Housebunny 2009 dec. 15. - 19:44:49
(138/398)
Megnéztem ezt a szerencsétlenséget és szerintem nagy rakás sz**r az egész úgy ahogy van.
Még jó hogy nem moziban néztem,kár lett volna annyi pénzt kidobni rá.
Nevetségesen gagyi volt és cseppet sem hihetõ, pláne nem ijesztõ...
Aki ezen megijed az tényleg egy nyuszi:)
Lain 2009 dec. 15. - 18:59:52
(137/398)
Télleg ilyen "velünk is megtörténhet" effektus...Nekem ez tetszik benne, vagyismert nekem ez az elsõ ilyenfajta horrorfilmem, meg ugye igaz történetnek állítja be az egészet (nem tudja valaki, hogy akkor ez így igaz,vagy csak ugye hogy oda van firkava,és nem igaz a sztori?)
Szerencsém az volt hogy nem egyedül néztem meg a filmet, hanem legalább 5 emberrel.. :)

"Az igazi ijedelem bennünk lakozik és belülrõl fakad - a film jól bizonyítja-szemlélteti, hogy elsõsorban a félelmeinktõl félünk, nem valami külsõ kísértettõl, démontól, zombitól és így tovább."
6/10
doktortimi 2009 dec. 15. - 13:31:23 6/10
(136/398)
Igen kicsit unalmasak voltak a töltelék részek, meg nem jutottak volna el idáig ha a csaj kicsit is normálisabb. Az elsõ alva járás után orvoshoz vittem volna, a végén a kereszttel meg már mentõ.... na mindegy tipikus amerikai...Az amit meg a srác csinált az csak tesztelés nem megoldás, de õk meg a problémamegoldás :D
10/10
Ngelina 2009 dec. 15. - 11:54:52 10/10
(135/398)
Azért én betojtam. Egész végig nem volt félelmetes, csak az utolsó 10 perc - abból is az uccsó 3 perc, a csúcspont, amitõl berosáltam, de úgy, hogy még másnap reggel is elõjött az érzés amikor egyedül voltam otthon és éjjel is díszkivilágítást rendezve mentem a mosdóba ki...

Egyébként, rosszul emlékszem-e, hogy az ágynak egy ponton fel-le kellett volna rángattatnia, felemelkednie és ilyenek?


***SPOILER***
a 10 legfélelmetesebb kép a filmbõl (szerintem):
10. a lakosok távollétében lángra kapó és elalvó betûzõtábla
9. a vége-fõcím alatt hallható mély zúgás-morgás
8. a lábnyomok és a harapás - a démon összes látható megjelenése a filmben
7. a csaj a padlón ül ájultan, hátát egy ajtófélfának vetve és a combjához szorít egy keresztet, amely vörös foltot hagy a combján amikor a srác megmozdítja
6. a csaj egy éjjel feláll, beáll az ágya mellé és a saját felérõl néz át az alvó pasasra, több, mint egy órán át.
5. a csaj elmosolyodik az ágyban fekve és "dupla" hangon azt mondja: "most már minden rendben lesz".
4. a csaj aznap éjjel megint odaáll az ágy mellé, csak most a pasi oldalára és ott áll kb két órán át.
3. a csaj velõtrázó sikoltása, a hozzá lerohanó pasi ordítása és aztán a tök kuss, majd a súlyos léptek
2. a seggel a kamerának repülõ pasi sebessége és a csattanás
1. a csaj kamerához közeledõ, félrehajtott feje, amely a lencse elõtt 30 centire elmosolyodik, majd rögtön démonira torzíttatik - mert ez azt jelentette számomra, hogy a csajnak esélye sem volt, végig és már el is vesztette a csatát...

*** SPOILER VÉGE***
10/10
Ngelina 2009 dec. 15. - 09:57:01 10/10 Előzmény tobias88
(134/398)
nade ez NEM szellem. Ez démon.
tobias88 2009 dec. 14. - 03:36:18
(133/398)
Elég gyér film, én beletekergetõsen néztem végig a felétõl! Az egész szellemvilág kultúra alapja az, hogy kevés embernél az agyi zavar hallucinációt okoz, és mivel valójában alszik az agy nagy része, ezért meg sem tud mozdulni az illetõ! Ijesztõ lehet, nem élném át, de persze ettõl nincsenek szellemek :) és a film is gagyi, gyenge megvalósítással! Inkább valami normálistémát választottak volna, mondjuk egy sorozatgyilkos fokozatosan becserkészi õket :D
1/10
scorpagon 2009 dec. 13. - 01:51:43 1/10
(132/398)
Én hiszek abban, hogy létezik egy másik sík ahol nyüzsögnek a (szellemek) de sajnos annak ellenére, hogy most néztem meg a filmet(01:46 AM) és egyedül vagyok a lakásban, sajnos nem tudott rám hatni film.
Le a kalappal a színészek elõtt a hiteles alakításért meg a visszafogott filmtrükkökért de kicsit gyerekes elképzelés ez a Démonokról, nem? Kicsit dörömbölnek, hisztisen csapkodják az ajtót, összemászkálják a lisztes padlót és kihúznak a lábamnál fogva a folyosóra? Hááát... valljuk be nem sok fantázia van bennük, az IQ-jukról nem is beszélve.
Mindenesetre egyszer meg lehet nézni.
9/10
geri12 2009 dec. 11. - 17:07:33 9/10
(131/398)
Vannak olyan emberek, akit foglalkoztat ez a téma. Ilyen az az illetõ, akivel megnéztem. Így érthetõ is! Hát vannak olyan emberek is, akinek azért van egy-két állmatlanabb éjszakája. Lehet a zajokat hallgatják? :) Ez nem feltétlenûl korfüggõ. Mindenki más. Ez van!
6/10
Swarm1 2009 dec. 11. - 11:47:00 6/10 Előzmény geri12
(130/398)
Annak azért van némi gond a fejében aki ezt elhiszi...Én megértem, ha valaki fogékony a témára, de akkor már inkább az Ideglelés tûnik hihetõbbnek.Igaz, azt rengetegen "be is vették" akkoriban.Amúgy az áldokumentumfilmnek pont ez a lényege, vajon miért ÁLdokumentumfilm a neve?
9/10
geri12 2009 dec. 10. - 21:37:56 9/10
(129/398)
Ahogy mondod!

Annyira hiteles lett hogy akár "igaz" is lehetne. :)) Akivel én néztem meg tegnap, az is keveset aludt. :) Ráadásul az illetõ nyitott az ilyen dolgokra!

Amúgy külföldön a két fõszereplõ (akiknek ugye tényleg ez a nevûk), szerepeltek nem rég az egyik show-ban, ahol megnyugtattak mindenkit hogy élnek és virulnak. Elmondásuk szerint volt olyan, aki teljesen elhitte a látottakat...
9/10
djohny 2009 dec. 10. - 20:57:25 9/10
(128/398)
Én a barátnõmmel néztem meg a moziban. Este nem volt sok alvás neki, de nekem sem. Bár tudja az ember, hogy ez csak film, de akkor is olyan hitelesen csinálták meg, hogy az ember elgondolkozik... Vajon valóban van ilyen? Szerintem okosan csinálták meg a filmet. Némelyik több millió dolláros beruházással elkészített akciófilm a nyomában sincs ennek. Bár azok a pop-corn moviek szórakoztatnak, ez az idegeiddel játszik.

***SPOILER***

A moziban egyébként azt a befejezést vetítik, ahol a csaj nekidobja a csávót a kamerának, a DVD-verzió pedig az, amikor a zsaru lelövi a csajt. Szerintem a moziba került verzió jobb, mert ott hazafelé is lebeg a fejed felett a félelem, hogy: "Katie-t azóta sem találják." Aranyos tõlük. :)

***SPOILER***

Mivel nem vagyok nagy horrorrajongó, ezért nálam a film 9/10. Amúgy simán megkapná a maximális pontot.
offtopic
Meadow 2009 dec. 10. - 01:48:33
(127/398)
na most már én is megnézem annyit dicséritek,kritizáljátok,várom már:))
9/10
geri12 2009 dec. 10. - 01:42:10 9/10
(126/398)
Bár én már láttam DivX-ben, mivel külföldön rég lement. Ezt leszámítva megnéztem moziban is. Jó volt másodszorra is megnézni nagyobb képméretben! :) Számomra maradandót nyújtott ez az alkotás!
TCITR 2009 dec. 09. - 20:48:13
(125/398)
Véleményem szerint egy nagyon ütõs film! Szerintem az egésznek a menete is teljesen jól van "megszerkesztve"! Az elsõ, kb. fél óra kicsit altatja a nézõt, majd fokozatosan építi fel a feszültséget! Akinek tetszett az Ideglelés, Cloverfield, Karantén, annak ez sem fog csalódást okozni!...Sõt!
Igazi elsõ randis film! :P....a csaj tuti rádmászik!;)
1/10
vitko 2009 dec. 09. - 12:46:54 1/10
(124/398)
Hát, szerintem ez életem eddigi legrosszab filmje volt.

Ennél még a Vogon költészet is szórakoztatóbb lehet...

Unalmunkban avval szórakoztunk, hogy megtippeljük, hogy mi lesz a következõ ilyeszgetés...
(a kopogást, meg a lámpát eltaláltam:) )
1/10
fkapuy 2009 dec. 08. - 13:47:57 1/10
(123/398)
Egyvonalas, igen gyenge, ijesztegetõsnek szánt áldokumentum-horror. Kifejezetten vontatott sztori, semmi csavar, 3 szereplõ, egy helyszín. Alacsony költségvetés és 86 perc szenvedés.

Kár volt azért a kevés pénzért, amit beleöltek...
6/10
Swarm1 2009 dec. 06. - 17:57:56 6/10 Előzmény peca1000
(122/398)
Ha nem volt benne, akkor ezek szerint nem moziba nézted!
3/10
Fluor 2009 dec. 06. - 16:44:49 3/10
(121/398)
Hát nem tudom... Mire végigszenvedtem ezt a filmet, azon gondolkodtam, mit csináljak, amivel el tudom tölteni ezt a másfél órát. A film utolsó 5 percében volt 2 "érdekesebb" jelenet, és semmi egyéb. Valami frappánsabb megoldása is lehetett volna a végére :S
Nekem elég uncsi volt
Duff 2009 dec. 06. - 01:25:29
(120/398)
de benne volt. többet vártam a filmtõl de nem volt rossz 5,5/10
peca1000 2009 dec. 06. - 00:25:56
(119/398)
Nyomasztó, rémisztõ, pár napig biztos, hogy nehezen fogok aludni.
Viszont a trailerben az utolsó jelenet, amikor az illetõt elrepíti a szellem a kamera felé, nem volt benne a filmben.
Tényleg olyan mintha az egész megtörtént volna, és valódi eseményeket látunk. Félelmetes..