Téma: Kis Vuk

pityu17 2008 ápr. 30. - 22:56:32
(130/590)
ÉS az nem jutott senkinek az eszébe hogy az eredeti vukkot digitálissan ujraszinezze majd mziba vele, tuti többen néznék mint ezt a f*szságot
leopard26 2008 ápr. 29. - 11:14:29 Előzmény rapanui
(129/590)
Hát igen......

Errõl beszéltem!Magyarok teljes ötlethiányosságban,kreativitás nélkül!
1/10
DVD-HOME 2008 ápr. 29. - 10:54:32 1/10
(128/590)
A hétvégén néztem meg a gyerekeimmel, és még õk is ki akartak jönni a moziból, borzasztóan rossz volt ez a "mese". Nem ajánlom senkinek...
rapanui 2008 ápr. 25. - 14:10:06
(127/590)
Helló:-)

Még valami..
Nem emlékeztet valakit ez a Disney figura valakire?
http://www.filmclub.hu/index.php?option=com_filmek&task=reszletes&id=72

peace

rapanui
1/10
todorgo 2008 ápr. 25. - 13:32:12 1/10
(126/590)
Szerintem meg se közeliti a régi Vukot!Maga a történet mondandoja értékelés szempontjából egy 0!Ha ezt a mesét 3-4 -5 éves gyerekek megnézik két dolgot élnek át a félelmet és ,hogy a cirkusz egy félelmetes dolog!Na és a varjú maga a gonosz megtestesitõje!Vagy nem gyerekeknek készült??3D ide vagy oda kár volt a régit utánozni mert a nyomába sem léphet!
Kebe 2008 ápr. 23. - 20:49:24
(125/590)
Hát Magyarország beírta magát az animációs filmek történetébe. A megtisztelõ cím: a legroszabb animácós film. Meg lehet nézni az IMDB oldalán. Azért az szörnyû, hogy több száz milliót képesek erre költeni...erre a sz*rra. Az animáció egyszerûen szörnyû. Hihetetlen mértékû kicsúfolása ez az eredeti Dargay változatnak. Az jó volt. Abban Vuk bájos volt. De ebben...ebben nem aranyos .Szerintem baromság volt 3D-ben megcsinálni. Nem értem mért nem tudták ezt is szépen megrajzolni. Ennél az undormánynál minden jobb. Ebbõl a filmbõl látszik, hogy még fejlõdnünk kell ezen a téren. Mindenkit arra kérek, hogy kímélje magát az efféle selejtterméktõl...
jololo 2008 ápr. 23. - 18:54:45
(124/590)
képek alapján olyan mint egy régebbi számítógépes játék
3/10
blaze86 2008 ápr. 23. - 00:12:42 3/10
(123/590)
Olvasom, a PORT kritikája sznobnak tartja a magyart, hogy nem örül a Kis Vuknak. Nem vicces??
Térjünk a lényegre:
1. Ha már tényleg nincs új ötleted, pedig rengeteget gondolkoztál rajta, oké, csinálj második részt a Vukból (bár ez eleve szánalmas kezdés) - de VAGY 2D legyen, vagy mai szintû 3D.
2. Ne lepõdj meg, ha megbuksz a filmeddel, ha az 1.-t nem tartod be.
Amikor elõször hallottam róla, rossz viccnek tûnt, az is lett belõle. De ugyanezt gondolom a hús-vér fimgyártásról is. És tudjátok mit? Nem lepõdök meg rajta, mert ma egy olyan kevert világban élünk, ahol a szocializmus idejébõl ismerõsen, a haverjaidnak osztod a pénzt filmkészítésre, õk meg nagyon is kapitalistán összedobnak valami sz*rt, lehetõleg egy kis nyugatmajmolással. Kész. Vegyünk példát inkább a közelebbi szomszédainktól filmkészítés terén, pl. Románia.
Már máshol is írtam, hogy DEMAGÓGIA azt mondani, hogy pénzhiány miatt nincsenek jó magyar filmek. FRÁSZT!
1. Ne csak haverokat és rokonokat válogass be a szereplõk közé, meg celebeket (már várom, hogy legyen Gyõzike/Anettka film..)
2. Szedj össze egy TEHETSÉGES dramaturgot
3. Végy egy emberközeli szituációt, történetet
4. ..És ne pakold tele giccsel, csak jó ötletekkel. Nem kell, hogy 'nyugati' vagy akármilyen is legyen. Legyen igazi.

...Ennyit a mai elõadásomról :)
1/10
stonerack 2008 ápr. 22. - 17:39:40 1/10
(122/590)
efes, te nagyon,nagyon zseninek érzed magad;-)
És ezzel nincs is baj,mindaddig, amíg közösségbe nem mész osztani az észt.
Sorry,de mondok egy pl-t,mert énaudioban vagyok otthon:

van egy Hans Zimmer zene, ez az adott amit többszázmilás keverõn toltak át, élõ felvétel etcetc. Van egy kezdõ zenész, akit nyomtak a szulei , hogy menjen a zeneakadémiára semmi izlése, na meg pénze sem, megirja a zenét multisamples hangszerekkel tört Cubaseben, a f*s tört pluginjeivel, a 40ezer forintos (erre alkalmatlan) gagyi összegzéssel.

Hans Zimmer papa lekonvertálja 48kHz/24 bitre
Feltörekvõ magát zenésznek nevezõ is lekonvertálja 48kHz/24bitre

és most asszociáljunk kicsit erõsebben, jönnek a párhuzamok, figyelem: Mindkettõt lekonvertáljuk mondjuk ultragagyi algoritmussal mp3ba (ami ugye veszteséges formátum semmi köze a wavhoz) legyen 128 kbit/s. És kivágjuk random módon a közepét, mondjuk 1 percet, fadein-fadeout (eleje fokozatosan felerõsödik no meg a vége is. Viola!

És meghallgatom én, meghallgatja 100 szakmabeli, 100 laikus, 100 gyerek, 100felnõtt hadd ne soproljam. Szoval szépen meghallgatják ezt az ELÕZETEST. Melyik fog nekik jobban tetszeni?"nem is tudom" (gunyos hangsullyal)

Utána természetesen meghallgatják a moziban is képpel együtt high end technikán.
NEM
FOG
KÜLÖNBÖZNI
AZ
ARÁNY!! ugyanugy mindenki hans zimmer zenéjét fogja jobbnak hallani.

Engedd meg nekem okostojás,hogyha megnézem ezt a f*s elõzetest és LÁTOM,hogy BOTRÁNY a grafikája, semmi "érzés" nincs a karaktertelen figurákban.
Amikor ekkkkkkkora f*st mernek kiadni (MACSKAFOGOVAL EGYETEMBEN) mindenki kivétel nélkül fogja érezni a különbséget, az elõzetesnél ÉS a filmnél IS és a képeknél is!

Ez az elõzetesbõl való ítélés akkor és csakis akkor butaság,ha nincs ekkora minõségi kontraszt.

Ilyen kis piacra,mint a magyar nem érdemes olyan minõségi filemet csinálni , mint a Lecsó vagy bármi hasonlo jó. A jobbak kint vannak.

összefoglalva: Inkább ne csináljanak semmit, verjék a ****ukat!

üdv
pc_x 2008 ápr. 22. - 16:00:49
(121/590)
Jó lehet túloztam... :$:) de azért minimális szintet üssük már meg, még kis hazánkban is...
vamzer 2008 ápr. 22. - 01:41:09
(120/590)
A Chasseurs de Dragons a grafika és az anim alapján nagyon jó filmnek ígérkezik és én is várom már mikor láthatom végre! (A megjelenés nálam túlmegy a Pixar/DW/BS minõségen...)
Mégis helyesbítenék, ugyanis a Kis Vuk 5 millió (?) eurójához képest ez 12, tehát kb. dupla annyi.
Az meg egy más kérdés, hogy dupla annyiért összedobnak egy 100-szor ilyen minõséget. Ha nem 500-szor.
Van egy sejtésem, hogy még talán története is van.
Na erre kérünk valamiféle gombot!
kambekk 2008 ápr. 22. - 00:31:59
(119/590)
MáS

Emlékszik valaki a nyolcvanas évek kutyás egészestés rajzfilmjére, a Gréti-re? Hol lehetne megnézni újra? Nagyon jópofa volt - még ha kidolgozottságban nem is durrant akkorát. De a legérdekesebb(külföldi) állatos rajzfilm számomra az a vizslás volt, amiben a fõhõs kutya reggelre hivatalnokká vált. Kalapot meg kabátót húzva végigcsinálta a napját, hogy azután estére újra visszaszerényedjen kutyává.

Van ezekrõl vid valahol?

Bocs az OFFért.
kambekk 2008 ápr. 22. - 00:19:21
(118/590)
Ezzel is csak az a baj, mint a legtöbb hazai remake-kel, hogy gyenge - neadjisten méltatlan - utódja csak az eredetiknek. Legyenek bármennyire is jók a kisebb-nagyobb mellékszereplõk és/vagy mellékdolgozók.

De hadd tegyem fel a kézenfekvõ kérsét: Ha Dargay nem járult hozzá a "térbeli kitejesztéshez", nem illett volna elgondolkodni gyorsan az okokon is? Persze az sem jeletett volna garanciát a sikerre, ha hozzájárul - lásd MF2 borzasztó leszerepelése -, de ha már elõre elhatárolódnak valamitõl, azért ott nagyobb gázok lehetnek, mint egyszerû szakmai fél- vagy egésztékenység.
pc_x 2008 ápr. 22. - 00:18:09
(117/590)
Legviccesebb, kicsivel arrébb, ennyi pénzbõl ilyet is lehet, valóban gyerekeknek...:
http://www.dailymotion.com/video/x4umls_chasseurs-de-dragons_shortfilms
honlap: http://www.chasseursdedragons-lefilm.fr/
Igazából több helyen is elmondtam már a véleményemet...
Szánalmas.
Ennyi.
És nem, nem fogom megnézni...
karas 2008 ápr. 22. - 00:10:07
(116/590)
K A T A S Z T R Ó F A
Anaconda80 2008 ápr. 21. - 23:12:24
(115/590)
hello

Én szeretem a magyar filmeket és, ha tudom az összeset moziban néztem meg, hogy legalábbennyivel segitsek a magyar filmiparnak.
Én elfogadom ezt a filmet mert végülis miért nem próbálkozhatnánk cak egykét dolgot nem értek?!
- a cime miért kis vukk? és miért nem mondjuk piros kutya
- azzal, hogy bevontak külsõ tényezõket elvesztette azt a varázsát amiért én szerettem. pl: egy vándorcirkusz, Arcadonna, Trilibusz (wtf?!)
- bár nemtudom mert (még?) nem láttam a filmet szerintem egy kicsit összekeverték a szerepeket a 007essel: "Egy fiatal és tapasztalatlan róka számára már a küldetés harmada is lehetetlen: Vuk azonban nem gondolkodik sokat".
Egyszóval szerintem ez nem méltó a vukk folytatására.

A kritikában a legszebb sor szerintem:
Dargay ugyanis nem járult hozzá a kis rókakölyök "térbeli kiterjesztéséhez".
köszönöm.

Anaconda80
Plasmatics 2008 ápr. 21. - 16:38:31
(114/590)
A magyar animáció sikeresen landolt a Mariana árok legmélyén...:-((
1/10
fraki 2008 ápr. 21. - 15:34:52 1/10 Előzmény efes
(113/590)
efes, ez a film botrany. Itt nem relevans, hogy mi az benne, ami esetleg elmegy, mert ilyen benne nincs, es nem is errol szol a tortenet.

Ehhez kepest eleg sok energiat fektetsz ra, hogy osszeszedj a kepzelt patikamerleg masik talcajaba mindent, amit ossze tudsz fogdosni. Hogy jon ide az antiszemitizmus meg az eloitelet? Mindenki lathatta az indexes posztokban levo videoreszleteket meg a trailert, onnantol kezdve meg nem lehet szo eloiteletrol. Masreszt meg minden 100-nal tobb hozzaszolasu posztban jon egy zsidozo idiota, de konyorgom, ez itt nem a holokauszt emleknapjanak konferenciaja...

Ennyit akartam csak irni. Folosleges hangsulytologatasokkal torzitottad a lenyeget.
vamzer 2008 ápr. 21. - 12:14:47
(112/590)
Sok mindenért fizetünk mi amikért nem feltétlenül kéne... Ha nem vigyázunk hamarosan elér minket a lélegzetvétel-adó, és a névhosszúság-adó is. Kiss Elõd pl. rosszabbul érezheti magát mint Joó Bea, de utóbbi megszívhatja a nyelés-adóval, mert mondjuk túl sok mindent lenyel...
Na ez így nagyon OFF, szóval szerintem a mercsibõl jön az a sok pénz - a sok-sok lurkó elkapkodja a szép színes labdákat -, meg a frencsibõl bár ezt meg nem is értem, miféle frencsájz van ezen a rettenet filmen.
rapanui 2008 ápr. 21. - 00:52:09
(111/590)
Helló:-)

Képes lenne engem valaki felvilágosítani, hogy vajon honnan származik az a 260 millió forint?
Persze a maradék kb EGY milliárd-nak eredete is erôsen érdekelne....mert nem hinném hogy magánemberek dobták volna össze a pénzt, ugyanis még 2000HUF-os jegyárakkal számolva is 650.000 nézô kellene, hogy legalább nullszaldós legyen:)
Múltkorjában mentem az M7-sen ott Siófok után...mi is állt a táblán: "épül az adófizetôk pénzébôl"
Aham pubi, felépül a mi pénzünkbôl aztán mi fizetjük az autópálya díjat a használatáért, ami tulajdonképpen a miénk....
Érdekes országban élünk:)

peace

rapanui