Edmond Dantes 2015 jún. 16. - 10:26:07 Előzmény Cordelia
(213/353)
Igen. Ezt a "többet" használta fel/ki úgy, ahogy. Lehet h a kevesebb több lett volna?
Ezért írtam 182-ben t.k. azt h "A saját maga által vállalt életpálya-modell :) nála így alakult." stb ld ott.
drProktor 2015 jún. 15. - 22:55:21
(212/353)
Tébyleg azt javaslom, nézd meg még egyszer.
Friss szemmel, a "kályhától kezdve"
drProktor 2015 jún. 15. - 22:52:15
(211/353)
Amikor drKendét kérdezték, hogy miért nem ír Medgyessyrõl legalább olyan fullánkos könyvet,
mint Viktorkáról, azt válaszolta, hogy azért, mert érdekltelen.
Attól tartok, Vona is érdektelen lenne.
pneklara 2015 jún. 15. - 16:25:35
(210/353)
Kedves Proktor, a 167. hozzászólásban én dicsérem Gyurcsányt:Érdekes, jópofa, szórakoztató, ember.Majd: érdekes mûsort érdekes emberrel lehet készíteni.Egy baja van,hogy õ volt a miniszterelnök, fõleg egy olyan "belsõ baráti kör"-Gy.F.- élén.Mindketten ebben az országban éltünk, nem hazudhatják nekünk, hogy minden olyan jól alakult.Azt nem tagadom, hogy voltak ellendrukkerei, s nehéz úgy ügyködni hathatósan, ha keresztbe tesznek minden eszközzel. De a másik felet is gáncsolták, ahogy csak lehetett. Ezt szívjuk meg mi, és még a gyerekeink is.
Szomszédnak kellemes ember lehet Ferenc,vagy útitársnak a vonaton, ha vonattal utazna. De egy ország elnökének? Bár még lehet.
drProktor 2015 jún. 15. - 15:04:18
(209/353)
KedvesKlára,

Mire írtam, hogy kötöd az ebet a karóhoz?
Ahogy 231-ben Gyurcsányt szidod, elõször azt gondoltam, azért,
mert rám haragszol a nõcizés miatt(ez ugyan nem kis hülyeség lenne, de emberi!),
de lám, váltig kitartasz elítélõ beszólásod mellett.
Ha tõlem(„nõcizésemtõl”) függetlenül a mûsorból neked ez jött le Gyurcsányról,
hát sztem valamit nagyon „benéztél”. Arra bíztatlak, nézd meg még egyszer,
a Tv2.hu honlapon a „videok” menüben könnyen meg lehet találni.
pneklara 2015 jún. 15. - 08:01:21
(208/353)
Proktor, nincs nekem semmi bajom a nõcizéssel, sõt, még egy rövid ideig nõcinek hittem magam, annak minden képzetével.
Inkább azt nem értem, hogy miért kötöm az ebet a karóhoz? Nekem ez a véleményem, s csak ezt tudom mondani.Tegnap is, ma is, és jövõre is - bár lehet, hogy ez utóbbi ki fog egészülni, mert a jövõ hozhat még meglepetéseket.
offtopic
drProktor 2015 jún. 15. - 00:25:50 Előzmény pneklara
(207/353)
Ha megvizsgálod a kérdést, megfigyelheted, hogy a "nõcinek" nem adtan jelzõt.
Adhattam is volna, de nem!
Különben sem rólad írtam.
offtopic
drProktor 2015 jún. 14. - 21:59:05 Előzmény pneklara
(206/353)
A helyedben én nem kötném az ebet a karóhoz!
offtopic
pneklara 2015 jún. 14. - 18:02:45
(205/353)
Pedig ez a "kis nõci" titulus! De szálljunk le a földre:)!
Ha Gyurcsány azt a szakmát mûvelné, amit én, nincs az az isten, hogy kiállnék vele vitázni.Mert õ nem szakmáról akarna velem társalogni, hanem gyõzni akarna, s lealázni engemet olyan eszköztárral, amivel sikerülne engem nevetségessé tenni. S a cél érdekében azzal sem értene velem egyet, amiben tk. ugyanazt gondoljuk. Lári-fári.
offtopic
drProktor 2015 jún. 14. - 16:36:13
(204/353)
Hogy eltértünk volna?
Azt te csak gondolod.
Vitatkozunk, érvelünk, ha van véleményed, szállj be!
offtopic
drProktor 2015 jún. 14. - 16:31:48
(203/353)
KedvesZoli,

Neked nem írom, hogy egyszer még szégyelleni fogod az itt kifejtett „irodalmi munkásságod”,
téged viszonylag jól kiismertelek.
Kaptál némi Júdáspénzt, Judás-trafikot, Judás-földbirtokot, hogy így kitartasz?
Persze a módszer a jól ismert: a saját tüneteket megszorozni -1-gyel,
hogy a másik félre vonatkozzanak és rágalmazni a saját cimke osztogatásával
Jön a kognitív disszonancia ! Nézz utána, mi az !
offtopic
drProktor 2015 jún. 14. - 16:18:51
(202/353)
KedvesKlára,

Rossz hírem van, nem rád céloztam, mondjuk ki, fura részedrõl, mert ezt írtam:
„valami nõci, akinek a kritikáját valaki itt föltette”. . .
Az rendben, hogy „nõcinek” érzed magad, de nem gyanús,
hogy ennyire bonyolultul fejezném ki magam,
ha a te véleményeddel akarnék vitatkozni?
Hát, most már utánanéztem, a 180. hsz-ban EdmondDantes hivatkozott egy kritikára,
amit HoreczkyKrisztina írt, a képe és a neve alapján ismeretlenül „lenõciztem”

Kedves Klára , mondjuk nem lepett volna meg(jól esett volna), ha eddigi,
kétségtelenül nem túl beható ismeretségünk alapján nem tételezed föl rólam azt a bunkóságot,
hogy téged „nõcizlek le”( tkp. e.sz. 3. személyben), amikor pedig itt leledzel a topikon.

Hát, ahogy jártál, az némileg BástyaElvtársra emlékeztet: „BástyaElvtársat már meg se akarják ölni?”
Persze, mérgedben kígyót-békát kezdesz összehordani ki másról, mint Gyurcsányról?!
Nem igen lehet jóhiszemûen értelmezni beszólásodat(231, amelyben „megfejted", miért nem áll szóba vele a SzeretettVezetõ. Nincs kizárva, ezt még szégyellni fogod, mint értelmiségi.
pneklara 2015 jún. 14. - 15:21:58
(201/353)
Ja, és van egy mondás, ami megmagyarázza, hogy Orbán miért bújik el a vita elõl, bármennyire is szeretnék kikényszeríteni belõle: "Ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz a szintjükre, és legyõznek a rutinjukkal"
Az idióta szót jelen esetben mással helyettesíteném:mondjuk dörzsölt, alattomos, rosszindulatú, semmilyen eszköztõl vissza nem riadó...És mielõtt a vád érne, sem egyik, sem másik nem a szívem csücske.
pneklara 2015 jún. 14. - 15:12:56
(200/353)
Ha,ha!! Én lennék az a nõci? Ezt már megtanultuk az átkosban,hogy szabad kritikával illetni a regnáló hatalmat, de csak annyival, amennyit õk jónak látnak/Hofi,Sas József/ A Gyurcsány mûsorba is be lehetett foglalnia egy kis kritikát Friderikusznak, de csak annyit, hogy ne fájjon. És ez az volt: HOGY TUDTA AZT MONDANI, HOGY K. ORSZÁG? Nem számoltam, de Fridi legalább hatszor megkérdezte ezt, nem értvén ezt a nagy-nagy bûnt. Valóban csak ez volt Gyurcsány orbitális vétke, bûne, hibája?Erre mondtam azt, hogy egy ilyen kiszólásban még benne is lapulhat a haza iránti féltés, szeretet, aggódás.
De aki párás szemmel, elszoruló torokkal mondja szelíden, hogy Magyarország, szeretlek...az többet árthat a hazának szándékaival, mint aki dühtõl vezérelve elragadtatja magát.
Szóval én csak Fridit piszkáltam, hogy a szelep kinyitására találhatott volna jobb apropót is.
Tény, hogy ez az epizód jó volt, kiemelkedett a többi közül/Gesztesi, Medveczky, Ördög/, mint ahogy maga az alany is egy érdekes, figyelemre méltó egyéniség.De ahogy írtam, egy hibája van: kár, hogy õ volt a miniszterelnök, azok élén, akik körbevették.
offtopic
-csengõzoli-- 2015 jún. 14. - 14:17:31
(199/353)
Õ Gyurcsán legfanatikusabb védelmezõje.
Egykor hitt benne, ma meg már baromi ciki lenne bevallani,hogy évekig hlyeségeket beszélt vele kapcsolatban.
Inkább újra becsukja szemét, befogja fülét és védi önmagát és szeretett vezérét is.
drProktor 2015 jún. 13. - 23:17:33
(198/353)
Jó kérdés.
Sztem éles a szemem. Meg az eszem, hogy adjak a kötelezõ szerénységnek is.
Más részt kegalább ennyire jó kérdés: te miért nem veszed észre a kitûnõ tulajdonságait?
(Pláne a fideszizmzs árnyékában élve)
drProktor 2015 jún. 13. - 23:10:06
(197/353)
Hát a TV2 honlapon megnéztem pótlólag az Összezárva Gyurcsány-os adását,
az elsõ részt nem láttam(mint írtam), most azzal kezdtem, a mûsor magával ragadott,
úgy hogy a második részt is megnéztem(ezt már másodszor láttam).
Nekem nagyon tetszett.
A minap PuPu nevû blogger véleményét idéztem, most a sajátoméról írok.
SzTem erõsen valószínû, hogy Friderikusz azért vállalta el az egész sorozatot, hogy ezt,
a föltehetõleg utolsót megcsinálhassa Gyurcsánnyal, sztem ezzel zseniálisat alkotott.
Gyurcsány lubickolt az érdeklõdésben,
ezt az oldott és pozitív légkört Friderikusznak meg kellett teremtenie.
Igen lényegretörõ volt. Ebben éppenséggel nem adok igazat PuPunak,
aki szerint Fr. csak laza nyári szórakozásra hajtott,
nem, nagyon is élõ, lényegi kérdés a kurvaországozás feszegetése
(pláne, ezt kifogásolta(keveselte) valami nõci, akinek a kritikáját valaki itt föltette,
az a nõci is teljesen féreérti!).
És ebben persze Fr. is téved, GyF pedig tökéletesen levezette az igazát.
Jellemzõ a sátáni(sta) Fideszre, hogy az ócska karaktergyilkos aljasság
és a sunyi ravaszság még egy Friderikuszt is megkísért.
A másik kruciálisan lényegretörõ téma az Orbánnnal való viszony,
hát ebben a kérdéskörben is megtudhattunk néhány lényeges információt.
Ebbõl az emberbõl(GyF) áradt az értelem, a laza kiegyensúlyozottság, az õszinteség.
Megpróbáltam közben ellenkezõ nézõpontból szemlélni, mint ha másvallású lennék
(nem vagyok vallásos, attól pedig szintén és pláne távol vagyok,
hogy egy kiábrándítóan személyiségzavaros kalandor kultuszában keressek valláspótlékot),
de némi empátiával el tudom képzelni a tehetetlen dühöt,
amit éreznek egy ilyen beszélgetés kapcsán,
s ami szükségképpen fortyogó gyûlöletben kulminál
Szegény Magyarország!
teatea 2015 jún. 13. - 17:29:57
(196/353)
Te hogy a fenébe nem tudtál még Csurcsányból kiábrándulni? Persze nem Orbánnal összehasonlítva.
hanguktaekwondooo 2015 jún. 13. - 12:50:14
(195/353)
Látom, ügyelsz a részletekre
offtopic
drProktor 2015 jún. 13. - 11:55:41
(194/353)
Tényleg?
Hogy rajtam keresztül vetítenék át az elképzeléseiket?
Ezt én eltúlzottan nyakatekertnek érzem. Te, persze, nem?