Téma: Képlet

hugo22 2009 jún. 13. - 10:27:19
(35/615)
Hi all!

Moziban mindenképp érdemes megnézni, mert a látvány és hangok sokat dobnak a filmen, ezért aki elsõre letölti és otthon nézi monitoron, az szerintem fogja a teljes élményt visszakapni (ez minden filmnél így van :))

Ha valaki a rossz kritikák meg hozzászólások ellenére is megnézi, mert meg szeretné nézni,az valószínûleg azért teszi mert jól szeretne szórakozni, élvezni szeretné ezt a sci-fi-t.

Vannak benne hibák, de ilyeneket minden sci-fi-ben lehet találni. Aki szereti a fantasztikus filmeket, az nem a logikai hibákat keresi állandóan a filmben.

A balesetek látványa eszméletlenül jól sikerült és a hangulata is. A végsõ természeti katasztrófáé ( a Holnapután c. filmet is az ilyen jelenetekért volt érdemes megnézni ) pedig brutálisan jó.

Amiért pedig RITKASÁG a sci-fi-k között, hogy a vége nem úgy zárul, ahogy a legtöbb filmé, hogy a csúcsponton megáll és a többit meg a képzeletünkre szánják. Ebben mindent teljesen lezárnak.


Jó szórakozást hozzá!
1/10
agnikx 2009 jún. 13. - 08:50:47 1/10
(34/615)
Iszonyú, borzalmas, mesterkélt. Leginkább így tudnám jellemezni a filmet. Nagyon szeretem az ilyen fajta filmeket és Nicolas Cage-el sincs bajom. Sõt már egy fél éve erre a filmre készülök és az elsõ 10 perc izgalmait és reményeit leszámítva szörnyû volt. Az állandó suttogás persze félelmetes volt meg az ufó-angyalok, de nem tudom hogy gondolták ezt a filmet és már látom a következõ horrorra akadva vagy valamelyik paródia film témája a Képlet, Az esemény és talán a crank2 lesz. Nagyot csalódtam ebben a filmbe.
10/10
ogre1019 2009 jún. 12. - 21:37:33 10/10 Előzmény damienisback
(33/615)
Láttam a TV-ben a bemutatót, gyorsan szaladtam is a géphez, hogy még ma letöltsem. Meg is néztem, és nekem nagyon tetszett! Holnap megint megnézem a Mammutban! Csak ajánlani tudom!
8/10
damienisback 2009 jún. 12. - 16:38:57 8/10
(32/615)
ha érdekel a film, nézd meg. nem mások véleménye alapján kell ítélni, fõleg nem egy negatív vélemény alapján...
4/10
Judybaba 2009 jún. 12. - 16:07:23 4/10
(31/615)
Már ne is haragudj de ki mondta hogy el akarjuk venni a kedvedet?????? Ha nem tûnt volna fel, ez egy olyan oldal, amit pontosan azért találtak ki, hogy mindenki leírhassa a véleményét a filmrõl. Ami sokszor bizony nem túl pozitív. Gondolom neked is volt már rossz élményed egy mozifilmmel kapcsolatban...na, hát most nekünk is volt! Ettõl még lehet hogy neked éppenséggel tetszeni fog, de ez egy véleményeknek kitalált oldal. Bocs ha ez nem egyezik a tiéddel.
8/10
Ligyu 2009 jún. 12. - 14:33:06 8/10 Előzmény Devinacia
(30/615)
Fantasztikus egyes emberek mennyire lehúzóak tudnak lenni!Attól hogy nem tetszett a film,másoknak nem kellene elvenni a kedvét a filmtõl!Én ma fogom megnézni,és nem érdekel mások lehúzó véleménye!
8/10
Luca Brasi 2009 jún. 12. - 13:27:00 8/10
(29/615)
Tegnap néztem meg a filmet a moziba. Békéscsabáról utaztam fel Budapestre, csak azért, hogy a premier napján megnézhessem a filmet, mert Békéscsabán egyenlõre nem vetítik. Már hónapok óta vártam, hogy Magyarországon is bemutassák a filmet, nem csalódtam, nekem nagyon tetszett a film.

-SPOLILER-
Sok hasonló film után azért állok fel csalódottan a moziból, mert nem láthatom a megjósolt katasztrófát, ellenben ebben a filmben nagyszerûen megoldották a látványt és mind a 3 katasztrófa beteljesül. Szvsz a filmben megjelenõ 4 különös alak nem földönkívüliek, hanem Isten küldöttei, Angyalok, akiket azért küldtek a földre, hogy kiválasszák Ádámot és Évát, ezzel újra esélyt adva az emberiségnek.
-SPOILER-
1/10
Devinacia 2009 jún. 12. - 11:33:45 1/10
(28/615)
Remes! Imadom a jo filmeket, hat ez nem az. Rengeteg folosleges jelent, ami a film vegen sem kap ertelmet. Az egesz olyan, mintha harom vagy tobb kulonbozo filmbol olloztak volna ossza. Se fule se farka.
Raadasul Nicolas Cage alakitasaval, ami 10 eve nem valtozott.
A plakatot latva azt hittem, hogy a National Traisure 3. resze jott ki.
A tralier izgalma a film szornyuseget hivatott palastolni. Szornyu, szornyu, szornyu.
10/10
perzsacica 2009 jún. 12. - 11:23:15 10/10
(27/615)
Én nem hiszek ennek a 10/3-nak, miután a Kettõs játékra 10/8-at adtak és mindenki szerint nézhetetlen volt!
4/10
Judybaba 2009 jún. 12. - 08:10:17 4/10
(26/615)
Ez a film borzalmasan hatásvadász!!!! Tegnap néztem meg, de sokkal sokkal jobbra számítottam! A ház elõtt lévõ köd, az emberek viaszarca, a suttogás, minden olyan mesterkélt!!!!
Komolyan mondom nagyon nem tetszett! Nem mondom hogy nem volt félelmetes, mert nagyon is az volt, bár sokszor lehetett volna még sokkolóbb is, bár nyílván nem erre ment ki ez a film...de lényeg ami lényeg, a végére mér alig vártam hogy befejezzék!! Bosszantó, és nevetséges, ráadásul semmi értelme nincs!!!!
Nicolas Cage is elfáradt már...még az anyuka is lejátsza a vászonról...szerintem egy vicc ez a film! És az összes jelenet már lerágott csont benne, egy eredeti megmozdulása nincs a filmnek! Hát NEKEM ez a vélemányem és pont!
4/10
8/10
rosickyz 2009 jún. 11. - 16:49:15 8/10 Előzmény Nathan Petrelli
(25/615)
Hogy elmenj-e rá ? Szerintem mindenképpen ! Amint látod, nagyon megoszlanak a vélemények. Az ilyen filmeknek van a legnagyobb "súlyuk". !
8/10
urbicsek 2009 jún. 11. - 15:23:35 8/10
(24/615)
Nekem az tetszik benne, hogy mivel Cage a fõszereplõ - és nem véletlenül választották õt - a történet eléggé hasonlít a Next-re, hogy lát elõre katasztrófákat. Csak ugye a vége azért máshogy alakul nem is kicsit!:D szerintem jó film nézhetõ és érdekes is
10/10
zoku 2009 jún. 11. - 14:48:09 10/10
(23/615)
Sziasztok
***SPOILER SPOILER***
Ma néztem meg a filmet, szerintem amit sokan írtatok ufós dolog az nem igaz, mert amikor viszik el a gyerekeket és emelkednek fel tisztán kivehetõ a szárnyuk, inkább angyalok õk mint ufók, és ha ez így van akkor az Ádám és Évás story jobban beleillik, csak sok Ádámmal és Évával. Csak nagyon amerikásan csinálták meg... De nagyon rendben van a film.
9/10
AdrianaBunny 2009 jún. 11. - 14:15:24 9/10
(22/615)
Tegnap volt szerencsém premier elõtti vetítésen megnézni ezt a filmet. Én személy szerint nem igazán rajongok a "világvégejóslós-ufós" storykért, de ez a film...le a kalappal, nagyon nagyon jóra sikerült. Nicolas Cage remekül játszik, nem hazudtolja meg önmagát. Nem tudok igazán olyan jelenetet mondani ahol lankadt volna a figyelmem, végig izgalmas volt. A katasztrófa jelenetek annyira élethûek voltak, hogy a hideg futkosott a hátamon, az embernek valahogy nem jut eszébe hogy számítógépes effekt. Ez a film tele van érzelmekkel, emberi gondolatokkal, döntésekkel és lemondásokkal, tragédiák és veszteségek feldolgozásával. Nem a földöntúli dolgokról mindenáron meggyõzés a célja. Viszont rendkívül elgondolkodtató, azt hiszem ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a film vége után még 2 percig síri csöndben ült minden ember a helyén a moziban....ilyet ritkán tapasztalok. (hozzátenném nem hiszem hogy a hatás uaz ha az ember otthon nézi meg) Nekem nagyon tetszett, ha értékelnem kell: 9/10
5/10
Goszi777 2009 jún. 11. - 09:06:09 5/10 Előzmény hegetam
(21/615)
Szerintem ezt max egyszer lehet megnézni. Tipikusan azon filmek közé tartozik, ahol van egy jó alapötlet, de rettentõ gyenge folytatás és befejezés. Elsõ félóra élvezetes, a vége viszont blõdli, unalmas és nem odaillõ. Jó lett volna valami intelligens és érdekes forgatókönyvírót találni erre a story-ra, mert a csattanó, illetve a csavarok teljesen elmaradnak. Akárcsak a Légcsavar, jól indul, idióta véggel, illetve a felejtés. Mindegyik katasztrófálisan hülye véget ér.
8/10
Nathan Petrelli 2009 jún. 11. - 09:04:04 8/10
(20/615)
Még nem láttam, de ez a port.hu-s kritika kicsit elbizonytalanított, hogy elmenjek-e rá...tényleg ennyire bûn rossz? Nem is emlékszem, mire adtak utoljára 3 pontot a 10-bõl...
1/10
majus 2009 jún. 10. - 16:55:51 1/10
(19/615)
Jól indul, de a közepétõl nézhetetlen és unalmas...
hegetam 2009 jún. 04. - 21:22:07
(18/615)
az alaptörténet rettentõen tetszett, végre egy olyan film ami teljesen leköt. a végéért viszont nagyon kár. mintha jobb ötlet híján elkapkodták volna?! az UFOkra abszolút nincs szükség, az utolsó kockák pedig egyenesen nevetségesek. ettõl függetlenül még sokáig nem fogom törölni.(megfelelõ idõközökkel többször nézõs)
8/10
mazsi1028 2009 máj. 13. - 20:59:11 8/10
(17/615)
Nekem alapjában véve tetszett a film, csak egy a végével volt problémám.

****SPOILER******
nem értem miért kellett belekeverni az ufókat, anélkül nekem jobban tetszett volna, mindig ez a megoldás, az ember hülye és meghal, az ufók meg zsenik és csak õk segíthetnek. én kihagytam volna õket és elpusztítottam volna ugyanúgy a bolygót a filmben és nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel ismerõsi körömben, néha elég az egyszerû, amúgy a történet nem olyan primítv, hogy be kéne vonni kis idegen barátainkat
*****SPOILER VÉGE********

Egy estét megér, vannak látványos és feszültséggel teli jelenetek. Nekem tetszett az alapötlet is.
8/10
offtopic
damienisback 2009 máj. 02. - 14:45:11 8/10
(16/615)
SPOILER

részben igaz, de ha jól tudom, akkor addig nem volt gond ádámmal és évával sem, amíg nem ettek a tiltott gyümölcsbõl, szóval nem hiszem, hogy csak úgy kirakták volna a két gyereket a "paradicsomban", azt' éljetek és népesítsétek be jelszóval.