Téma: Az esemény

10/10
Cult 2008 jún. 24. - 12:15:48 10/10
(43/323)
Biztosan velem van a baj, mert ahogy a kritikákat olvasom, és a környezetemet hallgatom mindenki lehúzza a filmet. Szégyen nem szégyen, állítom, hogy még nem láttam filmet ami ilyen hatással lett volna rám, pedig nagy mozibajáró vagyok. Egyszerûen szuper volt mind az ötlet, mind a hatás, mind pedig a zene!
10/10
Rime 2008 jún. 23. - 22:51:18 10/10 Előzmény Trevor-3
(42/323)
Örülök,hogy azért vannak abszolút pozitív hozzászólók is,mert én nem akartam elhinni mielõtt láttam a filmet,ezt a sok negatív kritikát...
Szerintem sem olcsó film,öregasszonyos jelenetben láttam csak mikrofont,hát nem tudom...azért más filmeknél is elõfordult és elõ is fog ez fordulni...történetileg szerintem ,legalábbis nekem nem okozott ez túl nagy fennakadást...ettõl nem lesz rossz a film...de persze errõl szó sem volt...
Mondjuk,ha csak abba gondolok bele,hogy mennyi fantázia kell ahhoz,hogy egy ilyen történetet összehozzon valaki,az se semmi...
Persze lehet pofázni,hogy kritikán aluli,meg olcsó...miegymás...de azt gondolom,hogy Shyamalan sokkalinkább gondolatébresztõ filmeket rendezett eddig is,a mondanivalójukat dolgozta ki,nem pedig az elképesztõen fantasztikus sztorira hajazott...bár szerintem az sem volt rossz az eddigiekben sem,aki látta minden filmjét,tudhatja mindezt...
Én olyan szinten érdeklõdöm a filmjei háttere iránt is,hogy veszem a fáradtságot megnézni a dvdken a munkafolyamatot,meghallgatom Night gondolatmenetét,és megértem...a Lány a vízben-t is megértettem...most lehet mondani,hogy"az is milyen volt!",de akkor ajánlanám a háttérfilmet azok figyelmébe akik még nem tudnának a film születésének hogyanjáról.
Egy szó mint száz,én megint jót féltem és nem csalódtam a kedvenc rendezõmben!!!Shyamalan ismét mutatott egy arcot,de most nem játszott szokásához hûen a filmben,ezt sajnáltam!!:( Vártam pedig nagyon!!Na,nem baj!És már megint dolgozik!!!És már azt is várom!!!!!
antimason 2008 jún. 22. - 23:49:42
(41/323)
****Spoiler!****
Nekem az nem tetszett, hogy túl naturalisztikus volt.
Mindig azon izgultam, hogy ki hogy végez magával.
4/10
pilusagom 2008 jún. 22. - 21:08:06 4/10
(40/323)
sajnálom ezt a filmet...azt gondolom,hogy ebben több volt,lett volna...nem tudtam komolyan venni..talán a katasztrofális szinkron az oka,de ez ciki volt!!!
rkrisz86 2008 jún. 22. - 20:43:45
(39/323)
Köszi,megoldódott számomra egy talány!Ezt a bemutatóházas dolgot nem tudtam,lehet volt rá célzás a filmben,de épp elkalandoztam,ami azt is jelenti,hogy sokszor nem kötött le a film,nem úgy mint pl a jeleknél,vagy a többi filmnél.Az elõzõ hozzászóló pedig a belógó mikrofonokról írt!Nos ennek is örülök,mert mostmár tudom,hogy nem az én szemem káprázott a fáradtságtól,hanem valóban bezavartak a képbe idõnként!:DÉn is láttam,mondjuk én csak egyszer,amikor az öreg nõnél vacsoráztak!A filmnek végülis az lenne a mondanivalója,hogy saját magunkat gyilkoljuk az álltal ahogy a környezetünkkel bánunk!Jó az alapötlet,de talál el lett kapkodva az egész,jobban is megcsinálhatták volna.Nekem nem tetszett a sok gyilkolós rész,inkább emlékezetett horrorra,mint drámára:(!Én úgy érzem ez nem Shyamalan stílusa.
3/10
salyka 2008 jún. 22. - 13:30:13 3/10 Előzmény rkrisz86
(38/323)
a lakásban a kaja meg a pia azért volt mû, mert az USA-ban rengeteg 'bemutató ház' van. aminek az a lényege, hogy egy csodás házat látsz, ami fel is van építve rendesen, de a benne levõ cuccok 90%-a karton. az ilyen házakban forgatnak több reklámfilmet is, meg rendeznek bemutatókat a vásárolni akaróknak. (spoiler) és nem azt mondták, hogy leáll az agyi mûködés, hanem azt, hogy az agy azon része, mely a létfentartáshoz szükséges, bemondja az unalmast, és ezért fordul önmaga ellen az ember. (spoiler off) viszont az valóban érdekes kérdés, hogy a csecsemõk, kisebb gyerekekkel mi lesz, meg miért is van az, hogy egyesek végignézik a többiek halálát, rájuk meg nincs hatással a méreg, pedig ott vannak a közepében. (pölö a legelején meg a legvégén.) hatásos ijesztgetés, semmi másból nem áll a film. tök jó mondanivalója lett volna, de nem tudták rendesen kivitelezni.
10/10
Trevor-3 2008 jún. 22. - 12:52:02 10/10
(37/323)
Én nem látom ilyen rossznak a helyzetet!
Sztem nem volt egy "olcsó" film.
És magyarázatot igen is adtak hogy miért történtek az öngyilkosságok. A vége meg megint csak nem lett elszúrva, pont az hogy feldobta a labdát és nem egy gagyi happy end-el zár.
Ami zavart a filmben de nagyon, az az hogy 6-8 alkalommal is belógott a mikrofon a párbeszédeknél a képbe! : / Na ez nagyon gagyi dolog 2008-ban!
Ilyen hibát még egyszer sem kéne elkövetni, nem hogy többször...
Amúgy még egyszer mondom nincs baj a filmmel, perszte nem lesz klasszikus, de 7,5 nálam megér.
Lery 2008 jún. 22. - 12:00:06
(36/323)
Shyamalan filmjeit nagyon birom. Falu, Jelek, Hatodik érzék, ezek alapok. nagyon jól ért a hangulat teremtéshez, minimál ötletekkel, szinte sztori nélkül el tudja vinni a filmeket..de ez a mostani egyszerûen kritikán aluli volt! az volt az érzésem, hogy a rendezõ úr kötelességének érzi, hogy ilyen jellegû filmeket forgasson, de mivel most nem volt semmi ötlete, leült, kitalált valamit, amire rá lehet fogni, hogy hasonló elgondolás, mint a korábbi munkái, és reménykedett benne, hogy majd bejön a dolog. hát, nem jött be. ez már nagyon rókabõr effekt. a történetnek se füle se farka. az elsõ 1 percben egy nõ átszúrja a nyakát a hajtûjével, nem tudni, hogy miért csinálta, rendben. aztán munkások potyognak az égbõl, nem tudni miért csinálják, rendben. de hogy a film végén még mindig nem tudni semmit? nevetséges. Shyamalan ereje pont abban volt, hogy kellõképpen rejtélyes sztorikat tudott kitalálni, a nézõ szinte eggyévállt a szereplõkkel, és csak azon gondolkozott: vajon mi lehet a háttérben a történések mögött?? itt errõl szó sem volt, az elejétõl a végéig érezni lehetett, hogy egy "blöff" az egész.
arról meg már ne is beszéljünk, hogy milyen hihetetlenül olcsó, hatásvadász dolgokkal ijesztgeti a nézõket. egy tipikusan nyomasztó fejû játékbaba fekszik az ágyon, aztán hirtelen megjelenik egy õrült öregasszony, fehér köntösben, a zene meg baromi hangos lesz, persze, hogy mindenki megijed, ez annyira alap. de értelme ennek a jelenetnek sem volt, ahogy egyiknek sem a filmben. szereplõk jöttek mentek, akik teljesen kiforratlanok voltak, nem tettek hozzá semmit a filmhez. 15 percen keresztül egy karakter körül forog a történet, aztán az egyik pillanatról a másikra feldobja a bakancsot épp úgy, mint az összes többi mellékszereplõ. és miaz, hogy az egész probléma hirtelen megoldódik, pont abban a pillanatban, amikor a két szerelmes egymásraborul? meg milyen szörnyû már Mark Walhberg karaktere? egy okoska biológus, aki úgy jön rá mindenre, hogy közbe magában beszél, ez szerintem már a McGyverben is ciki volt!
vannak olyan filmek, amik végig nem adnak magyarázatot a történtekre, pl Cloverfield, Jelek, stb. de ezeknél el lehet gondolkozni, hogy hm mégis mi lehetett ez. itt meg úgy tûnik, hogy a rendezõ a levegõbe beszél, õ sem tudja igazán, hogy mit is szeretene valójában. arra már inkább nem is mondok semmit, hogy ismét New York-ot sújta a csapás, és megint jönnek a terrorizmus maszlaggal. ami szintén rettenetes volt, az a viszonylag sok vicces jelenet (!) a filmben. nem tudom, ez hogy jött Shyamalan-nak, de egyértelmûen észrevehetõ, hogy bizonyos idõközönként felbukkan 1-1 jelenet, párbeszéd a filmben, ami egy rövid idõre mármár vígjátéki "magasságokba" emeli azt. ezek végképp kinyírják az amúgy sem túl erõs hangulatot.

a film vége pedig egyszerûen szánalmas. nem akarom lelõni a "poént", de ez volt az egyik legrosszabb befejezés amit valaha láttam.

filmkritikus megfogalmazással élve: "az év legnagyobb filmes csalódása"
4/10
Hörcsögg 2008 jún. 22. - 11:54:35 4/10
(35/323)
Na jó, kritikák alapján ha tényleg ilyen elvont + ijesztgetõs is, nem is nézem meg, csak látatlanban adok rá egy 4est és kész.
3/10
jamamura szadakó 2008 jún. 22. - 09:01:24 3/10
(34/323)
10/10
Rime 2008 jún. 21. - 23:34:21 10/10 Előzmény babajaga
(33/323)
Csatlakoznék hozzád...osztom a véleményed!!!!Szeretem Shyamalan filmjeit,mert mondanivalójuk van!Nem láttam még az új alkotást,de irtó kíváncsi vagyok rá!!!!Mostmár csak azért is a pozitívumokat fogom keresni a filmben...biztos van...attól függ milyen szándékkal nézünk egy filmet...pocskondiázni akarjuk,vagy elmondani mitõl jó,mert elismerjük az alkotót...Én ezt gondolom....
rkrisz86 2008 jún. 21. - 21:56:43
(32/323)
Most jöttünk a moziból!Fél éve vártam Shyamalan új filmjét,ami az ajánló szerint nagyon tetszett,de most bizosan állíthatom többet az életbe nem szeteném viszont látni a The happening-et!Sajnos,ezt kell hogy mondjam.Nem lehet mit tenni,ez tényleg kritikán aluli.Egy csomó dolog értelmetlen számomra.Pl. a lakásban a kaja,pia miért volt "mû"?Miért volt a vénasszonynak olyan karaktere amilyen?Hova lett a csattanó,a vége?Ami meg végképp baromság,hogy öngyilkos leszel egy méregtõl!!!Mondták a filmben,hogy a toxikus anyag amit belélegeznek leallíja az ösztönöket,leáll magyarul az agyi mûködés.Akkor mégis hogy indítod be a kerti traktort és fekszel alá????A kisgyerek vagy csecsemõ belélegzi mit tesz magával?-Na jó utóbbi csak megfordult a fejembe!:)Az alapsztori jó,de elégge elcseszett lett a film,remélem a következõ jobb lesz,mert imádom a többi filmjét!
efes 2008 jún. 21. - 14:57:26 Előzmény Ertuz
(31/323)
Na, ja. Szórakozni akarok, de a filmvászonról akkora baromság jön le, hogy a fal adja a másikat. Jó, hogy elégedetlenkedik, aki hasonlóképpen jár. (Arról meg nem szólok, hogy NEM csak szórakozni járunk moziba, hanem esetleg azért, hogy történjen valami is velünk a film alatt/miatt/okán, és nem csak az, hogy telezabáljuk magunkat avasvajas popcornnal.)
3/10
salyka 2008 jún. 21. - 12:26:41 3/10
(30/323)
hmm, érdekes.
én megnéztem a filmet, és egyáltalán nem vagyok tõle elragadtatva. az alapötlet teljesen jó, és valóban elgondolkodtató. de egyáltalán nem helyezték rá a hangsúlyt, hisz bár magadban elgondolkodsz a dolgon, hogy mit is mûvelünk a természettel, a világgal, de a filmben ezt az emberek kb. lesz*rják, és a hangsúly azon van, hogy ki hogyan nyírja ki magát. ez az egyetlen dolog, amit kiemelnek. tényleg, az alapötlet jó, de a kidolgozás borzasztó. egy posztapokaliptikus drámára számítottam, és aztán azon gondolkodtam, hogy ez hol dráma egyáltalán? inkább nevezném thrillernek vagy horrornak.
babajaga 2008 jún. 20. - 23:49:06 Előzmény Ertuz
(29/323)
sztem a többiek meg sem nézték, cska elolvasták a kritikákat róla, amiket az amcsik írtak. az amcsik meg nem értik az igazi filmeket, ezért mindent lepocskondiáznak, amihez nem lehet popcornt és szõke bulát kapni, no meg, ami nem dobja meg 200%-os szintre az adrenalint. sztem illene elgondolkodni azokról a kérdésekrõl, amiket Shyamalan feldob a filmjeiûben: valószínûleg azért nem sikeresek, mert valakik nem akarják, hogy az legyen. a film valóban nem tökéletes, vannak gyenge pontjai, de a kérdés, amit felvet, nagyon érdekes, és sajnos, úgy tûnik, a közeljövõbe lát. az efféle filmeket nem konkrétumaiban, hanem metaforikusan kell nézni. ne nézze meg az, aki csak a nagy stúdiók t..ira specializálódott, vagy sznob.
10/10
Ertuz 2008 jún. 20. - 19:34:10 10/10
(28/323)
Ma megnéztem én is a filmet, nagyon jó volt. Fantasztikus. Ajánlom mkinek. Nem értem az elõttem szólókat, minek szemetelik tele a fórumot a kritikáikkal. Az ilyeneket csak sajnálni tudom. Nem kell minden kis apró hibába belekötni. A film szuper volt. Moziba járni szórakozásból kell, nem nagyítóval keresni a hibákat. Ajánlanám nektek a T-Home TV-t, ott vissza tudjátok pörgetni az élõ adást, és közben szidhatjátok a filmet! :D
Ne itt, a fikázó kommentetek miatt majdnem nem néztem meg a filmet.
10/10
kinsey 2008 jún. 20. - 15:56:17 10/10
(27/323)
Szerintem nem kell mindjárt arra gondolni hogy nem is õ csinálta a Hatodik érzéket..meg hogy vonuljon vissza!!Azért ezek túlzások!!Nem mindegyik rendezõ alkot állandóan olyan filmet amitõl az emberek leesnek a székrõl.
thoomy 2008 jún. 20. - 14:34:35
(26/323)
Az az igazság, hogy lassan azt gondolom, hogy nem is ez a fickó rendezte a Hatodik érzéket. Amikor azt a filmet megnéztük még napokkal késõbb is beszéltünk róla és bár január 2-án láttam azt mondtam ez az év filmje! Azóta szegény indiai barátunk folyamatosan egyre lejjebb csúszik a lejtõn. Egyre gyengébb történet, egyre rosszabb színészekkel. Én a helyében itt hagynám abba (és elmennék reklámfilm rendezõnek), amíg még valaki emlékszik a Hatodikra...
adribaby7 2008 jún. 20. - 14:30:28
(25/323)
Tegnapelõtt hallottam a filmrõl a tvben,egybõl tudtam akkor ,hogy imádni fogom,és tegnap el is mentem megnézni.Sajnos nem tetszett,én is többet vártam volna.Szeretem a látványos,hátborzongató filmeket,szerintem is többet ki lehetett volna hozni a jó alapsztoriból.Viszont nagyon nem tetszenek az ilyen meneküljünk a ...tól,mint pl a Holnaputánban a fagy elõl,ami mindjárt utólér,adott esetben a széltõl.Arról az öreg nõrõl meg a babájáról nekem a psycho jutott eszembe:D idétlen jelenet. Szóval csalódtam a filmben.
wice 2008 jún. 20. - 12:04:09
(24/323)
tulzasnak erzem, h minden shyamalan filmtol csattanot var az ember, csak mert a hatodik erzeknek az volt a lenyege. pl a sebezhetetlen sem a csattanorol szol, nem is azert jo, hanem a zsenialis hangulat, es a szokatlan nezopont miatt (szuperhos tortenet, ami pont arra az idoszakra koncentral, amit a szuperhos tortenetek par mondattal inteznek el az elejen). de a tobbi _jo_ filmjenek is ez a lenyege, a nezopontvaltas, a hatodik erzek egy kisertettortenet a kisertet szemszogebol, a jelek ufoinvazio kamaradramaba szoritva, a (nem annyira zsenialis, de meg mindig eleg jo) falu egy gyonyoru tortenet a valodi szeretetrol es onfelaldozasrol, amely kontrasztba allitja a foszereplok egymas iranti szeretetet a falu alapitoinak ostoba, paternalista szeretetfelfogasaval. meg talan a lany a vizben se annyira rossz, erdekes metaforaja a meselo es a meset befogadok viszonyanak, de szerintem alapvetoen elhibazott lepes volt shyamalan reszerol, h magat tette meg foszereplonek. csak talalgathatunk, milyen lett volna egy valodi szinesszel, es egy, a munkajara igy jobban koncentralni kepes rendezovel.