offtopic
jani-wan 2015 aug. 21. - 18:32:27
(273/313)
Lehet hogy te szoktál szót fosni, normális emberek beszélnek.
A HSZ tartalma meg egy nagy baromság.
offtopic
jani-wan 2015 aug. 21. - 18:30:41
(272/313)
Hülyeség.
offtopic
jani-wan 2015 aug. 21. - 10:18:01
(271/313)
Úgy látom nem sikerült válaszolnod arra, hogy szerinted kire is életveszélyes az idealizmus.
offtopic
jani-wan 2015 aug. 21. - 10:06:02
(270/313)
Nos a nagy helyzet az, hogy attól hogy valaki képes arra hogy kilásson a fejébõl és több oldalról is átlássa és megértse ezt a helyzetet, ahhoz NEM KELL befogadnia senkit sem a lakásába! Csak a gondolkodásban komolyan korlátozottak gondolják így. Azok akik nem képesek az agyukkal megérteni alapvetõ dolgokat, majd bizonygatásul elmebetegül extrém dolgokat követelnek. Ez egy agyhalott gondolkodásmód.
És ettõl nem vagyok sem szélsõ balos, sem balos, és pláne nem képmutató. Képmutató akkor lennék ha azt mondtam volna, hogy nosza gyerünk, mindenki fogadjon be a házába egy-két menekültet, és én nem teszem meg. De ilyet ugyebár nem mondtam. Errõl ennyit.
Ezen felül, az ilyen rágalmazással meg lótúrót sem ér el senki azon kívül hogy bebizonyítja hogy mennyire rosszindulatú.

Letojod? Tényleg? Na ettõl aztán borzasztó rossz lett mindenkinek. Persze ez egy várható reakció egy olyantól aki képtelen elviselni az ellenvéleményt, pláne ha nincs igaza, és ilyenkor már csak ennyire futja mert észérve az nincs.
Egyébként én meg letojom hogy mit tojsz le, és írok ha úgy tartja kedvem. Sõt biztosra veheted hogy itt mindenki letojja, hogy te mit tojsz le. Senkit sem érdekel. Ettõl még mindenki ugyanúgy le fogja írni amit akar, amikor akarja, tehát teljesen értelmetlen és hiábavaló ilyesmit írogatni. csak rád vet rossz fényt.
offtopic
jani-wan 2015 aug. 20. - 19:25:03
(269/313)
Azért ez elég szûklátókörû és egyoldalú meglátás, mivel van ennek egy másik oldala is.
Elõször is felmerül a kérdés hogy TE ott maradnál-e ha ott születtél volna? Innen beszélni könnyû.
Szerinted az a normális ha valaki ott marad ahol meg lehet dögleni a munkában éhbérért, vagy még az sincs csak az éhezés, és esetleg még lõnek is rá?
TE ott maradnál?
Másodszor pedig talán szerinted ahhoz a 176 ezer magyarhoz is így kellett volna hozzáállni 56-ban, ahogy te? Vagy ahhoz a közel félmillióhoz akik mostanában mentek el?
Illetve a szegénytömegek menekültinváziója mintha már egyszer lett volna ha jól emlékszem, úgy kb. 100 évvel ezelõtt. Akkor Európából menekültek a tömegek az USA-ba. Akkor õket is vissza kellett volna zavarni?
Vagy akik a háború alatt mentek el?
Nos az arabok 100 évvel le vannak maradva a költözéssel. Ez van. De azt feltételezni, vagy azt sugalmazni sõt állítani, hogy ez egyedül az õ hibájuk, tudatlan és demagóg.
Ennek az egésznek meg sem kellett volna történnie. De a mohóság mindenekfelett, és az hogy milyen következményei lehetnek a jövõben az majd legyen az utókor problémája. Hát az lett.
Mert biztos ki lehetett volna kanyarítani az olajból összeharácsolt összegbõl egy keveset amivel ezekben az országokban el lehetett volna kezdeni valamiféle fejlõdõ gazdaságot és oktatást, hogy az élet ott is élhetõbb legyen. Mert pénz az volt az olajból bõven. Erre legjobb példa az UAE. Dubai az 1950-es években még halászfalu volt.
http://www.adpc.me/about-us/history-1
És talán jó lett volna ha az amerikaiak az elcseszett közel-kelet politikájukkal nem hozzák létre az Iszlám Állam táptalaját.

A kosztenger meg a szeméthegyek a baj amit maguk után hagynak? Vagy inkább a te elõítéleted az mi kapaszkodót keres mindenben az önigazolásra.
http://444.hu/2014/01/01/buli-utani-takaritas/
http://urbanista.blog.hu/tags/szem%C3%A9t
Mert úgy tûnik akik itt élnek azok sem különbek.

Elképzelni nem tudom miféle "nagy áldozatokat" hozol, hogy rendes és tiszta élhetõ világ legyen itt. Talán jótékony célra adod a fizetésed nagy részét? Vagy talán társadalmi dolgozol heti többször, amitõl annyit javul a magyar gazdaság hogy élhetõbb világot lehet fenntartani mint Afganisztánban?

"A liberális szépelgõk MÉG MA járjanak elöl jó példával és fogadjanak be lakásukba, házukba egy-egy menekültcsaládot"
Ez most komoly?
Csak az lehet liberális akinek van akkora háza vagy lakása, hogy még férnek el emberek? Vagy, hogy aki fedélnélküli az nem is lehet liberális?
És szerinted ez a legjobb módja? Vagy az egyetlen?
Nem lenne egyszerûbb például ha az Európai Unió és az USA összefogna, hogy rendet rakjanak a közel-keleten, ha már sikerült ekkora nagy szart kavarniuk?
Addig meg az európai és amerikai gazdagabbak összedobhatnának egy kis pénzt, és építhetnének egy várost a menekülteknek. Simán megengedhetnék maguknak. Tudom Magyarországon a gazdagok számára ez egy elfogadhatatlan koncepció, de van sok gazdag a világban akik sok pénzt adnak jó célokra.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wealthiest_charitable_foundations
Bill Gates alapítványa több mint 40 milliárd dollár! Azzal azért már lehet mit kezdeni.
De persze vannak kik szerint az ilyenek "életveszélyes idealisták."

Apropó "életveszélyes idealizmus"
Kire életveszélyes? Rád?
6/10
jozsi86 2015 máj. 05. - 01:26:53 6/10
(268/313)
Ettõl sem dobtam hátast. Nem annyira rossz, de jónak sem nevezhetõ. Elég lapos film, a látvány az egyetlen pozitívum.
1/10
gabriella_ 2015 márc. 29. - 17:23:07 1/10
(267/313)
Vasárnap délutánra egyszer elmegy, szódával. Aztán soha többé. Az egyedüli pozitívum a látvány és részemrõl több jót nem is tudok mondani. Az alap elgondolás jó, de a megvalósítás rettentõ felszínes, telezsúfolva közhelyekkel és nevetségesen felületes hasonlatokkal, amikkel baromi nagyot akartak mondani, de annak, aki nem most látta meg a napvilágot, sem az agyi, sem az érzelmi ingerküszöbét nem fogja súrolni ez a film. Ahol épp nem frázisokkal dolgozik, ott a vér fröcsög - ez utóbbi egyáltalán nem zavart volna, ha lett volna egy jól kivitelezett sztori. De nem volt. A vége pedig abszolút kiszámítható és elcsépelt. Matt Damonnak egyáltalán nem áll jól az akcióhõs szerepe, számomra erõltetett és ezt egy percre sem tudtam elfelejteni az egész film alatt. 2/10
10/10
kinguci18k 2015 márc. 22. - 17:57:38 10/10
(266/313)
Nagyon jó kis film.
Már többször is láttam.És nem tudom meg unni.
Igazán valós és emberi történet.
Tökéletesen mutatja milyen is a mi igazi világunk.
És merre tartunk.
Ugyan azok a gonosz,aljas,kapzsi és gátlástalan emberekrõl szól.Amilyen az igazi Világ is.
Nagyon jó a történet.És a jelenetek is benne.
Matt Damonnak jól áll ez a szerep.
És a negatív figura Sharlto Copley (Krueger)is igazán jót alakít benne.
Nálam ez a film 9-es pontozásban.
:)
7/10
offtopic
cellasto 2015 febr. 23. - 12:36:13 7/10
(265/313)
ezt én sem értem,mert az a csillagháborodott baromság ennek a nyomába sem ér..
offtopic
spekimen 2015 febr. 23. - 11:45:31
(264/313)
Kiegészítésként az elõzõhöz:
Szóval az egyenlõség bekaphatja, mivel nem akarok egyenlõ lenni a végtelenül primitív és buta emberek tömegével, akik képesek egy ideológiai meggyõzõdés miatt egymást gyilkolni akár szóban akár fizikailag.
spekimen 2015 febr. 23. - 11:01:18
(263/313)
Hogy merted itt említeni a Csillagok között-et? :D
Ne hasonlíts már össze egy dokkolást egy ajtó kitámasztással. Nem érzed a „súlybeli” különbséget? :D Nem tudom te mit néztél, de nekem egyáltalán nem tûnt lazának az a dokkolás, egyáltalán nem ment pikk-pakk, hanem percekig tartott és egy robot csinálta, ha jól emlékszem. De jó én legalább elismerem, tény ez a film „gyenge” pontja. A könyv tologatásba meg ne kössél bele, mert, ha fölfogtad volna, hogy mi történik ott, akkor ezen nem akadtál volna ki. Mindazonáltal nem tartom magam lángésznek, de ekkora baromságot elkövetni azzal az ajtóval. Igen bukik ez az elysium, mert egy akkora bárgyú, naív film, hogy az már fizikai fájdalmat okoz nekem.

Gabi19-nek üzenem az egyenlõségrõl:
„A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval.”
(Sir Winston Churchill)
Ezt a megállapítást támasztja alá, egy politikai témához kapcsolódó cikk alatt sorakozó sok száz a komment is. A csürhe itt nyilvánul meg a legjobban, egymást gyûlölettel szidják és képtelenek felülemelkedni ezeken a kicsinyes érzéseiken.
Szóval az egyenlõség bekaphatja, soha nem volt és nem is lesz.
7/10
offtopic
cellasto 2015 febr. 22. - 19:02:49 7/10
(262/313)
jó-jó

én már a második résszel sem tudtam mit kezdeni igazán,nemhogy a többivel :D
7/10
offtopic
cellasto 2015 febr. 22. - 17:10:32 7/10
(261/313)
igen,olvastam..

nem tudom,hogy örüljek-e neki
azért horror és sci-fi közt van különbség
meglátjuk,hogy birkózik meg vele :P
7/10
offtopic
cellasto 2015 febr. 20. - 00:02:46 7/10
(260/313)
+1 :D

egyébként hogy gondolod,hogy az isteni nolan "munkáihoz"bárki is felér..
fõleg egy ilyen ócska két filmes kis rendezõcske :D

a viccet félretéve,ez a film nem egy olyan nagy eresztés,de így is simán kitûnik a mai sci-fik közül :)
remélem a rendezõ következõ filmje is minimum ilyen jó lesz :)
bár a district 9-et nagyon nehéz lesz felülmúlni :P
wiliwonka 2015 jan. 01. - 01:35:23
(259/313)
Kegyetlen jó kis sci-fi. Lehet rágódni azon, milyen hibái/következetlenségei vannak, de engem ezek az apró dolgok rohadtul nem érdekelnek. Vitt magával a sztori, a látvány teljesen rendben volt, egy átlag esti szórakozásnak több mint jó. Én talán más fõszereplõt választottam volna, de Matt Damon is megbírkózott a szereppel, meg néhol elég véres, de a District 9 után ez nem volt olyan durva. Aki egy jó sci-fi akciót akar látni, annak bátran ajánlom, aki meg csak a hibákat akarja keresni, annak tökmindegy, az sose fog megelégedni egy filmmel sem.
Na Béke!
spekimen 2014 dec. 15. - 12:06:56
(258/313)
SZ*R és gagyi az egész film.
Már az elején megbukik -pedig erre épül a történet- mégpedig onnantól, hogy Matt Damon-nak annyi esze sem volt, hogy elõbb kitámassza az ajtót, amikor bemegy a sugár kamrába elmozdítani az akadályt. És az ilyen ember akar feljutni az Elysiumra? :-D
Szóval ez az egyik ok (de a legfõbb is), hogy miért vannak ilyen állapotok a földön és miért létezhetett az Elysium.
7/10
HurryKan 2014 dec. 01. - 18:28:10 7/10
(257/313)
A véletlen egybeesések sokasága miatt a realisztikusságból vesztett a film. Egyébként ötletes, akciódús. Érdemes megnézni. 7/10
7/10
doktormacko1 2014 nov. 15. - 13:33:29 7/10
(256/313)
7 / 10 tetszett a film . Ebben a témakörben nehéz sokkal jobbat csinálni.
offtopic
Sz Peter 2014 jún. 29. - 10:32:58 Előzmény Kulcskészítõ
(255/313)
A Hófehérke rossz analógia mivel ott van esélyük a jó irányra és a rosszra egyaránt. Az Elysium-ban viszont egyértelmûek a következmények.
sznúp 2014 jún. 29. - 01:49:31
(254/313)
Nekem alapvetõen tetszett a film, viszont, olyan dolgokat hiányolok belõle, amit sok filmnél, hogy bizonyos dolgokra helyezzenek nagyobb hangsúlyt.

SPOILERES

Itt két dolognál bírtam volna elképzelni; amikor annyi év után végre elég Elysiumra, egy kicsit nagyobb felhajtást neki, magasztos hangulatot, hogy végre ott van, stb. Jó, igaz a story szerint, nem volt túl sok ideje ilyesmire, de akkoris. Aztán azt vártam volna, hogy majd a végén találkozik a gonosz Judie Foster-rel és szintén hangsúlyos lesz a kettejük szembenállása, majd õ végez vele, annak rendje és módja szerint. Így hangsúlyos lett volna az, amiért a srác kûzdött egész életében és a gazdag, hataloméhes nõ szembenállása, majd az igazságtétel. Mmm fincsi :) De sajnos ezek csak az én meglátásaim.

SPOILER VÉGE