zach001 2010 júl. 12. - 13:03:21
(69/549)
Az utolsó dolog, amit szintén elrontottak, és kihat a következõ részekre az Azula:(. Rossz színész, és mégrosszabb, játék:(
zach001 2010 júl. 12. - 13:00:51
(68/549)
Ez nekem új. Köszi.
6/10
robicsek2 2010 júl. 12. - 12:58:38 6/10
(67/549)
Azt mi is tudjuk hogy a Víz ,Föld , Tûz könyve nem úgy könyv!!!(Ernyire nem kell madárnak nézni.) De szerinted maguktól találták ki az amcsik???
Nem ez egy régi Kinai mitológiai történet Feldolgozása.
zach001 2010 júl. 12. - 12:58:20
(66/549)
Akkor ugyanazt a verziót láttuk:). De a film alatt végig A-t mondanak E.helyett és Iroh-nál is I-t "Áj"-helyett.
zach001 2010 júl. 12. - 12:54:01
(65/549)
Abszolút nem értek egyet. A tûz népének a ruházata, épületei, viselkedése egyértelmûen a náci hadseregre üt.:)
zach001 2010 júl. 12. - 12:50:55 Előzmény robicsek2
(64/549)
Egyetértek mindenben, amit mondtál, fõleg a színészekrõl. Rossz játék, rossz figurák:(. Azt pedig nem tudom, hogy találták ki a semmibõl, hogy Zukó a Kék szellem.??? Szerintem alapvetõen két hiba volt a filmben.
1:
A színészek: 0

2:
Ha 1.5 óra helyet 2 és negyed 2 és fél óra lett volna, akkor talán nem keltett volna ennyire összecsapott érzést. Ha valaki a rajzfilm nélkül megnézi, egy elkapkodott, nemtörõdöm filmet kap, és szerintem java részt nem is érti.Aki látta az animét azok legalább értik (nagyjából).

Van valahol magyar felirat? Segítene egy kicsit.
Köszi
zach001 2010 júl. 12. - 12:42:08 Előzmény metogu
(63/549)
Nem volt valójában könyv, a címeket csak kitalálták, hogy 1., 2., 3., könyv. Ezek valójában csak az "évadok", csak így illet a középkoriságához, és ahhoz, hogy Aang legendáját könyvekbe foglalják. Egyszóval a rajzfilm jött ki elsõnek.
3/10
paulikg 2010 júl. 12. - 11:37:43 3/10
(62/549)
Én meg akartam nézni a filmet a moziban de egyre több olyan véleményt látok hogy borzalmas a film úgyhogy most már nem tudom.
A rajzfilmben a tûzidomárok a napból nyerték az erejüket nem?
6/10
robicsek2 2010 júl. 12. - 11:01:04 6/10
(61/549)
Én szerintem csak azért , mert mazohista vagyok :))
Dehogy is :) Csak hátha látván a sok negativ kritikát kicsit összekapják magukat a 2. vagy a 3. részre. De ennek kicsi az esélye. (de remélhetõleg meggondolják magukat, és nem csinálják meg a másik 2 részt.)
Az a vicces hogy ezt 3D-sre csinálják. Nem tudom hogy a fenébe akarják, mivel az efektek olyan silányak, hogy nem mutatnának jól 3D ben. de még így 2D ben is eléggé vacakok. Egyedül a víz efet volt ami egy kicsit jól nézet ki. A föld efekt volt a legbénább.

(Amúgy volt egy kis fura jelenet a moziban amikor Katarát játszó lány úgy ejtette Aang nevét ahogy mi szoktuk :) És nem úgy ahogy pl az Animében is ejti E-vel :)
Aztán lehetett hallani hogy a moziban mondja angol kiejtéssel.)
pepesoft 2010 júl. 12. - 10:30:53
(60/549)
Szerintem is szánalmas film.
Az animében azért szerintem tartottak a tûz népétõl, mert õk a "semmibõl" csinálták a tûzet, bár ezt majd az anime utolsó részeiben érthetjük meg. Így a villámszórás is el fog maradni szerintem a következõ részekben.
A poén, hogy így nem is olyan félelmetesek a tûz hadsereg tagjai. Csak el kell oltani a tûzet, és már be is sz*rnak :D
A mostani technológiával szebb lett volna a vízidomítás.
A tûzidomítás elõl kb 2-szer el lehet menekülni, mert olyan lassú.
A koreográfia, amivel az erejüket használják nagyon gagyi.
A színészi alakítás gagyi.
Szerintem én nem fogom megnézni a többit :(
6/10
robicsek2 2010 júl. 12. - 02:13:25 6/10
(59/549)
Én az ajánló alapján már tartottam tõle hogy ez lesz, ezért is néztem meg inkább kamerásban. Mint említettem, a filmnek szerintem az a legnagyobb baja hogy a Nickelodeon készíttette a filmet. Ha esetleg egy komolyabb porjekt lett volna.
De ez egy olcsó költségvetésû film, Ha meg nem akkor szégyelhetik magukat a készitöí mert egy ilyen történetböl ezerszer jóbbat is ki lehetett volna hozni.
Mellesleg a filmkészitöknek már adva volt rengeteg sok infó a szereplök kinézete sztori, Szerintem jóbban jártunk volna ha ez a film nem lát napvilágot.
Szerintem jobb ha a mese anime készitésnél marad a Nick Ez az Avatár sorozat jó kezdés, és inkább hasonló anime rajzfilmeket kéne csinálniuk.
Amugy én sejtem miért készült el ez a film. Ismét a jól ismert adig üssük a vasat mig meleg efekt jön elõ. Ha van egy ismert és közkedvelt sorozat abbol mindenképp csinálni kell egy gagyi filmet is ?
Ugyan ez volt a Dragon Ball nál is.
1/10
korpakukac 2010 júl. 12. - 00:13:31 1/10
(58/549)
Na végére értem.
Tanács:
Aki nem látta a rajzfilmsorozatot, de megnézné a filmet, az egy szánalmasan szar filmre készüljön fel, amibõl nem sokat fog érteni.

Aki látta a rajzfilmsorozatot, annak ugyan az, csak még fájni is fog!

(Minden jelenetet össze-vissza kevertek, nem tartották a story vonalát, szar jelmezek {fire nation szinte már római légió...}, még szarabb színészek, kevés effect, ami van, annak is a nagyja értelmetlen hülyeség...)
>>>Mozijegy árát semmiképpen sem éri meg<<<
1/10
korpakukac 2010 júl. 11. - 22:14:30 1/10
(57/549)
Most kezdtem el nézni (a neten persze, angol már fenn van)
Már az elején egy jó kis víz effect, de a cselekvések SZÁNALMASAK... Már a legelején Katara és Sokkat színészi játékán látni, hogy itt bizony newbiek vannak!
Sokka még elmegy (neki nem lebénult arca van), de Katara...
Beraktak egy Down-kóros (nem csak puszta negatív jelzõként használva...), 0 tehetséggel rendelkezõ kiscsajt Katarának?? *morog* *morog* jajj
Biri nénnye 2010 júl. 09. - 21:55:47 Előzmény metogu
(56/549)
Köszi. :)
6/10
robicsek2 2010 júl. 09. - 21:28:09 6/10
(55/549)
Ja azt elfelejtettem megemlíteni hogy Zhao halálát is egészen másképp csinálták meg.
Jó mondjuk gondolom azért változtatták meg azt a részt is mert Aang se csinált magának egy víz testet mint az animében.
6/10
robicsek2 2010 júl. 09. - 21:19:55 6/10
(54/549)
Én sem. Amúgy én se vagyok megelégedve szinte egy színészél sem.
Meg az is kicsit gyenge volt hogy úgy emlékszem bár nem biztos hogy a filmben Yue
Nem tûnt el csak kiment a fehér hajfesték a hajából :PP
Iroh-t játszó színész meg szerintem egyáltalán nem passzolt .
Ennél még talán az is jobb lett volna ha Danny DeVito ra raktak volna egy parókát egy szakállát És máris jobban hasonlított volna :)) Bár alacsonyabb. (csak vicc)
Látom elõre hogy a 3. részbõl lehet az is kimarad amikor a pocakkos Iroh el kezd edzeni. (mert az itt játszó színész egyáltalán nem dagi így erre egyáltalán nem lesz szükség. Pedig szerintem azok is érdekes részek voltak, párnát rakott a ruhája alá aztán a végén kiderült hogy hogy kigyúrta magát. :)
Zuko-rol és Ozai-tol annyit hogy tudtommal a õk nem Indiaiak voltak hanem Kínaiak, ezzel szemben mindketten eléggé Indiainak néznek ki.
Azt meg se említett hogy ugyanez vonatkozik Sokká-ra és Katará-ra sõt az összes szereplõre. Aang meg elmegy, bár kicsit olyan majompofa. bár ez sejthetõ volt hogy a való életben azért kicsit furábban néz ki egy kopasz kisfiú.

Lehet csak én érzem így de szerintem az a baj a filmmel hogy a Nickelodeon készíttette. Nem tudom de amit én eddig láttam ö általuk készíttettet filmet az mindig olyan volt mint amit maximum tv-s sugárzásra alkalmas. Szerintem ennél a filmnél is így van.
Mert a film semmivel nem jobb a sorozatnál inkább olyan mintha fogtam volna a sorozatot és jól megnyirbáltam volna.

Elnézést ha valakit sért a véleményem, de ez van.
Biztos lesz olyan akinek tetszik, nekem speciel nem lesz a favoritom.


A sok negatívum után egy kis pozitívum.
AZ északi sarki jég palotát szépen megcsinálták.

A film szerintem olyan 6 pontot ér.
metogu 2010 júl. 09. - 20:46:22 Előzmény robicsek2
(53/549)
Valóban, a rajzfilmben a tûzidomárok maguktól is tudtak tûzet varázsolni a semmibõl. A vízidomároknak kellett a víz, és a földidomároknak pedig a föld. A levegõ persze adott. A kérdés,hogy hogyan volt az eredeti könyvben. Azt sajnos nem olvastam.
6/10
robicsek2 2010 júl. 09. - 14:40:40 6/10
(52/549)
Hát úgy látszik a 3 évadot 3 részbe sûrítik. Sajnos így nagyon sok fontos jelenet kimarad. És ez meg is látszik a filmen. Nem tudom én úgy emlékszem a tûzidomároknak nem a közelben lennie semmien égõ tárgynak hogy tudjon idomitani, a semmiböl hozták elõ.
Igaz a többi idomárnak mindig kéznél volt szinte.
LEHET HOGY CSAK AZ ANIMÉBEN NEM FEKTETTEK ERRE AKKORA FIGYELMET.
Nem tudom nállam nem üti meg az anime mércéjét.
Bár a végén egész jó volt a hátér.
De a lényeg én maradok az animénél.
metogu 2010 júl. 09. - 10:44:23
(51/549)
Válaszoltak :)
Az fordító szerint a sorozat elején mindkettõt használták, (bár nekem ez nem rémlik, hogy így lenne) és végül a hajlítóban maradtak, de a folytatások esetében, ha lesz megfontolják az idomárt, a rajongók kérésére...
metogu 2010 júl. 08. - 23:18:49
(50/549)
Sajnos valószínûleg igen, mindenhol a hajlítót fogjuk hallani.:(
Írtam a forgalmazónak, hátha még nincs kész a szinkron, hogy legyenek olyan kedvesek idomítani a szelet, és ne hajlítgatni.
Hónap végén jön csak ki a film, hátha még csak most készül a szinkron. Ez a forgalmazó címe, írjatok ti is, hátha. :)uip@uipduna.hu