Téma: Mokka habbal

filoszemitabéla 2013 dec. 08. - 14:38:42
(91/131)
Közgyûjteményekbe diplomás munkanélkülieket alkalmaznak. Egyik ismerõsöm is így került az egyik nagynevû múzeumba és az anyag digitalizálást bízták rájuk. Közvetlenül nem is érintkeznek a mûtárgyakkal, csak a fotóikkal.
olahmiki1959 2013 dec. 08. - 14:28:44
(90/131)
Nagyon szerteágazó és tanulságos ez az egész közmunkaprogram-téma.
Engem egy mondat, illetve egy felvetett kérdés gondolkodtatott el, az viszont nagyon.

"....amennyiben a közgyûjtemények gyûjteményi részében közmunkások dolgoznak, ki viseli az anyagi felelõsséget a közgyûjtemény tételeiért;"

Én többek között régi könyveket is gyûjtök, imádok antikváriumokba járni, régebben megfordultam a nagyobb közkönyvtárakban is, megvolt a légkörük, a levegõjük, a hangulatuk, emellett kikérhettem és lapozgathattam olyan könyvritkaságokat, - haza nem lehetett vinni õket, - amikhez másképp nem férhettem hozzá.
Engem tehát a frász tör ki arra a gondolatra, hogy - esetleg - ezekben az archívumokban, közgyûjteményekben, könyvtárakban, levél és videotárakban olyan emberek dolgoznak majd, akik néhány órás tanfolyammal sajátították el a szakma alapjait, - úgy-ahogy, - és egyébként alapból primitív lelkû, ügyetlen kezû, wc használat után kezet nem mosó, egyszerû emberek, akik nem értik meg, és nem érzik át, hogy milyen óvatosan, finoman, tiszta kézzel kell hozzányúlniuk a ritka, vagy éppen pótolhatatlan tárgyakhoz, iratokhoz, könyvekhez, dokumentumokhoz.
Lehet, hogy túl nagy jelentõséget tulajdonítok ezeknek a dolgoknak, és a közgyûjtemények dolgozói igazán fontos munkát nem bíznak ezekre a kutyafuttában betanított emberekre, mert nekik is eszükbe jutnak azok a szempontok, amik nekem.
Mégis, már attól a gondolattól frászt kapok, hogy egyáltalán felmerülhetett az az ötlet, hogy közmunkásokat alkalmazzanak fontos kulturális intézményekben.
Én mindent megértek, adjunk munkát mindenkinek, akinek csak lehet, és akinek szüksége van rá, de hosszú évek alatt elsajátítható értelmiségi szakmákat ne akarjunk feltölteni néhány órás tanfolyamok alatt betanított munkásokkal, mert több kárt okozhatunk vele, mint hasznot.

Azzal teljesen egyet értek, hogy - sajnos - bizonyos emberek úgy éltek le évtizedeket, hogy jószerével még köszönni sem tanultak meg tisztességesen, nem tudják, hogy wc használat után, vagy étkezés elõtt kezet kell mosni, nem tudják, hogyan kell kitölteni a legegyszerûbb ûrlapot, ezeket tehát tanítani kell.
Csak a nagy segítõ szándékban ne essünk át a ló másik oldalára, és a vályogputriból - kis túlzással - ne akarjunk átmenet nélkül senkit betenni egy irodaházba, mert azzal mindenki rosszul jár.
A téma egyébként gazdag, és kimeríthetetlen. Sajnos.
_goldie_ 2013 dec. 08. - 12:47:16
(89/131)
nem véletlenül írtam az analfabetizmus felszámolását
a környezetemben lévõktõl vett tapasztalati és "szájhagyomány útján" terjedõ
hírek és események alapján írom..sajnos linket nem találtam
6-7 éves gyerek szintjén folyik a tanítás..felnõtt embereket egy elsõs gyerek szintjén tanítanak
elölrõl kezdik a betûk és számok tanulásával és megtanítják õket köszönni is!!!
többnyire abban az iskolában és azzal a tanítóval ahová amúgy a tanulásra kötelezett gyereke jár
(külön hálás vagyok a kitalálójának..saját tapasztalat..az alapvetõ illemet sem tudják..így köszönni sem tudnak)

és eszembe jutnak a néptanítók anno..a hányas években?
de lehet keverem a meghatározást
a lényeg..szívüket-lelküket adták a népnevelés/okításért
volt idõ Mo.-on mikor még tisztelték a tanítót és nem verték......

Kétszázezren vesznek részt a téli közmunkaprogramban "..48 ezren alapkompetencia képzésben....4 ezer embernek pedig a 7. és a 8. osztály elvégzéséhez indítanak felzárkóztató képzést.." http://hir.ma/gazdasag/ketszazezren-vesznek-reszt-a-teli-kozmunkaprogramban-2/156381

Fûrészelni tanítja a MÁV a munkanélkülieket http://hvg.hu/karrier/20131203_1400_kozmunkast_var_a_MAV

24 oldalas kiadvány: Útmutató közmunkásoknak http://dev.neki.hu/wp-content/uploads/2013/04/NEKI-kiadvany_09_web_jav2.pdf

és ez már itt egy magasabb elvárási szint...A közmunka új szintje
"..Az elvárt minimális végzettség az érettségi, de diplomás szakemberekre is számítanak.....
....amennyiben a közgyûjtemények gyûjteményi részében közmunkások dolgoznak, ki viseli az anyagi felelõsséget a közgyûjtemény tételeiért;
....40 óra alatt eljuthat-e bárki olyan magas szintû tudás birtokába, amit a kulturális intézmények szakalkalmazottai hosszú évek alatt sajátítottak el...
....a szakemberek egy része nem válik-e munkanélkülivé, és egy késõbbi idõpontban nem közmunkásként fogja ugyanazt a munkát végezni
(állandó munkaviszony, státusz nélkül) jóval kevesebb bérért." http://hir.ma/belfold/a-kozmunka-uj-szintje/162576
_goldie_ 2013 dec. 08. - 12:45:16
(88/131)
TÉGED ünnepelünk http://www.youtube.com/watch?v=R0tvPX9N-yE

2013. december 05. Önkéntesség világnapja
http://www.szgyf.gov.hu/archivumok/projekt-osszefoglalo
Önkéntes tevékenységnek tekinthetõ bármilyen ténykedés, amelyet az azt végzõ személy szabad akaratából, nem közvetlen anyagi haszon reményében vállal......Az ENSZ Közgyûlése 1985. december 17-én foglalta határozatba e nap megtartását, amikor az önkéntesek munkájára hívják fel a figyelmet.."

a világ most Nelson Mandelára emlékezik..munkásságára..az apartheid ellenes küzdelmére..

..de vannak rajta kívül nagyon sokan akiknek neveire nem emlékezünk
ne felejtsünk el RÓLUK is megemlékezni
..például a sok önkéntes akik az Ajka-Devecser határában 3 éve történt vörösiszapkatasztrófa utáni mentés/mentesítés során segítettek

mindenki saját maga számoljon el lelkiismeretével http://www.youtube.com/watch?v=i41qWJ6QjPI

..legaktuálisabban a Bazilika elõtti karácsonyi vásárban indított Adománypont..
segíts TE is!
olahmiki1959 2013 dec. 08. - 03:34:08 Előzmény _goldie_
(87/131)
Az egyszerûség kedvéért bemásolom ide, amit az általad belinkelt oldalak egyikére írtam, talán ebbõl a néhány mondatból is kitûnik, hogy mi a véleménynem errõl az egészrõl.

"Én a kérdések összeállítóinak is felmérném az intelligenciáját. (Nem vicc.)
Mi az, hogy rajzolja le a napot???
Mint egy kisgyerek, rajzoljon egy kört, és abból kiinduló sugarakat?
Vagy hogyan rajzolja le a hópelyhet?
Egyáltalán, le lehet rajzolni EGY hópelyhet?
(Havazást még esetleg, bár ahhoz is komoly grafikai tudás kell.)
A fehér papíron fekete pöttyökkel, vagy stilizált vonalakkal, amelyekbõl mint egy fenyõfaágból, újabb vonalkák indulnak ki?
Szakemberek állították össze ezeket a teszteket, - nem vagyok biztos benne, - vagy olyan emberek, akik maguk is komoly mentális problémákkal küzdenek?..."

Az utolsó mondat helyett eredetileg azt akartam írni, hogy "Szakemberek állították össze ezeket a teszteket, vagy nyálfolyós idióták?" - de aztán meggondoltam magam. Ilyet természetesen nem ír le az ember.

Kedves Goldie, egyébként remélem, sok szép ajándékot "hoztam" Neked, ha meg nem, legközelebb mindent bepótolunk!...
_goldie_ 2013 dec. 07. - 16:10:44
(86/131)
miután kiünnepeltük magunkat így Miklós után..kedves Miki.. :))



számoljuk fel az analfabetizmust!
http://eduline.hu/felnottkepzes/2013/12/6/Megdobbento_szintfelmero__ilyen_tesztet_kap_RCOJF8

"Megszégyenítõ tesztet kell kitölteniük a közmunkásoknak
Nap, felhõ és hópihe, ezeket rajzoltatják le abban a rendkívül megalázó szintfelmérõben, amelyet közmunkásoknak kell kitölteniük. A jelentkezõk már a személyes adatok helyes leírásáért is pontot kapnak..a közmunkára jelentkezõknek nap, felhõ és hópihe rajzolásán kívül egy idõjárás szövegében kell olyan szavakat aláhúzniuk tíz pontért, mint havazás, felszakadozik, havas esõ és várható.." http://hir3.hu/magazin/1/115865/megszegyenito_tesztet_kell_kitolteniuk_a_kozmunkasoknak

"..felszólítja a kormányt..sürgõsen állítsa le a közfoglalkoztatási programot..úgy fogalmazott: a téli közfoglalkoztatási program az elsõ héten megbukott..a héten Nagykõrösön már voltak olyanok, akik ittasan vettek részt a képzésben, és meg is fenyegették az ezt jelenteni akaró pedagógust.." http://mandiner.hu/cikk/20131206_felszamolna_a_kamu_teli_kozmunkaprogramot_a_jobbik



és egy párperces helyesírási teszt:
http://eduline.hu/kozoktatas/2013/12/7/helyesiras_teszt_RGYI45
offtopic
filoszemitabéla 2013 dec. 06. - 22:25:33
(85/131)
A Mikulás névnek némi klerikális töltete van. Korábban a Télapó )Gyed Maróz), manapság a Santa Claus a politikailag korrekt megnevezés. Ha nem akarjuk az éppen aktuális Nagy Testvér rosszallását kivívni, kérjük ezt figyelembe venni!
olahmiki1959 2013 dec. 06. - 19:23:57
(84/131)
Köszönöm, és viszont kívánom!
offtopic
filoszemitabéla 2013 dec. 06. - 17:29:08
(83/131)
Valóban kõsziklára (Petrosz) épült a moderáció.
offtopic
-csengõzoli-- 2013 dec. 06. - 17:11:04
(82/131)
Boldog Névnapot, Kellemes Ünnepeket!
olahmiki1959 2013 dec. 06. - 16:56:58
(81/131)
Néha kicsit olyan érzésem van, mintha itt a Porton néhányan nagy, tengerparti hullámok lennénk, amelyek erõsek, hatalmasak, tekintélyt parancsolóan és méltóságteljesen hömpölyögnek a part felé, aztán egyszer csak felmagasodnak elõttük a tengerparti sziklák, hallgatagon, komoran, sötéten, és a hatalmas hullámok egy utolsó lendülettel nekik rohannak, hogy a következõ pillanatban milliónyi csillogó drágakõvé porladjanak szét rajtuk, miközben a sziklák hatalmuk és legyõzhetetlenségük tudatában, dölyfösen és komoran állnak ott az idõk végezetéig...
De azért a hullámok - bár jól tudják, hogy mindig ugyanarra a sorsra fognak jutni - újból és újból megostromolják a sziklákat...

Egyébként meg remélem, Mikulás alkalmából minden ajándékot megkaptatok, amit szerettetek volna, az biztos, hogy én mindenhová bedobtam éjszaka, amit kellett, ha meg véletlenül valami kimaradt, azt jövõre bepótoljuk.
Sziasztok!
Miklós
offtopic
filoszemitabéla 2013 dec. 06. - 16:24:34
(80/131)
Akkor hát írok néhány olyan szót, ami talán nem törlendõ:
napsütés
tolerancia
szeretet
munkaverseny
testvériség
megbonthatatlan
baráti légkörben
nagy októberi
európai
internacionalista
olahmiki1959 2013 dec. 02. - 18:25:42
(79/131)
Kedves fórumozó társaim!
Ennek a topic-nak a neve Mokka habbal.
Ennek jegyében meghívlak titeket egy finom habos kávéra.
Abból - talán - nem lesz baj...
olahmiki1959 2013 dec. 02. - 16:36:24
(78/131)
Nemsokára jön a Mikulás.
Az utolsó hét hozzászólásait elvitte a krampusz.
Cross 2013 nov. 23. - 10:47:44
(77/131)
Megkenték a férgeket... több szemtanú is volt, egy átlag emberre ráhúzták volna a 13 évet is. De még az is kevés.... az Usaba az ilyet nyilvánosan kövezik meg.. attól az országtól is a sok f0st átvesszük, X-faktor meg a kutyafsz, de ami normális, ami példamutató, csak azt nem..
Ennek sima ügynek kellett volna lenni, csak jó magyar szokás szerint megint balf@szkodtak egy sort az ügy során.. a rendõrök kezdték még a legelején, mert rosszkor és rosszul vettek tõle vizeletmintát.

És senki nem lepõdött meg az ítélet hallatán... sem az ügyész, sem a védelem. Vajon miért ?
És az elõzetese is megszûnt... szánalmas.. férgek gyülekezete.

Viszont ez rávilágít arra, egy nagyon fontos momentumra, hogy nem csak az emberek milyenségétõl, sõt döntõ hányadában nem az emberek milyenségétõl függ a rend. Tényleg nem a lákátós alehándró a hibás, amikor kifosztja a Jolika nénit, õ így fejezi ki magát, meg nem a Rezesova, hogy megölt 4 embert ittasan, bedrogozva. Mi vagyunk a hibásak, mert ezt megengedjük. az elbszott törvényeinkkel. A langy, tutyi-mutyi liberális törvényekkel, nem csoda, hogy a bûnözésre hajlamos réteg nem fogja vissza magát.. nincs retorzió... miért is tenné.

A megelõzés a legfontosabb.. hangoztatják mindig. Most krvára megelõzték az eljövendõ baleseteket.
offtopic
sofi 72 2013 nov. 23. - 10:44:00
(76/131)
"Pénz beszél, kutya ugat..."

Ha van pénzed, kinyírhatsz egy egész MAGYAR falut, akkor is csak pár évet kapsz. Ha csóró vagy, tilosban parkolásért is meghurcolnak.
Folyik a szenny, mit folyik ÖMLIK!
Totális káosz az egész ország. Az egészségügy romokban,az oktatás romokban, a versenyszférában rabszolgaként dolgoztatják a még dolgozni akarókat, a kisvállalkozókat ellehetetlenítik az adó rendszerrel és a szabályozásokkal, a közszférában pedig tombol a besúgórendszer és dilettánsok tömkelege dönt az emberek feje felett, mert jó helyen voltak jó idõben,amikor a pozíciókat osztották, vagy mert professzionálisan tudnak se..et nyalni.
Ez van ma.
-csengõzoli-- 2013 nov. 23. - 09:30:42
(75/131)
Ez megint egy olyan ítélet,amibõl csak az derül ki,hogy ha pénzed van,akkor mindent megtehetsz.
Már Stohl esetében is írtam,hogy azonnal szigorítani kéne a törvényeinken.
Nem szabadna hagyni,hogy bepiálva, bedrogozva vezessenek olyanok,akik pénzüknél és/vagy ismertségüknél fogva úgy gondolják õk sérthetetlenek, mert valahogy a sors mindig úgy is alakítja,hogy a vétlen vezetõk halnak meg.
MOst is mi történt? Egy család iszonyú kínok közt égett az autóban, miközben a milliomos hlyepicsa kiszállt a terepjárójából és nézte, illetve telefonált az ügyvédjének,hogy sz.a.r.került a palacsintába.
Milyen gyakorlat az,hogy ha csak annyit tudtak rábizonyítani,hogy piált, telefonált, kb 165-el ment és megölt 4 embert, akkor azért 6év jár, amit harmadolnak és végül 2 év LAKÁSBAN letöltött büntetés után szabadulhat valaki?
Ez micsoda?
Megérkezik a tárgyalásra frissen festett hajjal pufidzsekiben, egyszóval utcai ruhában és szépen hazasétál az ítélet után?
A bíróságok nem igazságot szolgáltatnak,hanem jogot érvényesítenek,de mégiscsak lenne egyfajta igazságszolgáltató szerepük,ha nem tévedek.
Ez már sokadik olyan felháborító autós baleset,amelyiknél hajmeresztõ ítélet születik és mi változik? Semmi.
Ott van Császár Elõd esete, Stohl huszadik drogos gyorshajtása és most ez is.
Az átlag ember meg csak les,hogy ez mi??
4 ember élete 2év lakásban töltött tévézést ér?
Ha nem,akkor miért nem történik változás?
Felfogják a tisztelt érinthetetlen bíróságok tagjai,hogy mit üzennek ezekkel az ítéletekkel?
Azt,hogy a tévét nézõ tetves milliomos senkiházik megint csak elkönyvelhetik,hogy amit az utakon csinálnak,annak nem lesz következménye.
Persze,ha valamelyik bíró családja ült volna a kocsiban, biztos más ítélet születik...
olahmiki1959 2013 nov. 23. - 00:45:38
(74/131)
"Megvásárolta a TV2 a jelenleg legnépszerûbbnek tartott új énekes tehetségkutató mûsor, a Rising Star sugárzási jogát az izraeli Keshet Internationaltól. A versenyben a nézõk élõben, egy mobilalkalmzás segítségével szavaznak, az arcuk pedig megjelenik a képernyõn is."

Lehet, hogy ezúttal kissé brutálisan fogok kérdezni, de ezt most kivételesen mindenki nézze el nekem.

Mi az istenért, mi a jó büdös francért kell megvásárolnia egy újabb, immár kb. a 43. ÉNEKES tehetségkutató mûsor sugárzási jogát ennek a nyomorult, szerencsétlen kis országnak, amikor a már meglévõ énekesek is annyian vannak, hogy Dunát lehet velük rekeszteni???
Miért nem indítanak tehetségkutató mûsort hangszeres zenészeknek, szakácsoknak, autószerelõknek, ruhatervezõknek, kaszkadõröknek, vagy bõrdíszmûveseknek?
Miért mindig - mint a szemellenzõs lovak, - csak egy irányban tudnak gondolkodni?
Ez valami õrület!...
Ennyi énekes tehetségkutató mûsor a világon nincs, de ha van, nekünk akkor sem kellene, - mint valami szemeteskukának, - az összeset megvennünk, és lenyomnunk a szerencsétlen magyar tévénézõk torkán!
stenmore 2013 nov. 23. - 00:44:18
(73/131)
Az azeri baltást meg szélnek eresztették, had legyen belõle nemzeti hõs.
stenmore 2013 nov. 23. - 00:42:42 Előzmény olahmiki1959
(72/131)
Márpedig szerepet játszott a gazdagsága hiszen ezzel sikerült olyan szakértõi vélményeket beszerezni amelyek elkenték,amennyire egyáltalán lehetett pesrze, a felelõsségét.