Téma: Párbaj

efes 2008 júl. 10. - 19:22:03
(43/163)
Kiegyezünk egy akció-thrillerben? ;)
Anditos 2008 júl. 09. - 10:34:25
(42/163)
Nagyon szeretem a filmet. Hihetetlen, mennyire irritáló lehet egy pár cowboy csizma, és mennyire tudtam utálni!:-) Igazi katarzis, amikor a kamion lezuhan a hegyoldalba. Nagy hatással volt rám a film, mert ki nem állhatom a kamionos karakteréhez hasonló agresszív embereket, akik azt hiszik, mindent megtehetnek, mert valamilyen hatalom van a kezükben. Legyen ez akár egy kamion.
Klasszul van felépítve, hogyan lesz a gyáva kisemberbõl harcias Dávid. Persze van a filmben akció, de nem ettõl olyan izgalmas.
yabbi 2008 jún. 01. - 23:23:04
(41/163)
Óvszer!
nagi 2008 máj. 29. - 09:09:32
(40/163)
Nagyjából egyetértek a két elõttem szólóval. Szvsz Spielberg nagy rendezõ, mert ezt a filmet megcsinálta. Ezzel akkár le is tehette volna a lantot, a többi filmje - ehhez képest - szót sem érdemel. Szerintem és részemrõl!!! A sarkos kijelentésemet tehát osszátok el kettõvel (vagy többel):)! Már csak azért is, mert nem láttam az összes filmjét. De az után a néhány után, amit még megnéztem ezen kívül, nincs rá ingerenciám, hogy megismerjem teljes életmûvét.
10/10
mugen 2008 ápr. 05. - 01:17:25 10/10 Előzmény mikehodges
(39/163)
Ez egy hatalmas film! Spielberg megmutatta, hogy kevés pénzbõl "egyfelvonásosan" is agyonra lehet paráztatni a mozinézõket! Különleges vágások, érdekes beállítások, koncepciózusan felépített és egyenletesen fokozódó, folyamatos feszültség, egészen a pszichikai tûrõképesség határáig. Semmi duma, semmi extra zene, csak zajok és zörejek. Két ember és két gép párbaja a végtelenül hosszú és kihalt autóúton. Vér nélkül, vicsorgó szörnyek nélkül, misztikum nélkül, sallangmentesen! Semmi elvontság és semmi szájbarágósdi!
Szerintem rendezõi szempontból nézve, ez Spielberg legjobb filmje!
10/10
mikehodges 2008 márc. 26. - 02:01:44 10/10
(38/163)
Fúú,52 hozzászólás?Az igen!Ebbõl is látszik,milyen jó film ez.:)Nem igen olvastam vissza a hozzászólásokat,majd...
Én nem vagyok Spielberg híve,egy kicsit sem,készített jópár élvezetes filmet,de számomra nem sok extra van benne.Én azokat a filmeket tudom leginkább élvezni,amiben van valami elvontság,valami különleges.Spielberg filmjeit túl könnyû befogadni és szeretni,talán ebben rejlik,hogy mitõl olyan nagyon sikeres.
Nos ez a Párbaj szerintem a legjobb filmje,s sokkal inkább szeretem azt a pár filmjét,amit még a karrierje legelején csinált,(szemben azokkal,amiket késõbb)Talán a Cápával bezárólag,vagy a 3.típusú találkozásokkal?nem is tudom.
Birtoklom DVD-n ezt a moviet,egy pillanatot sem untam benne,s többszöri nézéskor is ugyanúgy felizgat és magával ragad.Nagyszerû.
*Bátorszív* 2008 febr. 10. - 17:01:26
(37/163)
... Egyébként a kérdéses cikket, -ha nem csupán cinikus bohóckodásból kérik rajtam számon egyesek-, bárkinek nagyon szívesen elküldöm egy privát levélben...,

-...to be continue...-
*Bátorszív* 2008 febr. 10. - 16:54:01
(36/163)
...Gyerekek, kénytelen leszek most kicsit profánul fogalmazni; és egyben megismételni azt amit egyszer (sõt, többször)itt (egyszer máshol) már leírtam..., és kifejtettem...;
((Ráadásul az a tisztelt hozzászóló aki jónéhány bejegyzéssel lejjebb azt találta volt állítani, hogy , amelyik nézõ nem értette ennek a filmnek a drámai mondanivalóját, az valószínû, hogy betakarta szemét fülét, ( nem pontosan szószerint idéztem; de ez nem érinti a megjegyzése lényegét), utána pedig néhány passzussal fejjebb, szintén ez a tisztelt hozzászóló azt állította, hogy ,szerintem is egyesek túlfilóz'zák...',
Hát ez eléggé butácska anakronisztikusság...nem'de bár !?(!)...:)...))
Ha Spielberg lepotyogna a székrõl a röhögéstõl, - ahogy azt egy másik - a mûvészi allegóriák tekintetében - ezekszerint- igencsak analfabéta üdvöske kijelentette,- az csak azt jelentené, hogy Steven Spielberg'nek fogalma sincs arról, hogy mit alkotott...; Egyébként ezt kötve hiszem...(!) (... Bár ha valóban így lenne, és ez az akkor még friss, kezdõ-pubi rendezõ'fiúcska, annak'idején pusztán csak egy adrenalin pumpáló running action filmet szeretett volna készíteni, ebben az esetben az evidens drámai mélységek csak a rendezõ ösztönös tálentuma - ráérzése- révén töltötték meg ezt a filmet..., Ami ebben az esetben még imponálóbb, mert ez meg'okolná a minden direkt mûvészieskedõ, eröltetett manír nélküliséget...,
-...to be continue...-
efes 2008 febr. 07. - 19:57:31
(35/163)
tehát amerikában a nagy költségvetés az a, a kicsi, eleve tévére, dvdre, régebbe vhsre, és kis (nagy) utánjátszó mozikba szánt filmek a b. európára ez az ábékategóriázás már nehezen értelmezhetõ, az eltérõ filmfinanszírozás, terjesztési szokások, lehetõségek, stbik miatt.
9/10
zee944 2008 febr. 06. - 17:34:46 9/10
(34/163)
Bocs, ha beleugatok, de szerintem a B filmet az alacsony költségvetés és az definiál, hogy akkoriban milyen profilú mozikban mutatták be, ill. újabb idõkben az, hogy csak VHS-en vagy DVD-n jelenik meg. De a Párbaj még mindig egy tévéfilm eredetileg, ami mellékesen stílusjegyeit tekintve némlileg emlékeztet a B-filmekre, nem A- vagy B-film.
efes 2008 febr. 06. - 15:55:01
(33/163)
hicskok meg egy krimirendezõ volt. :) viszont annak zseni, mûfajon túlmutató.

edgar alan poe meg horroríró, amúgy ugyanez, mint hicskok.. ilyenek ezek a zsenik.
efes 2008 febr. 06. - 15:53:08
(32/163)
gondolj pl a száguldás a semmiben-re (vanishing point, a "petrocelli" játszik benne), az pl. egy tipikus B-kat. mozi, a tarantino is egyik alapfilmként utal rá több helyütt az autós-csajos filmjével kapcsolatban. az nagy vonalakban, dramaturgiájában, fotográfiájában kb ugyanez. (ne ragadj le azon a szinten, persze, hogy abban nincs kamion, és nem piros az autó) abban sajátmaga elõl menekül a pasi, ebben a kamion (nagy setét rettenet, akármi; akár a benne lévõ gonosz perszonalizációja, tehát önmaga) elõl, a lényeg úgyis a menekülés. ettõl persze a párbaj kibebaott jó film. a másik kevésbé, de az is filinges, aláírom.
9/10
zee944 2008 jan. 16. - 21:17:21 9/10
(31/163)
Én is elolvasnám, kérem a linket. Ha már hülyék vagyunk, tudjuk meg legalább, miért.
efes 2008 jan. 16. - 20:41:48
(30/163)
két flekk lazán belefér a dobozba, úgyhogy húzzál bele kolléga, ne lacafacázz..:)
*Bátorszív* 2008 jan. 16. - 19:10:18
(29/163)
...Hát abba Én is beleszédülök néha,; de az-az érzésem, hogy egész más okból mint kegyed...,(!{}):)
...De joke away...,:),; most nagyon szívesen be-installálnám ide from ab initio to finis, az alább említett cikkemet;...('Thinks about the Duel'), de egyrészt: attól tartok, hogy egy közel negyven soros textus bebillentyûzése után, a relative hosszú idõ'faktor miatt - ismerve a PORT.hu, még fejlesztésre szoruló üzenet fogadó rendszerének kapacitását- nem menne át, uszkve két flekknyi karakter...; másrészt: valószínû, hogy akik eddig a röhögéstõl lepotyogtak a székrõl, azoknak a leg'adekvátabb értelmezõ elemzés után sem pottyanna le semmi... a fejükben...,:) (sajnos...)
10/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 15. - 18:17:16 10/10
(28/163)
Bocsi 24/34
10/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 15. - 18:15:59 10/10
(27/163)
Bár nem címezted meg, de nyilván nekem szóltál. A hsz-od oly "gondolati vertikális mélységeket rejt", idézet tõled, amibe beleszédülök, de tartom magam a hozzászólásomhoz, 24/33
Mégegyszer: a film nagyon jó.
*Bátorszív* 2008 jan. 15. - 17:48:16
(26/163)
*moderálva*(Nem fejtem ki mégegyszer, és ezennel bõvebben, hogy milyen filozófiai, és gondolati vertikális mélységeket rejt, ez az art-movie kategóriában máig is egyetlen Spielberg meister-werk...Egyrészt, mert ezt néhány hónapja egy angol prof.critical web.site.-on már megtettem; Másrészt, erõs a gyanúm, hogy *moderálva*...(sad, unfortunate...),)
*moderálva*
efes 2008 jan. 07. - 16:57:19
(25/163)
épp azt mondom, hogy olyan. vagy az, mindegy.
9/10
zee944 2008 jan. 07. - 14:41:45 9/10
(24/163)
Csak annyit, hogy a Párbaj nem Grindhouse-féle film, amúgy túl sokat nem, de akkor a francnak vitatkozol folyton.