Téma: Kis Vuk

Beelax 2008 ápr. 19. - 16:29:19
(90/590)
Nos a rap és hip hop terén nem vaok otthon, de ha ez a stílus hip hop akkor oké :D

Egyébként általában a trailereket sokkal színvonalasabbra készítik, hogy minnél több embernek felkeltse az érdeklõdését, de vhogy azt hiszem nem a kis 5-6 éves gyerekek ülnek a gép elõtt(nagyon remélem) és böngésznek a neten, hanem a szüleik, és mégis meik szülõnek tetszene ez meg?... Ennyire már csak nem sötét az ország.

Máshol megnézni, talán tévében, de még nem igazán láttam reklámját, és remélem késõbb se fogom :D
vamzer 2008 ápr. 19. - 16:15:33
(89/590)
Talán páran még emlékeznek a következõ dialógra:
- Buta vagyok én, Karak?
- Nem vagy buta. Csak még keveset tudsz.

Hogy miért írom ezt? Mert van, akinek a Kis Vuk csak egy film, és ha a gyerek megnézi és tetszik neki annyit mond, hát tetszett neki hadd nézze.
Szeretnék ennek a szülõnek gratulálni, és egyúttal megkérdezni, ha a gyerek bekapcsolja otthon a Mély torok 29-et, rágyújt egy szivarra és tölt egy kis whiskey-t akkor miként reagál? Hadd csinálja ha neki tetszik akkor a Mély torok 29, a szivar és a whiskey jó dolog és úgyis az számít hogy a gyereknek tetsszen?

A fenti idézet nagyon jól kifejezi, hogy a szülõ felelõssége a még naiv, ártatlan gyermeket eligazítani a világban. Sajnos nem úgy született szerintem a korábban hozzászóló kitûnõ tanuló gyereke sem, hogy ismert minden addig megjelent rajzfilmet. Márpedig a felelõs szülõ nem ülteti le a kisfiát-kislányát mindenféle szemét elé, hogy hadd nézze addig is kussba' van. Ennyi erõvel vegye meg neki a South Park összest, aztán ha bazmegel a gyerek meg ne csodálkozzon, attól még lehet színötös, és igényes. (Félreértés ne essék, a South Parkot szeretem, de én már elmúltam 11 éves.)
Egyre inkább lazulnak a szabályok, és csodálkozunk, hogy a mai fiatalok így-meg-úgy... Miért kéne nekik internet meg mobiltelefon, történet és igényes kivitelezés pedig nem? Azért mert egy dilettáns rendezõ úgy dönt? Én ezt kétlem.

Tehát ezúttal kérek meg minden felelõs szülõt, hogy döntsön felnõtt emberekhez méltóan, végülis nem annyira megterhelõ eldönteni milyen történet és képi világ lehet pozitív hatással a jövõ generációira, és ne írkáljon ilyen pszeudo-dumákat, hogy a gyereknek bejött. Van épp elég másik animációs film, amire lehet szórni a pénzt (és még meg is érdemli) ...
3/10
efes 2008 ápr. 19. - 16:07:01 3/10
(88/590)
De nem is írtam volna kritikát egy trailer alapján.
3/10
efes 2008 ápr. 19. - 16:05:57 3/10
(87/590)
ez a te dolgod, én is így tettem volna, ha nem kell megnéznem....
Siliana 2008 ápr. 19. - 16:02:42
(86/590)
Nem érek egyet.Az elõzetesbõl tökéletesen látszik a karakterek esetlensége és a szakadozás, amirõl én spec tudom, hogy nem szeretném 80 percig nézni. Valamint nem szeretném támogatni azt, hogy a Dargay-féle film és az eredeti szívhezszóló történet feledésbe merüljön egy hollywoodinak szánt összecsapott 3d-snek tûnõ "produkció" miatt. Ezért fizetni sem fogok hogy megnézzem, a drága idõmet is sajnálom rá.
3/10
efes 2008 ápr. 19. - 15:55:44 3/10
(85/590)
Mellesleg 260 millió körüli állami pénz van a filmben, valamelyik indexes kritikus vetette fe, hogy ezt kellene visszafizetnie Gát Györgynek, a Kis Vuk köré kerített franchise meg mechandizing bevételeibõl. Egyetértek.

Valaki írta, hogy a pénzkeresésre mennek rá a filmek... Persze, hogy arra mennek, de ez még nem baj. Sõt, a pénzt is eleve úgy adják kommersz filmek esetében, hogy elérjen bizonyos nézõszámot, tehát bevételt kel termelnie a filmnek!. Minden egyes pályázathoz üzleti tervet kell mellékelni, tehát tervezni kell a bevételt is. A bevétel tervezése pedig nem más, mint a pénz keresésének eltervezése. Az üzleti élet ilyen. Pénz keresésérõl szól, ha animációs filmmel akar az ember pénzt keresni, akkor tegye azzal. Miért ne tenné, ha a Harry Potterrel meg a Shrekkel lehet pénzt keresni, miért ne lehetne a Vukkal?

Legfeljebb a közönség nem nézi meg a filmet, ha szar, és a gyártó nem keres pénzt.

Ingyen meg nem dolgozik senki, és ne is várja senki senkitõl, hogy ingyen dolgozzon.
3/10
efes 2008 ápr. 19. - 15:44:26 3/10
(84/590)
Nem haragszom. De értsd meg, értsétek meg, nem ítélkezünk tapasztalat nélkül! Az elõzetes nyilatkozatok, meg a trailer nem tapasztalat! Ez olyan mint kiragadott pár mondatból megítélni egy regényt. Á nem olvasom el, mert abban káromkodnak és én utálom a káromkodást... Közben meg abzsolút elõfordulhat, hogy csak abban a pár mondatban volt káromkodás, a kiadó elfuserált marketingelgondolása miatt.

De jó. Eldöntöd a trailer alapján, hogy ez szar és nem érdekel. De akkor mi a rákért kell még be is pontozni az imdb-n meg akárhol máshol, hogy szar film, miközben NEM LÁTTAD, így NEM IS TUDHATOD, mennyire szar. Ha trailer alapján tájékozódsz, akkor válald hogy kimaradsz. De ha önként maradsz ki, akkor mire föl minõsíted azt, amiben részt sem vettél? Mi nem érthetõ ezen?
phoebe46 2008 ápr. 19. - 14:46:38
(83/590)
megnéztem youtubeon az elõzetest...elkeserítõ...én naív azt gondoltam, hogy az eredeti történetet fogják majd feldolgozni..bár túl sok reményt akkor sem fûztem ehhez a "vállalkozáshoz"...ha egyszer nekem gyerekem lesz, majd levetítem neki és együtt megnézem vele az eredeti rajzfilmet, az igen, az érték..ilyen meséken kellene nevelkedniük, nem a sok animációs tucat gagyin...
Siliana 2008 ápr. 19. - 13:45:49
(82/590)
Az a baj, hogy ha a gyereket akarod moziba vinni, nincs sok választásod. Az van, ami van aztán csókolom. Pláne vidéken. de a fõvárosban sincs sokkal gyakrabban rajzfilm-premier
rapanui 2008 ápr. 19. - 12:56:19
(81/590)
Helló:-)

@Hoz Hun
"Ehhez hozzá jön, hogy sokan köztük én is, úgy érzi a Vuk név felhasználása csak LOVÉHALMOZÁS miatt történt"

EZ az elsõ pillanattól kezdve nyilvánvaló volt, mint ahogy az összes nézhetetlen gagyi magyar remake-nek is ez az egyetlen célja.
Vagy szerintetek valaki is komolyan gondolhatja, hogy olyan klasszikusokat, mint a Hyppolit a lakáj, Meseautó, Egy szoknya......, Egy bolond száz...., Macskafogó, Vuk, Tüskevár....stb, bármelyik rendezõ akár csak megközelíthet?
Az egyetlen amit nem fogok fel: hogyan képes ilyen "filmekre" a mozikba több tízezer ember bemenni ?
Tényleg ennyire "sötétek" lennénk?
Régebben mikor hetente volt 1-2 filmpremier, még megértettem volna, de manapság mikor filmdömping van és válogathatunk hetente több 10, több 100 új film közül, vajon miért költik ilyen silányságra az emberek a pénzüket?
Még mindig annyira naívak lennének, hogy nem veszik észre, 1-2 üdítõ kivételtõl eltekintve Magyarországon a filmgyártás egyetlen célja a pénzcsinálás bármi áron?
És ehhez sajnos ismert mûvészek adják a nevüket, mert ugye õk is a "piacról" élnek....de ettõl még egyetlen film sem lesz(lett) jó..

peace

rapanui
kambekk 2008 ápr. 19. - 12:51:07
(80/590)
Ha jól látom, itt egy újabb merénylet a 80-as évek kultikus rajzfilmjei ellen. Brávó!

Ehhez képest már nem is értem, hogy a szívbarát margarin Frakkos rajzfiljét hogyan tudták ilyen korhûen megcsinálni? (Ha csak újravágták az archív részeket - új szinkronnal -, már azzal mérföldeket vertek rá a Vukos móMaxcskafogós rémületekre...
Hoz_Hun 2008 ápr. 19. - 12:09:28
(79/590)
Efes ne haragudj, de ez a jelen esetben nem igaz. Normál esetben egyetértek, hogy ne fikázzunk olyat amit nem láttunk, de a Kis Vuk nem árult zsákba rókát. A "történet" alapvonalát már legalább egy éve ismerjük, és bár gagyinak tûnt, azt lehetett mondani "Majd a látvány kárpótol." Még arra sem mondtam semmit, hogy a képek, amik felkerültek a netre szörnyûek, mondván még kezdeti fázisban van. Na de a kiadott elõzetes már eléggé rávilágít a valóságra. Kevés olyan film volt az életemben, amirõl felálltam és kimentem. Annyira rossz volt hogy nem tudtam fojtatni. Na most akkor nem állíthatom arról a filmrõl, hogy rossz mert nem láttam az elsõ perctõl az utolsó logóig?? A lényeg; fõleg egy animációs film esetében: ha látsz pár perc animációt és ezt összeveted a közétett sztorival akkor ilyen ordenáré gagyi esetében eléggé jól lehet következtetni a minõségre. DE mindez NEM zavarna, ha nem egy szeretett történet kárára menne. És igen annak kárára, ugyanis fõként külföldieket tántoríthat el attól, hogy az eredeti a produkciót megtekintsék. Ehhez hozzá jön, hogy sokan köztük én is, úgy érzi a Vuk név felhasználása csak lovéhalmozás miatt történt és ez NAGYON dühítõ, fõként annak tükrében mit alkottak.
Siliana 2008 ápr. 19. - 10:43:14
(78/590)
aztán mint kiderült az Ifj. Fekete István sztorijából készült állítólag... mindegy ettõl még sz*r
norton15 2008 ápr. 19. - 10:39:43
(77/590)
http://www.imdb.com/title/tt0830861/

Az átlag 1.8... Ez nagyon durva. Tényleg ennyire borzalmas lenne?
Siliana 2008 ápr. 18. - 22:46:59
(76/590)
Író: Fekete István

WTF? annyi köze van Fekete Istvánhoz, mint J.K Rowlinghoz
snakekiller 2008 ápr. 18. - 21:32:52
(75/590)
Szerintem naiv dolog ezen fönnakadni. :) Szvsz ha egy klasszikus _akárminek_ készül a remake-je; valami ilyesmi reakcióra lehet számítani. Pláne, ha nem csinálnak belõle titkot, hogy csak nagyon nagy vonalakban fog hasonlítani az eredetire. Sõt, deklaráltan "nyugati piacra" szánják. Én azon lepõdtem volna meg, ha nem húzzák le a sárga földig a bejelentés pillanatában.
3/10
efes 2008 ápr. 18. - 19:33:43 3/10
(74/590)
Épp ezt mondom, hogy elõzetes, meg mindenféle nyilatkozat alapján NEM ALKOTUNK véléményt, már ha adunk az ilyenekre és fontosnak tartjuk. Saját tapasztalat híján a véleményalkotás komolytalan ugyanis, és nem is veendõ komolyan. Olyan mint a nyuszika meg a fûnyírója: a malacka addig mondogatja magában, hogy a nyuszika úgysem adja oda a fûnyíróját, hogy mire odaér a nyuszihoz, csak annyit szól: tudod mit, nyuszika? Baszd meg a fûnyíródat! .... Hát valami ilyesmi zajlott le e flmmel kapcsolatosan is, a bemutató elõtt. Más kérdés, hogy a közízlés VÉLETLENÜL betalált, mert a film tényleg szar.
snakekiller 2008 ápr. 18. - 17:01:03
(73/590)
Ha rap már annyira nem is, de a kommersz hip-hop menõ manapság. Egyébként a zenén érzõdik leginkább a belterjesség és a jó öreg hazai gagyizmus. Ganxsta Zolee, meg MC Hawer&Teknõ 2008-ban könyörgöm?
Beelax 2008 ápr. 18. - 16:43:50
(72/590)
Manapság eléggé tréé magyar filmeket "gyártanak".

efes: ezt látjuk, hogy mien, és azthiszem a legjobb jelzõ rá a sz*r. És néha lehetséges, hogy a többségnek van igaza, nemde? Azt meg, hogy ki hõzöng...kiváncsi lennék mien pénzbõl kaparták ezt össze. Bármi másra sokkal hasznosabban felhasználhatták volna. Mer nem hiszem, hogy több lenne a haszon, mint az elkészítési ár. És ebbõl még a filmstúdió takarítója se kapott (akkor legalább egy emberrel jót tettek volna) :D

Nem is tom már kiírta, hogy a 11 éves fiának tetszet...én sûrgõsen elvinném egy kocsmába(nem szeretnék ítélkezni, és elhiszem, hogy érdekes a történet, bár szerintem nem szolgálhat sok újjal), mert ennél még az alkoholmérgezés is jobb :D

És az utolsó - a magyarok nagyon leakadtak a rapnél, mintha annyira nagy szenzáció lenne, vagy éppen bejön a filmkészítõ rétegnek, nemtudom. De szerintem, eléggé nehéz maga a mûfaj, és ezzel együtt nagyon nehéz igazán jót csinálni. Mellesleg nézenek már bele egy klippbe, biztos ilyen zenére (és vele életstílusra)akarják szoktatni az elkövetkezõ generációkat?
snakekiller 2008 ápr. 18. - 16:16:31
(71/590)
Nem kellett ehhez hecckampány, aki látta az elõzeteseket, olvasta a nyilatkozatokat mindenféle elõítélet nélkül levonhatta a következtetést, hogy ez egy mindenféle eszmei tartalmától megfosztott, technikailag amatõr, kommersz valami lesz. Ha a kuruc.info és társaik gyûlölködésére gondolsz, az valóban gyomorforgató volt (mint mindig), de szerintem kevesek véleményét befolyásolta.