Téma: Cobra 11

jani821 2008 jan. 08. - 15:08:58
(114/2354)
Ne értsd férre, én csak alternatívát akartam adni, nekem nincs semmi bajom a Colombóval. Vissza térve az alacsony költségvetésre, ha jól tudom építettek 20 km autópályát csak a forgatás miatt. Az pedig nem valami olcsó.
10/10
Perdikkas 2008 jan. 08. - 13:13:47 10/10
(113/2354)
Azért a Columbót nem szólnám így le. Az is legendás sorozat, legendásan jó!
10/10
Perdikkas 2008 jan. 08. - 13:12:42 10/10
(112/2354)
A sorozatnak egy igazi gyengéje van. Mégpedig az, hogy némely dologban nagyon kiszámítható. Az elsõ menet mindig a rosszfiúké:a részek közepe táján az elsõ autósüldözésnél mindig meglépnek a bûnözõk, Semirék kocsija ilyenkor vagy totálkáros lesz vagy jobb esetben vihetik a szerelõhöz. Tomot nemritkán leütik vagy valami.
A második menetet viszont természetesen már Semirék nyerik. A végére ha törik, ha szakad, de mindenképpen beilesztenek mégegy autósüldözést, ezért gyakran teljesen hihetetlen jeleneteket írnak bele. A bûnözõket általában már simán lekapcsolhatnák, de mindig addig-addig bénáznak, amíg azok autóba vágják magukat és elhúznak. A nézõk akcióéhségét ugye ki kell elégíteni mégegy üldözéssel a vgére
.
Ezek sajnos néha már elég unalmas sablonok. Lásd a tegnapi részt, de mindezektõl függetlenül mégis azt mondom, hogy nagyon jó kis sorozat, és nem érdemes kihagyni egy részt sem. Egyébként is mondjon nekem vki pl. egy olyan amcsi akciósorozatot, ahol nincsenek meg ehhez hasonló sablonok!
A Cobra 11 sztem mindent összevetve magasan veri az amcsi társait!
Ráadásul a forgatókönyvben ezektõl a sablonoktól eltekintve tudnak nagyon csavaros fordulatokat is beleírni. Rengeteg olyan részt is látam már, amikor nem volt egyértelmû, hogy ki a rosszfiú, és csak a legvégén derült ki...és sokszor teljesen más volt, mint akire gondolt volna az ember. Ezeket a részeket kedvelema leginkább.
10/10
Perdikkas 2008 jan. 08. - 12:54:02 10/10
(111/2354)
Az utolsó mondatoddal kibújt a szög a zsákból! Egyszerûen rühellesz minden sorozatot, ami NÉMET. Hát ezzel nem lehet mit kezdeni. A többi már csak szöveg, hogy "alacsony költségvetés, meg pocsék színészi képesség". Nem is lehet más, csak rosszindulatú elõítélet, hiszen ha végignéznél egy részt is, akkor nem mondanál olyan baromságot, hogy alacsony költségvetésû. Nemtom mennyi pénzbõl gazdákodnak, de nekem a látottak alapján egyáltalán nem tûnik kevésnek. Az állítólagos "rossz színészek"-hez megint nem nagyon van mit hozzáfûzni. A hsz.-od nyilánvalóan fröcsög a rosszindulattól, ezért aztán a színészeket is igyekszel a földbe döngölni. Pedig nincs velük semmi baj, nagyon jó csapat az egész stáb.
De ne izgulj, nem baj, ha más véleményed van, mert nem hinném, hogy bárkit is érdekelne. Aki kedveli a Cobra 11-et, azt biztos, hogy nem, a sorozat készítõit meg még kevésbé.
jani821 2008 jan. 08. - 05:10:46
(110/2354)
Ha nem akarod akkor ne nézd nézd inkább a naplót, vagy a colombót. Szerintem a sorozat, jól van megírva, és a kaszkadõr munka 1 osztályú, nem hiába nyerte meg a kaszkadõr oscart.
10/10
Perdikkas 2008 jan. 08. - 01:40:59 10/10
(109/2354)
Namost az efféle beszólásokra legszívesebben káromkodnék egy sort, de nem teszem, nehogy kimoderáljanak! Jön itt a nagy mûvészfilm-szakértõ uraság és leszólja az efféle "szennyet". Mondjál már vmi érvet is, ne csak a szokásos fikázást!
Aki ezt a sorozatot nem tudja szeretni, annak magával az akciófilmmel/sorozattal, mint mûfajjal van gondja...ezen pedig nem lehet vitatkozni, mert ízlés dolga, legfeljebb szánni lehet, hogy vkinek ilyen sivár az ízlésvilága.
10/10
Perdikkas 2008 jan. 07. - 23:53:29 10/10
(108/2354)
Amúgy nekem az abszolút kedvenc részem a Hetzjagd címû dupla rész volt a 12. évad bevezetõjeként(az imdb szerint írom az évadokat). Az, amikor Semir és Tom a fegyverkereskedõ csajt üldözik, meg még a börtönt is megjárják. Az uccsó 30 részben szerintem ez a csúcs! Hihetetlenül látványos. De még sok jó rész volt.Pl.a kaszkadõrös, mikor filmre vették az autópályán a baleseteket(/bûntényeket).Vagy amikor az autóversenyzõ és a szerelõje ellopták az egyik nagykutya járgányát, benne a megvett politikusok listájával....

Egyébként a Cool is össze-vissza adja a részeket, legalábbis, ha az imdb epizódlistáját nézzük(tudom, nem mindiga leghitelesebb forrás), mert a német Cobrás oldalakat nem nézem, mivel nem tudok németül.
10/10
Perdikkas 2008 jan. 07. - 23:45:51 10/10
(107/2354)
Nekem is ez az egyik kedvenc sorozatom, de én sajnos a Coolon csak õsszel kapcsolódtam be a sorozatba, úgy a 70. rész táján. Vagy 8-9 éve még néztem az RTL Klubbon az elejét is, dehát az már régen volt...

René Steinkét(Tom Kranichot) viszont már annyira megkedveltem Semir társaként, hogy nehéz lesz holnaptól kezdve megszoknom az új szereplõt. Ezért aztán valószínûleg elõítéletekkel fogom nézni az újabb epizódokat. Én a multkori rész alatt egyébként arra gondoltam, hogy ha René mindenképp ki akart szállni a sorozatból, akkor szerintem a legjobb választás Johannes lett volna Semir új társaként:-))) Annyira aranyos volt ott az anyósülésen, biztonsági övvel bekötve:-) Végülis hasznos társ lett volna, és nem is beszélt volna vissza(legfeljebb morgott volna néha-néha egyet).Gondolom, tudjátok, melyik részrõl beszélek: a Tom búcsúzása elõttirõl, mikor megismeri Elenát.

Ahogy mondtam, qrva jó sorozat, látványvilágában megállja a helyét bármelyik amcsi robbantgatós-lövöldözõs társával szemben, sõt...Semir és kollégái vicces beszólásai pedig kellemesen oldják a feszültséget.
Eddig 1 olyan rész sem volt, ami ne tetszett volna, de sajnos a Coolon vetített mai részrõl(Abschied) azt kell, hogy mondjam: baromira elb.szták a készítõk! Utálom az olyan filmeket, amiket így fejeznek be, meg az olyanokat is, ahogy így elbánnak a fõszereplõkkel! Persze ez egy akciósorozat, nem pedig egy csöpögõs love story, kell az izgalom meg minden, de sztem mindenki jobban örült volna, ha Tom szépen visszavonul békés családi életet élni, és így léptetik ki.
De ha már mégis erre vetemednek az írók, akkor legalább egy hihetõbb forgatókönyvet kitalálhattak volna! A pénteki részben ugye az történt, hogy a rosszfiú, akit Semirék üldöztek, felrobbant a kocsijával együtt. A mai részben meg persze kiderült, hogy nagyon is túlélte, és persze bosszút akar állni. Hát hogymondjam, ez annyira gagyi így! A pénteki részben világosan mutatták, hogy már kiugrani sem volt ideje a kocsiból, mert ahogy meglepõdött, már robbant is a kocsi. Most persze jöttek azzal, hogy megmenekült, és helyette mást temettek el. Persze, hiszi a piszi. Biztos még ezt is meg tudta szervezni...a nyomszakértõk pedig nem ellenõrizték, hogy kinek a maradványait találták meg.
+ ugyanezt az eltûnõsdit a mai részben is eljátszották. Mikor Elena felrobbant, és Semir üldözte a rosszfiúkat, akiknek a kocsija aztán becsókolt vmbe, akkor a fõgonosz megint rejtélyes módon elpárolgott a helyszínrõl, és csak az emberét kapták el.
A végén detto ugyanez. Tom üldözi, a rosszfiú megint neki hajt vmnek, de kutyabaja sem lesz tõle. Kész Supeman. Arról nem is beszélve, hogy a profi kommandósok annyira profik, hogy simán hagyták meglépni a kocsijával. Persze, még az épületet sem vették körbe. Csak azért, hogy a végére a kötelezõ autós üldözés is meglegyen, mert ugye az nem maradhat el! Meg ezek a profi kommandósok annyira profik voltak, hogy tulajdonképp sz@rt sem értek, mert Semirnek kellett elintéznie a bûnözõk nagy részét.

Ez azért így együtt felsorolva elég sok durva hülyeség. Nem mondom, a hihetõség eddig sem volt a sorozat sajátja, de mégis lehetett szeretni. A mai rész valószínûleg azért verte ki nálam ennyire a biztosítékot, mert Tommal azért nem kellett volna így kitolni! Nem tudom, miért kell ragaszkodni ahhoz az unalmas sablonhoz, hogy minden zsaru családját ki kell nyírni. Ha vmi egyedit akartak volna alkotni a forgatókönyvírók, akkor pont ebben kellett volna eltérniük a sablontól!
10/10
bnagy 2008 jan. 07. - 15:31:40 10/10
(106/2354)
Igazad van cobra én is pont ezt akartam írni.De figyusz mikor Jan bejön a Tûzkeresztségnél akkor utána mindjárt a következõ a rész a Péntek 13.ának kellett volna jönnie és még az sem volt.Az is lehet hogy pár hét múlva már jön Tom.Az RTLklubnál semmi sem lehetetlen ezek után.Minden sorozatot tudnak rendesen vetíteni csak a Cobra 11-et nem.Kész röhely...Meg részeket kihagynak ki meg nem vetítenek le részeket....Meg a Beépülve c.rész is kimaradt.Azt is vmikor hajnali 2-kor vetítették le.Még szerencse hogy a Cooltv rendesen adja le nem úgy mint az Rtlklub.A Cool-on egyetlenegyrész sem marad ki és úgy vetítik ahogy kell.Igaz az sem úgy vetíti le mint a német RTL-en de legalább leadja az összes részt.Még csak az kéne hogy az Rtlklub úgy vetítse le hogy Andrea az egyik részben terhes a másikban meg egy csontkollekció mintha nem is lenne terhes.Szóval az Rtlklub egy nagy sz*r.Semmit sem ér...
10/10
cobra 2008 jan. 06. - 20:18:02 10/10
(105/2354)
Sziasztok! Na láttátok a Rossz társaság c. részt? Ott volt a gyûrû Semir ujján, ráadásul az esküvõrõl is beszéltek .. szal most attól tartok, hogy nem fogják leadni az esküvõs részt :-( .. pedig az nagyon jó!!!
10/10
cobra 2008 jan. 03. - 11:11:17 10/10 Előzmény Micsi 66
(104/2354)
Helló Mindenki! Igen az rtl kihagyott 3 részt, de abból 2-öt leadtak még május, június környékén, szerdán éjjel 2-kor! Az egyik az volt amikor Tom elmegy (Búcsú)!
10/10
Micsi 66 2008 jan. 01. - 17:34:15 10/10
(103/2354)
Sziaszok!!! Én a coolon szoktam nézni a cobra 11 és ott sorba mennek. Az Rtl még azért szar mert kiszoktak hagyni részeket, és mikor a következõ részben arról van szó akkor senki sem érti h most mi van. Na remélem érthetõen mondtam. Császtok!!!!
Ui: Hajrá COBRA 11
10/10
cobra 2007 dec. 31. - 07:18:38 10/10
(102/2354)
Helósztok! Bizony ezekröl a keverésekröl sokat lehetne beszélni .. jó száztizen valamennyi részem meg van és én úgy nézem ahogy a németek bemutatták .. egyáltalán nem kéne összekeverni de azé valahol még is jó (nem soká rá térek).. szóval ott van például a Lázálom címü rész, biztos emlékeztek mikor Semirt túszul ejti az a nem tom mien emberke és Tom ebben a részben ugrál a kamionok tetején .. na de a lényeg hogy az elején Tom késik és Semir kiabál vele .. a németek utána a Motorhiba c. részt adták aminek az elején meg a Semir nincs sehol és a Tom azt mondja hogy: "És még mondják hogy én kések" vagy vmi ien .. szóval szerintem ez tök egymás után passzol az RTL Klub mégis a Motorhibát jóval a Lázálom után adta! Az van az egészben szerintem hogy a németek úgy adják ahogy elkészülnek vele nem pedig sorrendben .. de ez nem biztos! Na de rátérek hogy mikor lesz jó ha az RTL Klub összekeveri .. pl most a Chris-es részeknél, ugyanis Semir is meg Chris is új rendszámot kapnak és most ahogy adták a németek egyik részben még a már jól megszokott NE-DR 8231 a másikban meg má új rendszám D-BM 3308.. aztán a következöben megin a régi és így tovább..! Ha jól emlékszem akkor most érdekesen fogják adni a részeket .. ugye most volt a Der Detektiv - Privát kopó .. most 6-án pedig jön a Falsche Freundschaft - Rossz társaság .. majd nézzétek meg hogy a két rész között mekkora távolság van :-P . na és azt hiszem, hogy Semir és Andrea a Für immer und ewig c. részben házasodott össze na és a most következö rész már azután van szóval felhívnám a figyelmeteket arra, hogy figyeljétek Semir kezét .. egyik részben rajta lesz a gyürü a másikban nem (esküvös rész meg még sehol) :-PP na akkor ennyi .. sorry hogy ennyit rizsásztam de máshogy nem tudtam elmondani :-) .. Mindenkinek minden jót és Cobra 11-ben gazdag Boldog Újévet!!! :-)))
10/10
bnagy 2007 dec. 28. - 10:32:24 10/10
(101/2354)
Bocsánat:a 7.évadban benne van olyan rész ami a 6.évadhoz kapcsolódik,a 6.évadban pedig olyan ami a 7.évadhoz való.
10/10
bnagy 2007 dec. 28. - 10:30:31 10/10
(100/2354)
Nem tudom hogy észrevettétek-e hogy nem úgy adják le a részeket mint ahogy azt elkészítették.Pl:a 7.évadban benne van olyan rész is aminek már a 7.évadban kéne lennie,a 7.évadban pedig olyan részek vannak benne amiknek a 6.évadban a helyük.Némethez képest össze vissza adják le a részeket.Szerencsére nincsenek nagy eltérések a részek között.Valamennyire azért próbálják egymás után leadni a részeket.Ahogy azok következnek egymásm után...
bz349 2007 dec. 26. - 17:26:09
(99/2354)
Sziasztok!

Nagy rajongója vagyok a sorozatnak.Rég óta nézem,még eleinte a német adásokat is figyelemmel követtem.

Azt szeretném kérdezni,hogy valaki véletlenûl nem tudja-e,hol lehetne a fõcimdalt letõlteni??

nagyon szépen köszönöm elõre is!!
Szotyola75 2007 dec. 23. - 21:27:05
(98/2354)
Szerintem 12. évad 3. rész. A porton közölt adat nem jó.
http://www.cobra-action.de/
Itt vannak az eredeti vetítési idõpontok is. Eredeti címe: Gegen die Zeit
stigermájer 2007 dec. 23. - 17:49:09
(97/2354)
13. rész, de melyik évad?
Biztosan volt már, sztem a bombagyártó a másik sorozatból ismert bohóc.Szerintetek?
10/10
Micsi 66 2007 dec. 23. - 15:34:28 10/10 Előzmény cobra
(96/2354)
Sztem január 1. vasárnapján fognak menni a Semir&Tom részek aztán ha annak vége akkor elkezdik a Semir&Chris részek.:D:D
10/10
dorexka 2007 dec. 20. - 20:42:55 10/10
(95/2354)
Sziasztok!
Én nem vagyok a sorozat nagy rajongója, viszont a múltkor láttam pár részletet egy részbõl és nagyon jó volt!!!!!!!!!! :D Úgyhogy most várok, amíg nem jönnek a Gedeon Burkhard-os részek (õ a kedvenc német színészem), mert nem szeretek egy sorozatot úgy nézni, hogy nem tudom mi történt elõtte a fõszereplõvel :)