Téma: Gyújtóbomba

10/10
stampo 2012 nov. 11. - 11:35:18 10/10
(28/48)
Na, némelyik hozzászólást olvasva, adok egy 10-est, kicsit a férfiak nevében is...
d.rita 2012 nov. 11. - 01:29:57
(27/48)
Nekem furcsa érzés volt ez a film, meg is sírattam. Tulajdonképpen tetszett, nyomasztó és reménytadó egyszerre. Hogy lehet valakinek unalmas egy olyan történet, amiben ennyi szomorúság és kétségbeesés van, de a vége ilyen nagyon szép...Elképzelni sem tudom, hogy lehet ép ésszel túlélni a saját gyereked halálát, szerintem néhány itt kommentelõ bele se gondol abba, hogy ez a film a legszörnyûbb gyászról szól, itt egy kisgyermek elvesztése a dráma...Nekem 3 gyerekem van...borzasztó még belegondolni is.
10/10
Vicaevi78 2012 nov. 11. - 01:26:57 10/10
(26/48)
Most olvastam néhány hozzászólást, a csaj valóban hibázott, de nem a saját hibája miatt bûnhõdik, ez egy szerencsétlen egybeesés...
A csaj bármit csinálhatott volna, nem tudta volna megakadályozni... nem õ okozta a tragédiát... akik tudtak a tragédiáról viszont nem akadályozták meg, mert kevesebb halottal számoltak, ez a szomorú...
10/10
Vicaevi78 2012 nov. 11. - 01:14:57 10/10
(25/48)
Fájdalom és gyász... még mindig a hatása alatt vagyok... szörnyû fájdalom és valós problémák...
Ez a film nem arról szól, hogy a feleség mit csinál, míg a családjával ez a szörnyûség történik, hanem hogy hogy lehet ezt a fájdalmat túlélni, és ha meg lehet akadályozni miért nem akadályozzák meg...
Nagyon jó film, nagyon fájdalmas...
Temptress 2012 nov. 10. - 21:25:16 Előzmény SyRy
(24/48)
"Node.. olyantól, akinek farka
van, kevésbé várom el, hogy
megértsen egy ilyen filmet." Ez azért durva általanosítás részedrõl. Férfi létemre kikérem magamnak! Ez a megnyilvánulás rólad is árulkodik.
3/10
zs9302 2012 ápr. 29. - 18:59:19 3/10
(23/48)
Nem mondanék rosszat a BudapestFilm-re, mert sok jó filmet és kiadást hozott hazánkba, de szerintem e film okán, biztos nem csak én akadtam ki. Thrillerként hirdetik a filmet, de a leírásnak nem sok köze van a valósághoz. A film pedig teljesen értelmetlen! A vágás, az egymás után következõ képsorok nem teszik értelmessé az egészet, ráadásul semmi nem derül ki. Maximum egy pár perces kisfilmet lehetett volna ebbõl kihozni, nem egy bõ másfél órás valamit. Nem tudom, hogy a két "fõszereplõ", (már ha E. M. egyáltalán fõszereplõ volt, mivel nem nagyon volt szerepe) hogy vállalhatta el ezt.
9/10
sinell 2012 márc. 19. - 13:08:07 9/10 Előzmény Borixx
(22/48)
Szerintem is jó film volt!

Tetszik, hogy beérett Michelle Williams, Ewan McGregor pedig alapvetõen jó.
Csodásak a képek, London hangulata nagyon visszajön, és az a rideg, szürke érzés is, ami az alapvetõ csórósághoz, majd az erre lórugásként ránehezedõ veszteséghez köthetõ.
Rendben van szerintem, annyi mindössze a bajom vele, hogy nekem olyan 9/11 utáni, London 2012 elõtti üzenetnek tûnik. Bár, ha számba veszem, hogy a mûvészet feladata reagálni a napi aktualitásokra.. Akkor teljesen rendben van az egész.
Csodálatos kép az égi temetés!
És igen, a feszültség az olimpia alatti lehetséges terrortámadás miatt a levegõben van. Sajnos számolni kell vele, és épp ezért egyáltalán nem fikció a mû, hanem az események egy lehetséges kimenetele. Mint ahogy az Eastend-i csaj karaktere is teljesen valóságos, mintha a keleti 5-s zóna utcáiról lépett volna a kamera elé Williams. ÖTÖS!
9/10
sinell 2012 márc. 19. - 13:06:47 9/10 Előzmény Borixx
(21/48)
Szerintem is jó film volt!

Tetszik, hogy beérett Michelle Williams, Ewan McGregor pedig alapvetõen jó.
Csodásak a képek, London hangulata nagyon visszajön, és az a rideg, szürke érzés is, ami az alapvetõ csórósághoz, majd az erre lórugásként ránehezedõ veszteséghez köthetõ.
Rendben van szerintem, annyi mindössze a bajom vele, hogy nekem olyan 9/11 utáni, London 2012 elõtti üzenetnek tûnik. Bár, ha számba veszem, hogy a mûvészet feladata reagálni a napi aktualitásokra.. Akkor teljesen rendben van az egész.
Csodálatos kép az égi temetés!
És igen, a feszültség az olimpia alatti lehetséges terrortámadás miatt a levegõben van. Sajnos számolni kell vele, és épp ezért egyáltalán nem fikció a mû, hanem az események egy lehetséges kimenetele. Mint ahogy az Eastend-i csaj karaktere is teljesen valóságos, mintha a keleti 5-s zóna utcáiról lépett volna a kamera elé Williams. ÖTÖS!
10/10
Borixx 2011 okt. 08. - 19:02:23 10/10
(20/48)
Szerintem jó film volt. Értettem a lényegét, a nõ boldogtalan volt, ezért csalta meg a férjét. Nem azt mondom, hogy megértem, mert szerintem is helytelen, de ezt annyian elkövetik! Minden ember hibázik, és ez a nõ legalább bánta, szenvedett miatta! Végtelenül sajnáltam, hogy EGY (1x-i) hiba miatt ilyen sokáig kellett szenvednie... Az empátia és az együttérzés nem mindenkinek erõs oldala, így hát érthetõ, miért nem tetszett sokaknak ez a film... aki azt gondolja magáról, hogy nem az elõbb említett kategóriába tartozik, annak nagyon ajánlom ezt a filmet! Az érteni fogja, és sokáig fog rajta tûnõdni, tanulni fog belõle! Mert ez a film errõl szól. Egyébként végtelenül egyetértek az elõttem szólóval! Számomra 10/10
SyRy 2011 szept. 17. - 21:29:41
(19/48)
Nyilván neked sem esett le a film lényege. Komolyan már.. akinek semmi fogalma a filmvilágról, a mögöttes tartalomról, a mûvészetrõl (és még sok egyéb másról is..), az ne kommenteljen ide baromságokat, mert esküszöm, hogy eldobom az agyam! Node.. olyantól, akinek farka van, kevésbé várom el, hogy megértsen egy ilyen filmet. Btw a színészek kiválóan játszottak, bár ezen nem csodálkoztam. ^^,
timi girl 2011 jún. 17. - 00:23:30
(18/48)
kicsit furcsa film...olyan elvont (legalábbis számomra)

-SPOILER-
A csaj összejön a végén a csávóval? És a baba tõle van?

-SPOILER VÉGE-

1-szer, 2-szer nézhetõ
Tibag05 2011 jún. 11. - 16:04:19 Előzmény zoli0804
(17/48)
elismerem, hogy a családot kellett volna választani, de ez oda-vissza megtörténhetett volna. lehetett volna szeretõje a hapsinak is és akkor a nõ hal meg a gyerekkel együtt.
mindkét részrõl szemét dolog, de ha csak nem olyan országban élsz, ahol naponta robbantgatnak, azért erre nem nem lehet felkészülni.
sanjust 2011 jún. 02. - 23:22:41 Előzmény zoli0804
(16/48)
ha ekkora indulatot váltott ki belõled ,akkor nem is lehet rossz film ,mert egy rossz film közömbös az embernek
ELog 2011 márc. 02. - 02:38:50
(15/48)
Hogy ez a film nem szólt semmirõl? Csak úgy, munka mellett néztem, de azért:

1, Egy nõ hibázik aztán fél életén keresztül azt bánja.
2, Akit ilyen sokk ér, annak (valószínûleg) a napjainak se eleje, se vége, se értelme, se semmije. Olyan, amilyen a film.
3, Azért halnak meg több mint ezren, mert a politikának fontosabbak a nyamvadt adatai, mint konkrét emberek élete.
4, Bármekkora is a tragédia, az élet megy tovább.

Nem egy kiemelkedõ alkotás, nagyon nem, de azért azt se mondanám, hogy nem szólt semmirõl.
5/10
sanderb 2011 márc. 01. - 08:52:29 5/10
(14/48)
Állítom, ha jól sikerült volna a vágás, tûrhetõ dráma kerekedhetett volna belõle. 10/5
1/10
zoli0804 2011 febr. 05. - 13:38:01 1/10
(13/48)
Unalmas a film! A csaj pedig undorító benne! Mással szeretkezik, míg a családja meghal! Komolyan a film, nagyon rossz, csak azért néztem, mert reménykedtem, és vártam, hogy mikor hal meg a nõ! Neki kelett volna megdöglenie, és nem a szegény fiúnak, és apának! Jó, ha már nem szerette a férjét, miért nem vált el tõle, aztán k*rválkodhatott volna kedvére! Undorító, unszimpatikus a nõ szerepe, ráadásul a film se jó! Én javaslom, aki teheti ne nézze meg! 10/1
4/10
ultio 2010 dec. 22. - 16:17:53 4/10
(12/48)
na ez mi volt?
se füle, se farka
4
1/10
Rahar 2010 okt. 27. - 10:37:12 1/10 Előzmény Bubus53
(11/48)
Légyszíves add meg vagy idézd, hogy pontosan melyik párbeszédbõl derül ki, hogy ha a nõ nem akar találkozni a szeretõjével, akkor egyáltalán velük lett volna, és ha velük lett volna, akkor nem a stadionba mennek. Én úgy emlékszek, hogy a család férfi tagjának a munkán kívül az adott sport
az élete, midig ezzel foglalkozott, akkor miért nem mentek volna el a meccsre? De ettõl még lehet, hogy neked van igazad, várom a válaszodat.
Bubus53 2010 okt. 25. - 00:42:39 Előzmény Rahar
(10/48)
Az nem zavar, hogy ha velük lett volna, nem oda mentek volna, és nem halnak meg? Nagyon nem nézhetted, ha ez nem tûnt fel.
1/10
Rahar 2010 okt. 18. - 11:51:07 1/10
(9/48)
Nekem nagyon nem tetszik a film, 10 pontból 1 pontra értékeltem. Engem nem zavar, hogy a nõ megkívánt egy férfit, ha nemileg fordítva lett volna, akkor már nem zavarná az emberek nagy részét. Nem értem azt sem, hogy miért gyötrõdik a nõ azért, hogy õ éppen szeretkezett, amikor a családja meghalt, ha éppen ruhát köt, akkor mi változott volna meg, mi? Semmi. Akkor is felrobbannak, nem a nõ robbantott, akkor miért kell lelkiismeret furdalást éreznie azért amiért sem közvetlen sem közvetett módon nem felelõs? De hát az emberek már csak ilyenek vagy azért is magukat okolják amihez semmi közük és azért sem okolják magukat amit egyértelmûen õk követnek el.
A nõ irracionális, logikátlan és értelmetlen döntései számomra értelmetlen irányba viszik el a cselekményt. A színészi játék és a szinkron nagyon jó, a képi megvalósítás is szép munka. Kár, hogy a történet és a cselekményvezetés miatt teljes idõpazarlásnak éltem meg a film megtekintését.