Téma: Semmelweis

10/10
bekri011 2023 dec. 27. - 20:09:16 10/10
(61/141)
Most láttuk a filmet, nagyon tetszett!
Minden pillanata lekötött.
Oké, lehetne kritizálni a néhol esetlen párbeszédeket, de szerintem kihozták ebből a sztoriból, amit lehetett. Le a kalappal, csodás film.
1/10
pompos 2023 dec. 26. - 22:15:33 1/10 Előzmény trixie
(60/141)
Tökéletes megfogalmazás
ködszúrkáló 2023 dec. 26. - 20:47:13 Előzmény tesz-vesz
(59/141)
Jó ember! ...egy filmes oldalon miért kell politikai bzótharcot vívnia? Van egy csomó ökölrázó demokráciáért aggodó oldal vándoroljon oda
Ledina 2023 dec. 24. - 13:05:18
(58/141)
Fantasztikusan jó film, megható és szép történet, zseniális alakításokkal. Tökéletes
offtopic
tesz-vesz 2023 dec. 24. - 00:03:13 Előzmény capt.nemo
(57/141)

szándékosan írtad hogy hullás volt a kezük, hogy összekeverhessenek egy óvodással. (így van: a stílus maga az ember...)
miközben fogalmad nincs, hogy kórokozók voltak az orvosok kezein. lásd előző kommented elejét.
csodás. hihető vagy csöpi. azt hittem véletlenül írtad így, és megbotlott a kezed gépelés közben. ja hogy szándékos volt! az más.

"nem hivatkoztam semmiféle fideszpropagandára, de a _tény_ az, hogy 1-2 kivételtől eltekintve az ellenzéki képviselők nem szavazzák meg a magyarországnak járó pénzek kifizetését. "

csöpike, az ellenzéki képviselők az EP-ben vannak, tudom hogy ez így bonyolultabb mint brüsszelezni
ha már tény, akkor nem ártana tisztában lenned BÁRMIVEL is ah hozzászóla a témához, az EP-nek sok köze nincs a pénzekhez, ugyanis a ET, az uniós országok vezetői döntik el a pénzeket.
miért nem beszélsz arról hogy miért nem kaptuk meg mi, meg a lengyelek az uniós pénzeket? nincs köze hozzá a 3 jelentésnek? meg a korrupciós helyzetnek?

még mindig tagadod hogy fideszes vagy? akkor miért szajkózod állandóan a hazug propagandájukat? hazudtál?

A rendőrattaknál tudni kell, hogy a bíróságok az ÜGYÉSZSÉG és a rendőrség által benyújtott bizonyítékok alapján járnak el. Lehet akkor tényleg jogállam voltunk 2006-ban pár korrupt bíróval
és ki volt a főügyész 2006-ban? tudod?

"a fő különbség pedig az 50-es évektől (amit nem akarsz hallani), hogy akkor már régen a börtönben rohadnál félholtra verve, ahelyett hogy itt szabadon propagandázol 1000-rel. fel tudod ezt fogni??? :)"

igen, ezt nem kell leírni, mert ezt tudom, és k-ra unom leírni ÚJRA, hogy a hasonlóságokra koncetrálj, ami nem sikerült, ugyanis nem reagáltál a blog.hu-s hivatkozásra, érdekes! attól még (spin) diktatúra van, ajánlom neked és az "értelmiség" nayg részének a definició csekkolását. csak úgy önmagában a diktatúráét is. köze nincs ahhoz hogy mennyire erőszakos az államszervezet.
és ha kap valaki külföldi pénzt akkor hazudik is? mi a baj a direkt 36 munkájával?
ki neked a hiteles hírforrás? a kurucinfó? sejtettem én is, hogy nem fogod KONKRÉTAN megmondani hogy miben hazudik a direkt 36, és olyan bájos hogy emberek, akik még egy bevásárlólistát se tudnak összedobni kritizálnak egy olyan oknyomozó munkát, ami a jognak betű szerint korrekt állításokat tesz kb, meg a Médiatanácsnak és a sajtótörvénynek is megfelel.

akkor szerinted sincs ezekszerint jogállam, és gátlástalanul hazudozhat mindenki a sajtóban?
olvasd el mégegyszer a linkeket, nem mintha tudnál olvasni. de ott van pl egy angol eü-s takarításról szóló rész. a feketeafrikait meg el tudod azért képzelni. ha a fideszes propagandamédiát olvasod, akkor tök jó statisztikával hitegetnek gondolom hazudva, az hiteles hírforrás neked? biztos az afrikai országok rendesen vezetik

ne engem hibáztass ha akarsz hozni Dobóval egy kezdetleges hasonlatot, ami NEM ADEKVÁT! leírtam miért , csak nem érted. ahogy a kórokozokat se értetted kisfiam....
mivel leírtam 3x hogy hogyan jön Semmelweishez a mai kulcssó: kórokozók és fertőtlenítés, ezért ne hozz irreleváns Dobós és törökös hasonlatot. ami azért nem működik mert Dobó azt se tudta mi a demokrácia. és nem tudjuk mennyire volt humanista se.
ha törökország egy korrekt demokratikus rendszer lenne, ahol nem zárnak újságírókat tömegével börtönbe akkor Dobónak se lehetne egy szava sem, érted már csöpike? ezért nem jó a példád, eírjam még 6x más szavakkal is?

még mindig nem reagáltál arra hogy hogy milyen korrupt és feudalisztikus az hogy nem akarták a hatóságok, kórházak kiadni a KÖZérdekű adatokat.
ne akard már megmondani, hogy mikor válaszolhatok és mikor nem.

miért "stupid" a tavares-jelentés, meg a sargetini-jelentés? nem ég ilyenkor a képed, hogy nem is olvastad és látatlanba kijelented? miért elvtársaim ők, amikor még túl kedvesek is a fideszes rezsimmel? van jogász ismerősöd, aki nem korrupt és van legalább két agysejtje? mert én a magánéletemben vagy 6 jogásszal beszéltem, és mindegyik ugyanazt mondja.
ezek a európaik a Magyar Közlönyt, meg a kormányrendeletek alapján döntenek, azok se hitelesek?
Az nem hülyeség hoyg még azt se tudtad a Semmelweis film alatt, hogy mik azok a kórokozók? az én írásaim a hülyeségek? mondod pont te? csöpike, nagy a kabát.
2/10
adrkati 2023 dec. 23. - 22:06:37 2/10
(56/141)
A színészi játék egysíkú, fárasztóan amatőr. Az egész film borzasztóan vontatott.
7/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 dec. 23. - 18:32:11 7/10 Előzmény capt.nemo
(55/141)
off, de 2008 eta jöttek eu pénzek, eleinte aprópénz, 2010-től 12 évig pedig naponta kb. 2 milliárd forintnyi áramlott be, az eredményt láthattuk, na meg azt is, hogy mit okozott a hiánya az elmúlt másfél évben
offtopic
capt.nemo 2023 dec. 23. - 16:18:51 Előzmény tesz-vesz
(54/141)
(természetesen mindkét előző hsz.-om neked volt szánva.)

"csöpike" meg "nyuszika" ??? :DD mondhatnám, hogy vegyél vissza az arcodból és a személyeskedő, arrogáns, tudálékos faszkalap mivoltodból, de hiba tenném, a stílus maga az ember. már ha ezt lehet annak nevezni.

szándékosan írtam úgy, hogy "hullás" volt a kezük.. :) és örülök hogy ebbe is belekötöttél. :D

"Semmelweis első megállapítása az volt, hogy a klórmeszes kézmosás megszünteti a kézen a boncolás utáni hullaszagot. A későbbi összefüggésre ennek alkalmazása közben jött rá. Ekkoriban a kórokozó baktériumokat még nem ismerték, ám ez nem akadályozta meg a klórt abban, hogy a kézre tapadt baktériumokat is megölje. "

nem hivatkoztam semmiféle fideszpropagandára, de a _tény_ az, hogy 1-2 kivételtől eltekintve az ellenzéki képviselők nem szavazzák meg a magyarországnak járó pénzek kifizetését. (természetesen ez mindenkor zavar, még 2006-ban is, bár akkor kevésbé, mert akkor megkaptuk őket, sőt, a jogállamisággal se volt gond, mindenféle rendőrattak ellenére sem - milyen érdekes! )

(azért gondolom hogy nem vagyok fideszes, mert echte fideszes berkekben engem mindig balosnak hisznek, noha én jobbról, vagyis inkább nemzeti oldalról szoktam kritizálni, véletlenül sem balliberálisról). a fő különbség pedig az 50-es évektől (amit nem akarsz hallani), hogy akkor már régen a börtönben rohadnál félholtra verve, ahelyett hogy itt szabadon propagandázol 1000-rel. fel tudod ezt fogni??? :)

és egyetlen szóval sem vontam kétségbe, hogy az egészségügyünk nincs kellően finanszírozva, de azt jól gondoltam, hogy nem fogok kapni semmiféle feketeafrikai összevetéseket, csak és kizárólag nem független, hanem ellenzéki propagandaforrásokat, amelyek jórészt azon direkt36 társulat tényfeltárásán alapulnak, akiket persze elég jellemző helyekről pénzelnek.

az sem lep meg, h. a Dobós hasonlatom sem voltál képes felfogni (amelyben indifferens Dobó mekkora demokrata volt e avagy sem).

legjobb lenne ha nem válaszolnál, mert nem érdekel, ahogy ez az egész topik se már, inkább olvasgasd a stupid sargentini/tavares/stb elvtársaid koholmányait, amikhez a magadfajták szolgáltatták a muníciót, vagy keress magadnak más célpontot, karácsony tájt van jobb dolgom is, mint a hülyeségeiddel foglalkozni. :)
janderka 2023 dec. 23. - 10:39:14 Előzmény andru1@freestart.hu
(53/141)
Lehet puszta romantikus szórakoztató kalandfilmként tekinteni rá. De az igazi kérdés az, hogy egy egykor létező (és visszakereshető multú) ikonikus személy nevének és életszakaszának felhasználásával milyen szinten szabad életrajzinak előadott, ám valójában ⅘ részben fikciós filmet készíteni, és az eladni valóságként?
10/10
andru1@freestart.hu 2023 dec. 23. - 01:47:28 10/10
(52/141)
Nem szabad hallgatni a károgókra. Ez a film csodálatos!
offtopic
tesz-vesz 2023 dec. 21. - 13:31:00 Előzmény capt.nemo
(51/141)
offtopic
tesz-vesz 2023 dec. 21. - 13:27:03 Előzmény capt.nemo
(50/141)
nyugodtan címezheted nekem mindkét kommented:

"akkor anno nem az okozta a haláleseteket, hogy boncolás után nem fertőtlenítették a kezüket? (nem ismerem a sztorit közelebbről)"

te semmit nem ismersz közelebből úgy érzem... ki mondott ilyet csöpike? mit nem értesz ezen? :
nem "hullás" volt a keze az orvosnak, (egy óvodásnál még oké, ha így mondja), hanem kórokozókkal teli, és a mai napig emiatt az ALAP probléma miatt - amit képtelenek megoldani ITTHON csak és kizárólag, meg egyes feketeafrikai kórházakban - emberek nyomorodnak meg, vagy halnak bele. ez a közös pont. és emiatt forogna a sírjában címszereplőnk.
ezt leírhatom még párszor, de az érettségi vagy a szakmunkás bizonyítvány hiányát nem pótolja!
írtam a román Kollektíva c dokuról. de inkább olvasd el 3x a kommentemet mininum mielőtt válaszolsz.
pár linket már beraktam korábban, nézelődj.
https://rtl.hu/hirado/2023/11/29/korhazi-fertozes-egeszsegugy

https://hvg.hu/itthon/20231024_korhazi_fertozesek_Magyarorszag_rosszak_a_hivatalos_statisztikak
https://telex.hu/direkt36/2023/11/03/angliaban-a-takarito-a-korhaz-legfontosabb-embere-hogyan-tudtak-megfekezni-a-korhazi-fertozeseket-mas-orszagokban

magadtól is rákereshetnél, de ne a fidesztes propaganda lap a Világgazdaság cikkét olvasgasd.
https://g7.hu/kozelet/20231024/evente-tobb-ezer-ember-hal-meg-korhazi-fertozesekben-es-ez-csak-latszolag-jobb-adat-az-unios-atlagnal/

nem kell afrikai országokat keresni, elég megnézni a 15-20 évvel ezelőtti adatokat. érdemes megnézni a szlovén kórházakat. nem kell neked egyből skandináv eü miniszterel
de ajánlom figyelmedbe azt a részt is, mikor írtam, hogy ezeket a FELELŐS szervek eltitkolják, és csak pereléssel lehet kiszedni őket, és ez bizonyosan fekete arikai korrupcós, feudalisztikus színvonal.
Puzsér sajnos azt se tudja mi az hogy diktatúra, ajánlom a félművelt, szektás puzsér helyett inkább Vörös Imre alkotmányjogászt. talán tőle jobban elfogadod a feudalisztikus fogalmát, de tudod hogy mit jelent ez nyuszika, ugye?
A rákosi-rendszerben is belgáskodnál? ott se lennél ellenzéki? (nehogy felsorold a különbségeket mert untat), itt vannak a hasonlóságok:

"nem valami rózsás a helyzet, amibe amúgy bizonyosan az is belejátszik, hogy az ellenzék folyamatoson fúrta és gáncsolta az országunknak járó uniós pénzekhez való jutását önös érdekekből"

mintha azt mondtad (hazudtad) volna, hogy te nem vagy se fideszes, se ellenzéki, akkor miért hiszed el a fidesz síkhülye hazugságait?
az ellenzék nem fúrja az uniós pénzeket, azt mondja, hogy a fidesz kikerülése nélkül kapják meg a magyarok, mivel a fidesz ellopja mindet, lombkoronasétány sincsen meg csöpike?
viszont orbán fúrta az uniós pénzeket 2006-ban, az nem volt baj?:

Orbán elzárná az uniós pénzeket
Ezermilliárdos uniós támogatási forrásoktól fosztaná meg Magyarországot Orbán Viktor, legalábbis ezt szorgalmazta Strasbourgban néppárti képviselők előtt.
ugye VÉLETLENÜL nem olvastad a Tavares-jelentést (2013), Sargentini-jelentést (2018), meg a Gwendolin-jelentést (2022)? így véleményt se tudnál mondani a témában, de akkor miért mondasz véleményt?

"amit tényleg nem értek, hogy mi köze van egy múltban játszódó történetnek a jelenkori pártpolitizáláshoz?"

talán hogyha megtanulnál olvasni, meg leraknád az általános iskolai bizonyítványt, akkor megértenéd. kezdjük elölről a beszélgetést aranyhalam? mi lenne ha te olvasnád el inkább 20x, talán a végére már megértenéd valami csoda folytán.
halyrá fidzse!

nem tudjuk hogy Dobó István mennyire volt demokrata (haha), és kérte volna ki, hogy orbán kikkel parolázik augusztus 20.-án, de nem is érdekel, bár Dobó a végrendeletében tök korrekt a feleségével.
nem jó a példád. a kórokozókat azért sikerült megértened, ugye? hogy olyanok vannak a nagyvilágban. olyan mint a levegő, nem látod, de attól még létezik.
2/10
trixie 2023 dec. 21. - 12:22:23 2/10
(49/141)
Elég gyenge. Egyaránt rossz a forgatókönyv, a dialógusok, a rendezés, és a színészi játék. Sokszor cringe-eltem azon amit láttam/hallottam. A valódi Semmelweist nem ismerjük meg belőle mert egy fiktív változatot kapunk, akinek van egy fiktív románca. Az igazi drámát kispórolták a filmből. Ez egy közepes fanfiction.
offtopic
capt.nemo 2023 dec. 20. - 03:21:12 Előzmény tesz-vesz
(48/141)
(tőlem elég távol esik az egészségügy és nem is érdekel különösképpen. azt persze én is tudom hogy nem valami rózsás a helyzet, amibe amúgy bizonyosan az is belejátszik, hogy az ellenzék folyamatoson fúrta és gáncsolta az országunknak járó uniós pénzekhez való jutását önös érdekekből, mert ugye minél szarabbul megy itthon, annál jobban meg lehet buktatni a zorbánt. no de ez tényleg off.)

amit tényleg nem értek, hogy mi köze van egy múltban játszódó történetnek a jelenkori pártpolitizáláshoz? ugyanennyi erővel szaladhatnál az Egri csillagok topikba, azzal hogy Dobó forog a sírjában, mert a zorbán a budai várban parolázik erdogannal. volt akkor egy szitu, meg van most egy tökmásik. a kettő köszönőviszonyban sincs egymással, csak mert azonos szavak vannak mindkettőben.
capt.nemo 2023 dec. 20. - 02:54:24
(47/141)
aha szóval akkor anno nem az okozta a haláleseteket, hogy boncolás után nem fertőtlenítették a kezüket? (nem ismerem a sztorit közelebbről)

most akkor kiadták az adatokat vagy sem?
ha igen, tudnál linkelni statisztikákat, ami azt mutatja, hogy "csak és kizárólag" feketeafrikával vagyunk egyszinten kórházi fertőzésben?? de gondolom akkor te inkább romániba kezelteted magad, ha bajod van, nem pedig itthon. (?) és nem, nem láttam a román Kollektíva c. filmet, de szerintem ellenzékinek pont olyan szánalmas lenni, mint nem-ellenzékinek. én egyiknek sem tartom magam. ez a "feudális" jelző meg elég puzsérosan hangzik eme kontextusban.. jó látni, hogy nem hullnak meddő talajba szellemi ámokfutásai..
7/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 dec. 19. - 18:20:18 7/10 Előzmény Bütyök78
(46/141)
"Torontói Európai Uniós Film Fesztiválon (EUFF)" - ami klassz, de vigyázat, ez nem az a bizonyos torontói filmfesztivál, ez valami egyéb vetélkedő.
2/10
Bütyök78 2023 dec. 19. - 17:43:01 2/10 Előzmény Sumomo_
(45/141)
Elég szomorú..
2/10
Bütyök78 2023 dec. 19. - 17:40:49 2/10 Előzmény pompos
(44/141)
Egyetértek.
offtopic
tesz-vesz 2023 dec. 18. - 14:04:15 Előzmény capt.nemo
(43/141)

"mi köze van Semmelweisnek az aktuális kórházi állapotokhoz (?), mert szerintem a világon semmi"

Segítek akkor, jó? a kórházi fertőzés a közös pont. nem "hullás" volt a keze az orvosnak, hanem kórokozókkal teli, és a mai napig emiatt az ALAP probléma miatt - amit képtelenek megoldani ITTHON csak és kizárólag, meg egyes feketeafrikai kórházakban - emberek nyomorodnak meg, vagy halnak bele.
képesítés hiánya, és a fertőtlenítésre szánt pénzt is ellopják. ez állami diszfunkció. Semmelweiss után 160 évvel. De persze megy a propaganda hogy milyen büszke a rezsim Semmelweisre, aki forog a sírjában, lehet Semmelweis, akiről ez a filmecske is szól, az én kommentjeimre kíváncsibb lenne, mint a buta filmkritikákra. Erre gondoltál már?

Az aktuálpolitikai propagandát inkább azok tolják, akik nem akarják kiadni a KÖZADATOKAT kérésre, csak bírósági végzésre. (ha érdekelné az egészségügyi "minisztériumot", államtitkárságot, kórházakat a tudomány, vagy a köszszolgálat - ezeket a feudális szervezeteket -, akkor maguktól adnák ki, nem újságírói kérésre), A valóság nem propaganda.

a kórházi személyzettel készül interjúkban olvashatod, hogy nem adnak rá megfelelő pénzt, ezért nem tudják pl a műtőket se rendesen lefertőtleníteni.

láttad a román Kollektíva című dokumentumfilmet? nem ellenzékinek lenni szánalmasabb, mint ellenzékinek. csak szólok.

10/10
hpapline 2023 dec. 17. - 11:56:53 10/10 Előzmény pompos
(42/141)
Ez film. Itt nem lehet félóráig mutogatni míg valaki kiszed egy szervet. Amit csinálsz, az mégiscsak fikázás.