Téma: Sanctum

8/10
leja 2011 márc. 31. - 16:20:59 8/10
(30/70)
izgalmas, de

SPOILER
errõl a kötelezõ amerikai hatásvadász elemrõl miért nem tudnak soha lemondani (apjától kapott ledes medál), ami ráadásul elõrevetíti a végkifejletet. ill. elég abszurd, hogy egy everest-et megjárt hegymászó nem tudja, milyen fontos a hideg ellen védekezni veszélyhelyzetben (még egymás bõrébe is belebújnának, nemhogy a ruhájába)
Kovács kolléga 2011 márc. 26. - 23:50:30
(29/70)
Nem értem némelyik fanyalgót. Abszolút nézhetõ kalandfilm volt, ami bõven megérdemel egy 8-as osztályzatot.



SPOILER

Leginkább az nem tetszett, hogy a nõi szereplõk túlságosan jellegtelenek voltak és hamar meghaltak.
Dius 2011 márc. 26. - 19:40:44
(28/70)
..De miért vártatok zombikat meg különbözõ lényeket? A trailerben és a leírásban is benne van, mirõl szól a sztori...
Nagyon jó, hogy nem volt benne semmilyen hülyeség, minden úgy történt, ahogy az életben is lehetséges.
5/10
csucsok 2011 márc. 26. - 19:05:22 5/10
(27/70)
Én is csak a 3D miatt néztem meg.
Látvány miatt megérte beülni. Sztorit nem nagyon vártam. Életemben elõször ültem egyedül a moziban. Ez viszont meglepett.
Egyszer nézõs filmek közé sorolom be. Aki mégis megnézi, az úgy üljön be, hogy ne várjon zombikat és akciót. Végre egy olyan film, ami a realitás talaján maradt.
Dius 2011 márc. 25. - 11:23:08
(26/70)
Tegnap megnéztem a filmet, és a maga kategóriájában lebilincselõ és izgalmas volt. Többen írtátok, hogy uncsi és kiszámítható - hát, én egyetlen pillanatra sem unatkoztam. :)
A kiszámíthatóságról annyit, hogy persze tudtam, nem maradhat mindenki életben, de ahogy ezek a szerencsétlenek elmentek, az nem semmi... Annyira hihetetlenül higgadtan és bátran tudtak viselkedni...le a kalapom elõttük, ha ez az életben is így volt. Én biztosan sikítva rohangáltam volna össze-vissza...igaz, ezért is kerülöm az ilyen szitukat, mert alkalmatlan lennék rá.

A színészek szerintem jól játszottak, többeknek ez sem tetszett, fõleg a fõszereplõnek - a csapat vezetõje - a habitusa és higgadtsága nyert meg nagyon.A kis mitugrász Gumiembert :) jól megpofoztam volna, fõleg a végén, amikor... na nem lövök le semmit. :)
Meg a csaját is, aki tapasztalt hegymászóként persze nem tudta, milyen veszélyek leselkedhetnek rá, mikor-hogy kell viselkedni ilyen extrém helyzetekben...ugyan!

Összesen 3 pár volt a Westend termében, ezek szerint annyira nem kapkodják el a jegyeket, - pedig én mindenkinek ajánlom, aki az emberi akaratról és fizikai teljesítmény határairól (is) szeretne egy jó -és izgalmas filmet nézni! :)
wooderson 2011 márc. 24. - 15:54:35
(25/70)
Csak annyit ért a hír, hogy van némi hasonlóság a két eset közt !
5/10
King Diamond 2011 márc. 23. - 20:10:31 5/10
(24/70)
Kit érdekel ez a hír itt, egy fórumon? Ez nem ide való, hanem egy hírportálra.
A filmrõl: SPOILER!!!
Nagyon úgy néz ki, hogy ha ezt nem 3D-ben adják a mozik, akkor a kutya se lenne rá kíváncsi, maradna a DVD-n való megnézés. Mi is csak emiatt mentünk el megnézni. A története érdekesnek tûnt, de utánaolvasván, rájöttem, hogy ez nem egy Barlanghoz hasonló film lesz, hanem egy szenvedés. Ám, legnagyobb meglepetésemre nem volt annyira unalmas, még itt-ott izgalmasnak is mondható. De szigorúan csak itt-ott. Olvastam azt is, hogy igaz történet alapján készült, amit az egyik forgatókönyvíró élt át. Az mondjuk kemény. A történet ismerõs, a szereplõk elmentek, számomra különösebben nem volt ismert arc benne. A 3D a látványvilágon rengeteget dob. Azt le kell szögeznem, hogy a táj, a látvány önmagáért beszél, csodaszép. Ezt még jobban kihozza a 3D. Az a barlang olyan szinten állat, a nyílása is. Nem szívesen mentem volna le oda, még a lélegzetelállító látvány ellenére sem. Az emberi reakciók legtöbb esetben érthetõek, bár 2 személy nekem nem világos, hogy hova lett. Nem emlékszem, hogy mikor tûntek el/haltak meg. Az elején, az elõbázison, ha jól emlékszem 5-en, vagy 6-an voltak, két nõ, és 4 vagy 5 férfi. A szõke hajú csaj, meg az egyik férfi eltûnésére nem emlékszem, meg arra, se, hogy meghaltak volna. De lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé.
SPOILER VÉGE
Az azért érzékelhetõ, hogy nem érdekel sok mindenkit, mivel mindössze mi voltunk a moziban. Igaz, elsõ vetítés volt. Szóval, nem egy pörgõs film, de a látvány szép, és emiatt 3D-ben érdemes megnézni moziban. Másért nem nagyon.
A látvány (beleértve a 3D-t is): 9/10.
A film 5/10.
9/10
bbit 2011 márc. 22. - 19:54:05 9/10
(23/70)
Rákerestem, az eredeti barlang Mexikóban van, legalábbis a filmbelinek a 400 m mély bejárata...

http://www.youtube.com/watch?v=ocpuuaNwMSw
7/10
sharpsampet 2011 márc. 19. - 22:01:19 7/10
(22/70)
Szerintem izgalmas film, csak túl sokan halnak meg benne.
Azoknak ajánlom akik szeretik nézegetni a természet csodáit.Sok szép természeti kép van benne de a 3D nem sokat számított.
Ha viszont arra számítasz hogy uncsi természetfilm akkor tévedsz, mert elég sok meglepetés ér.
10/7
gabor96 2011 márc. 19. - 14:37:38
(21/70)
Hát, ez egy elég nehezen megszült film lehetett. Nagyon jó benne a technika, a történet. Egy baj van vele. Az, hogy unalmas. Alig bírtam az utolsó fél órát végig nézni és már tudtam, hogy lesz vége. A film háromnegyedénél eldöntöttem a további film eseményeit :D.
Látszik nagyon a filmen, hogy Cameron azért csinálta filmet, mert szereti a vízi világot és szeret búvárkodni. Ez volt az szinte az egyetlen ok. Azt hittem komoly kis barlangos akciós, meghalós, sírós filmet fogok kapni, de sajnos nem. A színészek közül pedig csak a híresebbek voltak a jók. A többi inkább hasonlított a szappanopera filmek színészeire.
Nagy sajnálatomra 5/10
3/10
ronischumi 2011 márc. 19. - 12:44:00 3/10
(20/70)
Lassú, unalmas film. Szerintem összefoglaltam mindent... :(
Trancemaster 2011 márc. 19. - 12:22:55
(19/70)
Harmatgyenge film. Méghogy izgalmas? Végig lehet tudni hogy mi lesz a vége, váratlan fordulat még véletlenül sincs benne, egy százalékkal sincs benne több érdekesség mint az eddig készült hasonló filmekben.
9/10
DaveeTheStar 2011 márc. 18. - 20:58:19 9/10
(18/70)
Nagyon jó film! Végre 1 olyan film amibe nem a zsongás,a kocsirobbanás,a lövöldözés a téma. Izgalmas végig,leköt,a látvány gyönyörû! akinek ez a film nem tetszett az maradjon a végét ütõ gagyi horroroknál,vagy az idióta fapoénos vígjátékoknál!
gyenge 9,de csak mert nem a kedvenc irányzékom a katasztrófafilmek :)
ajánlom mindenkinek! (:
miénkittatér 2011 márc. 18. - 00:45:55 Előzmény pelydzs
(17/70)
Mai napon te nyerted a Spoiler King címet:))
Nem tudom, hogy a film milyen, mert még nem láttam, de ezt a legrosszabb film címet, gondolom szakmai elfogultság miatt írtad.Aki nem jártas a barlangász világban, annak azért akár élvezetes is lehet, vagy nem jól gondolom? Vagy a szakmaiságon kívül is rossz a film?
7/10
lazlo 2011 márc. 17. - 20:55:37 7/10
(16/70)
Eszméletlenül izgalmas film.
Dius 2011 márc. 17. - 19:41:41
(15/70)
Nem kevésszer kellett volna kitenned a spoilert....
1/10
pelydzs 2011 márc. 17. - 16:14:51 1/10
(14/70)
A legrosszabb film, amit valaha láttam!!!
Sõt! Egy hatalmas büntetés volt megnézni!
Még szerencse, hogy egy fillért sem fizettem érte!!!

Aktív barlangászként nézve hemzseg a technikai, szervezési és etikai hibáktól!!!
Pl. a két fiatal fõszereplõ a hatalmas bevezetõ aknába való beszálláskor azonnal meghalt volna, nem pedig a film közepén, mert a statikus kötélbe történõ beleugráskor darabokra tört volna a gerincük...
A sérültek vízbe folytásáról már ne is beszéljünk...!!!

Nagyon-nagyon remélem, hogy senki sem ez alapján a film alapján kap kedvet a barlangászathoz, mert hamar nagy meglepetésekben lehet része jelentõs munkát adva a barlangi mentõszolgálatnak...
10/10
sanci252525 2011 márc. 10. - 16:31:59 10/10 Előzmény gallzoltan
(13/70)
hol lehet megnézni?
10/10
gallzoltan 2011 márc. 02. - 22:41:19 10/10
(12/70)
Állati jó film,épp most néztem meg.Csak ajánlani tudom!! :)
8/10
pkv47 2011 márc. 02. - 14:52:21 8/10
(11/70)
Gyönyörû képi világ. Nincs benne erõszak, nem fröcsög a vér, mégis szinte végig izgalmas a történet.Mindenkinek ajánlom aki klausztrofóbiás egy kicsit és borzongani van kedve.