Téma: Kossuthkifli

2/10
-csengõzoli-- 2015 márc. 16. - 21:09:51 2/10
(70/470)
Nem feltétlen a Duna lesz a hibás, az új csatornákkal valamin változtattak, Digin minden mûsornak rossz volt a hangja.
Itt,ezen a linken is rossznak érzed a hangot?
http://www.mediaklikk.hu/musor/kossuthkifli/?utm_
Mrs. Quickly 2015 márc. 16. - 20:54:31
(69/470)
Sajnos, én is csak csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz. Én is csak 30 percig bírtam nézni a filmet, tovább nem... Még annak ellenére sem ment tovább, hogy ezzel komoly családi konfliktust zúdítottam a saját nyakamba, ugyanis a férjem úgy gondolta, hogy neki nagyon fontos lenne nézni ezt a filmet...

Pedig, bennem is megvolt a jóindulat. Kedvelem Rudolf Pétert. Az "Üvegtigris"-filmeket jónak tartottam, bár úgy gondolom, hogy sajátos hangulat, lelkiállapot szükséges ahhoz, hogy befogadhatóak legyenek ezek a filmek. Én sem
voltam minden helyzetben, minden alkalommal nyitott az "Üvegtigris"-ben elõforduló poénokra...

A részletes kritikában szintén csak ismételni tudom az elõttem szólókat:

- Idegesítõek az idegen szavak.
- Rossz a hangminõség, nem lehet érteni a színészeket.
- A történet bugyuta, zavaros, érthetetlen.
- Humorosnak sem találtam.


Sajnálom...
olahmiki1959 2015 márc. 16. - 20:47:20
(68/470)
Mindenkinek...
Összegyûjtöttem: Mindig tv, Digi, (nálunk is ez van), UPC, Telekom - kivétel nélkül mindenki panaszkodott a hang minõségére, szolgáltatótól függetlenül, ennyien tehát nem tévedhetünk egyszerre.:D
Akkor viszont lehet, hogy megszívtuk - pesties kifejezéssel élve, - ugyanis, ha a Duna Tv lép elõ elsõ számú közszolgálati csatornává, filmekkel, sorozatokkal, magazinmûsorokkal, zenés adásokkal, és pont neki rossz minõségû a hangja, akkor szép jövõ elé nézünk...
Másrészt - és szerintem ez áll közelebb az igazsághoz, - lehet, hogy mégis csak a Kossuthkifli c. film hangjával volt baj, akkor viszont a hangmérnök felelõssége megkerülhetetlen...
offtopic
robicsek2 2015 márc. 16. - 20:28:53
(67/470)
Telekom és ugyanolyan rossz volt. Nem hiszem hogyhogy minden szolgáltató egyszerre bakizott. Inkább a Duna TV-nél lehetett a bibi.
v.eres 2015 márc. 16. - 19:06:32
(66/470)
Nézhetetlen zagyvaság!
2/10
-csengõzoli-- 2015 márc. 16. - 17:54:08 2/10
(65/470)
Mikor a beharangozót láttam, a színészeket nézve sajnos nekem is egybõl az jutott eszembe,hogy:na még egy baromi nagy fos, Rudolf Péter rendezésében, akit egyébként szeretek,de mint rendezõ max az Üvegtigris 3-at tudom hozzá kötni,ami meg talán a legrosszabb része volt a "trilógiának" :D
A sok kritika miatt gondoltam megnézem, ez keltette fel az érdeklõdésemet.
32 percig jutottam, bevallom borzasztóan untam.
A történet annyira unalmas,hogy szerintem ezt egész egyszerûen nem kellett volna megfilmesíteni, ebben az egészben nincs egy filmre való.
tchabee 2015 márc. 16. - 17:39:08
(64/470)
Mndig Tv, az is rossz volt.
A linkelt oldalon tényleg érthetõ, így kevésbé zavaró a sok idegen szó.

Marad a teletex felirat még egy részre bizalmat kap, de igazából mese helyet kalandnak jobban örültem volna.
4427 2015 márc. 16. - 16:57:44
(63/470)
Nálunk UPC van. Nálunk is rossz volt a hang.
De nem az alkotók hibája. Lásd az alábbi hsz.om!
2/10
offtopic
-csengõzoli-- 2015 márc. 16. - 16:53:58 2/10
(62/470)
100 % ig biztos lehetsz benne,hogy ez nem a hangmérnök hibája volt.
Nem láttam,de a szolgáltatóra tippelek, a Digire napok óta mindenhol panaszkodnak, ugrál a kép és a hang is.
4427 2015 márc. 16. - 16:47:30
(61/470)
A bosszantó hanghiba miatt nehéz tárgyilagosan szólni az elsõ részrõl.
Azonban itt hibátlan hanggal lehet megnézni:
http://www.mediaklikk.hu/musor/kossuthkifli/?utm_
Vagyis "csak" az adás hibájáról van szó.
olahmiki1959 2015 márc. 16. - 16:44:21
(60/470)
Minden tiszteletem az öné, kedves hölgyem, ahogy a hozzászólásait elolvastam, AZ ÖSSZES, mind az öt, Rudolf Péterrel kapcsolatos, tehát kimondhatjuk, hogy Ön egy igazi Rudolf Péter fan, (rajongó, azok kedvéért, akik nem kedvelik az idegen kifejezéseket...:) és mint ilyentõl, nagyon szép az az igyekezet, ahogy megpróbálja megvédeni rajongása tárgyát, és a vele kapcsolatos filmeket, produkciókat.:D

Azonban az nem szerencsés, amikor ez a rajongás már az objektivitás rovására megy.
"A hanggal semmi baj nem volt", Ön mindent értett?

Irigylem, - sõt, nem csak én, hanem mi itt több tucatnyian csak irigyelni tudjuk ezért, - ezek szerint mindannyiunk tv készüléke egyszerre, egy idõben mondta fel a szolgálatot, mert mi egybehangzóan állítjuk, hogy a hang szinte élvezhetetlen volt a film 80 százalékában, a színészek beszéde pedig sokszor halk, motyogó, érthetetlenül artikulált volt...
Imádom Nagy-Kálózy Esztert, nekem kifejezetten tetszett a maszkja, láthatóan lubickolt ennek az öregecske, fonnyadt, elõreálló fogú vénkisasszonynak a szerepében, a szájába adott szövegrõl nem õ tehetett, mint ahogy a hangmérnök csapnivaló munkája sem rajta múlott.

A "delizsánsz" szó megértése NEKEM nem okozott nehézséget, de csak azért, mart gyerekkoromban sok indiános könyvet olvastam, és azokban elég sokszor elõfordult, hogy a négy, vagy hatlovas postakocsit, - a delizsánsz"-t - megtámadták az indiánok vagy a banditák, és akkor elkezdõdött a lövöldözés, meg a bunyó - "Gyertek, ti aljas csirkefogók, most megkapjátok a magatokét!" - závárzat csattan - Bumm! Bumm!...:)

Akiknek az életébõl kimaradtak ezek az "olvasmányélmények", (hihi), azok - esetleg - nem értették meg abban a pillanatban a szó jelentését.:D

De a kleider (ruha), azilum (menedék), és a többi, alig ismert, idegen szó megértése - alig hallhatóan, gyorsan, hadarva, motyogva elmondva - már bárkinek nehézséget okozott.

Nem, kedves hölgyem, nem vagyunk filmkritikusok, - bár olvastam én már "hivatásos", nagynevû kritikustól is tárgyi tévedésektõl hemzsegõ, teljesen elfogult, érezhetõen rosszindulatú kritikát - egyszerûen csak elmondjuk a véleményünket, ugyanis mi egy nagyon érdekes embercsoport vagyunk.

MI VAGYUNK A NÉZÕK!
MI VAGYUNK A VÉGÁLLOMÁS!!!

A forgatókönyvírók, a rendezõk és a színészek, a technikusok, és mások MIATTUNK VÉGZIK A MUNKÁJUKAT, MIATTUNK VÁLASZTOTTÁK ANNAK IDEJÉN A HIVATÁSUKAT, MIATTUNK LÉPTEK ERRE A PÁLYÁRA, hogy nekünk tessen, amit csinálnak, tehát, mi vagyunk a befogadók, MI MEGMONDHATJUK, HOGY TETSZIK-E NEKÜNK EGY PRODUKCIÓ, ÉS AZT IS, HA NEM!!!...:)
(Félreértések elkerülése végett, a nagybetûs kiemelés nem kiabálást, hanem a mondanivaló nyomatékosítását jelzi!...:)

Ha elolvassa a régebbi hozzászólásokat, azt láthatja, hogy - nagyon kevés kivételtõl eltekintve, - mindnyájan nyitottan, szeretettel, drukkolással álltunk neki a filmnek, a kritikáink pedig nem bántó, hanem inkább segítõ szándékúak.

"Szánalmas hozzáállás" egy sorozatot nem 6 rész, hanem az elsõ 30 perc után megítélni?
Hááát...
Régen rossz, ha egy sorozat csak 30 perc után, - vagy ami még rosszabb - a 2. 3. rész után "indul be", és javul meg ugrásszerûen, (ennek igen csekély a valószínûsége), igen nagy nézõi türelem és rajongás kell ahhoz, hogy ezt bárki végigvárja...

... Egyébként meg, hajrá, Rudolf Péter!...:)
eIemes 2015 márc. 16. - 16:40:19
(59/470)
Nyugi, megnézem a többi részt is.
Egyébként fikaországban élünk, ne mondd, hogy most vetted észre :)
A színészek alakítása teljesen rendben van, de ezzel nem is szokott gond lenni, a magyar színjátszás java szerepel a filmben.
eIemes 2015 márc. 16. - 16:35:46
(58/470)
mi finanszíroztuk az elkészítését, hadd morogjunk már a piloton. Hátha a folytatás jobb lesz. Mondjuk újraszinkronizálják...
1/10
Max_Payne 2015 márc. 16. - 16:06:23 1/10
(57/470)
Kossuthkiflit az **** annak aki ezt a förtelmet elkészítette!
10/10
peterp 2015 márc. 16. - 15:22:43 10/10
(56/470)
Azért aki olyat ír szimplán és egyszerûen, hogy "öregasszony", az inkább ne is nézze a sorozatot, mert SZERENCSÉRE a többi részeben is szerepelni fog. Nagy- Kálózy Eszterrõl van szó, az egyik legjobb haza színésznõnkrõl.

Mellesleg, miért nem lehet egy kicsit nyitottnak lenni? Ha már a postakocsi helyett azt mondják, hogy delizsánsz, akkor már is el kell kapcsolni?! Ez annyira korlátolt nézõpont. Nem azért, de ez nem valami idegen nyelv, ez teljesen magyarul van, szóval kicsit utána kellene olvasni!

A hanggal semmi baj nem volt, én mindent érettem, szóval ezt sem nagyon értem.

Itt mindenki filmkritikusnak gondolja magát, aki simán lefikázhatja több mint 100 színész munkáját, és ezt az elmúlt 2 évet.
A legkisebb dolgokon felhúzzák magukat. "Úristen, ha már a cukrász helyett azt mondják, hogy cukkerbakker....ez mi? Jajj, én ezt nem értem! Szent Isten, ez biztos Azerbajdzsánul van!"

Ez borzasztó szánalmas hozzáállás, hogy egy 6 részes sorozatot 30 perc után meg "tudnak" egyesek ítélni... Még ha a 6 rész után mondanák, azt megértem, de nem az elsõ 30 perc után...
robicsek2 2015 márc. 16. - 14:14:30
(55/470)
Ha kérhetem ,ne hozzuk már be mindenhova a politikát.
robicsek2 2015 márc. 16. - 14:11:36
(54/470)
Eperjes Károly Károly is roppant modoros, és egy karakterû színész. Sajnos. Itt ennél a filmnél pont kapóra jött ez a modorosság.
robicsek2 2015 márc. 16. - 14:05:31
(53/470)
Elõre látták ? Hagyd már !!! (Ez inkább az örökös pesszimizmusnak volt betudható ami ránk sajna nagyon jellemzõ. Rám is.
És most véletlenül bejött. Bocsánat hogy mertünk reménykedni ,hogy esetleg jó lesz.
Miért lenne hazug, ha azokat szólta le akik elõre látatlanba leszarozzák a filmet ??
Aki látta az már nyugodtan leszarozhatja , de aki csak sejti, az ne pontozzon elõre.
robicsek2 2015 márc. 16. - 13:57:06
(52/470)
Valamilyen szinten egyet értek. Azért én még adok neki egy esélyt.
Amugy az is beszédes, hogy egyetlen feltöltõs oldalra se került fel. Pedig sok szar film fel szokott kerülni. És nem hiszem hogy ez most az Magyar szolidaritás miatt nem került ki.
olahmiki1959 2015 márc. 16. - 13:30:55
(51/470)
Nem tudom, hogy ha a stáb tagjai - Rudolf Péter, a forgatókönyvíró(k), a színészek, - elolvassák ezeket a szinte kivétel nélkül negatív, csalódott véleményeket, mit szólnak hozzájuk...
Ennyien ugyanis nem tévedhetünk egyszerre!...:)
Ráadásul, érezhetõ, hogy egyikünk sem akarja bántani ezt a hihetetlenül gyengére sikerült sorozatot, mindannyian drukkoltunk neki, érdekelt minket, a rengeteg kereskedelmi csatorna által kínált vígjáték, meg akciófilm közepette is idekapcsoltunk, mert reméltük, hogy végre készül valami igazi, - jó értelemben vett - magyar produkció, ami vidám lesz és szórakoztató, és még némi történelmi tudásra is szert tehetünk, miközben nézzük.:D
Hát, ez az, amibõl gyakorlatilag semmi nem jött be...
Szórakozás helyett bosszankodás, humor helyett idõnként csepûrágókat meghazudtoló ökörködés, a "történelmi ismeretek" gazdagításáról meg már nem is beszélek, annyira abszurd még a felvetés is...

Vérzik a szívem, de azt kell mondjam, hogy ez a sorozat valószínûleg nemhogy a legjobb, hanem egyenesen a legrosszabb magyar televíziós produkciók egyikeként fog bevonulni a média történetébe.:DDD