Téma: Star Trek

boom47 2014 jan. 09. - 15:16:04
(105/205)
11-12. rész:
Jórészt a 0. részt ismétlik, leszámítva a leginkább értõ (szexista, rasszista) elemeket, föölöslegesen nagy terjedelemben. De még a mûsoridõt figyelembe véve is, talán nem vágtak mindenhol eleget.
A stáb nyilván szabadságra ment :)

Btw, hobá lett Jane the Jinn?

Néha egyébként az az érzésem megírták a scriptet, aztán nem tetszett, és a közepétõl kezdve újraírták a részt, spóeolósan érintetlenül hagyva a forgatókönyv elsõ felét...

Hozzátéve hogy már-mármókás, nsztalgikus érzés látni a floppylemezeket, õskori számítógépeket, képcsöves monitorokat, keménybõr aktatáskákat...

Érdekes megjegyezni hogy az "illúziók hatalma" mennyi egyezést mutat a Holofedélzet koncepciójával (vagy ha már itt tartunk a Mátrixal).
boom47 2014 jan. 09. - 12:17:24
(104/205)
10. rész:
Végre egy idegen ami nem ellenséges. És ki sem halt.

Az Enterprise szervezeti felépítése viszont érdekesen változott.

Azt is megmondhatná vki, mia fityfenéért ugrálnak az epizódok az idõrendben, miért nem folyamatos az egész.
boom47 2014 jan. 09. - 10:58:11
(103/205)
8. rész:

Egyértelmûen új játékszereket kaptak a készítõk, és úgy néz ki, kiválasztottak egy afféle "hardcore csapatot" a 428 fõs legénységbõl.

Amúgy nem utolsó kérdés, de hogyan duplázódott meg Pike kapitány óta a legénység száma?

-------------------------

9. rész:

Most már kifejezetten mókás hogy mindenki a mami-kötötte pulóverében mászkál. Nõknak kicsit hoszabb jár, viszont nem kapnak hozzá nadrágot :D

Nem nagyon értem az Uhurát övezõ kultuszt sem, mert az a nõ még dísznek sincs (legfeljebb a "kötewlezõ néger" feladatot tölti be), és még a kézfogással terjedõ betegséget sem bírta elkapni,annyira lefoglalja hogy a gombjain tenyereljen.

Kezdem azt is feltételezni, hogy legnagyobb részt a koncepció "a rechnológia gallyra megy az õrült tudós kezében" irányt követi. A készítõkrõl sokat elmond, hogy a beállításuk szerint ha vki egy kis hatalmat is kap, rögtön világuralomra tör.

Ellenben megtudhatjuk hogy minden bolygó légköre belélegezhetõ, fertõzéstõl sosem kell tartani, a galaktikus angolt még a gonosz õs-óriás-baktériumok is beszélik, az emberi testnek még 120 fokban sem okoz gondot olyasmi mint a légzés, és hogy bár garancia az elhalálozásra mégis mindenki mindenhova nyugodtan megy egyedül.
Nem véletlen hogy Kirk habozik ennél a mondatnál: "És küldjön oda két ... biztonságit." Elvégre mégsem mondhatta hogy "hullajelöltet", ugyebár.
boom47 2014 jan. 08. - 22:55:41
(102/205)
7. rész

Még egy alakmásoló, kihalásban lévõ idegen faj, és sörétessel lövöm arcon a készítõt.

Amúgy már szinte aggódtam, mert az elõzõ két részben nem halt meg senki. Most bepótolták XD

A forgatókönyvben ordas hibák vannak (tipikusan a "maradjunk egyedül, akkor biztosan egyesével meghalunk szituációk), viszont a díszletek királyak, Rukh, és fõleg Andrea meg zseniális választás volt vendégszínésznek.
Most komolyan, Sherry Jackson lélegzetelállító alakkal rendelkezett. Szvsz még 7o9-et is übereli.
boom47 2014 jan. 08. - 17:08:03
(101/205)
6. rész:
Végre találtak egy jó színészt, erre a szinkron össze van csapva, és s forgatókönyvben is akadnak hibák.

Pl. miért mond az elején nagyobb csillagidõt?
Vagy hogyan vált alakot a drog nélkül a végén a nõ?

Szerencsére a színész(ek) elviszik a vállukon a részt.
boom47 2014 jan. 08. - 08:22:30
(100/205)
5. rész:

Kirk végre kezd hasonlítani arra a képre amire emlékeztem egy középiskolás usa-focista helyett.

Szintén felhagytak az indokolatlan ruházatban, a folyosón indokolatlan gimnasztikai mozdulatokat végzõ legénységgel.
boom47 2014 jan. 08. - 00:33:01
(99/205)
4. rész:

Kíváncsi leszek, biológiai jellegû veszély helyett mikor lesz valami más.

Spock "egyik felmenõje" hogy lett hirtelen közvetlen az apja, az kérdéses.
boom47 2014 jan. 07. - 23:19:17
(98/205)
3. rész:

Spock tengeralattjárós hallgatókészüléke most már muris.

Az meg mindenképpen, hogy ezért a gyenge faviccért szerepeltettek valakit:
- Öhm, Jones...
- Én Smith vagyok, uram!

Kérdés, hogy mielõtt vmi nagy hülyeséget készülnek tenni (pl. berepülni egy ismeretlen, és feltehetõleg veszélyes csillagközi objektumba), miért nem hagynak vmi palackpostát, küldenek biztonsági üzenetet, vagy vmi?

A sorozat pedig egyértelmûen látszik haladni afelé a végkifejlet felé, hogy az meberiség konfrontálódjon Istennel (bármilyen istenség legyen is az) - és amennyiben az nem kész együttmûködni, elpusztítsa azt. Márpedig kelleni fog, mert "Isten" kegyetlen és önzõ magányosságában, korlátozatlan hatalmával.
És persze a végsõ megállapítás:
- Why does God need a spaceship?
Azaz semmiféle istenség egyáltalán nem létezik.
boom47 2014 jan. 07. - 21:39:29
(97/205)
2. rész

És máris láthatunk egy kis hónaljszõrt Mr. Shattnertõl a kék szemfestéke mellé.

A kom füttyszava viszont kezd komolyan idegesíteni.

Plusz miért van az hogy eddig az összes idegen nyavajás félõrült "varázsló" volt technozseni fõhõseinkkel szemben?
Ez a proto-Q...

Meg hogy a legénység úgy hullik mint a legyek... A Voyager bizony sose ért volna vissza ilyen egységhalandósággal.
boom47 2014 jan. 07. - 21:21:58
(96/205)
1. rész:

Durván átvariálták a koncepciót, többek közt jelentõs "márpedig itt erotika lesz" felkiáltást behozva az elsõ változathoz képest.

A fõcím lényegében tetszetõs változáson esett át, és a történet is érdekesen lett átadaptálva, megteremtve a lehetõséget hogy a 0. rész tényleg klönálló részként felhasználható legyen majd, egyszer, ha úgy hozza.

Fájdalmasan nevetséges viszont a fekete-fehér érából visszamaradt sminkelés, fõleg a férfiakon mutat elég b*zisan a vastag kék szemfesték.

Kirk kapitány meg bármennyire elfogadhatóbb karakter lett Pike kapitányhoz képest, de helyenként érzésem szerint kifejezetten modortalan a nõcsábász természete mellett.
boom47 2014 jan. 07. - 21:17:36
(95/205)
Kezembe került ez az õsi darab, és kivételesen asszem ez a megfelelõ fórum hogy írogassak róla.

0. rész:
Igen, volt ilyen is. Leforgatták, aztán visszadobták, hogy aztán részleteit itt-ott lássuk ismét felbukkanni (pl. az Új Nemzedék soriban!).

Önmagában zseniális sci-fi film. Tényleg olyan zsniális felvetései vannak, és annyira durván jellemzi az 1960-as évek USA-ját, hogy az már félelemetes.
Jó, a díszletek ma már messze elavultak, és bizony helyenként nagyon látszik hogy az ott studió (2 méterre mögöttük a festett fal, a látvány amit látnak ugyanaz mint ahogy õket szembõl veszik csak nélkülük), de ez nem kéne hogy eltántorítsa a nézõt, mert klasszikus.

Sajna azonban fájdalmasan sz*r mint pilot. Az egész átkozottul depresszív, a kapitány egy ellenszenves s*gg - nincs az a jóérzésû tvnézõ aki erre építve akarna sorozatot nézni, ezt be kell látni.

Érdekesség, hogy a teljes szereplõgárdából csak "Mr. Spock"-ot tartották meg (mármint állandó jelleggel, kamera elõtt stb.), viszont majd az 1-sõ rész végén, a stáblista alatt INNEN láthatóak képek.
jani-wan 2013 okt. 24. - 17:16:21
(94/205)
Rajongók megcsinálták a legújabb részt. Elképesztõen jó lett. Ha a szereplõk nem lennének mások akkor simán azt hinné az ember hogy eredeti.
Epizód a Youtube-on:
https://www.youtube.com/watch?v=3G-ziTBAkbQ#t=3026

És a készítõk oldala:
http://www.kickstarter.com/projects/125377036/star-trek-continues-webseries
agarik 2012 szept. 08. - 10:58:59 Előzmény bitten
(93/205)
<-- Sz'al ez ffi?
10/10
tombenko 2012 szept. 08. - 10:22:53 10/10 Előzmény bitten
(92/205)
Köszönjük a mélyen kifejtett, alapos ismeretrõl tanúskodó kritikádat. Mehetsz vissza barátok köztöt nézni.
_goldie_ 2012 szept. 07. - 22:43:46
(91/205)
ma gugli star trekezik :D
ez zsír
rákattintva érdekesen mozognak a betûk :D
bitten 2012 jún. 23. - 13:46:57
(90/205)
ez egy kurva nagy rakás szar, legalábbis számomra. Nem tudom mivel kínoznám a készítõjét, de az az 1 epizód is sok volt amit végig kellett hallgatnom. Élettelen kockáknak, akik nõt még sose láttak, ideális. Szar ez is, meg az enterprise is, ettõl függetlenül másnak tetszhet, de én hideg rázást kapok tõle, no meg ideg rángást.
BigBrother 2010 dec. 04. - 16:16:18
(89/205)
Jesszusmária! :D Star Trek maraton van!
BigBrother 2010 jún. 21. - 18:09:04
(88/205)
Folyamatosan ismétlik, én már harmadszorra látom ezeket a részeket az utóbbi fél évben.
A régi technika annyira már nem jelenik meg. A sci-fi most ugyanis valamiféle "feltuningolt" verziót vetít, az ûrbéli jelenetek nagy részét digitálisan felújították, így most kicsit látványosabbak, szebbek a különféle ûrobjektumok (bolygók, holdak, ûrhajók stb -> a kéz is jobban néz ki abban az ominózus epizódban :D.). A színeket is felújították kicsit, szebbek, élénkebbek a filmben (ruhák, berendezési tárgyak stb)
Pár hónapja a TV6 vetítette az eredeti (nem ilyen felújított) verziót.

Nem különösebben kiemelkedõ az elsõ rész, olyan mint a többi "in medias res" kezdõdik a sorozat.
olbella 2010 jún. 17. - 08:31:30
(87/205)
helló! Meg tudja mondani valaki, mióta adják??? Csak nem múlt hétfõ óta?? A tévéújságok nem írják a csatorna mûsorát, a netet meg nem mindig követem, így sikeresen lemaradtam az I. évad elejérõl, pedig nagyon vártam már.. Vajon ismételni fogják valamikor? nagyon érdekelt volna, hogy hogy kezdõdött az egész, a legeslegelsõ rész...Hétvégenként ismétlik a 3. évadot, tud róla valaki esetleg, hogy fogják még folytatni is más évadokkal? VAgy már ki akarják futtatni, mert olyan rég adják..remélem, nem, nekem csak nemrég lett meg ez a csatorna. Köszi
Dudlicsek 2010 jún. 02. - 15:22:37
(86/205)
"És szerintem nincs neki annyira nyers feje. :D"
Jó, be kell ismernem, fiatalabb korában tényleg nem volt.
De nekem róla mindig ez az idõszak jut eszembe.
Borisz Jelcinre hajazó, alkesz, püfi-müfi fej. :-DDD