Téma: Fûrész

MatiMar 2008 jan. 09. - 15:49:52
(77/457)
én még csak az egyet láttam, de érdekelne -és aki már látta a többi részt is, az mondja már meg-, hogy a 2-ben, 3-ban ki fog derülni, hogy az egyben lévõ emberekkel mi történt, plusz h ki a gyilkos, és miért teszi ezt? nekem tetszett a film amúgy, jó story, engem végig lekötött. Üdv
10/10
Istenasszony 2007 okt. 27. - 21:59:09 10/10
(76/457)
Ez az elso resz irto jo!! a vege utos :)
StJust 2007 máj. 13. - 23:54:49
(75/457)
Bár van benne egy-két hülyeség,de alapjában véve tutter film.
Azért tetszett,mert megrázott,és hatással volt rám. Ennek a filmnek nem az a hivatása,hogy mögöttes tartalmat közvetítsen,ezért nem is kell benne keresni,vagy hiányolni.Ez nem az a mûfaj,így nem is eszerint kell értékelni. Itt az ötlet,és a kivitelezés a díjazandó!!!! Egyébként a 2 a nyomába nem ér!!
Redfield 2007 ápr. 25. - 12:15:21 Előzmény .N!cole.
(74/457)
Jaja. És lélektanban is: a többi már csak próbál ott lenni a top-on. Ennek sikerült igazán, ennek volt meg a hatása.
Vikke 2007 ápr. 25. - 12:06:37
(73/457)
Nem estem tõle hasra. A feszültség végig jelen van és ez izgalmassá teszi viszont elég groteszk szerintem.
.N!cole. 2007 márc. 16. - 12:00:17
(72/457)
Mind3 rész közül,egyértelmûen ez viszi a pálmát.Eredeti ötlet,nagyon jó kivitelezéssel.Kár hogy elrontották a folytatásokkal(bár a második még egész jó lett).
alfahím 2007 márc. 04. - 01:37:20
(71/457)
Ezek a kommentek! Fûrészrõl nemtom elképzelni hogy megtörténhet Motelrõl annál inkább!

Lesz elvileg Motel2 is, ha jól hallottam!!!
Redfield 2007 febr. 18. - 15:46:45
(70/457)
Gondolom mer a Motel-ben van szex, így a nézõknek már nem kell, elég ha nézik. :) És ha már az oralizálásnál tartunk, hogy a nézõk másik fele se elégedetlenkedhessen, biztos vagyok benne, hogy sokan nyalnak is a fûrészre. :)
Arcamax 2007 febr. 18. - 15:42:34 Előzmény teerminator
(69/457)
Mulatságos, hogy ez a film mennyire ellentéte a Motelnek.
A Motelt a hozzászólók 99 %-a ócsártolta, a Fûrészrõl 99 % ódákat zeng.
Ezt nevezik szignifikáns különbségnek. A szignifikáns különbség fogalma magyarul annyit tesz, nem tekinthetõ véletlennek.
Nem is az!
A Fûrész fogyasztható, a Motel nem. A Fûrész kommersz, a Motel nem. A Fûrésznek nincs története, és nem kapunk helyette semmit, a Motelnél meg nem számít a történet hiánya. A Fûrész nem mutat be semmit, legfeljebb a képtelenséget, a Motel pedig az arcunkba csapja az embertelenséget. A Fûrészben nincs humor, és hiányzik, a Motelben nincs humor, és nem hiányzik. A Fûrész 'Tesco gazdaságos' horror, az agymosottak (Marcuse represszív deszublimációnak nevezné) szórakozása. Tinibulik izgalma, két nyúkerászás között egy kis borzongás, a szemûk sarkából. A Moltel nézése közben garantált, hogy senki se gondol arra, hogy leszopják - mint a Fûrész esetében. Amerikai filmes blogokon olvastam beszámolókat, hogyan vitték a csajokat tinisrácok szopatni a Fûrészre. Biztos jó buli volt. Egészségükre. A Fûrész igazi amerikai szenny, egy nulla. Olyan film, amelyen pattogatott kukoricát zabálva lehet szórakozni, (ha valai nem szeret szopatni). A Motel esetében aki erre képes, az azt is elkövethetné, amit abban a filmben látunk.
Az embertelenséget.
teerminator 2007 febr. 16. - 19:45:31
(68/457)
engem megfogott ez a film. nagyon jó lett. izgalmas, sokatmondó. fõleg a vége volt a legdurvább!!
Zotyipotyi 2007 febr. 13. - 22:20:06
(67/457)
Ez a rész még az újdonság erejével hat, jó maga az alapötlet, meg a fordulat is. Viszont a 2. rész már nem tetszett annyira, mert nagyon a fordulatra volt kihegyezve, attól eltekintve elég gyenge
rockertoro 2007 febr. 13. - 18:49:11 Előzmény Marvin02
(66/457)
a 2-t még nem láttam... bocsánat mindenkitõl, ha elrontottam a szórakozását.
Redfield 2007 jan. 28. - 13:53:45 Előzmény Anettocska
(65/457)
Olyan beteg ember, aki tudja: hogy ebbõl pénzt lehet csinálni. Egyébként akár beteges, akár nem ez nem több mint puszta pszichológia, és egy kis fantázia. A sorozatgyilkosok, akik valóban véghez visznek hasonló tetteket nem a filmekbõl merítenek, hanem a saját életük, a saját lelki világuk miatt teszik. Aki ilyenrõl filmet forgat, az is ugyanolyan ember, mint bárki más, csak tisztában van dolgokkal, esetleg nagy a beleélõ képessége.
Charmmy 2007 jan. 28. - 13:19:14 Előzmény Anettocska
(64/457)
nem beteg ember akinek eszébe jut.ilyen létezik, vannak iylen sorozatgyilkosok akik hasonló módszerekkel ölnek. nyilván nem pont így történtek a gyilkosságok, de lehet hogy hasonló okokból...szóval szerintem ez az egész nem teljesen fikció
Anettocska 2007 jan. 17. - 16:19:58
(63/457)
Én tegnap néztem meg az 1.részt DVD-n, és nem értek valamit. Ugyebár a néger nyomozóhapsi bérelte fel Adam-et, hogy kicsit járjon utána a dokinak. Tehát elvileg rajtuk kettõjükön kívül errõl más nem tudott. Akkor a felesége miért mondta telefonba, hogy vigyázzon Adammal, mert hazudik, és már régóta tud róla mindent? A felesége ezt honnan tudhatta?
Amúgy nekem nagyon tetszett a film. Tényleg elgondolkodtató, és hátborzongató. Nem tudom milyen beteg ember lehet, akinek egyáltalán ilyen eszébe jut, hogy errõl filmet forgassan.
TomekKowal 2007 jan. 17. - 14:31:02
(62/457)
Spoileres hozzászólás következik:
Nagy valószínûséggel DrGordon is meghalt, és a 2.részben látható Adam is:)
Én amúgy azon gondolkoztam hogy a végén amikor elárulja hogy hol van a kulcs, John tudta hogy a kulcs lement a vízzel együtt? Tehát úgy volt kitalálva hogy ha kihúzza a dugót akkor a kulcs 100% hogy leúszik? És ha nem akkor miért oda tette? Mert az elég nyílvánvaló,hogy megnézed mi van a kádban,tehát ha nem megy le akkor rögtön az elején meg lehet menekülni.
Marvin02 2007 jan. 16. - 21:25:04
(61/457)
És lelõtted a poént, annak aki még nem látta. Egyébként a 2. részben kiderül.
rockertoro 2007 jan. 16. - 19:35:18
(60/457)
sztem elgondolkodtató, mikor megkérdezik a csajt, aki megmenekült, hogy hálás-e ennek a 'gyilkos'nak... akkor jön rá az ember, h végülis, ja. ezektõl az eseményektõl fog talán teljesebb életet élni, olyat, amiben minden apró dolognak majd tud örülni... - sztem ez a mondanivalója. a krimi része is elgondolkodtató, hiszen nagy fordulet van a végén... aztán nincs is vége rendesen, hiszen nem tudni, h mi történt a féllábú csávóval, vagy azzal, aki ott maradt, odaláncolva... kicsit Twin Peaks-es befejezés...
adribaby7 2007 jan. 16. - 19:24:29
(59/457)
De jó film,tényleg jó a fordulat. A vélemények között olyan üzeneteket olvastam,amikben vitatkoztok, h elgondolkodtató-e a film. Szerintem igen. De nem filozofikusan elgondolkodtató,hanem úgy, hogy a végén a csavar teljesen újra értelmezteti benne a történéseket,és miután vége, az ember is gondolkodik arról, újra átgondolja az egész filmet annak a tudatában, hogy ki és hol is volt az a gyilkos.Veletek nem így volt?
adribaby7 2007 jan. 16. - 19:13:38 Előzmény Yangtzee14
(58/457)
Az utolsó 10-15 perc tényleg unalmas volt...