Téma: Megint tanú

toshiba321 2009 aug. 25. - 11:39:19 Előzmény Sztrogacsev
(13/33)
a filmhez nekem is a hasonló megjegyzéseim lennének és teljesen egyet értek ezzel a véleménnyel. A Megint tanú csupán silány folytatása az eredetinek semmi új semmi eredeti ötlet de többet nem is fûznék hozza.
5/10
Sztrogacsev 2009 ápr. 07. - 13:21:12 5/10
(12/33)
A folytatás nyomába sem ér az eredetinek, amihez az is hozzájárul, hogy "A Tanú" teljesen más korban, más körülmények között készült. A fennálló új rendszerrel szembeni kritika most is megnyilvánul, de korántsem olyan átütõ erejû.
Én nem tudtam hova tenni a régi szállóigékre való sok utalást, valahogy izzadság szagú volt (mondjuk ez az egész filmre igaz). Nagyon próbáltak a régi filmbõl építkezni, mind forgatókönyvileg, mind poénokban, mind szereplõkben. Ez egyrészt érthetõ, de másfelõl önkéntelenül is összehasonlításra ösztönöz, amiben a "Megint Tanú" óhatatlanul alul marad.
A múltra való utalásoknak van egy olyan szerepe is, hogy érzékeltesse mennyi minden a régi maradt, csak más neve. A párt helyett, most ott vannak a kapitalista pénzéhes vállalkozók, a fekete autó is megvan, csak most a maffia vezeti. Ugyanakkor jellemzõ az új nemzedék elvakult, kötelezõnek érzett ítélete a múlt felett: lásd Virág fia gyûlöli apját. Virág meg is jegyzi (némi iróniával): "Ma már más idõket élünk".
Az új rendszer kritikája nyilvánul meg a parlamenti jeleneten is: kong az ürességtõl, egy képviselõ teljes átéléssel ecseteli Pelikán jelentéktelen ügyét, ami senkit nem érdekel.
Szipák vállalta, pedig jól jelképezi az EUs seggnyalást, "libával Európába". :)

Kállaira elõször nem is ismertem rá, csak a hangja után, iszonyatosan megváltozott, számomra nem volt hiteles. Szacsvay viszont remekül alakította Virág fiát, mintha csak Õze Lajost láttam volna. :)

Rekeszizmot próbára tevõ poén tényleg nem volt sok a filmben. Azért az tetszett, amikor Malvinka ellen használta a gázsprét, hiszen "az életére tört"! :D
Meg azért az jó duma volt: "Nézze Virág elvtárs, az élet nem habos torta, de amíg él az emberolyan nehéz leszokni róla, tudja." :DD
Voltak benne földtõl elrugaszkodott dolgok is: pl. amikor Pelikánt kifogják a zsákban. :)

Összességében egyszer megnézhetõ alkotás, és nekem jobban tetszett mint az Indul a bakterház Megy a gõzös folytatása. Értem a koncepciót mögötte, de valahogy nem sikerült.
6/10
nikiherceg 2009 jan. 24. - 16:35:05 6/10
(11/33)
Nem volt rossz,de az elsõ része sokkal jobb volt. Eléggé depressziós hangulata lett a végére...
10/10
agregator 2008 jan. 25. - 20:36:43 10/10
(10/33)
Nemtudom, szerint ez a folytatás sokkal jobban sikerült, mint a legtöbb folytatás film általában. Nagyon jó kis film.
suuperbus 2008 jan. 15. - 21:02:56
(9/33)
Ez a film nem sikerült. A Tanút nem lehet megismételni. De azért mégis jó, hogy megpróbálták, hátha... Nem a színészeken és a rendezõn múlt, van úgy, hogy egyszerûen nem mennek a dolgok...
Littlebear 2008 jan. 15. - 20:57:41
(8/33)
mert nem "vígjáték"
zsouzs 2008 jan. 15. - 20:52:57
(7/33)
..há' mer' talán ebben a filmben semmi.., de semmi röhögni való nem akadt:-((
Danner 2008 jan. 15. - 20:30:48
(6/33)
A tanú nagyon jó volt, úgyhogy a folytatást is megnézem valamikor, de ahogy a véleményeket látom, nem nagy baj, hogy most elszalasztottam.
efes 2008 jan. 15. - 20:20:56
(5/33)
hát most nézem másodszor. elõször anno a filmszemlén nagyon nem tetszett, otthagytam a közepén. most nézem, nézem, értem én, de miért nem röhögök?????
Leyla 2008 jan. 15. - 15:10:45 Előzmény graniti
(4/33)
Hát én nem is tudtam... Nem tudom, érdemes-e megnézni?
tothedithajnalka 2008 jan. 15. - 08:26:32
(3/33)
Tanu címû film nézésnél kedveltem meg Kállai Ferencet, annyira nagyot alakított benne. Ha tudom megnézem a folytatást. vagy felveszem videóra
Newcastle United 2006 okt. 28. - 16:22:48 Előzmény graniti
(2/33)
Egyetértek, ez olyan amerikaias volt. Adott egy sikerfilm és mindenáron le kell húzni róla még egyszer a lóbõrt.
graniti 2006 okt. 27. - 18:24:49
(1/33)
A Tanú kultfilm a maga szállóigévé vált mondataival és alakításokkal. Na de ezt a folytatást NEM KELLETT VOLNA ám megcsinálni. Amennyire jó az "A tanú", annyira rossz a "Megint tanú". Sokan nem is tudják, hogy volt folytatása /folytatása??/. Szerencsére.