1/10
Újvállalkozó 2014 szept. 19. - 18:03:14 1/10 Előzmény peti2006
(7/7)
A Kör sikere után Takashige producer megkért 6 rendezõt, hogy csináljanak 1-1 horror filmet. Ezek lettek a következõk
(J-Horror Theater széria):

Fertõzés / Infenction / Kansen: 5/10
Elõérzet / Premonition / Yogen: 2/10
Reinkarnáció / Reinkarnation / Rinne: 5/10
Megtorlás / Retribution / Sakebi: 4/10
Kísértetjárás / Ghost Stories / Kaidan: 1/10
A sylvian kísérlet / The Sylvian Experiments / Kyofu: 2/10

SPOILER lehetséges

Fertõzés: Végülis mirõl szólt a film? A doktor álmodta az egészet vagy sem? A beteg azért fertõzte meg
a dolgozókat, mert nem törõdtek vele? Ezeket a kérdéseket leszámítva volt benne pár beteg jelenet. :)

Elõérzet: Ez egyáltalán nem volt horror. Az elején még izgalmasnak indult, de utána teljesen ellaposodott.
Egy olyan újságról szólt, ami megírja a jövõt, de ha megpróbálsz tenni ellene, megbünteti az illetõt.

Reinkarnáció: Ez már kicsit ijesztõbb volt, bár mint a többi, kicsit kagyvasz. Sajnos nem tudjuk meg pontosan,
hogy milyen kísérletet folytatott a gyilkos. És miért vette fel az egészet, ha után öngyilkos lett.

Megtorlás: Nekem a szellemcsaj arca, mozgása, sikolya ijesztõ volt, de nem mondanám horror filmnek. Végülis ez a
piros ruhás nõ fertõzte meg az embereket, hogy öljék meg egymást. De a film elején a gyilkosságot akkor a
csaj pasija követte el? Vagy csak magára vallotta? A rendõr meg megõrült és csak késõbb jött rá, hogy mit tett.

Kísértetjárás: Nekem sajnos nem jönnek be az ilyen stílusú (feudális japánban játszodó) filmek.
Még csak nem is horror. Ne nézzétek meg!

A sylvian kísérlet: Végigpörgettem, nem akartam rá idõt pazarolni. Ha valaki esetleg végigszenvedte, elmondhatja mirõl
is szólt valójában.
8/10
peti2006 2010 nov. 02. - 18:45:38 8/10
(6/7)
Nem igaz az, hogy jobbra számítottam, inkább másra.
Mert horrorfilmnek titulált, de nagyon nem az. Volt benne thriller, dráma, romantika, akció még egy kis krimi is.
A sablon amerikai horror szenny után, üdítõ egy ilyen filmet látni.
Ha másért nem is a gyönyörû operatõri munkáért és zenéért érdemes rá szánni az idõt. Az elsõ 45 perc után indul be igazán a film...
4/10
Sliyu 2009 aug. 12. - 14:03:35 4/10
(5/7)
Sokkal jobbra számítottam. A pasi mekkora egy hülye volt már... XD
De a végén Hamasaki Ayumi száma nagyon szép.
1/10
Koztom 2009 jan. 21. - 00:37:48 1/10 Előzmény Down to Hell
(4/7)
Csak pénzkidobásnak volt jó....
Down to Hell 2009 jan. 04. - 07:26:10 Előzmény loosht
(3/7)
Nagyon is feljthetõ,a hosszáról ne is beszéljünk...
loosht 2009 jan. 03. - 17:27:51 Előzmény little_girl
(2/7)
Én is másra számítottam és tuti hamar elfelejtem (remélem).
little_girl 2008 okt. 21. - 22:10:58
(1/7)
Épp a minap láttam ezt a filmet, hát nem is tudom... Az igazat megvallva másra számítottam... :s ettõl függetlenül, jelmezileg nem volt rossz, meg amikor látomásai voltak a srácnak, de amúgy talán felejthetõ a film...