Téma: Jay Ryan

sarahangel 2013 júl. 17. - 00:30:02
(94/454)
*** SPOILER TBATB 1X09 ***

Hááát, megvan, hogy melyik a kedvenc részem a soriból. Legalábbis az eddigi részek közül tuti ez (aztán majd meglátjuk, hogy tudják-e még fokozni ezt ;)).

A Vincent-Catherine szál gyönyörûen alakul (MiSa óta szerintem még nem voltam így oda sorozatos vagy filmes párért). És nekem, mivel kíváncsiskodtam már rendesen a neten, némelyik mondat vagy jelenet most nyer értelmet. Ilyen pl., mikor Vincent mondja JT-nek, hogy mi Catherine számára az ideális randi. Nagyon édes pillanat, mármint Catherine részérõl nézve is, meg ahogy Vincent felfedezi, hogy ezt bizony õróla írta Catherine. És ami még a lényeg benne (legalábbis számomra), hogy nem ilyen elõre kitalált gondolatokat írt, hanem ami már megtörtént, és ettõl lesz valóságos (lehet, hogy nem jól fogalmazok, de talán érthetõ, mire gondolok). Amúgy mikor vacsoráztak a tetõn, volt már ilyen? :O

Az esküvõi tánc meg párbeszéd is magáért beszélt (és Cat is megérezte Vincent jelenlétét, pedig Neki nincsenek is különleges képességei ;)).

Azon azért nevettem egy jót, mikor felmerült, hogy JT kísérje el az esküvõre Cat-et. :D

Azt meg bírom, hogy Vincent mindig csak úgy belopózik a lakásba, és nyitott könyv számára Catherine élete: "szóval a pasid vagyok?" ;)) (Mondhatná rá Catherine, hogy ez így nem fair, de szerintem nem bánja. :P)

(Egyébként a társkeresõ irodás/gyilkos csaj nem a Melrose Place-ben játszott régen hosszú hajjal? Olyan ismerõs volt...)

Amúgy Vincent tényleg olyan, mint a mesebeli hõs. Mindig ott van jókor a jó helyen. ;)

A következõ lesz akkor a kórházas rész, úgyis kíváncsi voltam, mi lesz ennek az apropója. Na meg hogyan fogják folytatni most, hogy Evan meglátta a 'szörnyet'? Felcsigáztak rendesen (nem csodálom, hogy ezt a részt pont a téli szünet elõtt tették be). ;)

http://i41.tinypic.com/1zis7l.jpg
sarahangel 2013 júl. 17. - 00:21:06
(93/454)
Fel vagyok készülve, jöhet a Jay-hang-támadás! :D
Még Went hangjáért sem voltál ennyire oda? (Cseles kis kérdés, ugye? :D) ;)) Kíváncsi lennék egyébként, hogy Jay vajon szinkronizálhat-e? Nem tudom, ez kint hogyan mûködik, mert 'kicsivel' több színészük van, mint nekünk, de akkor is, egy ilyen hangot csak nem hagynak veszni?! ;))

Persze, Jay hangját nyilván nem lehet ugyanúgy visszaadni, és szerintem is ilyen a jó szinkronszínész, mármint hogy többféleképpen is tud beszélni. Egyébként szerintem nem volt rossz választás, mert más magyar hang nem jut eszembe megfelelõ Jay-hangként, pedig van nálunk bõven karakteres hang! :)

A facebook-on is szokták jegyzetelni a mondatokat, hozzá kép illesztve (tudom, már írtam, de nekem nagyon bejön ez a megoldás). ;)
sarahangel 2013 júl. 17. - 00:18:01
(92/454)
Na nem baj, majd legközelebb máskor és máshol. ;)
sarahangel 2013 júl. 17. - 00:15:50
(91/454)
Konkrétan én sem kerestem rá erre, csak valamelyik facebook oldalon láttam elõször a képeket, de elsõre átsiklottam felettük (azt hittem, hogy valamilyen filmnek a forgatásán készülhettek). Aztán legközelebb már megakadt a szemem a hozzászólásokon (valaki megkérdezte, hogy ez igaz-e, és azt válaszolták rá, hogy igen).

Igen, az imdb-n sem írnak errõl, meg a starit y-n sem, meg úgy általában Jay oldalain sem. A twitter oldalát én sem olvastam végig, így nem tudom, hogy tényleg született-e ilyen bejegyzés, meg az nekem is feltûnt, hogy személyes dolgokat nem nagyon ír.

Mint annak idején Went esetében, most is gyûjtögethetjük a kérdéseket! :D Egyébként ezt akkor vehetjük majd biztosra szerintem, ha mondjuk egy riporter megkérdezi tõle (vagy éppen egy nézõ a Comic-Con-on), hogy igaz-e a hír, és azt mondja, hogy igen. ;)

Amúgy meg én sem szeretek bulvározni, azért is nem írtam eddig errõl, csak ha már így szóba került.

Egy másik oldalon egyébként azt írják, hogy ez a lány, Dianna Fuemana író és rendezõ, és Jay legjobb barátja.
Amellett meg õ volt az írója Jay egyik színházi egyszemélyes-showjának, a The Packer-nek (most rákerestem a yt-on, és vigyorgok rajta egy ideje :D):

http://www.youtube.com/watch?v=ll-oQzpZIDw

Na tessék, mégiscsak volt értelme ennek a bulvárnak, mert errõl a The Packer-rõl eddig nem tudtam, de most felkeltette az érdeklõdésemet, úgyhogy szerintem majd neki is állok keresgélni, hátha megvan valahol az egész. ;)
sarahangel 2013 júl. 17. - 00:03:55
(90/454)
Igen, ezért is raktam be a képet, mert itt még jobban látszik a karakterének a 'rosszfiúsága'. :D

Igen, a mesében az volt az alapsztori, de ha jól emlékszem, a Ron Pearlman/Linda Hamilton-féle 80-as évekbeli Beauty-ban is egy nagyon kedves, szerethetõ figura volt a szörny (én csak 'oroszlánembernek' hívtam ;)), aki eleve így született (de nem akarok hülyeséget mondani, már régen volt).

Arra én is kíváncsi vagyok, meg remélem, hogy rendes lezárást fog kapni a sorozat (egyrészt ne maradjanak elvarratlan szálak, másrészt legyünk mi is megelégedve vele). :)
sarahangel 2013 júl. 17. - 00:01:12
(89/454)
Oksi, köszi a címet, mindenképp ellátogatok majd Hozzád! ;)
Ha ilyen tempóban haladok, mint eddig (napi 1 rész), akkor kb. 1 hét múlva már nem lesz spoiler a 15-16. rész, és majd onnantól fogok jobban olvasni. ;)
sarahangel 2013 júl. 16. - 23:59:35
(88/454)
Azóta már megnéztem, és... de errõl majd külön hsz.-ban. ;)

Szerintem is jól játszik Kristin, szépen, érthetõen beszél, és tök jó mély hangja van. Azt meg nem is tudtam, hogy lila öves karatés, nem semmi. ;)
teardrops 2013 júl. 16. - 21:54:52
(87/454)
Mára ennyi, pihenek egy kicsit.
:-)
teardrops 2013 júl. 16. - 21:52:06
(86/454)
"Most már értem, miért áradoztatok Jay hangjáról. Persze korábban már lecsekkoltam a yt-on, de így azért mégis más volt, hogy egy egész részt végignéztem és hallgattam, és mit is mondjak... magával ragadja az embert."

...és képzeld el, milyen ez 22 részen keresztül. Isteni! :-D (még akkor is, ha némelyik részben kevese(bbe)t beszél)
Egyébként meg magamra sem ismerek: beszédhangért még nem voltam ennyire oda :-), pedig - fõleg a szinkronosok között - akad több kedvencem is.


Azt én is úgy gondolom, hogy a szinkronhangnak nem az eredetihez kell hasonlítania, az a lényeg, ha már szinkron, hogy a karaktert elkapja. Szabó Máté egyébként már csak azért is lehet jó választás, mert neki is rekedtes a hangja, de érdekes módon, vele, mármint a hangjával kapcsolatban nekem mindig is fura érzésem volt, igazából nem nagyon tetszik (szóval Jay mellett még a kanyarban sincs, sõt!;-)), de már megszoktam. Ettõl függetlenül nagyon jó szinkronosnak tartom, nagyon jól tudja hozni a különbözõ figurákat. Sheldonként az Agymenõkben (The Bing Bang Theory) szerintem nagyon is elkapta a figurát (pedig sokan szidják), Vincentként kicsit Õ is mélyebben beszél, anno a Csontban is jól adta a kis szerény okostojás Zack karakterét.


"kiderült, hogyan szerezte a csini kis sebhelyét"
Igen, ennek én is örültem, bírom, amikor összeáll a kép.:-)


" nem leptek meg ezzel a mondattal"
Hm, nagyon szép mondataik vannak! Egyszer tuti "ki fogom jegyzetelni".;-)
teardrops 2013 júl. 16. - 21:39:18
(85/454)
"remélhetõleg a következõ részben is benne lesz Jay"

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem már nem fog benne szerepelni.


A Sea Patrolt láttam a filmográfiájában, de sajna nincs Universalunk, úgyhogy errõl lemaradok.
(Legfeljebb majd, ha nagyon éget a vágy a hangja iránt, akkor utána megyek, hogy másban is lássam... ööö... halljam...;-D)
teardrops 2013 júl. 16. - 21:35:13
(84/454)
"Jay-nek állítólag van barátnõje és egy kislánya is született nemrég"

Jéé, tényleg?! Akkor hurrá, ha boldog, bár én sem találkoztam ilyen infóval. No nem mintha kerestem volna, elõször általában csak az IMDb-n szoktam nézelõdni és ott nem írnak errõl (bár az is igaz, hogy a bio nem a legfrissebb).:-)


"Jay állítólag a twitter-oldalán (ami meg van jelölve azzal a kis pipával) maga írta ki egyszer, hogy kislánya született"

A twitter oldalát megtaláltam és ugyan nem olvastam végig a 600+ twitet, de úgy tûnik, nem ír személyes dolgokat, úgyhogy nem is biztos, hogy igaz, vagy legalábbis, hogy ott írta (bár egy baba nagy hír lehet;-)).


No de nem baj, majd ha véletlenül erre jár, megkérdezzük.:-D
teardrops 2013 júl. 16. - 21:25:17
(83/454)
Wow, most látom csak, milyen tetkó (?) van a fején!:-O :-)

Közben arra is rájöttem Ray-jel kapcsolatban, hogy sztem azért is tud jól rosszfiúsan kinézni, meg szörnyként vicsorogni, mert valójában alapból kicsit lefelé ívelõ szája van, így mintha mindig kicsit mogorva lenne. Ez persze alapból tényleg nem jellemzõ, de ha rásegít, akkor könnyen hozhatja a figurát.:-)

Amúgy Vincentként éppenhogy nagyon kedves és szimpatikus, abszolút szerethetõ a figura és ez egy kicsit el is gondolkoztatott atekintetben, hogy az alapsztori szerint (már amennyire emlékszem) Vincent büntibõl lesz szörnyeteg és akkor törik meg az átok, ha valaki így is megszereti... és hát, eddig nem jöttem rá, 'ennek' a Vincentnek mi a bûne, miért érdemelte ki ezt az életet. És arra is kíváncsi vagyok, hogy vajon majd, ha egyszer elkaszálják a sorozatot, végül "kigyógyítják"-e a szörnységbõl (mert addig nyilván ez adja a sorozat lényegét).;-)
teardrops 2013 júl. 16. - 21:16:02
(82/454)
A blog pont hu-ra költöztem, a filmes-sorozatos név maradt.

Ha addig nem is jársz arra... tervezem a B&B* kapcsán, hogy a 15, vagy 16. résztõl beújított felvezetõ/magyarázó részt (amit már a sorozat-topikban is említettem) kivágom és posztolom, mert nagyon-nagyon...;-), és akkor azt belinkelem, úgyhogy majd ha nem zavar a spoiler, vagy már beérted a sztorit, innen könnyen eltalálsz majd hozzám.:-)

__
Tudom, hogy a szokás szerint BATB lenne, de valahol láttam &-vel és nekem jobban bejön így. Legfeljebb máshol más majd nem tudja, hogy mire gondolok.;-)
teardrops 2013 júl. 16. - 21:07:56
(81/454)
Meg tudlak érteni.:-)

Amúgy este még böngésztem egy kicsit róla is és találtam egy interjút, ahol említette, hogy 4 órán át készül a szörny-maszk (ha már ez is szóba került múltkor;-)).
teardrops 2013 júl. 16. - 21:02:55
(80/454)
"Ezt a részt IS várom:
Ezek a pillantások... meg Kristin olyan szép itt..."

Ó igen, ez a mid-season finale. Itt jelenik meg elõször Vincent elegánsan.:-)
Jó rész.

Kristinnel kapcsolatban egyet értek, én is azt mondom nõi szemmel, hogy nagyon szép csajszi. Jah, és sokakkal ellentétben, akik szerint nem tud játszani, sztem tök hitelesen adja a figurát.:-) Okszi, elõször fura volt, hogy a 160 centijével és kb50 kilójával hülyére veri a nagy benga pasikat, de végülis már a Smallville-ben is verekedett és azóta olvastam, hogy lila öves karatés. És lehet, hogy nem is friss az infó a szín tekintetében.:-)
sarahangel 2013 júl. 16. - 00:16:28
(79/454)
..
sarahangel 2013 júl. 16. - 00:13:42
(78/454)
..
sarahangel 2013 júl. 16. - 00:12:32
(77/454)
<- Szemüveggel milyen más. :)
sarahangel 2013 júl. 16. - 00:10:44
(76/454)
<- CW Upfront 2012

A zöld íjász párocskájával (a szöszi csajszi nem tudom, hogy ki). ;)
sarahangel 2013 júl. 16. - 00:00:07
(75/454)
<- Itt meg még kisebb, és milyen kis aranyos volt. ;)