Téma: Kossuthkifli

2/10
marie1 2015 márc. 18. - 21:11:58 2/10 Előzmény Herta Emil
(110/470)
Természetesen tudom, hogy Kuncz Feri nem volt pozitív hõs, ugyanakkor olyan sharmos, elegáns pasas volt, hogy megbocsájtjuk Ginának (Szerencsi Évának), hogy beleszeret, és csak nehezen fogadja el, hogy a férfit nem tiszta szándékok vezérlik...
olahmiki1959 2015 márc. 18. - 19:57:23
(109/470)
"örömteli, hogy valaki nemcsak kontárkodik mint itt a fórumozók többsége hanem szakmai érveket hoz fel" - írja Zsiguli X nevû fórumozótársunk "törölt felhasználó" nevû fórumozótársunknak.

... Igen...
A szakmai érvek nagyon fontosak, valóban. Ezekbõl tanulni lehet, és a jövõbe mutató, megszívlelendõ tanulságokat is le lehet vonni belõlük.

Idézek néhányat ezekbõl a "szakmai érvekbõl" - már csak azért is, hogy mindannyian tanuljunk belõlük, és ne haljunk meg hülyén, ezek nélkül az elõremutató észrevételek nélkül. - (Az idõnkénti apróbb helyesírási hibákat, fogalmazásbeli pongyolaságokat nem javítottam ki, ezt egy-az egyben kell elolvasni, akkor "üt" igazán...:)

A MAGYAR SZÍNÉSZ NEM FILMSZÍNÉSZ-NEM ÉRT A FILMEZÉSHEZ.

Régen sem volt a magyar film világhírû(ezt botorság lenne állítani!)de igenis egyenrangú volt a szomszédos országok filmmûvészetével. Ma már nem.

A magyar színész nem tud filmezni.

Akcentusproblémák vannak

Megbukott anno Kabos is Jávor is Krencsey sem filmezett kint Szeleczky sem

A magyar színházi színészek ha filmeznek akkor kivétel nélkül ripacskodnak és modoros a"játékuk".

Egyébként SZERINTEM Magyarországon az utolsó olyan színésznõ aki értette is amit csinált a filmen(vagyis megállta volna a helyét az USA-ban)az Venczel Vera. Õ az utolsó magyar színészzseni.

Rudolf Péteren és a többi kutyaütõn nem kér számot senki?!

A fenti színészek egytõl egyig profik(akik már nem élnek azok is!)nem pedig holmi csepûrágó ripacsok mint magyar"kollégáik".

Az összes szereplõt és stábtagot és egyébként is minden magyar színészt és magyar filmest kutyaütõnek tartok. Ezt bõvebben nem részletezem mert már többször is megtettem-már unalmas.
..............................

Összefoglalva tehát, és tömörítve.

A magyar színészek és filmesek kivétel nélkül mind kutyaütõk, ripacsok, csepûrágók, nem tudnak filmezni, és akcentusproblémáik vannak.

Akkor keményítsünk be kissé....

Valahol Európában - rendezte Radványi Géza, - fõszereplõk: Gábor Miklós, Somlay Artúr

Hannibál tanár úr - r. Fábri Zoltán, - fsz. Szabó Ernõ, Kiss Manyi, Somogyváry Rudolf

Körhinta - r. Fábri Zoltán, - fsz. Törõcsik Mari, Sós Imre

Talpalatnyi föld - r. Bán Frigyes, - fsz. Szirtes Ádám, Mészáros Ági

A tizedes, meg a többiek - r. Keleti Márton - fsz. Sinkovits Imre, Major Tamás, Pálos György

Hideg napok - r. Kovács András - fsz. Latinovits Zoltán, Szilágyi Tibor

Szegénylegények - r. Jancsó Miklós - fsz. Latinovits Zoltán

A tanú - R. Bacsó Péter - fsz. Kállai ferenc, Õze Lajos

Ház a sziklák alatt - r. Makk Károly. - fsz. Psota Irén, Bara Margit, Görbe János

Szindbád - AZ EGYETEMES FILMTÖRTÉNET EGYIK LEGNAGYOBB REMEKMÛVE!!! - r. Huszárik Zoltán - fsz. Latinovits Zoltán

Mephisto - r. Szabó István - fsz. Klaus Maria Brandauer

Te rongyos élet! - r. Bacsó Péter - fsz. Udvaros Dorottya

Kontroll - r. Antal Nimród - fsz. Csányi Sándor, Pindroch Csaba

És a sor még hosszan folytatható...
.......................

Ezek a filmek egytõl-egyig világhírû remekmûvek, rengeteg nemzetközi díjjal, elismeréssel!

A bennük szereplõ színészek mindegyike egyenrangú a "törölt felhasználó" által felsorolt amerikai színészekkel, színésznõkkel, a legtöbbjük viszont MAGASAN AZOK FELETT ÁLL!

A világ legjobb operatõrei közül rengetegen magyarok, - Zsigmond Vilmos, Kovács László, Illés György, Koltay Lajos, Ragályi Elemér, Sára Sándor, Pados Gyula, Andrew László

Minden idõk legnagyobb filmjét - a Casablanca-t - Kertész Mihály rendezte

Az angol filmgyártást annak idején gyakorlatilag Korda Sándor és testvérei emelték nemzetközi színvonalra
....

Akcentusproblémák - ez az egy igaz.
Egy magyar ember soha nem fog tudni olyan angolsággal beszélni, mint egy ott született amerikai színész.

Tehát, a zseniális Kabos Gyula, a gyönyörû és tehetséges Szeleczky Zita, vagy Krencsey Mariann nem azért nem tudtak Amerikában filmes karriert csinálni, mert színészileg gyenge képességûek lettek volna, hanem azért, mert nem beszélték tökéletesen a nyelvet, az ottani kényes ízlésû filmkészítõk szemében - nagy különbség!

TOM CRUISE
Néhányan többször is megemlítették, mintha ez a közepes képességû színész valamiféle igazodási pont, vagy példa lehetne a színészi kvalitások, siker tekintetében.
Tom Cruise utolsó, valóban említésre méltó színészi alakítása a Született július 4.-én c. háborús drámában volt, az összes többiben tisztességes iparosmunkát tett le az asztalra, hibátlanul megfelelt az azokban a filmekben kívánt követelményeknek, de semmifél olyat nem láttunk tõle, - gesztusokban, arcjátékban, színészi eszközök gazdagságában, - ami miatt hasra kéne esni tõle.

A látványos akciófilmek anyagi-és közönségsikere nagyon kevéssé függ össze a benne szereplõ színészek alakításával.
Arnold Schwarzeneggert senki nem tartja igazán jó színésznek, mégis, szinte minden filmje - a Terminátor-filmek, a Ragadozó, a Két tûz között, és a többi - hatalmas anyagi bevételt hozott.
Tom Cruise kétségtelenül jó és anyagilag is sikeres filmekben szerepel - ez a szerencséje - de színészként a lába nyomába sem jöhetne pl. Latinovits Zoltánnak, Soós Imrének, de színészi eszköztárát tekintve még Rudolf Péternek sem, - akinek a zseniális képességei (improvizációs készségben, arcjátékban, gesztusokban) az olyan könnyed tv mûsorokban is megmutatkoztak, mint pl. a Mindenbõl egy van c. komédiasorozatban.

Tom Cruise egyik legjellegzetesebb színészi megnyilvánulása, hogy amikor valaki mond neki valami váratlan, meghökkentõ dolgot, akkor néhány pillanatig bambán néz maga elé a levegõbe, látszik az arcán, hogy KELL NEKI EGY KIS IDÕ, AMÍG FEL TUDJA FOGNI, HOGY MIT MONDTAK NEKI, - ez, mondjuk az amerikai átlagemberek elég nehéz felfogóképességét tekintve, nem is olyan szokatlan, - aztán csodálkozó arckifejezéssel odafordul a beszélgetõ partneréhez, és folytatódik a jelenet.

Ez valóban zseniális képesség, be is fog vele vonulni a filmtörténetbe, csak gratulálni tudok hozzá!
....................

Epilógus, tõlem (személyes vélemény, lehet vele(m) vitatkozni, de akár egyet is lehet vele(m) érteni...)

Ha nem olyan lenne a földrajzi elhelyezkedésünk, amilyen, és az anyagi körülményeink is hasonlóak lennének, meg persze nem lennének nyelvi nehézségeink - ezek egytõl egyik rajtunk kívülálló okok, - akkor a magyar filmrendezõk, operatõrök, színészek és filmek tökéletesen versenyképesek lennének az amerikai filmgyártással, de egyes esetekben magasan kenterbe vernék azt...:)))
4427 2015 márc. 18. - 19:16:11 Előzmény robicsek2
(108/470)
Korrekt.
Én ma mindenesetre megvettem Fehér Béla könyvét. Sõt, olvasom is. Sõt, nagyon élvezem is.
Ez egy valós történelmi tényeken alapuló - sajátos humorú - mese. Régimódi kalandregény. Régimódi szavakkal.
Filmen leginkább ez utóbbi a problémás. Mert a nézõ nem mindig érti. Pláne még ha hanghiba is nehezíti a megértést.
Meg ezt a fajta mesés világot sem kedveli mindenki.
Nekem pl. Wes Anderson (Holdfény királyság, A Grand Budapest Hotel stb.), aki ennek a mesés mûfajnak egyik jelese, nagy kedvencem. Sokan világgá mennének tõle.
Vagy Fehér Béla nyelvi leleményei, humora. Ez sem jön be mindenkinek.
Nekem persze könnyû, mert én a mai nyelven írt, roppant szellemes "Jelenetek egy vakondûzõ életébõl" c. új könyvével már erõsen megkedveltem az író urat.
Rudolf Pétert pedig régóta kedvelem.
olahmiki1959 2015 márc. 18. - 17:06:36
(107/470)
Kedves RudolfPéterrajongó hölgy!

Régebben már leírtam, hogy milyen tiszteletreméltó az az erõfeszítés, amellyel rajongása tárgyát és annak produkcióját próbálja védeni.
De egy picit visszafogottabban, objektívabban, ha kérhetném!
Közülünk senki nem fikázza a filmet, - néhány ritka kivételtõl eltekintve, - a szánkat pedig nem fogjuk befogni, szíves engedelmével.
Elolvastam az Ön által belinkelt cikket.
Számokon, mennyiségeken, hivatalos adatokon, a forgatás körülményeinek leírásán kívül semmi olyat nem tartalmaz, ami miatt bármelyikünk véleményét meg kellene változtatni.
A végeredmény nem sikerült igazán - azt is csak ismételni tudom, hogy mindnyájan szeretettel, és jó szándékú kritikákat megfogalmazva írtunk ide, és pont ezért, miután NEKÜNK KÉSZÜLT a sorozat, MI MEGMONDHATJUK, HA A VÁRTNÁL GYENGÉBB LETT, - ilyen-olyan okok miatt.

Üdv. és továbbra is legyen Rudolf Péter elkötelezett rajongója, - nincs vele egyedül...:)))
10/10
peterp 2015 márc. 18. - 16:40:32 10/10
(106/470)
El lehet olvasni, be lehet fogni a sok fikázónak, akik nem képesek egy kicsit is nyitottabbak lenni!
http://nol.hu/kultura/kifli-a-hadak-utjan-1521897
Zsiguli X 2015 márc. 18. - 13:57:16
(105/470)
Üdv!

Elõször is jó volt olvasgatni a hozzászólásaidat mert örömteli, hogy valaki nemcsak kontárkodik mint itt a fórumozók többsége hanem szakmai érveket hoz fel! Az aranyköpések mindegyike magától értetõdik és csak azt teszem hozzá, hogy a társadalom 95%-a nem is jár színházba és semmit nem is tud a színházról és nem is érdekli. Tehát az érveid helytállóak!

Ui:Ha esetleg vannak zsigáid csak szólj és javítva lesznek ha elromlanak!
olahmiki1959 2015 márc. 18. - 12:34:21
(104/470)
Ennél még te is jobbat tudnál írni, nem hogy én!...:)))
Edmond Dantes 2015 márc. 18. - 11:50:02
(103/470)
115-nél még te sem tudnál jobbat írni.
olahmiki1959 2015 márc. 18. - 11:40:02
(102/470)
"Lehet h újraforgatják 1,2 milliárdért?"

Hadd írjam én a párbeszédeket!... Naaa!... Lécci!...:)
olahmiki1959 2015 márc. 18. - 11:38:20
(101/470)
Ez még olvasva is borzasztó!...
Edmond Dantes 2015 márc. 18. - 10:12:10
(100/470)
"...minimum 1,2 milliárd forint kellett volna ehhez a hat részhez."
Lehet h újraforgatják 1,2 milliárdért? Fõ a minõség.
Edmond Dantes 2015 márc. 18. - 10:09:34
(99/470)
Látod, megint egyetértünk: ha jól értem, neked is a hangminõséggel van leginkább gondod, nekem is...sztem túlságosan is JÓ a hang- (és kép)minõség. Ez a mûalkotás ui. leginkább teljesen elsötétített és lehalkított képernyõn keresztül élvezetes...és für alle Fälle, a szomszéd szobában/ból. Legközelebb már így cselekszem-"nézem".
Kovács kolléga 2015 márc. 18. - 09:53:43
(98/470)
Egy rövid részlet az ötödik epizódból:

- Frgh! Traaooohhh!
- Szóval kettõér' adja?
- Urgum-burgum, tolatta!
- Hát a te füstölgõs, jó kurva tántikádat!
- Ne pincellérkedjenek már, kérem, mert beizzítom a panyókámat!
- Jó, akkor befejezzük a pincellérkedést. Megegyeztünk?
- Shrrrsdoba! Frrrrrrr!
- Ez már megint kezdi! Komolyan mondom, ha nem hagyja abba, akkor árendába tolom a bökõmet!
- Kész! Vége! Felfiniselem! Nem vagyok képes rendet teremteni ebben a gravátlis forgatagban!
(Ágyúdörgés a távolban)
- Szerintem mind finiseljünk, édes egy komám, mert lebarackozzák a tockosunkat!
- Szent ugye, baszókálás! Usgyi!
- Grfffassshhh! Mrvagrassahh!
(Ágyúdörgés közelebbrõl. A szomszédos kazal mellett felnyerít egy ló.)
- Mi az ! Meggyüttek a császáriak!
- Áááá! messze vannak azok még! Ha a nyihogásra gondol, akkor az a Bene Józsi, amelyik éppen most hágja meg a fatányérosék csikaját!
- De hát miért kell egy csikót meghágni! Miért nem asszonyt hág?
- Miért- miért! Mert akkora a dzsidája, hogy beletörne holmi asszonypépbe!
- Aghrhrm!
_ Kussolsz-e végre, himpellér? Muszanados állandóan ázsentprovokatõrködni?
robicsek2 2015 márc. 18. - 09:37:13
(97/470)
Amugy mint írtam szerintem aféle 80 nap alatt szerûség lesz, azzal a kivétellel hogy itt nem utazzák körbe a földet, de itt is van egy küldetésük amit véghez akarnak vinni . És lesznek akik ebben meg akarják õket akadályozni.
És ezt megpróbálják majd humorral megfûszeresíteni. Reméljük sikerül.

Nem szeretnének betyár körték lenni az ördög szõrös valagán :)))))
robicsek2 2015 márc. 18. - 09:31:41
(96/470)
Maradjunk annyiban hogy én a hang hibával egyetemben is végig néztem.
De azért be kell vallanom nem csak a hanggal voltak gondok.
Az elsö rész kevés dologról szól azt pedig nagyon hosszan elhúzva mutatják be. Ez idegesítõ.
Van benne azért túl játszás tényleg. Oké hogy valaki heves vérmérsékletû, és kicsit zizi de ennyire ? :)
DE mint említettem én még adok neki esélyt. Amugy is szeretem kínozni magam :) (Vicc)
4427 2015 márc. 17. - 22:36:34
(95/470)
Egy hatrészes, igényes (= nem gagyi) filmsorozatot talán mégsem kellene egyeseknek elmeszelni az elsõ rész alapján. Leginkább olyanoknak, akik - a valóban nagyon bosszantó hanghiba miatt - néhány perc után feladták.
olahmiki1959 2015 márc. 17. - 22:19:55
(94/470)
Állítólag - nem tõlem hallottátok! - a film készítõi komolyan gondolkodnak azon, hogy a jövõben "Kossuthkifli" helyett a "Kossuthbukta" címet használják...:)))
3/10
Herta Emil 2015 márc. 17. - 21:58:12 3/10
(93/470)
offtopic, de Kuncz Feri (Szabo Magda: Abigel) negativ szereplo volt, aki szerelmet szinlelve kemkedett, majd pedig a megszallokkal kollaboralt, stb.
2/10
marie1 2015 márc. 17. - 21:50:40 2/10
(92/470)
Igen, igen, és ahogy korábban írtam, nem csak rokonszenves szereplõk kellenek, hanem igenis kell a jóképû Kovac doktor a Vészhelyzetbõl, vagy Udo Brinkmann a Klinikából...:-D De természetesen a magyar megfelelõk: Kárpáthy Zoltán, Bornemissza Gergely és Kuncz Feri, Borús Demeter a dunai hajós...no és Baradlay Richárd...Egytõl egyig, férfias, kifejezetten rajongást kiváltó karakterek...Nekem a 80-as 90-es évek fiataljaként ezekhez volt szerencsém, és õszintén nem bánom, hogy nem a mai kor arrogáns, rondán beszélõ, agresszív, jellegtelen hõséért kell lelkesednem....
Kovács kolléga 2015 márc. 17. - 20:02:35
(91/470)
Néhány további gondolat a filmrõl:

1. Lehet, hogy abszurdnak tûnik a megállapításom, de szerintem ehhez a történethez nem sok volt a 816 millió forint, hanem kevés. Feltûnõen kevés például az utcai jelentekben a statiszta. De ott motoszkál az emberben a kérdés, hogy a rosszul megvilágított éjszakai jeleneteknek vagy a kritikán aluli hangminõségnek nem a spórolás, azaz a modern technika mellõzése volt-e az oka? A sorozatról egyébként kifejezetten pozitívan nyilatkozó Népszabadság szerint minimum 1,2 milliárd forint kellett volna ehhez a hat részhez.
2. A 816 millió forint persze sok pénz, de az a kérdés, hogy mire használják. Ha egy nem túl ismert, éppen ezért népszerûsítésre szoruló író nagyszabású történelmi regényének a megfilmesítése a cél, akkor ez kevés pénz. Ha viszont arra gondolok, hogy egy másik mûfajban mindez mire lett volna elég, akkor irdatlanul sok pénzrõl van szó, amit szerintem nem megfelelõen hasznosítottak.
3. Akinek már volt a könyv a kezében, az láthatta, hogy nem egy Gyûrûk Ura-méretrõl van szó. Az elsõ rész alapján olyan érzésem van, hogy itt is az történik majd, mint A hobbit-trilógiánál: még a kötõszavakból is jelenetet kell csinálni, hogy összejöjjön az irreálisan hosszúra nyújtott filmidõ. Mi a fészkes fenééért kell hat rész ehhez a nem túl vaskos cselekményhez?
4. Egy jó sorozathoz kellenek a rokonszenves karakterek és a jól összerakott gonoszok. Itt mindkettõbõl hiányt látok, lévén eddig csak ellenszenves hülyéket láttam, akik az egyes jelenetekben szinte versengtek abban, hogy ki tud irracionálisabban viselkedni egy-egy váratlan helyzetben. Ócska duma, hogy mi magyarok ilyenek vagyunk, és ezt akarja a film ábrázolni. Attól, hogy valaki görbe tükröt tart elénk, attól még lehet szórakoztató és szerethetõ alakokat megformázni. Vajon Dudva Györgytõl kezdve Oszin és Dezsõn át Veszprémi Béláig hány szenzációs - és eltéveszthetetlenül magyar! - karaktert láttunk már a tévéképernyõn (és akkor elnézést kérek Bibók Zsigától, Csámpás Rozitól és Thémire-tõl, amiért elsõre mellõztem õket)? Lehet ezeket az összefércelt kossuthkiflis alakokat akárcsak egy percig is egy súlycsoportba tenni a nagy tévés klasszikusokkal? Tudom, hogy még messze a vége, hiszen Reviczkyt pl. alig láttuk és más fõszereplõk sem léptek eddig a színre, de az elõzeteseket is figyelembe véve itt aligha fog javulni a színvonal.