Téma: Képlet

6/10
Barree 2009 jún. 21. - 16:00:43 6/10
(95/615)
Amilyen jó az alapötlet, olyan hülyén fejezik be. Már vagy 4 hónapja vártam ezt a filmet az amerikai megjelenés óta, de a végén fogtam a fejem. Tény, hogy a látvány az csodálatos, meg a megvalósítás, hát gyönyörûen néz ki, az effektek is nagyon ottvannak, de a történet.

SPOILER
A hülye papírnak semmi köze nincs az egész sztorihoz mégis arról szól a film 90%-a meg még a címe is az. Nemtudom, mintha kitalálták volna, hogy na csináljunk egy filmet amiben új életet teremtünk egy másik bolygón és imitáljuk a teremtéstörténetet, na akkor találjunk ki az elsõ 100percnek egy sztorit, hogy leadhassuk a moziban és aminek aztán marhára semmi köze az egészhez. Olyan szinten nicns jelentõsége semminek ,ami a filmben történik hogy az szörnyû. Megmenti az embereket? Nem menti? Hát kit érdekel, úgyis ugyanaz a vége. Akkor meg mi a halálnak papír meg minden baromság? Nyílván aki vallásos, azt valamilyen szinten megragadhatta, hiszen húdejó modern Ádám és Éva (mert nekem a végébõl tökaz jött le, tudás fája stb.). De volt egy jó ötlet, hogy talál egy papírt az évszámokkal, simán valami frappáns és nem idegverõ sztorit ki lehetett volna találni hozzá és akkro itthon is kasszasiker lesz.
Dros 2009 jún. 21. - 14:28:49 Előzmény Henci8
(94/615)
Fû az északi sarkon egy "világégés" után? Na neked tényleg van képzelõ erõd :D
Szerintem pont az újrakezdés a lényege. Meg eleve elég hangulatromboló lett volna amúgy is ha a Föld marad a központban. Fõleg egy ilyen katasztrófa után elég nehéz elképzelni, hogy újra lesz élet a bolygón.
A hamun kívül nem nagyon maradt szvsz semmi.
Dros 2009 jún. 21. - 14:18:52 Előzmény Gabriella54
(93/615)
Némi gógyi is kell a filmhez, hogy értelmezd/megemészd :)
Nem is csodálkozom, hogy neked csak az a két jelenet maradt meg :D
Dros 2009 jún. 21. - 14:09:36
(92/615)
UFO: Unidentified Flying Object azaz azonosítatlan repülõ tárgy.
Nem azonos a földönkívüliekkel.
Ezt tessék már megjegyezni plz :)
kirby76 2009 jún. 20. - 23:21:29
(91/615)
Ma sikerült megnézni a filmet, nekem nagyon bejött.
A repülõs és metrós jelenet sztem zseniális volt, a hideg futkosott a hátamon, annyira élethûre sikeredett. A alaptörténet jó volt(még ha lerágott csont is), tetszett, hogy nem volt happy end, mármint a fõhõs ill. a Föld nem élte túl, azaz nem sikerült megmenteni.
A végsõ "Ádám és Évás" jelenet véleményem szerint belepasszolt ebbe a filmbe, semmi kivetnivalót nem találtam benne.
Aláírom, hogy jobban indult a film, mint ahogy végzõdött, de a sok fikázás helyett úgy is fel lehet fogni, mint egy szórakoztató és nem kevésbé izgalmas egész estés mozit.
Kiváncsi lennék a sok okoskolbászra itt a fórumon, ill. a még több nagytudású filmkritikusra akik szinte minden filmet lehúznak, õk mit tudtak volna kihozni ebbõl a történetbõl ill. hogyan játszottak volna Cage helyett.
Persze nem kötelezõ velem egyetérteni. :-)
nikbertakem 2009 jún. 20. - 12:07:29
(90/615)
Szerintem izgalmas film..nekem tetszett. nyilván nem vonul be a filmtörténelembe de szerintem mindenképp érdemes megnézni. Az alapsztori szerintem egész jó és elgondolkodtató és zserintem azok nem ufok hanem anygalok( szárny, biblia...csak hát modern világban modern angyalábrázolás kell...
6/10
szusszanat 2009 jún. 19. - 19:34:53 6/10
(89/615)
hát amikor elkezdõdött a film nagyon jó volt de tényleg,jól meg volt csinálva...de viszont a végét iszonyatosan elbaszták...ez az ufos ádám és éva style nekem nagyon nem tetszett :S de Nicolas Cage jót alakított...
Dudu27 2009 jún. 19. - 08:28:41 Előzmény dreenn
(88/615)
Szerintem katasztrófális volt pedig nagyon jól kezdõdött azt hittem hogy valami nagyon komoly dolog lesz a végén de hogy már mindig mindenhol ufok ufok ufok...
dreenn 2009 jún. 19. - 00:09:18
(87/615)
Totál egyetértek veled, én sem tudom eldönteni hogy tetszett-e vagy sem. Az tényleg igaz, hogy megdöbbentõ, de szerintem a vége elég... hogy is fogalmazzak... béna lett.
Én másra számítottam, két órás volt a film, voltak benne pörgõs látványos részek, néhol tényleg leesett az állam, de valahogy nem hagyott akkora nyomot bennem a film:(.
A dokumentumfilmet meg, amit említettél, megnéztem, két órás az is, de szerintem jobban megérte megnézni, mint ezt a filmet. És én is csak ajánlani tudom, durva és elég elgondolkodtató dolgokat fejtenek ki benne, és az a félelmetes hogy elég racionális és valós dolgokat...
7/10
Rikus 2009 jún. 18. - 16:53:56 7/10
(86/615)
Hát érdekes volt a film, tulajdonképpen nem tudom eldönteni, hogy tettszett-e vagy nem. Viszont az tuti hogy nagyon ütõs.

***SPOILER***
A végén tényleg lehetett volna valami remény keltõ mint ahogy elõttem szólók is írták, valami ami reményt ad arra hogy nem pusztult el teljesen a Föld.
***SPOILER VÉGE***

A torrent oldalakra valamikor a múlt héten került fel egy video Eric von Daniken-tõl, a címe hogy a múlt megoldatlan rejtélyei. A film megnézése elõtt pár nappal néztem meg ezt a dokumentumfilmet nagyon érdekes dolgok voltak benne, közte egy történet a bibliából Ezékiel története volt. Életemben szerintem elõször vettem elõ a bibliát hogy megnézzem azt a részt. Hát mit ne mondjak elég durva dolgokat írt le (ajánlom mindenkinek!!). Erre tegnap nézzük a filmet és megrémültem mikor rájöttem, hogy ugyanazt a történetet, Ezékiel történetét dolgozza fel a film... Erre vajon mennyi esély volt.... :-)
1/10
Gabriella54 2009 jún. 17. - 22:38:36 1/10
(85/615)
Ha lehetne 0-t (vagy mínusz értékelést) adni, istenemre, azt adtam volna!
Rémálom, Nicolas Cage szánalmas "alakításával", akit a kisfiú simán lejátszik a vászonról.
Olyan iszonyú hangos volt, hogy szerintem mindenki hallássérült lett a végére!
Az, hogy a címnek inkább Tudás, vagy Jövendölés, vagy valami hasonlónak kéne lennie, már csak hab a tortán...mi köze van a sztorinak bármilyen képlethez?!

***SPOILER***
Két remek jelenet van benne, a repülõgép-katasztrófás és a metrós, egyébként...
A végén meg az a fa (aminek, valljuk be, erõsen gombafelhõre hasonlított a lombkoronája), meg a fûben futó gyerekek...
***SPOILER VÉGE***
1/10
kilcoyne 2009 jún. 17. - 01:43:53 1/10
(84/615)
ez volt az a film, amit már régóta meg akartam nézni.. bementem a moziba, alig kevesebb, mint 1 óra után ki akartam jönni róla /többeknek sikerült, én a sor közepén ültem :(/
a story jó, bár a végét igencsak elkurjantották.. legalábbis jól kezdõdik, de ebbõl az alaptörténetbõl többet lehetett volna kihozni
a látvány jó, bár ez nem menti meg a pocsék filmet

ez csak 1 vélemény, nem fogok senkit lebeszélni róla.. mindenki nézze meg, akit érdekel.. részemrõl 2/10
7/10
Henci8 2009 jún. 16. - 17:27:51 7/10
(83/615)
Na

SPOILER-ezett

Hát elég sokan írtok sokfélét. Abban nagyon egyetértek, hogy eléggé vallás szagú a dolog. Az hogy most ufók, vagy angyalok (egyébként egyértelmû hogy ufók, mert ha angyalok lettek volna, akkor már nagyon kilóg a lóláb) teljesen mindegy, mert a történet a lényeg, az meg a bibliából való, tehát egyértelmû a vallási vonulat.
Azt meg elég nehéz nem észrevenni, hogy nem csak a két gyerek maradt meg, mert amikor elhúznak az idegenek akkor is látszik, meg amikor leteszik az új bolygóra õket, akkor is, hogy több ûrhajóról van szó.
A befejezést tekintve pedig tényleg elég gyatra. Addig semmi baj hogy mindenki elpusztul,de de egy huszáros vágással a film utolsó jelenetében láttunk valami arra utalót, hogy minden újra kezdõdhet (fû serken az északi sarkon :)vagy az óceán legmélyén megmaradnak az egysejtûek - mondjuk) Hihetõbb és életszerûbb lett volna mint ez így, bár akinek van képzelõereje, annak ez is megteszi.
Én azt mondom nézze meg mindenki, mert érdemes.

7/10
9/10
Marcipáncica_ 2009 jún. 16. - 15:40:13 9/10
(82/615)
teljesen jogos észrevétel!
ez a film tipikusan a moziban "ütõs" féle!
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 jún. 15. - 20:00:18 9/10
(81/615)
na én is pont ezeket próbáltam leírni már többször is, de valahogy ezek szerint nem sikeredett értelmesre. :))
8/10
damienisback 2009 jún. 15. - 19:44:40 8/10
(80/615)
SPOILER

jajj, mik vannak itt. vallási propaganda? nem hiszem. azokat a bizonyos lényeket mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja, DE az újrakezdést lehet úgy is értelmezni, hogy pl az ufók egy könnyen befogadható történettel akarják útnak indítani az emberiséget. a filmbõl nem derül ki, mekkora hatalom birtokában vannak ezek a lények és miért is adnak még egy esélyt. simán elképzelhetõ, hogy a második esélyt kihasználják a kiválasztottak és sokkal jobban alakul a történelmük...
egyébként nem vagyok hívõ, de a bibliai történetekkel is pont ez van. nagyon sok több módon is értelmezhetõ és számomra nagyon antipatikus, hogy az egyház emberei csak a szimpatikus oldalt mutatják be...
jikov 2009 jún. 15. - 19:35:36
(79/615)
Ja, meg lehet hogy idõutazásra is képesek XD
Annak is van akkora realitása, mint Isten létének :)
jikov 2009 jún. 15. - 19:34:16 Előzmény Surko
(78/615)
Nem értek egyet. Egy napkitörést most is tudunk elõre jelezni, ahogy a filmben is jelezték. Vagy ha nem is elõre, de magát a kitörést észrevesszük, ez számos filmben volt, meg a valóságban, a hírekben is. Namármost, egy fejlettebb technikával rendelkezõ UFO miért is ne tudná még jobban elõrejelezni a dolgot?
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 jún. 15. - 12:06:58 9/10
(77/615)
kicsit elbeszélünk egymás mellett. én még mindig nem tudom egybemosni az istenben hívés és az elõbb vázolt dolgokat. lehet többféleképpen értelmezni, ennyi. ki így ki úgy. pont ez a jó benne. és hogy nem erõltetjük a másikra az elképzelésünket. ;)
5/10
Surko 2009 jún. 15. - 11:44:58 5/10
(76/615)
Marcipáncica, ha valaki hisz egy olyan földönkívüli létezésében, aki képes a jövõbe látni, és ismerni, hogy mi mikor fog bekövetkeznim az még ha magának se vallja be, akkor is (egy) istenben hisz.

Lehet ezt köríteni a tudománnyal - erre utaltam az elsõ bejegyzésemben, amikor vallás és tudomány szintetizálását említettem - de a lényeg nem változik.

Hinni a felsõbb gondviselésben, és az eleve elrendeltségben, a megmásíthatatlanságban. Abban, hogy a saját sorsunk meg van írva és nem tudjuk befolyásolni. Csak hinnünk kell...

Na nekem ezért nem tetszett a film. Mert vallásosságot propagál, még akkor is, ha ez nem klasszikus katolikus köntösbe van bújtatva...

Amúgy a hozzászólásokból érdekesen kiderül, hogy vallásra ma is lenne igény és "kereslet", és egy "újratöltött" kereszténységre sokan vevõk lennének a ma istentagadók közül is. Az idõ szavának engedve persze angyalok helyett földönkívüliekkel, isten helyett magasabb intelligenciájú lényekkel, stb.