Téma: DTK

talec 2012 szept. 20. - 21:00:15
(228/268)
Pár adással ezelõtt már szólni akartam, de gondoltam, lesz aki megemlíti, ha nézi a mûsort. Nem cirkuszban vagyunk, a mûsorvezetõnek nem a porondmester szerepet kell játszani, de a vendéget mégis ilyen karmozdulatokkal konferálja fel, vagy inkább küldi a helyére, mint a majmokat a cirkuszban. Ez egy varieté? Csak vissza kéne nézni, szerintem, ez egy profi mûsorban furcsa.

A magyar állami tv régebben is a politika kedvenc játékszere volt, 1990 elõtt is, de utána is. Én nem fogok megnevezni dolgokat külön, de 2012-ben is inkább az dönt, hogy ki, kinek a rokona, bizalmasa, szavazója, vagy esteleg kinek van 90 elõtti jó kapcsolata.
talec 2012 szept. 20. - 20:40:20
(227/268)
http://www.youtube.com/watch?v=Nokxuw9ZHfY

Örülök, hogy a magyar állami tv-ben a szerkesztõk "önállóan" arról döntenek, komoly havi fizetésért, hogy Gary Moore-t meg kell említeni.

Én legalább annyit el tudok mondani, hogy apámék zenéltek, láttam 1-2 magyar gitárost, akik mindent el tudtak játszani. Pl.: Shadows - Apache. Ez lesz a következõ állami mûsorban? Kedves Philip, lesz önálló ötlet, havi fizuért?

Esetleg: Parisienne Walkways? http://www.youtube.com/watch?v=vkUpfw4Hf3w&noredirect=1

http://www.youtube.com/watch?v=xsKpazeA5L8- Out in the fields, és a a fanatasztikus gitárjáték?

Hogyhogy a magamafajta ember soha nem tudna ilyen állami munkahelyre bevágódni, akkor sem, ha az ötleteit gyakran felhasználják? Kösz szépen.
olahmiki1959 2012 szept. 07. - 20:17:26
(226/268)
A tegnapi adás végre megütötte a nézhetõség szintjét. Kriszta mondott néhány súgógép nélküli mondatot is, ami egészen meglephette a nézõket. Az elõre megírt jópofaságai is az elviselhetõség határain belül maradtak.
Régi igazság, hogy egy ilyen jellegû mûsor igazából a meghívott vendégeken múlik.
Gesztesit ismerjük, szeretjük, nagyon jó fej, szórakoztató, nagyon jó zenész, kitûnõ társasági ember, vele nem lehet melléfogni. A humora segített átlendülni Kriszta idõnkénti sutaságain, de végül is jól elbeszélgettek.
A Király családról nem nagyon tudtunk meg új dolgokat, kedvesek voltak, sokadszorra mondták el, hogy a szülõk milyen szegényen mentek ki Amerikába,(aztán persze kiderült, hogy a nagypapa már régóta ott élt, várta és segítette õket, és így persze már nem úgy fest a dolog, mintha valóban a nulláról kellett volna indulniuk), megtudtuk, - sokadszorra, - hogy a mama milyen bátran viselte a betegségét, hogy a család mennyire összetart, és hogy a fiútestvér betegségében is milyen támaszt nyújtanak neki.

Kriszta nem kérdezte meg, hogy a papának hogyan sikerült ékszerboltot nyitnia New Yorkban, amely köztudottan a pénzvilág Mekkája, bankok, ékszerboltok, aranymûvesek, gyémánt és más drágakövek piacának egyik központja, ahhoz, hogy ott egy Kelet-Európából jött ember meg tudja vetni a lábát, azért az egy teljesítmény.
Kriszta nem kérdezte meg, hogy Linda megtanulta-e az ominózus leégés óta a magyar Himnusz szövegét.
Nem kérdezte meg, hogy Lindának hogyan sikerült ilyen szépen meghíznia, és tesz-e valamilyen lépést ez ügyben.

Kriszta a végén kedvesen mosolyogva, és gyerekes módon tapsikolva köszönte meg a családnak ezt a protokolláris, lazának mutatott, de valójában kissé merevre sikerült megjelenést.

A nõi vízilabdásoknál az volt az egyik legfontosabb kérdés, hogy amikor a lányok a vízben lerántják egymásról a fürdõdresszt, és kivillan a mellük belõle, akkor mi történik.
- Visszapakoljuk, és játszunk tovább - mondta az egyik lány.
- Tényleg? - kérdezte Krisztike elkerekedett szemmel, csodálkozva, mintha egy teljesen váratlan feleltet hallott volna. - Nahát! - mondta aztán, és önfeledten, bájosan nevetni kezdett. No comment...

Majka összetett személyiség, vannak szerethetõ, és kevésbé rokonszenves megnyilvánulásai, a bolondozásai mellett tud nagyon komoly is lenni, néha kifejezetten szimpatikus és értelmes gondolatai vannak, összességében egy olyan figura, akivel mindig történik valami, és aki nagyon becsülhetõ módon meg tudta vetni a lábát ebben a kõkemény médiavilágban. Le a kalappal.

Nekem az egész mûsorban a Neoton Família zenéjére pantomimozó srác produkciója tetszett a legjobban, elképesztõen szórakoztató, vicces, ötletes és fantáziadús volt a mozgása, sajnos, - ez az én hibám, a nevét nem jegyeztem meg, pedig megérdemelte volna.
Ha a mûsor ezek után ezt a színvonalat mindig hozni tudja, akkor végül is a könnyed, nézhetõ programok közé kerülhet, ami a mai világban nem is rossz teljesítmény.
Fountain 2012 szept. 07. - 12:55:15
(225/268)
Kezdem megszokni. Már-már szeretem. De azért néhány kifogás még mindig van. Pl.: a beszélgetések nem igaziak, mert elõre megírtak - legalábbis a kérdések. Kriszta a kérdéseihez ragaszkodik, és nem az adott pillanatban folyó beszélgetéshez, amelyet bármelyik irányba lehetne csavarni, alakítani. Ehhez nincs elég bátorsága, vagy még mindig a gyakorlatlanság az oka? Észrevehetõek a vágások. Most jön az elõre megírt következõ kérdés. Ezért a kérdések nem is következnek egymásból, a beszélgetés nem szervesül össze. Valami mûanyag íze lesz.
Majkától azt kérdezni, hogy "biztos vagy abban, hogy tiéd a gyereked?" minimum udvariatlanság, de nem is csak vele szemben, hanem a szintén jelen lévõ feleséggel szemben is. De hát gondolom ez is elõre meg volt beszélve. Ezen az otromba módon lehetett fölvezetni a "mennyire hasonlít a gyermekkori fényképeimhez a gyerekem" címû tételt. Vagy csak én öregedtem meg, és ez normális? Ez a "showman-ség" lényege? A bunkóság? A fiatalos, vagy annak hitt lendület, a jópofaság? Akkor viszont az egész nem annyira érdekel.
Cipõ nélkül lejönni a lépcsõn - ez azonban tetszett. Ebbõl még legenda is születhet.
szinhazimado 2012 aug. 28. - 15:05:14
(224/268)
A mai adás (ismétlés?) nagyon tartalmas, érdekes és megható volt. Köszönöm.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 25. - 13:53:13
(223/268)
Tényleg rájöttél, hogy így van helyesen és a metafora egy költõi eszköz? Grat!
offtopic
_goldie_ 2012 aug. 25. - 12:23:59
(222/268)
Meteorákra gondoltál? :)
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 25. - 12:20:11
(221/268)
pedig a Metaforák Görögországban vannak. Ettõl függetlenül mindenkinek szuterén joga, hogy Törökországban keresse õket.
offtopic
_goldie_ 2012 aug. 25. - 12:18:34
(220/268)
ha szereted a mûa labdákat
akkor csak labdázgass velük xD
-csengõzoli-- 2012 aug. 25. - 12:04:08
(219/268)
Rosszindulatú vagy!
Én Diának szívesen segítenék megírni a szakdolgozatát...
Errõl egyébként eszembe jutott egy gyroszos haverom története,akinek nemrég mesélte az egyik vendég,hogy most volt Törökországban és megnézte a METAFORÁKAT :D
Õszintén remélem,hogy az anekdotákat is látta,mert azok is nagyon szépek...
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 25. - 11:54:17
(218/268)
Te nem nézel fel prof.dr. Majka phd.-re és VV. Évára, cristofelre és Fresh Andira? Pedig mennyit tettek már az egyetemes emberi kultúráért! Hálátlan az emberiség.
D. Tóth Krisztának saját rovata volt egy igen neves szaklapban(azt hiszem "Nõk lapja" a címe)ahol is közérdekû témákat feszegetett, pontosabban Lola nevû kétéves kislánya mindennapjait osztotta meg az emberiséggel.
Azóta tanszék is nyílt a Lolakutatásra az ELTE-n.
offtopic
_goldie_ 2012 aug. 25. - 11:38:29
(217/268)
ez kedves tõled köszönöm..és viszonzom! :))
offtopic
_goldie_ 2012 aug. 24. - 23:59:19
(216/268)
jóhát rossz vicc volt tudom..

már immunis vagyok rájuk
belefutottam már egy-kettõbe
õk is közlekednek
kocsival-gyalog-tömegközlekedéssel

csak nyitott szem kell hozzá
offtopic
_goldie_ 2012 aug. 24. - 23:40:02
(215/268)
meglepõdtem..
most képzeld..kijött a tévébõl!! :D
offtopic
_goldie_ 2012 aug. 24. - 21:31:40
(214/268)
képzelheted h meglepõdtem
mikor leültek mellém a metrón :)
_goldie_ 2012 aug. 24. - 16:39:25 Előzmény zenyatta
(212/268)
nem az..
párhónapja egy metrón utaztam vele
egy csinos hölggyel volt -kéz a kézben
és mellém ültek le
ahogy egymásra néztek és egymáshoz bújtak..
nem kell agyonmagyarázni
-csengõzoli-- 2012 aug. 24. - 16:26:55
(211/268)
"cionnáci"?
Azmi? :D Egyébként nagyon szép szó, 10perce ezen röhögök :D
SZOTYl 2012 aug. 23. - 21:32:54
(210/268)
pfff... most láttam az elõzetesét, ilyen dumával, hogy: az egykori valóságshow gyõztes Majka
bocs, de az ózdi gyerek nem gyõzött... max. ismert lett
1/10
zenyatta 2012 aug. 23. - 20:46:22 1/10
(209/268)
Homokos testvérét pedig az rtl tolja a szánkba.