6/10
robicsek2 2010 júl. 18. - 15:47:27 6/10
(89/549)
"A készítõk a sorozatnál CSAK amerikaiak voltak"


Kis infó:az Anime addicts oldalrol.

Készítõk
Feladatkör Személy
Karakterdesign Aaron Alexovich, In Jeong, Jae Hong Kim, Woo Sung Gu
Rendezõ Dave Filoni, Jae Woo Kim, Joaquim Dos Santos, Michael Dante DiMartino, Oh Seung Hyun, Tim Hedrick
Zene Benjamin Wynn, Jeremy Zuckerman
Producer Bryan Konietzko, Michael Dante DiMartino

Nem tudom én ott azért látok egy két nem tulzottan ameriakinak hangzo nevet is :))))


Nem értem mi ez a nagy elenszenv az animék iránt. Mostanában Trendi utálni az animéket ? (most mindjárt jön valaki azt mondja ,nekünk meg trendi animésnek lenni :)))) Hát nem . Vannak olyanok is. Én speciel azért nézek animét mert szeretem.
És azért, mert sajnos a mai meséknél nem olyan jó a szinvonal mint régebben volt.

Nyugottan lehet másképp gondolni. iTT MINDENKI AZT MONDOGATJA HOGY AZ ANIMÉK AMIK A TVBEN FUTNAK MILYEN BÉNÁK ÉS AGYATLANOK.


Nem akarom hangoztatni amit már egy másik topikban töbször is . Hogy itt van pl a Spongyabob, EZ lenne a mai trendi amcsi mese ??? Egy idiota szivacs agyu szivacs örjöng üvöltözik, meg hasonlok?

Hála istennek hogy végre valami jót is csináltak az amcsik az Avatár sorozatban. Dicsértes.

De nem kéne utána ismét piacra dobniuk egy újabb szarul sikerült adaptáciot, csak azért mert erre majd biztos döl a lé.
eliflue132 2010 júl. 18. - 13:47:51
(88/549)
- A hajlítás nem tudom, miért ennyire nagy probléma. Az angol bend szó az airbender-bõl hajlítást jelent. Egyébként meg a sorozatban is volt, amikor így említették.

- A készítõk a sorozatnál CSAK amerikaiak voltak, és végig tagadták, hogy animét csináltak volna. Igen, nagyon hasonlít a rajzolása, de úgy tûnik ez nem zavart senkit. Tehát nem ezért utálják egyesek az animéket. Akkor hát miért? A történet bármi lehet. A vámpíriskolától a véres horroron át a humoros iskolai történetig bármi. Biztosan talál magának valót mindenki. Ja, hogy nem is a történetekkel van a gond? Hanem? Talán az a baj, hogy nem nyugatiak készítették? Lehet. Ha valaki nem a keresztnevét teszi elõre, már nem csinálhat jó rajzfilmet? Mert igen, az anime szó az ANGOL animation rövidítése, mert egyébként nem tudták kiejteni. Maga a rajz stílus is az amerikai képregények "másolása volt", ez a korai mûveken jobban látszik.

- Nem minden adaptáció sikerül jól. Nem tudom, én szeretem Shyamalan filmjeit, de egyik sem olyan nagy szám. A legtöbbet rendesen le is húzták. Lehet, hogy itt van a probléma?
6/10
robicsek2 2010 júl. 18. - 12:43:56 6/10
(87/549)
Én is csinálgatom dvdripben a részeket. Ha valakit érdekel szoljón.
Nyugi nem ilyen postázos megoldással gondoltam :PPP linkes.
Filmmester 2010 júl. 18. - 09:24:18
(86/549)
Mi az .hogy léghajlítás meg egáltalán hajlítás NEM idomítás ??????
Én vagyok a kanál hajlítás mestere aki mind a három elem mestere
Az elemek : kés,villa,kanál ekkora marhaságot ,hogy hajlítás?
Filmmester 2010 júl. 18. - 09:21:38
(85/549)
manga.source.atw.hu Nézzétek meg nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Filmmester 2010 júl. 18. - 09:19:47
(84/549)
Ja és én utálom az animéket pl: Naruto
Olyan nagy marhaság mind .
Filmmester 2010 júl. 18. - 09:18:10 Előzmény peti1919
(83/549)
Animéket és az Avatar: az utolsó légidomár rajzfilm összes részét a www.manga.source.atw.hu-n lehet ingyenesen letölteni.

A minõségük se rossz.

Nézzétek meg ajánlom!!!
Randal Graves 2010 júl. 17. - 23:37:03
(82/549)
Még annyit gyorsan, hogy Robicsekkel abszolút egyetértek...akkora csalódás, mint a dragon ball film. Konkrétan 2 istenien jó anime megszentségtelenítése mind a 2 film. Remélem a készítõkre hamar ráhaj(L)ítják a földet a sírásók...
Randal Graves 2010 júl. 17. - 23:33:15
(81/549)
Sziasztok, új vagyok még itt a fórumon, és nem véletlen, hogy az elsõ írásomat ehhez a filmhez ejtem meg. JC Avatart mikor néztem a moziban, elõtte az elõzeteseknél láttam meg ennek a filmnek a teaserét. Az Avatar után elsõ dolgom volt hazajönni, és a mesét 2 nap alatt végignézni kb.:) Hihetetlenül megtetszett a sztori, meg minden, nagyon nagy fantázia van benne, úgyhogy alig vártam a filmet, nem is bírtam ki, hogy ne hamarabb nézzem meg, mint hogy nálunk bejönne. És milyen jól is tettem... ennek a filmnek egész egyszerûen 1 baja van...mégpedig, hogy elkészült:DD A színészi alakítások csapnivalóak, a harcok koreográfiája szintén nagyon gáz, nem beszélve a "hajlításokról" (nem is idomítás...), rengeteg fájó dologban eltér a mesétõl (pl a sokak által emlegetett bõrszínek, ROKU avatar helyett a sárkánya..ez kb. oylan mintha Aang helyett Appa lenne a fõszereplõ pff). Egyszerûen sírni lett volna kedvem az elsõ perctõl fogva, annyira letaglózott, hogy 1 ilyen szuper sztorival rendelkezõ mesébõl ennyit sikerült kihozniuk össz-vissz, közben meg mekkora beharangozása volt. 1,5 órába akarták lesûríteni az egész elsõ könyvet, és ez volt a legnagyobb hibájuk talán, nem is a fent említettek. Aki nem látta a mesét és megnézi, szerintem konkrétan azt se tudja, hogy most ki kivel van, mi folyik itt, miért, ez ki az ki stb. csak a fejét kapkodja hirtelenjében. Szóval nem ragozom tovább, mert már így is elég sokat írtam itt nagy dühömben és csalódottságomban, a lényeg hogy ez gyenge...nagyon. 10/3 hatalmas szívvel is. Ha valakinek nagyon tetszett a mese, az szerintem nem képes elsiklani ennyi és ekkora baklövés felett, mint amit itt csináltak.
Persze a döntést mindenkire magára bízom én is, de személy szerint a folytatásokat kihagyom ha lesznek. Szép estét mindenkinek :)
6/10
robicsek2 2010 júl. 17. - 01:25:47 6/10
(80/549)
Amúgy van egy jó pár olyan régi alkotás amit talán már te is láttál vagy halotál rol. és tetszett. Sokról kiderült már hogy az valójában anime. vagy koprodukciós anime.
6/10
robicsek2 2010 júl. 17. - 01:23:19 6/10
(79/549)
Egy kérdés!! Te néztél már valaha más animét, vagy csak azokat amiket az RTL és a TV2 ad? Ha nem akkor azért egy kicsit körbenézhetnél mielõtt olyanról alkotsz véleményt amirõl fogalmad sincs. Vagy nincs elég infod.
Ezek a magyar tv csatornák sajnos elõszeretettel választják ki az animék legalját, de
az animéket nem ezek alapján kel elkönyvelni. az emberek többsége ezért ítéli el . Mert csak ezeket látja a tv ben.
peti1919 2010 júl. 17. - 00:42:55
(78/549)
"Kiérdemli az anime címet"
Hát, én pont azért keztem el nézni ezt a rajzfilmet mert láttam benne valamit, és mert nem olyan rajzfilm, mint manapság, az ilyen japán, meg kínai úgynevezett "animék", ahol 12 évesen lábig érõ hajuk van, nincs semmi értelmük, és ezekkel butitják a mai gyerekeket...Ez a rajzfilmpont hogy nem anime, és szerencsére nem is az.

Amúgy láttam iterjút azokról, akik elsõként látták a filmet, és azt mondták hogy az egész film egy nagy szívás, meg hogy borzalmas...Ez számomra eléggé nagy fájdalom, mert kb Szeptember óta várom ezt a filmet.Mindenesetre meg fogom nézni...És bízom benen hogy az én tetszésemet el fogja nyerni...
3/10
paulikg 2010 júl. 16. - 23:34:36 3/10
(77/549)
Aki nem látta a rajzfilmet annak nézhetõ a film. Aki látta annak meg kicsit fájdalmas. Legalábbis nekem az volt. Voltak olyan részek amik a rajzfilmben sokkal jobban meg voltak csinálva és véleményem szerint ebben a filmben is lehetett volna úgy. Meg szerintem lehetett volna 30-40 perccel hosszabb és kicsit részletesebb. Ez csak az én véleményem lehet hogy másoknak jobban tetszik majd a film. Én jobbra számítottam.
6/10
robicsek2 2010 júl. 16. - 22:25:03 6/10
(76/549)
1.Igazad van ez a film nem anime. De én a sorozatról beszéltem, ami alapjában véve az Amcsik és a Kínaiak koprodukciós alkotása, De rajztechnikája és érdekes pörgõs története miatt szerintem kiérdemli az Anime besorolást.

2.Láttál már eszkimót? (akár képen?) Kicsit hasonlít az Indiánokra ,és a Kínaiakra.
Úgyhogy nyugodtan berakhattak volna Kínai vagy Indián színészt.
6/10
robicsek2 2010 júl. 16. - 22:18:10 6/10 Előzmény Nathali
(75/549)
1. Igen láttam.
2. Senki nem mondott olyat hogy mindenkinek egyazon véleményen kell lennie.
(Most jöhetsz nekem azzal hogy mekkora hülyeség megnézni interneten egy filmet.
nem hülyeség, mert ,csak úgy nem adok ki pénzt mindenre. Okulva a Múltkori DB filmbõl, joggal feltételezhettem hogy nem lesz akkora durranás hogy ezt jó minõségben nézzem.És megállapításom szerint igazam is lett.

Majd megnézed és eldöntöd.
De ha mégse tetszene akkor ne mond hogy nem szóltam. Amúgy a vélemény alakításod atoll is nagyban függ hogy láttad e egyáltalán a sorozatot.
Amúgy ha nem akarsz elõre tudni rolla semmit, és nem érdekel mások véleménye , akkor nem értem minek olvasgatod ezt a részt.
Két fajta vélemény van Pozitiv és Negativ.
Mid a ketöt kifejtettem, az nem az én hibám hogy az én megítélésem szerint sajnos jóval kevesebb a pozitív ,mint a negativ.
Nathali 2010 júl. 16. - 16:30:14 Előzmény robicsek2
(74/549)
Honnan tudod?? Talán láttad a filmet? Ha igen, akkor sem biztos, hogy ezt mindenki így gondolja. Ha nem, akkor pedig ne írogass ilyeneket.
6/10
robicsek2 2010 júl. 12. - 15:01:21 6/10
(73/549)
Amúgy tessék itt a hivatalos ajánló ezt ha valaki megnézi akkor már látta az össze kicsit izgalmasabb és efektes részt.
http://www.thelastairbendermovie.com/
Ezeken kívül semmi érdekes nincs a filmben.
6/10
robicsek2 2010 júl. 12. - 14:54:24 6/10
(72/549)
Most jut eszembe.Le se írtam a legnagyobb hülyeséget amit elkövettek.
Roku Avatárt teljesen kiírták a filmbõl. Nem létezik helyette a sárkánya beszél.
Abban a barlangban ahol az a arclopó démon volt vagy mi.
6/10
robicsek2 2010 júl. 12. - 13:13:51 6/10
(71/549)
Ami a leg szembetûnõbb hogy még csak nem is olyan etnikumúak mint az animében. Szerintem nem lehetett volna olyan nehéz találni egy kínai színészt.
Ez olyan mintha mondjuk Muhammad Ali-t nem Will Smith játszotta volna el,hanem valami fehér csóka :))
6/10
robicsek2 2010 júl. 12. - 13:04:57 6/10
(70/549)
DE :) Ezért is vesztették el erejüket a Napfogyatkozáskor :)
A Vízidomárok meg a holdfogyatkozáskor , mivel a Holdal van kapcsolatban a víz mozgás, az Ár apály.
Arra viszont nem emlékszem hogy a levegõ és a föld idomárokra mi hat.