Téma: Isten Fia

Suziy 2014 szept. 30. - 20:38:47
(45/125)
Lakatos Márk új címere.
(logikus)
Querelle 2014 szept. 30. - 20:38:18
(44/125)
Azért az nem tetszett, hogy a parázna asszony történeténél Jézus nem ír a porba valamit, mert ez az egyetlen hely az Újszövetségben ahol arról van szó, hogy Jézus ír. A másik dolog, hogy amikor Tamás a sebeibe illeszti az ujjait, ami itt egyébként nem történt meg, így szól" Én Uram,Istenem !" amit itt szintén nem mutattak be, pedig lényeges, hiszen Tamás felismeri, hogy Jézus és Isten azonos.Még sorolhatnám egyébként a pontatlanságot, de nem akarom túlzásba vinni.
tombenko 2014 szept. 30. - 12:11:35
(43/125)
Egyszerûen nem értem, amit mondasz. Nem értem, miért ismétled el még egyszer, amirõl említést tettem. Most miért kezdesz mesékrõl beszélni?
Suziy 2014 szept. 30. - 08:28:52
(42/125)
Nagyon elfogadó vagyok "liberális".
De megérteni, nagyon egyszerûen nem és nem tudom.
Suziy 2014 szept. 30. - 08:21:02
(41/125)
Mik azok a klasszikus régi mesék, mesekönyvek, amik nem hiányozhatnak a gyermekek polcáról?
gyermek generációkra (bontva)
Hány év korkülönbséget takar az egy generáció? Hánytól hány éves korig tartozunk egy generációba?
Suziy 2014 szept. 29. - 22:53:02
(40/125)
.
tombenko 2014 szept. 29. - 22:48:45
(39/125)
?
Suziy 2014 szept. 29. - 22:44:30
(38/125)
"A meleg, a leszbikus a pedofil, "szegény" beteg nem egészséges emberek, el kell õket fogadni ...."
tombenko 2014 szept. 29. - 22:31:12 Előzmény Suziy
(37/125)
Azért az kicsit durva, hogy a homoszexuális és pedofil embereket egy kalap alá veszed. Utóbbi ugyanis egyrészt mentális betegség, másrészt egyértelmûen kártékony, míg az elsõre ezek közül egyik sem igaz...
offtopic
Querelle 2014 szept. 29. - 16:43:42 Előzmény boom48
(36/125)
Az elsõ öt tézised egyszerûen nem állja meg a helyét, ezzel nem vitatkozom.Azért egyen igen, azon rágódni, hogy a Föld nem lóg a semmiben, csak értelmetlen kötekedés.
A zsidó , a muszlim és a keresztény vallás nem toleráns a melegekkel szemben , biztosan vannak kisegyházak, szekták akik azok, de például a nazarénusok, adventisták, jehova tanúi, biztosan nem. Egyébként a Bibliában nem csak a melegekrõl van negatív vélemény, házasságtörés, paráznaság, alkohol, stb.Miért pont a melegeket emeled ki ?
A hetedik tézisedre azért összetettebb a válasz, de most erre már nincs idõm.Valószínûleg nem is lesz, mert Te abszolúte vitaképtelen, intoleráns és alapvetõen ateista vagy, aki mindenki hitét le akarod rombolni.De azt gondolsz amit akarsz, viszont én erre nem vagyok vevõ.Viszont továbbra is fenntartom, hogy neked a Biblia lényegérõl fogalmad sincs, mert nem is akarod, hogy legyen.
offtopic
Suziy 2014 szept. 27. - 13:41:47
(35/125)
"A Biblia hibája pont az, hogy gyûlölöd a melegeket, annyira hogy elköveted a népírtásra való felbújtás bûntettét mikor flehívást intézel a puszta ténnyel hogy keresztény vagy arra, hogy mindegyiket írtsad ki. Fõleg ok nélkül."
Ez így leírva eléggé Tajgetoszi stílus.
Nem kéne hangoztatni de fõleg nem tanítani.

A meleg, a leszbikus a pedofil, "szegény" beteg nem egészséges emberek, el kell õket fogadni segíteni, rávezetni a helyes a normáknak megfelelõ útra annak megtalálásában (ehhez erõs akarat kell) . Mert nagy a valószínûsége annak, hogy nincsenek tisztában saját identitásukkal, nem tudják hol van és milyen áldott célt szolgál a reális emberi mivoltuk.
A keresztény ember nem ítél el senkit, az igaz keresztény tanítás segít.
boom48 2014 szept. 27. - 10:21:49 Előzmény Querelle
(34/125)
1. A Föld NEM "lóg".
2. A Föld NEM "a semmiség" fölött van.
3. A judeizmus VALLÁS, így nem létezik olyan hogy "keveredett zsidó", meg "erdeti zsidó". A "zsidó" nem faj, ahogy a keresztény, a hindu, vagy a maoista sem.
4. Jézus NEM létezett legjobb tudomásunk szerint.
5. HA elfogadnánk is hogylétezett, semmi nem bizonyítja hogy "Dávid-házi" lett volna, mert minden forrás csak egy mesekönyv, ami két tökéletesen ellentmondó genealógiát tartalmaz a kérdésben.
6. Nem érdekel miért homofób a legtöbb vallás alapjaiban. Mindazonáltal felhívnám a figyelmedet rá, hogy a legtöbb felekezet ma elfogadó a melegekkel szemben, azaz nem igaz hogy a vallás nem összeegyeztethetõ a homoszexualitás elfogadásával.
A Biblia hibája pont az, hogy gyûlölöd a melegeket, annyira hogy elköveted a népírtásra való felbújtás bûntettét mikor flehívást intézel a puszta ténnyel hogy keresztény vagy arra, hogy mindegyiket írtsad ki. Fõleg ok nélkül.
7. Jó lenne ha belenéznél már a Bibliába, mert a Biblia azt írja, a Föld LAPOS. Rentgeteg helyen. És amíg fejbe nem csapták, az összes judeokeresztény megölt mindenkit aki azt merte mondani hogy nem az.
Suziy 2014 szept. 26. - 17:40:36 Előzmény boom48
(33/125)
"Mindig a szegényeken és a kiszolgáltatottakon csattan az ostor."
Suziy 2014 szept. 26. - 17:26:58
(32/125)
nagyon jó
pihes 2014 szept. 26. - 17:08:01
(31/125)
A történet, ez a film.
Hatásos, értéklése, renben van.
Querelle 2014 szept. 24. - 10:53:15 Előzmény Robicruz
(30/125)
Na azért ez így nem teljesen fedi a valóságot.Galileában többségben éltek a keveredett zsidók, mint a szamaritánusok is, de azért lakott ott egy kevés eredeti zsidó is.
Ha Dávid házi származású, akkor hogyan nem lenne zsidó ? Márk evangéliuma szerint a nyolc nap elmúlt és körül kellett Õt metélni.Tanított a zsinagógákba.Rabbinak szólították.
Gondolkozzunk már egy kicsit ...
Querelle 2014 szept. 24. - 10:44:07 Előzmény boom48
(29/125)
Lehet, hogy olvastad, de valószínûleg nem értetted , hogy mirõl is szól.Ezt a lapos földet meg nem tudom, honnan olvastad, a Bibliában éppen az áll " megerõsítette a földet a semmiség fölött " magyarán a föld nincs látható módon rögzítve.A gravitáció felfedezése elõtt ezt nem mondanám butaságnak.Nem szereti a melegeket ? Egyik vallás sem szereti a melegeket, nyilván oka van ennek is. Szeretni a melegeket az saját meggyõzõdésünk, de nem a Biblia hibája.
boom48 2014 szept. 20. - 14:48:28 Előzmény Querelle
(28/125)
Lássuk: mindkettõnek az Ószövetség elnevezésû hazugságfolyam és barbarizmus az alapja.
Mindkettõ ugyanabban a bronzkori maszlagban hisz, mint pl. lapos Föld, 5000 éves világegyetem, és hogy a melegeket meg kell ölni.

PS: olvastam az EGÉSZ bBibliát. NEKEM már nem kell olvasnom.
Querelle 2014 szept. 20. - 12:27:11
(27/125)
Szerintem olvasgasd egy kicsit a Bibliával foglalkozó irodalmat,különösen az üdvtörténet címszót.Talán rájössz, hogy a kereszténység nem csak egy zsidó felekezet, és arra is, hogy melyek a lényeges különbségek a két vallás között.
Querelle 2014 szept. 20. - 12:24:44 Előzmény MaxwellRobinson
(26/125)
Szerintem ezen inkább ne filozofálj.Sokan megtették, pro és kontra.Azért mert nem értjük, még nem érhetetlen , hanem értelem feletti.Istent nem érhetjük meg.Vagy hiszel benne, vagy nem.Fölösleges logikai magyarázatokat keresni, akkor már nem hitrõl beszélünk.