Téma: Elrabolva 2.

8/10
riicko 2012 nov. 09. - 00:39:35 8/10
(95/215)
Ezt egy külföldi fórumon találtam és jót mosolyogtam rajta:

"LOVED BOTH TAKEN MOVIES!!! PLEASE MAKE A NEW ONE!!! IT WILL BE INCREDIBLY GOOD EVEN IF THEY STICK WITH THE CURRENT FORMAT, ALL IT NEEDS IS LIAM NEESON DESTROYING PEOPLE AND ITS GREAT!!"

Valahogy egyetértek vele:)), a másodikban tényleg elrugaszkodtak itt-ott a valóságtól, de összeségében jó lett, a hangulata is jó, a verekedések elég realisztikusak (bourne féle), úgyhogy akárhogy is, de nálam tuti befutó lesz a 3. is, ha Liam lesz a középpontban. Sajna azt olvastam külföldi oldalakon, hogy más irányt venne a film, amiben benne van az is, hogy Neeson csak mellékesen lenne benne.
Caca254 2012 nov. 06. - 16:31:52 Előzmény Sean Connery 007
(94/215)
Az elsõ rész nekem is tetszett talán pont ezért még többet vártam a másodiktól. Sajnos sokkal gyengébb lett.
A két színésznõ szép és jól is játszik de nem fogják õket oscárra sem golden globe-ra jelölni.
Lian Neeson 1.93 m volt fénykorában, manapság max 1.91 és sokat lassult önmagához képest is. Nagyon jó színész de azt az akciósdit már nem kellene neki tovább eröltetni.
7/10
emilio10 2012 nov. 01. - 09:15:55 7/10
(93/215)
Remek film, de nekem az elsõ rész jobban tetszett. Egy-két helyen erõltetettnek tûnik, ettõl függetlenül nem bántam meg, hogy moziban néztem meg. 10/7
10/10
Sean Connery 007 2012 okt. 31. - 23:19:17 10/10
(92/215)
Elrabolták a lányát, õ pedig elment érte, hogy visszahozza. Most viszont mindhármukért harcol. Liam Neeson ismét megállíthatatlan! A csaknem 2 m magas ír 56 évesen lett akcióhõs, de simán letagadhatna egy tízest. Rutinból hozza a már csak alkalmi testõrködéssel foglalkozó ex-CIA ügynököt, aki még a legapróbb rezdülésekbõl is megérzi a veszélyt. Famke Janseen még közel ötven évesen is gyönyörû: semmit sem vesztett szépségébõl. A kettõjük lányát, Kimet alakító Maggie Grace pedig ... bombajó!
4/10
leves78 2012 okt. 31. - 17:07:23 4/10
(91/215)
Igazi pénzkidobás és idõrablás. Értelmeseknek nem ajánlom.
4/10
leves78 2012 okt. 31. - 17:05:30 4/10
(90/215)
Igaz! Borzasztó gyenge volt és felületes. Ráadásul tiszta nyugati agymosó propagandafilm! Szegény muszlimok, arabok...milyen gonosz emberek!
10/10
MaxwellRobinson 2012 okt. 30. - 13:19:11 10/10 Előzmény dzsimboo
(89/215)
Lehet, nem vetted észre, de ez egy film. Nem dokumentumfilm volt. Nem híradó. Film. FILM. Tehát fikció. Pont azt nyújtotta, amiért készült. Szórakoztatott.

Ugyanilyen elvek mentén elemezted már a Star Wars-t? vagy az Alien-t?
10/10
MaxwellRobinson 2012 okt. 30. - 12:45:39 10/10
(88/215)
Ja igen...

Izgatottan várjuk a folytatást, hisz kell legyen egy befejezõ rész...
10/10
MaxwellRobinson 2012 okt. 30. - 12:43:37 10/10
(87/215)
Teljesen korrekt film, egzotikus környezet, balkáni táj, hangulat, jó zene, tényleg nézhetõ, szórakoztató film, bátran ajánlható. Ugyanakkor, mint minden akciófilmben a fõhõs itt is sebezhetetlen, okos, csúcsragadozó, tele akcióhõs-túlkapásokkal. Azonban ez nem ront a film értékén, hisz ez minden akciófilmre jellemzõ. A célt, amiért készült, elérte: a készítõ gazdagszik, a nézõ pedig jól szórakozik.

Mostanában az a trend, hogy jönnek emberek, akik a legjobb filmeket is csak fikázzák, f*soznak. Tök felesleges szél ellen pisálni, mert amikor egy normál értékítélettel rendelkezõ ember megnézi az adott filmet, akkor úgy is látszik, hogy alaptalan a lehúzás. Az ilyen emberek csak saját magukat járatják le. Saját érdekükben jobb lenne, ha meg sem szólalnának, mert csak a saját butaságukat hozzák nyilvánosságra.
8/10
lotto 2012 okt. 30. - 10:08:13 8/10
(86/215)
Azért szerintem nem a 2012 legjobb action-movieja, de nem volt rossz, viszont megsem közelítette az 1. részt.
10/10
tiramiska 2012 okt. 29. - 19:51:17 10/10
(85/215)
Szerintem is teljesen rendben volt! Nem akart több lenni, mint ami! Szerintem 2012 legjobb akciófilmje....
sofi 72 2012 okt. 23. - 18:59:27
(84/215)
Ha csak azért indulsz el moziba, hogy ne otthon ücsörögj, és kimondottan vágysz emberek között a sötétben, hatalmas képernyõ elõtt egy gyenge filmet nézni, akkor menj és nézd meg. Ha viszont izgalmas, jó történetre vágysz, ami alatt nem azon töprengsz, hogy a fenébe fordulhatott elõ, hogy egy hulladékra váltottál jegyet, és az egyedüli felüdülés a vászon elõtt a friss vajas kukorica, amivel próbálod feledtetni a kínszenvedést, akkor felejtsd el!!

Borzalmasan gyenge, alsó középkategória, annak is a harmat fokozata. Egyedüli fénypont Liam N.!(+ popcorn ;))

Gyenge forgatókönyv, gyenge sztori. Tipikus "lenyúzzuk a második bõrt" film, röhejes karakterekkel. Amúgy nem az én világom az eksön múvi, de az elsõ "rész" valóban nézhetõ volt. Életszagú történettel, és kevesebb superman túlkapással, mint ez utóbbi.

Idõ és pénzpocsékolás!
4/10
danek87 2012 okt. 23. - 15:34:05 4/10
(83/215)
és már tervbe van egy 3-dik rész is aminek szintén Besson írná a forgatókönyvét bár az még nemisbiztos hogy elkészül.De nemtudom mit lehetne még kihozni egy iylen sztoriból..Elrabolták a lányát...megmentette...emberrablók családtagjai bosszút akartak rajta állni õket is elintézte Nesson...Boldogan élnek amig meg nem halnak(vagy amíg újra elrabolja vki Neesont v a lányát)...NEmbaj ha egyzser elkészül én megnézem de nagyon remélem hogy tanulnak a 2-dik rész hibájából és vmi ütõset és bakiktól és hibáktól mentes filmet hoznak össze
klamlac 2012 okt. 22. - 01:30:49
(82/215)
Szerintem nagyon gyenge eresztés. Nem ajánlom. Azért néztem meg, mert a francia filmeket szeretem, Luc Besson-ról is nagyon jó véleményem van, erre kaptam az arcomba egy Hollywood-i moslékot, ráadásul annyi képtelen baromsággal van teli, hogy az már fájdalmas.. Egyes alá.
8/10
bercesnagy 2012 okt. 19. - 23:02:18 8/10
(81/215)
Nem volt rossz film, de az elsõ résznél jóval gyengébb, ettõl függetlenül izgalmas, nézhetõ, ajánlom. 8/10
domo.robi 2012 okt. 19. - 20:48:17
(80/215)
*** SPOILER ***

Ország: Török
Fegyver: Rengeteg
Ügynök: Egy
Gyilkosság: Tucatnyi
Taken 2: Megvolt

Korrekt iparosmunka, hagyományõrzõ albánnyuvasztással, a mecsetek árnyékában. Ahol senki nem figyel fel arra, hogy egy amcsi tinicsaj gránátokat hajigál a tetõn, hogy szonár helyett ezzel találja meg apucit. Gratulálok!

A fõgonosz kissé gyengére sikerült, aki természetesen behúzódik egy szobába, és fegyvertelenül vár, amíg a fõgorillája passzírozza Mills ügynököt. Naná, hiszen csak szépen sorban, hierarchia szerint lehet csak megküzdeni.

Jó, jó, látom a készítõk igyekezetét. Az elsõ részben a Mortal Kombat-szerû tournament az áldozatokat becserkészõ francia szépfiútól és a végrehajtó albán maffiától indul, és hullánként halad a fõ megrendelõ, a dúsgazdag olajsejk felé. Annak legalább valami erkölcsi üzenete is volt, és megmutatta, hogy kik az emberkereskedelem szereplõi. Ebben a részben viszont a mackóalsós alalbántól haladunk Tropoja bikája felé, majd a végén következik Dr. Albán, a háttérben álló, erkölcsi érzéktõl megfosztott apa, akit nem érdekel, hogy a maffiózó fia mit követett el, csak az, hogy nem látja többet az arcocskáját. Brühühü... hát ez nagyon megható.

Ja és bocs, Sam, nem szólnál ide a nagykövetségre, hogy csak mi vagyunk azok, nehogy kinyírjanak. Páncéltörõ lövedékkel szitává lõtték a kocsinkat, de mi élünk, mert a forgatókönyv szerint nem találtak el!
10/10
kmiki85 2012 okt. 18. - 13:28:43 10/10
(79/215)
Nagyon jó film, jó effekttel... Érdemes megnézni, ajánlom mindenkinek... nálam 10/10... pedig nálam ez elég ritka!!! Liam Neeson kiváló fõszereplõ, már már kiöregedett James Bond-os karakterrel :D
1/10
dzsimboo 2012 okt. 17. - 16:13:05 1/10
(78/215)
Sziasztok!

Amint lehetett elmentünk megnézni a filmet, mert az elsõ rész az utóbbi idõk (egyik) legjobb akciófilmje volt.
Tudtuk, és vártuk, hogy a történet béna lesz, nem is lehetett volna ügyesen megcsinálni (elrabolták a lányát - 1, elrabolják a nejét - 2), de nem is ez a fontos, ettõl még lehetett volna jó tökös klasszikus akciófilm, mint az 1 volt.

De: a film elsõ 15-20 percében, mikor nem történik semmi, azon túl, hogy béna ahogy összemelegszik a család, még nem volt komoly gond, mikor azonban elindulnak az akciók:
megver 10 fószert, majd mikor a neje fejéhez fegyvert nyomnak, elõveszi a telefont és felhívja a lányát. az albánok meg végignézik. Mi lett volna, ha nem veszi fel, sms-t ír? Na ez kurva ciki volt, és elérte azt, hogy innentõl utazzak a baromságokra. A teljesség igénye nélkül:
- zsákkal a fején számolja, merre mennek:) na az kemény, hajókürt, balra, 1,2,3 kutya ugat, 6, 7, visszaváltanak kettesbe:9 szááánalmas.
- ezek után a gonoszok úgy megkötözik, hogy van egy gyorskötözõ a kezén, de senki nem kutatja át, nem vetkõztetik le, lábát nem kötik le, egyszerûen ezek a gonosz albán maffiózók nem tanulnak semmibõl. Mert persze a zoknijában egy telefon van...
- a lánya:) például a zoknival kimérem a 3 kilométert, aztán rákötöm egy tollra:)
- gránátot robbantgatok minden további következmény nélkül Isztambulban (ahol eléggé harapnak a terroristákra, kurdok, szírek, stb.)
- ebbõl Liam kiszámolja, hol van (most hagyjuk, hogy 4.5 mp alatt nem 4.5 km-t tesz meg a hang, mert úgy is lényegtelen)
- ahol jön a fehér gõz, dobd be a pisztolyt
- számolj harmincig, dobd el a következõt
- autós üldözés (szánalmas, a sérülés nélkül repkedõ ML-ekkel, és a kiscsajjal, aki életében elõször kéziváltós kocsival lenyomná a súmájert is.)
- na a végén, ahogy az amerikai nagykövetségre betörnek a taxival:) ezt sem értem, az afgánoknak, irakiaknak miért nem szokott ilyen jól sikerülni. Talán nem húzzák be olyan ügyesen a fejüket. Mondjuk megnézném mi marad egy autóból, mikor egy ilyen 0.50-essel megküldik. kb. semmi. (és mellesleg miért nem lett volna elég megállni elõtte??)
- majd ezek után (gránátok, autós üldözés, 10-20 ember megölése, betörés a nagykövetségre) másnap szabadon mászkálni az utcán. Talán mind közül ez a legeslegnagyobb baromság. Mert persze a törököket ez amúgy sem érdekli. Mindegy nekik, hogy hány rendõrautót zúzol le. csinálhatsz bármit.mhhm.
- az albánok buták mint a sár, például úgy lövik szét a falat, hogy 1,2-1,5 méter magasságban ellõnek két tárat, de ennél lejjebb nem. ez is annyira...
Liam az egész film alatt kézrátéttel öl, akit megfog az meghal. Ilyet utoljára a kill billben láttam, de ott vicces volt, itt meg gáz.
- a végén meg egy-az egyben bunyó, a fõfõgonosz kivár, liam megkegyelmez, de újra ravasz, a gonosz meg gonosz.

Legyen elég ennyi. A lényeg az, hogy a film SZAR. Ha pedig az elsõ részhez viszonyítjuk, akkor egyenesen felháborító.
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 17. - 10:27:03
(77/215)
természeti népeknél, pl. a polinéziai szigetvilágban nem ismerik az elvonatkoztatás fogalmát.
Ha azt írod, "úgy ültél be, mintha nem láttad volna az elsõ részt",az számukra értelmezhetetlen. Vagy láttad,vagy nem láttad.
offtopic
Bigpapa 2012 okt. 17. - 09:55:26
(76/215)
Miért lenne belemagyarázás? Ezt, aki nem érti,ráadásul úgy,hogy végig olvasta az egészet,hát nem rólam szegénységi bizonyítvány.