Téma: Elrabolva 2.

1/10
kenny007 2013 jan. 28. - 10:45:08 1/10
(115/215)
ez a film egy rakás .... az elsõ részhez képest mindenképp, ha meg ez lenne az elsõrész akkor az egyszer nézhetõ kategória . mondjuk 10bõl 4-et adnék rá.
Nekem ami nem jött be:
az öreg albán vekengése,az apákról meg a fiúkról, mondja ezt õ akik anyákat meg lányokat öl, rabol, erõszakol meg( itt kifejezetten dühös lettem)
Ugye kutyaharapást szõrével, de a kiscsaj helyében azután ami vele történt, nem hogy Isztambulba ,de még Európába sem mennék...
Mikor anyukát fellógatják azzal a hatalmas metszéssel a nyakán, hm azért a vér megalvad elég hamar, és ahogy néztem elég felületi volt az a karcolás.
a kiscsaj gránát dobálása is elég erõltetettre sikerült, a taxivezetésen is jót mosolyogtam, meg mikor a liam neeson megszökik, és már robbantgat a lánya, és akkor a vérprofi bûnözõk focit néznek és bevárják, míg a gyereket eldobja a követségre és vissza ér a nejkóért.
Az sem tetszett mikor tök természetesen rohannak a bazárban, és nincs annyi esze egyiknek sem hogy vegyen egy csadort.... áh inkább 10-bõl 2.
7/10
Zitbag 2013 jan. 27. - 15:43:00 7/10
(114/215)
Nekem picit csalódás a film. Ja, és nem az elsõ részhez viszonyítva mondom, mert ahhoz közel sem ér fel sajnos.
1x nézhetõ kategória, viszont ne várjon túl sokat tõle senki.

10/7 jóindulattal

SPOILER
---------
Számomra a legzavaróbb dolgok:
1. unalmas 25 perc-es bevezetõ
2. a gránát dobálózás nagyon erõltetettre sikered. Kim akkorát dob az ablakból ráadásul könyökbõl, mint egy olimpiai bajnok...gránát gurul (épp egy autó alá)...buuummmm
3. az autósüldözés akár jó is lehetett volna, de a sok apró bibi miatt sajnos mégse. Simán ellenkormányozva csúsztatja a kiscsaj a gépet a szûk egyirányú utcákban (csak 2x bukott meg a jogsin). Mills-t kellett volna a volán mögé rakni. A vonatos rész is csak majdnem jó, mert nem értem miért öt méterrel a vasúti sínek elõtt kell bevágni a visszaváltást. Persze az elsodort jármûnek meg muszáj felrobbannia :(

De hogy ne csak rosszat írjak, az utolsó verekedõs jelenet jó lett.
---------
9/10
M.Zs.F 2013 jan. 26. - 10:07:36 9/10
(113/215)
Az alattam levõ pár hozzászólást olvastam csak, s hasonló véleményem van nekem is. Mûfajában még mindig hatalmas filmet alkottak ezzel a második résszel is, de azt hiszem az elsõ részhez nem érdemes bármit is hasonlítani. Az egy egészen fenomenális, pörgõs, talán minden idõk legnagyobb és legjobb akciófilmje.
Viszont ez a második rész is többször nézendõ, vetélytárs nem nagyon akad a piacon. Talán ha nagyon keresnem kellene a "Szökevény"t említeném Harrison Ford-dal...

10/9
FlorianL 2013 jan. 15. - 10:39:28
(112/215)
Nem érdemes összehasonlítani egy akciófilmet sem minden idõk legjobbjával. Az elrabolva elsõ részével. A második szerintem méltó, hogy az "utódja" legyen. 10/8. Mindenkinek ajánlom ezt is. :)
8/10
JackJeruk 2013 jan. 13. - 02:41:08 8/10 Előzmény Bozótharcos
(111/215)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz, hasonló mozzanatait emeltem volna ki, mint Õ.
Igaz, furcsállottam, hogy az elhullott kecskepásztorok fegyvereit alig használta fel, de egyéb vonatkozásokat tekintve ilyen lehet egy ügynök tevékenysége. Ahogy pedig az útvonalat regisztrálta magában - megjegyzendõ. Igaz, kicsi a valószínûsége, hogy engem elrabolnának, ám ha mégis, megpróbálok majd odafigyelni ilyesmikre. :Ð
Nekem ez a rész jobban tetszett, mint az elsõ, szerintem elõbb vagy utóbb lenyúznak róla még egy bõrt. (Ez a Jamie fiú nem része sem a történetnek, sem a történéseknek, mégis belekerült a zárójelenetbe is - ha lesz folytatás, abban is benne lesz - hacsak nem Õ maga lesz annak a fõhõse. Nem lepõdnék meg. :Ð)
Hiányoltam viszont a Nagykövetség udvarán a helyzet tisztázását, ahogyan a golfozó haver tevékenységét is. Ám ismét nem lepõdnék meg, ha a 3. részben apuci összetoborozná a régi haverokat...
Ez is 8/10 nálam.
9/10
Bozótharcos 2013 jan. 06. - 22:38:21 9/10
(110/215)
Nem gondoltam hogy képesek lesznek újra megcsinálni, de sikerült. Sikerült újra egy izgalmas jó történetet összehozni, amibe most már az egész család méltóképpen bekapcsolódott. Igaz más választásuk nem nagyon volt. Az elsõ rész egy kicsit jobban tetszett, a párizsi hangulat közelebb áll hozzám, mint az isztambuli sikátoros, zsibvásáros, de ez mit sem vont le abból hogy ezt is egy pörgõs, egy percig sem unalmas filmmé tették. Az akciójelenetek az elsõ részben is hasonlóak voltak, és attól függetlenül hogy egy ember átgázol egy egész maffián, hihetõek a jelenetek. Na nem az autós üldözésre gondolok, az az elsõben is hagyott némi kívánnivalót maga után, hanem az ahogy benéz egy szobába, felméri hányan vannak bent, pisztolyt, géppisztolyt vesz magához, megnézi mennyi van még a tárban, nem egyszerre 20 emberrel kell végeznie, hanem max. 3-4-el. Ezek azok az apróságok, amik hitelessé és hihetõvé teszik az akciókat. Összességében egy újabb remeket alkottak, bár a végén kicsit furcsálltam hogy egy ilyen rémület után önfeledten tudtak nevetni egy bárban, fõleg a nõk, akiket bármilyen támadás nagyon komolyan megvisel, akár hetekre hónapokra is. De ez már csak kötekedés, hiszen ez méltó folytatása az elsõ résznek. Az elsõre 10-et adtam, ez 9-et ér.
8/10
csevics 2013 jan. 06. - 22:36:44 8/10
(109/215)
Jó volt ez a második rész is. Az elsõ nekem is jobban tetszett, de hát ez van :D
Nálam az elsõ rész 10/10, a második 10/8.
Nagyon jó kis akciófilm, az egyik kedvencem közé tartozik!
10/10
BabyBaba07 2013 jan. 01. - 04:13:55 10/10 Előzmény zsibong
(108/215)
Egyetértek, nagyon jó volt a 2. rész is, méltó az elsõ utódjának. Izgalmas, pörgõs, abszolút hozza az elõzõ szinvonalát. Bátran ajánlom!
Mike088 2012 dec. 27. - 00:41:47
(107/215)
Valami csapnivaló munkát csináltak a vágások és a harcjelenetek tekintetében ami a film rovására megy. Egyébként a történet nem rossz de a képi világ hagy némi kívánnivalót maga után. Én a feszültség fokozására mentem volna rá, lassabb kidolgozottabb jelenetekkel. Az elsõ rész után csalódás de mindenképpen nézhetõ 10/6
zsibong 2012 dec. 24. - 23:23:36
(106/215)
Õszintén szólva nem értem ezt a rengeteg negatív kritikát. Én is úgy ültem le megnézni olvasva a hozzászólásokat, hogy azért ha már az elsõ tetszett és itt a második, akkor csak megnézem.
Szerintem nagyon jó volt, és nem mondanám, hogy az elsõ klasszisokkal jobb volt. Abban is voltak képtelennek mondható jelenetek, nem is kevés. Már önmagában az, hogy fél kézzel kinyírja a fél albán maffiasereget...
De ez errõl szól. Szerintem nagyon fasza volt ez is, és ajánlom mindenkinek!
4/10
oxide83 2012 dec. 24. - 20:52:37 4/10
(105/215)
Ha már megcsinálták legalább hozták volna az elsõ rész szintjét. De ez alulmarad minden téren. Az akciók említésre sem méltóak, én égek a készítõk helyett! A párbeszédek körülbelül Steven Seagal dagi papa tékás filmjeivel vetekednek, a bunyókról nem is beszélve. Mi volt ez kérem szépen? Hát egy sz@r!
shoc 2012 dec. 23. - 23:01:05
(104/215)
A filmben a csaj eldob egy gránátot az isztambuli mecset mellett, hogy meghallja az apja.... Ez kb olyan mintha Pesten a budai várban dobalna gránátot, hogy a nyockerbe hallja a fater a zajt.....csak vallási okokból sokkal dúrvabb.....nagyon gyengus az elsõ részhez képest.
shoc 2012 dec. 23. - 21:15:39
(103/215)
Egy csaj kézigránátot dobál Isztambul közepén? Ezen a filmen szerintem rohogtek a helyiek... Én sírtam. Rossz volt. Az elsõ jó volt.
5/10
Attrax 2012 dec. 22. - 21:25:17 5/10
(102/215)
Ez egy hazug,elcsépelt és röhejes film.Mióta futnak pl.Fiat 131-es rendõautók Isztambulban 2012-ben?
vagy eltöri a gõzcsövet kézzel mi és 3 pisztollyal egymaga kivégez egy 30 tagú albán galerit? Micsoda apa!
Borzasztó gagyi ez a film és még hülyének is nézik az embert.Az elsõ rész után iszonyú csalódás.
tortura 2012 dec. 17. - 15:16:19 Előzmény domo.robi
(101/215)
Nagyon tetszett a hozzászólásod, jót nevettem. Megédesítetted ezt a vacak téli napot. Köszönöm!!!
A filmrõl: mivel az elsõ nagyon ott volt, sejthetõ, hogy a második rész már nem tudja megütni ugyanazt a szintet. Egyszer nézhetõ kategória. Viszont az elsõ részt többször is megnézem, mert az nagyon tetszett.
zoli211 2012 dec. 03. - 23:16:10 Előzmény danek87
(100/215)
Idén már nem, csak 2013 februárjában jön ki magyarul dvd-en. Sajnos...
4/10
danek87 2012 nov. 26. - 23:18:40 4/10
(99/215)
Mikor lesz kinn szinkronosan nem tudja valaki? egyáltalán ezévbe még kijön szinkronnal?... a Skyfall késõbb jelent meg a mozikban mint a taken2 de már van szinkronosan...
Indrabendzsó 2012 nov. 25. - 22:14:54
(98/215)
A film nem okoz túl nagy meglepetéseket. Nagyon nagy drámák nem történnek benne. Izgalmasnak izgalmas, de azért vártam volna valami érdekes fordulatot, ami nem volt benne. Szerintem az elsõ rész az jó volt, a második meg nagyon hasonló az elsõhöz. Ettõl számomra kicsit egyhangú volt.
i.attila 2012 nov. 24. - 13:27:51
(97/215)
Borzalmas volt. Az elsõ nálam benne van a top 5-ben, akciófilmek között, de ez valami tragédia volt.
Fenrirson 2012 nov. 20. - 17:40:11
(96/215)
A második részérõl eddig nem tudtam,de remélem hogy láthatom,hiszen az elsõ bejött nekem.Ennél fogva azt is remélem hogy ez sem lesz rosszabb.