, hanem mert unalmas és érdektelen, ráadásul dühít ahogy a zsûri ajnározza a fellépõket.
9/10
nikato 2013 máj. 26. - 14:22:51 9/10
(85/249)
Szandin az a ruha volt ami a múlt heti mûsor végén! Ezek szerint ugyanakkor vették fel ezt az adást is? Tutira 2x ugyanazt a göncöt nem adják senkire, persze a többieket átöltöztették. Szuláknak tényleg orrhangja volt, illetve olyan elváltoztatott hangja, mint amikor valaki pl. Louise Armstrong-ot akarja utánozni. Én sose értettem miért énekesnõ ez a nõ. Totál nincs jó hangja!
Nekem Barni, Petronella a legszimpibbek!
Akit nagyon nem csípek az a két roma gyerek a sok hajlítgatással, meg a 14 éves csaj, mert hiába csak 14, szerintem õ inkább felnõttek között kellett volna, hogy szerepeljen, mert most, hogy mérik össze pl. a kis Flórával?
bleedingsky 2013 máj. 26. - 12:03:06
(84/249)
Szerintem Szulák nem passzol a mûsorba, túl nagy az arca ehhez. Meg az is hülyén néz ki, hogy Friderikusz mindenkit tegez, õt egyedül magázza.

Illetve nem kéne erõltetni ezt a szívtipró és "nõk álma" irányt, amit kis porbafingó "fiúcskákra" akarnak a tanáraik ráhúzni, fõleg a Szandi!
A magyar Sp koppintásra ráhúzták, hogy Zac Efron, stb. közben csak áll mint egy tök, nem szól semmit és zavarban van. Erre mindenhonnan az folyik, hogy õ egy macsó férfi, tizenegy-két évesen, vicc!
8/10
csizo 2013 máj. 26. - 10:59:46 8/10
(83/249)
Jó mûsor, nekem tetszik. Fõleg a Hajósnál lévõ Vicces Lány, és a Szemüveges Lacika. Marha jól adják elõ a dalokat.
A Magas Nagyszemû srác nulla énekhanggal viszont valaki valakije lehet, mert pont a semmivel egyenlõ, amit folyamatosan bemutat a színpadon.
Aranyos kis kölyök kutyák és nagy szemû cicák, vagy gyorsan mozgó orrú nyuszik hiányoznak még a mûsorból, a nézettség növelés szempontjából.
olahmiki1959 2013 máj. 26. - 03:25:22
(82/249)
"Ráadásul a végén a Szulák olyan rettenetes orrhangon nyomta azt a dalt... borzasztó volt!"

Én is pont ezt az orrhangot vettem észre!
Nem tudom, Szulákkal mi történhetett, régebben nem ilyen volt a hangja, talán úgy gondolja, hogy így fiatalosabb, vagy valamelyik külföldi elõadónak a stílusát akarja utánozni?
Nagyon nem tetszett, és nem tudom, miért nem szól neki valaki a kollégák közül, vagy amikor visszahallgatja magát, hogy nem veszi észre, hogy nem jó amit csinál?...
9/10
robee22 2013 máj. 26. - 00:27:05 9/10
(81/249)
sziasztok
aki ennyire negatívan áll a gyerekekhez az ne nézzen ilyen mûsort!! ez nem a csillag születik és nem X-faktor
aki azért ír ide, hogy fikázza a mûsort akkor minek nézi??? nem kötele nézni!!!
volt már olyan produkció (nem is egy) ami megállta volna a helyét a felnõttek között is, ha nem is az eheti adásban, de az elõzõekben biztos
itt nem egybõl a "magas lécet" kell elvárni a tizenéves gyerekektõl nem a kedvét akarják elvenni az énekléstõl
ha figyelted volna a mûsort akkor láttad volna, hogy volt aki megkapta az építõ kritikát is
volt aki szöveget tévesztett és valaki hamisan énekelt, de látszik rajtuk, hogy élvezik amit csinálnak
a 2 laci produkciója nekem is kevécbé tetszett, de a marcella és timi már igen csak jó úton halad
de mindenkit a saját korához kell mérni nem a kicsiket a nagyokhoz!
a mûsor után biztos megbeszéli a tanárával hogy mit hibázott és mire kell figyelnie
sajnos a számokat nem õk választják, mert marcellától jó lenne hallani már egy magyar számot is
köszi aki elolvasta, biztos van aki nem ért velem egyet
én szeretem nézni jó kikapcsolódás számomra ez a mûsor
én szeretem a gyerkõcöket :)
fo.ma 2013 máj. 25. - 21:12:03
(80/249)
Egyik sem énekel lélegzet elállítóan! Méghogy a jövõ tehetségei! És mire kapnak ezek *-os ötösöket? Akiket hallottam (ma legalább fél órát néztem) mind hamis volt! Ráadásul a végén a Szulák olyan rettenetes orrhangon nyomta azt a dalt... borzasztó volt!
soraya 2013 máj. 25. - 20:38:57
(79/249)
Az osztályozás tényleg kicsit túl jóindulatú. Nyilván kell a pozitív visszajelzés, s ha jól csinál valamit, kell a dicséret, de csak úgy nyálazni nem a legjobb ötlet.
A brit iskolákra emlékeztet ez, ahol nem buktatnak, nem szívesen mondanak õszinte negatív kritikát, ha leírja egy gyerek a nevét normálisan 9 évesen, akkor ügyes és kész. Ennek meg is van az eredménye: hatodikosok lazán elkezdik a mondatot kisbetûvel, mert minek szenvedni a helyes és szép írással, és ötödik-hatodik osztályban még harcot vívnak a szorzótáblával!
bleedingsky 2013 máj. 25. - 20:32:21
(78/249)
Azért értelmetlen a mûsor, mert mindenki 4,5 5 és 5* jegyeket kap!
Egy rendes iskolában a tanulókat buktatják is, nem csak kiváló mind!
5/10
offtopic
robicsek2 2013 máj. 25. - 13:48:32 5/10
(77/249)
Amugy még annyit hogy azt a mûsort szerintem csak az ugyanolyan mentalitású szülök, és a pedofilok nézhik.

Ezt meg túl pontoztam !
5/10
offtopic
robicsek2 2013 máj. 25. - 13:46:04 5/10 Előzmény -greghouse-
(76/249)
Teljesen egyet értek! Szerencse hogy még egy részt se szenvedtem végig.

Amugy a már itt van amit mondtál, Csak nem magyar, hanem külföldi, de a Fem 3 (a tv2 egyik csatornája) adja. Nem néztem , mert engem nem érdekel, a mûsorújságban látni, nem értem hogy egy ilyen felháborító mûsort minek kell Nálunk is adni. Gusztustalan amit azok az anyák csinálnak, kislányaikat agyon sminkelik, póthajat, pot fogat, miegymást raknak rájuk. Tiszta lelki roncs emberek lesznek. ( Ez a Tipegõk a kifutón vagy mi a címe, mûsorhoz tartozott.
soraya 2013 máj. 23. - 04:36:48
(75/249)
Pontosítok: volt másik gyerek is, akin látszott, hogy szeret embereknek elõadni, az a lány, aki poénkodott a népdallal, viszont színpadi mozgásban és testbeszédben a boxoló sráctól kicsit messze van õ is. A fotós kislány sem zavartatja magát az tény, de inkább készítsen fotókat s ne dalokat - egyelõre.
A boxoló Lacikáról találtam a yt-on egy felvételt, 9 évesen táncol. Egész jó.
soraya 2013 máj. 23. - 04:30:14
(74/249)
Felületese végigszaladtam az adásokon. A Christina A. Hurt c. dalát éneklõ lánynak jó hangja van, viszont azt még egyszer nem tudtám megnézni, csak hallgatni, ugyanis megint érdekes az ének és a mozgó száj viszonya (legalábbis azon a felvételen, amelyiken néztem).
A magyar-perzsa szülõk gyermekével elfogult vagyok, mert nagyon kedvelem az iráni embereket. Amikor megláttam az apukáját, már éreztem, hogy énekelhet a gyermekük akárhogy, akkor is tetszeni fog, mert úgyis aranyos. (A többi is, egyébként.)
Az egyetlen dal, amelyet többször meg tudtam hallgatni az pont a boxoló sráctól a Maradj velem. (A másik dal és a Lélekdonor egyáltalán nem tetszett tõle). Még ha egyedül vagyok a hozzászólók közül, aki tehetségesnek gondolja ezt a gyereket, akkor is annak tartom. Amikor a Csillag Születikben énekelt, akkor riasztóan sok volt, amit csinált, egész szépen visszavett. Még mindig van mibõl visszafogni - bõven -, de a sokból lehet elvenni. Az egyetlen gyerek, akin látszik, hogy élvezi a szereplést, imád emberek elé kiállni, nem fél mozogni és jó mozgása is van. Lehet, hogy boxoló lesz belõle s nem énekes, lehet, hogy táncol majd, de elég kitartónak tûnik, valahol látjuk még, az biztos.
Ezüstliliom 2013 máj. 22. - 22:07:50 Előzmény ceia
(73/249)
Kikaptad a hét egyik legrosszabb produkcióját. Talán meg kellene hallgatnod még néhányat.
Ezüstliliom 2013 máj. 22. - 20:03:33 Előzmény -csengõzoli--
(72/249)
Nekem nincs gyerekem, mégis tetszik.
Ezüstliliom 2013 máj. 22. - 20:02:28 Előzmény Tibag05
(71/249)
Ebben sajnos egyetértek Veled. Az nekem is nagyon ellenszenves húzás volt. Csak azzal tudom menteni, hogy fel sem fogta, milyen rosszul esik ez az anyjának. Valószínûleg azért csinálta, mert abban a korban van, mikor meg akarják mutatni, hogy õk már milyen önállóak. Csak ez most nagyon rosszul sült el. A tanárok helyében én is behívtam volna az anyját.
ceia 2013 máj. 18. - 21:20:10
(70/249)
Most néztem bele, két fiú duettet énekel, (karamell meg gáspár szerzemény - ajaj!) és mindketten Lacik - azt hiszem. A zsûri agyonra dícséri õket, na, kiváncsi vagyok, milyenek. Egy szóval: borzalmas! Már maga a dal is szörnyû, de ahogy a két kölyök énekel, az valami döbbenet rossz. Hamis, és agyon van hajlítgatva - lehet abban valami, hogy ezzel próbálják palástolni a hamisságot. De az is lehet, hogy egyszerûen az ízlésük ilyen pocsék.