Téma: Az esemény

nczoli 2008 jún. 29. - 01:23:50
(63/323)
Én azokkal értek egyet, akik szerint ez nem jó film. És el is mondom a véleményem, mert ez a fórum azért van. Akkor is ha a rendezõ rajongói majd haragszanak ezért.

Aki szerint a hozzászólásom túl hosszû, annak összefoglalom. Ezt a filmet láttam már valamikor este az RTL Klubon: Gyilkos Darazsak 23.

Bõvebben:

Szóval, egész izgalmasan kezdõdik, de tényleg csak pár perc, mert aztán a történésekbõl (de a színészek játékából méginkább) a híres/hírhedt horrorparódia-sorozat jut eszembe és azt várom mikor jelenik meg Charlie Sheen és a többi szereplõ.
A legdurvább az egészben a fõszereplõ pár hölgytagjának vívódása, hogy hogyan vallja be a szerelmének, hogy egyik nap a munka után az egyik kollégájával megevett egy tiramisut (ez nem vicc). Azért egy kis vigasz: megtanulhatjuk, hogy a szél elõl el is lehet futni, csak szét kell szóródni, és hogy mindenhol van egy túlélõ csak azért, hogy szörnyülködni tudjon.

Szeretném tényleg komolyan megkérni azokat a fórumozókat, akiknek tetszett a film, hogy árulják el mi az a rejtélyes mögöttes tartalom, ami ezt a filmet értékelhetõvé teszik. (mármint a "környezet-visszavág" és a "környezetet mérgezed - magadat mérgezed"-en kívül)
Ez tényleg fontos nekem, mert már-már ostobának érzem magam, hogy nem értek egy számomra teljesen nyilvánvaló filmet, bár inkább arra gondolok, ha M. Night Shyamalan nem próbál ekkora nagyon nagyot mondani... talán el is hiszem.
1/10
flick 2008 jún. 28. - 21:14:50 1/10 Előzmény germó
(62/323)
Sajnos nem tudom dicsérni a filmet, pedig szerettem volna! Szeretem Shyamalan munkáit, de ennek -mint az elõzõ filmjének is- nem sikeredett maradandóvá válnia. Hamarosan nem is emlékszünk, hogy ezt megnéztük a moziban! A filmben nincs koncepció, csak sok pénz!
9/10
germó 2008 jún. 27. - 23:22:05 9/10
(61/323)
A kritika szerü hozzászólásom a következõ:-A film egyszóval érdekes!Azoknak akiknek nem tetszett,az azért lehet,mert õk a földönkívüli lét határozott jelenlétét várták.De ha alapul vesszük azt a teóriát miszerint a földi élet csírái földönkívüli közrejátszás eredményeképpen eresztett gyökeret/Red Planet/akkor õk is meg kaphatják azt amire áhítottan vágynak:).Ajánlom mindenkinek!!
Vikicicca 2008 jún. 27. - 21:30:11
(60/323)
Sziasztok!
Most jöttem haza a moziból! Nekem eléggé bejött a film, bár a vége nem tetszett. Végig izgalmas volt számomra, és nem csalódtam a filmben, sem a rendezõben.
10/10
Rime 2008 jún. 27. - 20:31:15 10/10
(59/323)
Részemrõl lezártam a "vitát",de jó tudni és látni,hogy vannak,akik ugyanígy gondolják...
Na,részemrõl ennyi Az esemény...
Jó volt!!!!!Ajánlom mindenkinek!!!!!
Egyszerûen megértése szorul és befogadható lesz!!!!!!!!!!A mögöttes...mert ez a filmjei lényege...
És nem kell "itten"a balhé...
10/10
Plüss 2008 jún. 27. - 18:06:58 10/10
(58/323)
Nem akarok beleavatkozni a vitába,aminek egyébként nem látok túl sok értelmét,de Rime álláspontján vagyok és tényleg nem értem,hogy miért nem olyan fórumot látogatsz,amire pozitívumot tudsz írni?
Személy szerint messze elkerülöm a gagyi filmek fórumát.Neked is jobban esne dícsérni,mint ócsárolni,nem?
A filmet abszolút meg kell érteni és ez neked nem igazán jött át,ebbõl indult a vita,nem?
Te látványra és izgalomra és tökéletes színészekre vágysz fantasztikus dialógusokkal?
Akkor keress ilyet,ha ez neked nem felelt meg...
10/10
Rime 2008 jún. 27. - 17:24:10 10/10
(57/323)
ok!:)Akkor zizzenjünk le a témáról...
Nem kötekedni akartam,hanem észérveket...de,nem akarom idegesíteni magam,és téged sem,mert s világon semmi közünk egymáshoz...
Az viszont igaz,hogy én pl.olyan film fórumára nem is lépek,ami nem nyerte el a tetszésem...a köpködésre vannak emberek...én meg utálom,ha valaki túl okos és csak a negatívumokra képes összpontosítani...és nem értem,hogy akkor mi a fenéért nem felejted el gyorsan még az oldalt is,ha ennyire nézhetetlen volt...
Csak ennyit akartam még hozzáfûzni...
1/10
savernake 2008 jún. 27. - 15:00:47 1/10
(56/323)
Kicsit erõs kifejezéseket használsz más véleményen lévõ emberekre, nem gondolod??? Ez itten nem a Shyamalan-fan-fórum. Mi bajod van azzal, ha valaki leírja a filmmel kapcsolatos kifogásait?? Végül is pont erre van kitalálva ez a fórum: bárki megírhatja a jó vagy rossz véleményét, benyomásait, észrevételeit.
Nagggyon nem cool a többi fórumozót kritizálni a film helyett! És ez persze nem kioktatás akar lenni:-))
10/10
Rime 2008 jún. 27. - 14:15:30 10/10
(55/323)
Okés,neked nem tetszik!Kicsit erõs az egyszerûen rossz kifejezés,nem gondolod?
MOndom,jól teszed...ha nem tetszett felejtsd el gyorsan...
Vannak szép számmal,akik pedig más véleményt képviselnek!
Egyszerûen ennyirõl van szó,jogod van a véleményedhez,most is ezt mondom,de egyszerûen rossznak titulálni semmiképp sem lehet ezt Az eseményt...és ez az én véleményem...az meg a tiéd,csak irreálisan támasztod alá...mintha akkora hozzáértõ lennél...erõs volt,olyan "áltudományos"...
És hangsúlyozom ez nem kioktatás és kötekedés!
1/10
savernake 2008 jún. 27. - 11:19:33 1/10 Előzmény Rime
(54/323)
Okés, más a véleményed. De kicsit erõs elvárás, hogy elõbb végezzem el a Színmûvészetit meg a biológus szakot,hogy egy filmrõl véleményt mondjak....
"egyszerûen rossz" = valahogy az egész film félresikerült - nem lehet külön-külön a színészeket vagy a forgatókönyvet vagy a vágást okolni a fiaskóért, Shyamalant annyiban, hogy rendezõként õvé a karmesteri pálca.
7/10
Fernando 2008 jún. 25. - 21:53:49 7/10
(53/323)
Az egyszerûen rossz kifejezés azért túl egyszerû megfogalmazás ehhez a filmhez szerintem. Kicsit többet érdemel ennél. Shyamalan eddigi filmjeihez viszonyítva az alapsztori semmiben sem rosszabb az elõzõekhez képest. Sõt! Eddig ilyen nem is volt még :) Nem túl sablonos :)
Tegnap gyorsan megnéztem a Jeleket + A Falut. Azok azért jobban tetszenek, de mondjuk az Eseményt még csak 1x láttam moziban. 1 rész mondjuk nagyon nem tetszett a filmben, amikor a felakasztott hullák láttán sikoltozik a csaj és a matektanár meg ad neki egy feladatot :) Kicsit olyan gagyi szaga volt, de ilyen szituban lehet, hogy ilyenre is képes az ember. Passz.
Összességében nekem tetszett a film. Azért még megnézem párszor...
10/10
Rime 2008 jún. 25. - 12:19:52 10/10
(52/323)
Akkor gyorsan felejtsd el!!:)
Jogod van a véleményedhez.
Te mint szakképzett biológus,színész,forgatókönyvíró,és persze rendezõ,jó,hogy elmondod zseniális észrevételeid...kötöd az ebet a karóhoz...látszik,hogy hozzád is eljutott a film...
Nem,nem támadok és nem akarok kioktatni senkit!
Egyszerûen felejtsd el tényleg!:)
Biztos lesznek csatlósaid...
A helyzet koránt sem oly kritikus...
De,ezt meg biztosan én nem fogtam fel!:)
1/10
savernake 2008 jún. 25. - 11:12:26 1/10
(51/323)
Egyszerûen ROSSZ. Lehetne elemezgetni, hogy miért: a semmibe bámuló színészek, hatásvadász naturalizmus, üresjáratok, didaktikusan tálalt áltudományos halandzsa....stb. stb.
Reméljük lesz még jobb filmje Shyamalannak. Ezt meg gyorsan felejtsük el!!!
10/10
Rime 2008 jún. 25. - 10:39:30 10/10
(50/323)
Hûha...kirobbantott némi összetûzést a film...:)
Nyilván mindenkinek van véleménye...
Azért,ez is azt jelenti,hogy olyan az alkotás és az alkotó,amirõl érdemes és lehet is beszélni...Ez jó!!!!Csak erõsíti az értékét a filmnek,hogy mindenkiben elindít valamit...
Shyamalan rendezéseinek meg kell találni a kulcsát és megérteni miért jó,mit akar mondani!
Picit kell belegondolni a szereplõk hozzáállásába az élethez...a film végére megváltoztat valamit bennük a sztori...
A saját életünkre tudunk húzni egy-egy jelenetet,talán,aki nem az nem.
Szóval nem hiperszuper akciókat és agyonhajszolt sztárokat kell keresni...még csak nem is gyönyörûséges szereplõket,mert Night aszerint válogat,hogy kiben mit lát...lehetõséget ad kevésbé ismert tehetségeknek is ezzel...ez pedig jó...
Manapság ez esztétikailag tökéletes emberek számítanak,nála nem...ez is jó...
Lehet keresni további hibákat,persze,felületesen vizsgálva lehet viszonyítgatni és tovább ócsárolni,de ezzel csak saját magáról ad egy képet,aki ezt teszi...
Ezt a filmet nézni kell nem csak látni,befogadni...merni kell...
Aki szerint pedig most hülyeséget írtam,az tényleg inkább olyan filmet keressen,ahol szuperszexi felturbózott szépségek flangálnak,komoly tekintetû hõsökkel,mert úgy veszem észre sokaknak ez a színvonal...hát sajnálatos tény...
Aki pedig egyet ért velem,-mert úgy is van ilyen-az megtalálta a kulcsot:)
Annak üdv a klubban,ahol szeretjük Shyamalant!!!!!!!!!
10/10
kinsey 2008 jún. 24. - 23:09:10 10/10
(49/323)
Látom ha már itt klub alakul a rendezõ ezen filmjéhez akkor én is csatlakoznék!:)Amikor A falut néztük meg így közösen haverokkal akkor szintén egyedül maradtam mert nem tetszett senkinek akárcsak ez!Pedig szerintem állat!
7/10
Fernando 2008 jún. 24. - 18:47:02 7/10
(48/323)
:D
10/10
Plüss 2008 jún. 24. - 17:26:05 10/10
(47/323)
De nem jelent meg a filmben a rendezõ!! Szó volt róla, de nem jelent meg! Telefonon keresztül nem lehetett látni :D:D:D!!
7/10
Fernando 2008 jún. 24. - 15:47:26 7/10 Előzmény Rime
(46/323)
Az nem igaz, hogy nem játszott Shyamalan a filmben :) Õ volt ugyanis Joey aki megevett egy desszertet a csajjal :) Fent van a stáblistán is. Meg kell nézni jól :) Aki tud egy kicsit angolul:

This is M. Night Shyamalan's first film in which he doesn't have an on-screen cameo. However, he is credited in the cast as Joey, the guy who had dessert with Alma and who keeps calling her cellphone.

Azért remélem még láthatjuk igaziból is a filmvásznon. Nekem is tetszett a film. Egyedi látásmódra vall, bár kicsit a Jelekhez tudnám hasonlítani. A színészi játékkal volt egy kicsi bajom, de lehet, hogy csak a szinkron nem tetszett. A zene ismét kiváló volt. Az öregasszonyos rész meg nagyon ott volt :)
10/10
Rime 2008 jún. 24. - 15:15:38 10/10
(45/323)
Szerintem tökéletesen jól látod,Plüss!!!:D
De még mielõtt bárki leverne"jóindulatú"megjegyzésével a névvel kapcsolatban:Shyamalan...:)
Üdv a kicsiny klubban!:)
10/10
Plüss 2008 jún. 24. - 15:03:46 10/10
(44/323)
Én szeretnék csatlakozni a szimpatizánsok sajnos elég kis táborához!! Engem megint meggyõzött Shymalan arról, hogy van helye a filmjeinek a vásznon és hogy joggal tart ott ahol tart!!! Csak egy pár szó azokhoz akiknek nem jött be. Kérdezném én, miért?? Azért mert nem az a fantsztikusz Chuck Norris film, hogy jön és körbepörgõvel elrúgja a mérges gázt?? Hahó ha nem tudjátok felfogni mirõl szól akkor minek lehúzni mindig az e-fajta filmeket? Mint pl a kedves V*X mert õk még nem nagyon álltak ki M.Night melett(persze lehet csak én gondolom rosszul). A story mögé kell látni és észre kell venni a mondani valóját, mert Shymalan erre épít nem a "nagyon kemény vagyok és legyõzök mindenkit hõsre"! és ez szerintem nem baj sõt!! Végszóként mégegyszer nekem nagyon bejött ez is mint az összes többi filme!!