danton-b 2012 nov. 04. - 21:45:14
(84/104)
Csak amásodik mondatot ne írtad volna le ,akkor még bölcs is maradhattál volna.
Õszintén hány éves vagy?
offtopic
mandulavirág 2012 nov. 04. - 00:33:53
(83/104)
Ma olvastam egy érdekes cikket egy történelmi folyóiratban, ami azt taglalta, hogy Hitler nem volt õrült, (mint egy buggyantott tojás), nagy hiba volt, hogy sokszor annak állították be, ez nem igaz; de sátáni karizmája volt, erõs démonikus ereje. Volt, aki azt érezte, amikor Hitler rátette a kezét, hogy az ujjai belehatolnak a belsejébe; más azt, hogy a szemei a belsejébe látnak stb. És hogy ez egy "csoda", mondta az illetõ.
ADIZS 2012 nov. 04. - 00:12:18
(82/104)
Filmnek egyszer elmegy, de ne ebbõl akarjon az ember többet megtudni Hitlerrõl. Sok helyen komolytalan, néhol vígjátéknak éreztem. 7/10... de nem a történelemhûsége miatt.
1/10
Heisenberg 2012 szept. 03. - 21:44:54 1/10
(81/104)
Ha már Hitlerrõl szól a film, akkor találhattak volna valakit aki legalább egy kicsit hasonlít rá, kinézetben, gesztusaiban, gondolkodásmódban. Teljesen értékelhetetlen primitív propaganda film, természetesen egy olyan személyt sohasem követtek volna milliók, mint a Hitlert megformáló színészt az idegbeteg ripacskodásával.
1 pont
miyavisan 2012 aug. 16. - 21:55:54
(80/104)
a választ nem neked szántam ... csak rossz válaszgombra nyomtam rá BOCSi
Sz. Péter 2012 aug. 15. - 22:43:47
(79/104)
Szerintem olvass pár életrajzi könyvet Adolfról és az I. világháborút lezáró békekötésrõl!
Aztán itt találkozunk.
1/10
Turul82 2012 ápr. 01. - 22:39:14 1/10
(78/104)
Hát ez a film egy vicc. Maga a Hitlert alakító színész, és magyar hangja tragédia, nagyon rossz választás, de sajnos a többi karakter is borzasztó. Hitler karaktere a filmben nem más, mint valami buggyant, elmebeteg, idegbeteg, agilis, mitugrász valaki, aki mást se csinál, mint a zsidókat szidja, mert hideg a sör, mert esik az esõ. A cím is vicc. Ez a film nem má, mint valami félresikerült, primitív buta amcsi feldolgozás!!! Nem ajánlom senkinek! Nálam max egy 3-as!
Jim Hacker 2012 jan. 29. - 08:54:40
(77/104)
És sok tejet is ivott. Ami szerintem ihatatlan és teljesen fölösleges egy felnõtt számára.
Ergo nem volt komplett. De ki az valójában, ebben a mai felfordult világban?!
dantonb 2012 jan. 29. - 00:23:57
(76/104)
"elhatározásának, hogy Németországot ismét saját lábára állítja azzal, hogy kihasználja a nemzetet a háború után sújtó gazdasági megpróbáltatásokat és a népben rejlõ antiszemitizmust"

Nincs új a Nap alatt,mintha nálunk is lenne egy párt ,amelyik erre játszik rá.
dantonb 2012 jan. 29. - 00:14:24
(75/104)
A nagymamáját is szerette,éshát ellentétben a mai politikusok zömével pl nem vizet prédikált és bort ivott ,hanem komolyan gondolta amit hirdetett,puritán volt és rengeteget dolgozott.Ezzel együtt sok szempontból pszichiátriai eset volt.Nade tudnék mai magyar politikust is mondani ,aki szintén az ,ráadásul még sumák is .Hogy nem tud annyi kárt okozni mint Hitler ,az nem rajta múlik ,hanem a körülményeken,mert ugyanolyan hazardõr az illetõ ,és imád mindenkivel harcolni.Szabad a gazda?:)
vénasszonyok_nyara 2012 jan. 29. - 00:07:50
(74/104)
Szerette a kutyákat.
dantonb 2012 jan. 29. - 00:05:01 Előzmény fredi60
(73/104)
Ez igaz,nade akkor ne sátánozzunk,hanem mondjuk azt hogy szerepe nagyon negatív volt atörténelemben ,mondhatni tragikus .Nagyon szimpatikus ember is lehet történelmileg egy gonosztevõ és tragédiákat okozó.És akár fordítva is elõfordul.meg aztán az is furcsa hogy aki veszít az törvényszerûen rossz ember ,míg akik nyernek a harctéren azok ajellem bajnokai egészen addig amíg a hatalmuk létezik.
dantonb 2012 jan. 28. - 23:59:15
(72/104)
Már a hatásvadász cím is mutatja ,hogy egy gagyi filmrõl lehet szó.Hitler ugyanis nem volt sátán.Sem nem démon:egy megszálott fanatikus volt rengeteg jellemhibával és urambocsá még pozitív tulajdonsága is volt ,márpedig a sátánnak olyan nincs.
8/10
emirates82 2012 jan. 28. - 23:53:30 8/10
(71/104)
Nagyon jó kis tv-film.nagyszerû szinészekkel.
3/10
makovecz1972 2011 dec. 04. - 10:05:37 3/10
(70/104)
Egy filmnek elmegy. A kort szerintem külsõségeiben nagyon jól ábrázolták. Hitler szerepére lehetett volna jobb színészt választani de ez is megteszi. Kicsit inkább karikatúrának tûnt nekem ez a film. A vége tetszett azt nagyon eltalálták. De így is csak 10/3. Bár ha valakit jobban érdekel a téma tudok egy két könyvet amit érdemes ezzel kapcsolatban elolvasni, de azt csak privátban. :)
9/10
sanderb 2011 okt. 28. - 13:40:34 9/10
(69/104)
Ha egy játékfilmbõl akarunk megtudni kicsit többet egy érdekes, híres történelmi személyrõl, gondolatairól, motivációiról, a koráról, amelyben élt és az õt körülvevõ emberekrõl, netán társadalomról, akkor ez a film elég lehet, többnyire pontos képet fest. 10/9
2/10
sixeol 2011 máj. 28. - 14:46:02 2/10
(68/104)
Vettem a fáradságot és megnéztem. Elég silány film, nagyon össze van vágva. Zavaros a kidolgozás. 10/2 de csak a próbálkozásért.
fredi60 2010 dec. 25. - 16:49:34
(67/104)
"hiszen a lelki világukat rajtuk kívül senki sem ismerte ezeknek az embereknek"

Azért egy-egy ember szerepét a történelemben (vagy azt, hogy rossz avagy jó volt-e) nem annak alapján ítéljük meg, hogy milyen volt a lelkivilága!!
Jeanne 2010 okt. 20. - 22:10:38
(66/104)
hátt... még nem sikerült végignéznem kb az elsõ 40 percet láttam, de annyi nagyjából elég is volt. a film szánalmasan hatásvadász pl mikor a "kicsi hitler" apja összeesik, a kamera ezután rögtön hitlert mutatja, amint olyan tekintettel bámulja az összecsuklott holttestet, mint ahogy az omenben damien nézett azokra akiket épp ki akart nyírni.
meg eleve a cím... a sátán felemelkedése. ez olyan mint valami elcsépelt '90es évekbeli horror, egyszerûen röhejes. nem gondolom hogy hitler a történelem "legsátánibb" alakja, vagy hogy egyáltalán megillethetõ bárki ezzel a jelzõvel. csupán szerencséje volt, hogy közönségre talált megszállott eszméivel - hiszen megfelelõ támogatottság nélkül ugyebár nem lett volna képes véghezvinni mindezt.
“Ne kritizálj másokat; õk pontosan azok, akik mi lennénk hasonló körülmények között.” abraham lincoln
ezzel nem védeni akarom, mert természetesen maximálisan helytelenítem a nézeteit, de a neveltetéstõl és az egyéb környezeti hatásoktól rengeteg minden függ, vagyis nincs egyértelmû jó vagy rossz.
a szinkronról meg annyit, h ennyi erõvel donaldkacsa is kölcsönözhetné a hangját robert carlylenak az se lenne kevésbé nevetséges.
dióhéj 2010 aug. 08. - 22:31:51
(65/104)
Ha történész vagy, fel kellett volna tûnnie annak az apróságnak, hogy az Bukást a titkárnõje személyes visszaemlékezései alapján forgatták. És a végén a titkárnõ, már halálos betegen, saját maga is mesélt az emlékeirõl.
És ha történész vagy, annak is fel kellett volna tûnnie számodra, hogy ezek _játékfilmek_.
Egyébként szerintem mindkettõ jól sikerült, és a Max is jó film.