Téma: Star Trek

9/10
Léli 2009 jún. 24. - 23:52:54 9/10 Előzmény Csonger
(146/346)
Ilyen dolgot azért nem találnak ki csak úgy (többnyire) :) Sulu párszor emlegette a vívást, mint egyik kedvenc hobbiját, és volt, hogy használta is. Az egyik részben pl. amíg beteg volt, vívótõrrel a kezében rohangált az Enterprise-on, és pár emberre rátámadt :D

A szinkron szerintem teljesen rendben volt. Küln öröm, hog figyeltek Chekov akcentusára :) (Sulunak azért nincs akcentusa, mert õ amerikai, San Franciskóban született).
10/10
Gabriella54 2009 jún. 24. - 22:22:33 10/10 Előzmény Necros
(145/346)
Nem neveznék gagyinak egy olyan szinkront, amelyben Széles Tamást, Kõszegi Ákost, Pikali Gerdát, László Zsoltot hallhatjuk...
Szerintem összehasonlíthatatlanul jobban sikerült, mint a Star Wars elsõ három része, lebilincselõ és izgalmas volt, a több mint két óra pillanat alatt elrepült. Az pedig, hogy Leonard Nimoy-t is láthattuk, szuper volt! Egyáltalán nem volt erõltetett a szerepeltetése, örülök, hogy ismét Mr. Spock bõrébe bújt :)
Csonger 2009 jún. 23. - 16:16:15
(144/346)
"néhány részben láthattuk, hogy tud kardozni"
Szóval a lényeg, hogy nem most találták ki, hogy hirtelen tud kardozni. Nekem ennyi elég is, így már elfogadom a dolgot.
9/10
Léli 2009 jún. 23. - 15:13:00 9/10
(143/346)
Ennek a pontos menete a következõ volt (eddig 3szor néztem meg moziban): Pike megkérdezte, ki kapott közelharci kiképzést, és Sulu jelentkezett, hogy õ, ezért mondta, hogy akkor menjen vele. Ezután beöltöztek, Sulu nyilván ekkor vette magához a kardját, mondván, hogy közelharcra kell felkészülnie. Majd pedig a kompon kérdezte Jim, hogy mégis miféle kiképzése van, és akkor mondta, hogy vívás.

"A 60-as évek beli sorozatban amúgy nem vagyok otthon. Ha azt állítjátok, hogy Sulu ott is minden bevetésre karddal ment, és használta is, akkor elfogadom ezt a kardos dolgot."
Akkoriban valóban nem karddal járt bevetésekre, hanem fézerrel (alig néhány részben láthattuk, hogy tud kardozni). De ott nem úgy lett megszólítva, hogy azért jöjjön, mert kapott közelharci kiképzést. Szóval ott azért volt más a szitu.
10/10
norton15 2009 jún. 23. - 13:07:44 10/10
(142/346)
Útközben derült ki, hogy milyen közelharci kiképzése van, de már korábban kérdezte a kapitány nem véletlenül, hogy kinek van kiképzése.:) Direkt azért vitte õt.
Csonger 2009 jún. 23. - 12:51:12
(141/346)
Adekvát válaszokat adtál, elfogadom õket.

Egyet kivéve:
"Kard meg naná, hogy volt nála, hiszen amiatt kellett mennie."
Én úgy emlékszem, hogy útközben derült ki, hogy tud kardozni. Szóval nem emiatt kelett mennie (lehet hogy rosszul emlékszem; eltelt pár hét azóta, hogy láttam).

A 60-as évek beli sorozatban amúgy nem vagyok otthon. Ha azt állítjátok, hogy Sulu ott is minden bevetésre karddal ment, és használta is, akkor elfogadom ezt a kardos dolgot.
9/10
Léli 2009 jún. 23. - 12:41:58 9/10 Előzmény Csonger
(140/346)
Spoilerek....

Chekov angolja: én ezt azzal magyaráznám (persze azon kívül, hogy jót lehet rajta nevetni), hogy a fordítót nem alkalmazzák úton útfélen mindenhol. Szóval például a hajo fedélzetén fölösleges, mert ott alapból egy nyelven beszélnek.

"Miért kellet a gyerek Jamest és Spockot bemutatni, ha az akkori eseményeknek a késõbbiekben semmi jelentõségük nem volt (legalábbis én nem fedeztem fel visszautalást)? Miért nem volt elég ifjú korukban kezdeni a sztorit?"
Komolyan úgy gondolod, hogy nem volt értelme? Nem csak azt mutatták meg, mennyire különböznek. Szerintem leginkább Spock miatt kellett. Hiszen a "nem-trekkerek", szóval akik semmit sem tudnak a vulkániakról, azok ezalatt a pár jelenet alatt tanulhatták meg, mit jelent vulkáninak lenni. Ott ismerik meg a logika és érzelemmentesség jelentõségét ennél a fajnál. Ráadásul itt derül ki, hogy Spock csak félig vulkáni, és az a gyerekkori verekedés egyféle elõjele annak, hogy késõbb is fel lehet dühíteni. Úgy értem, ha az nem lett volna, hogyha nem mutatják be, hogy neki valójában ez egy gyenge pontja, akkor nem biztos, hogy mindenki lenyelte volna a verekedését Kirkkel.

"Jó poén volt, hogy a közelharci kiképzéses kérdésre Sulu kardvívással válaszolt, hiszen az ûrhajók meg fézerpisztolyok világában vajmi keveset érhet az ebbéli tudás. De hogy néhány perc múlva mégis épp a kardvívó jártasságára volt szükség, és véletlenül volt is nála egy kard, na az már nekem sok!"
Szerinted az elõ sem fordulhat, hogy valaki elveszti (elveszik tõle, stb) a fézerét? Mert ha mégis megtörténik, akkor már meg se tudja magát védeni? Ugyan már... Hiszen a rendõrök meg katonák is kapnak közelharci kiképzést manapság, amikor pedig a pisztoly meg a gépfegyver sokkal hatékonyabb...
Kard meg naná, hogy volt nála, hiszen amiatt kellett mennie.

"Ha az öreg Spock nem árulja el Scottynak az egyenlet hiányzó részét..."
Akkor kitalálja magától, csak késõbb ;) Itt a szép benne, hogy lehet, hogy késõbb rájött volna, így tulajdonképpen nincs meg az a hurok, amire te gondolsz.

"De tulajdonképpen mi szükség volt rá ebben a filmben? Mármint azon kívül, hogy jó érzés volt újra látni õt."
Õt szerintem is a trekkerek miatt tették bele. Afféle "átadás" az új fiatalságnak. Pontosan olyan helyzet, mint ha megnézed a "Generations" c. filmet. Az is arról szól, hogy az eredeti sorozat szereplõi átadják a film (és a történet) fonalát az új generációnak, hogy ne legyen akkora szakadás közöttük. Amúgy eredetileg Shatnert is akarták, de õ kikérte magának, hogy csak azért beleírják, hogy a nevével eladhassák a filmet. Ezért aztán lemaradt róla. Õszintén szólva tényleg nem bánom, õ túlságosan kiöregedett a szerepébõl. De Nimoy... 1964-ben játszotta elõször Spock szerepét... 45 éve. És tény, meghatározta az egész életét ezzel.
10/10
norton15 2009 jún. 23. - 12:13:28 10/10
(139/346)
Azért szórakoztató is volt a szereplése, tetszett nagyon a beszélgetése a fiatal önmagával.:) Szerintem is az vol a helyzet, hogy valakit mindenképp bele akartak tenni, õ volt a legjobb választás, és közben kitalálták ezt a sztorit hozzá.
Csonger 2009 jún. 23. - 12:04:12
(138/346)
"Leonard Nimoy kellett az öreg trekkerek miatt. Szerintem jobb ötlet, mintha az elhízott, és megöregedett William Shatner visszahozatala."
Ebben egyetértünk, az egész Star Trek világ legikonikusabb alakja az eredeti Mr. Spock, de látod, Te is csak az öreg trekkerek kielégítésével tudod indokolni a szerepeltetését.
Mondom, én is örültem a feltûnésének, ugyanakkor öncélúnak, a történet szempontjából nem feltétlenül szükségesnek tartottam.
10/10
norton15 2009 jún. 23. - 11:58:10 10/10 Előzmény Csonger
(137/346)
SPOILER

Valahogy el kellett kezdeni a sztorit. Ezért volt az a 15 perc, amíg megismerhettük, hogy Kirk és Spock mennyire különálló, kicsit sem hasonlítanak egymásra. Meg aztán Spock abban a kötött pulcsiban haláli.:)

Szerintem pont azért kérdezte Pike korábban, hogy kinek van közelharci kiképzése. Mert a platformot védhette valaki, próbálta ezzel csökkenteni a kockázatot. Sulunál meg naná hogy volt egy kard!:)

Felesleges is ezen filózni, hogy micsoda paradoxon az idõutazás, ez már a Terminátornál is csak gabalyodást okozott. A sztori picit elcsépelt tényleg az idõutazással, de az alternatív jelennel egy teljesen új világot lehet felépíteni, ez jó ötlet volt.

Leonard Nimoy kellett az öreg trekkerek miatt. Szerintem jobb ötlet, mintha az elhízott, és megöregedett William Shatner visszahozatala.
Csonger 2009 jún. 23. - 11:45:48 Előzmény rekoons
(136/346)
"egy olyan ember aki nem ezen nõtt fel és soha életében nem látott Star Treket mennyire tudja élvezni ezt a filmet?"
A barátnõmmel néztem. Õ soha életében nem látott egyetlen Star Treket. Nem is érdeklõdik a sci-fi után.
Mégis nagyon tetszett neki, jól szórakozott a flimen.
Szóval egy startrek-szûz is tudja élvezni ezt a filmet. :)
Csonger 2009 jún. 22. - 17:59:52
(135/346)
"Angolul pedig az univerzális fordító segítségével beszél mindenki"
Ja igen, erre is ki akartam térni a kettõvel ezelõtti hozzászólásomban. Jó poén volt, hogy Csekov akcentusával nem ismerte fel a kódot a számítógép. De ez azt jelenti, hogy az univerzális fordító mindeféle idegen világ nyelvét frankón lefordítja, egyedül az oroszt nem?? :)
(Különben miért kényszerülne Csekov az angolt erõltetni?)
offtopic
Csonger 2009 jún. 22. - 17:52:04 Előzmény Nyssa
(134/346)
"azt várom már, mikor egyszer egy ûrlény magyarul nyomatja a frankót"
Ez megvolt a Clone Wars rajzfilmsorozat vége felé.
Sõt, (bár nem ûrlény, de sci-fi) a Szárnyas fejvadász 2-ben az idegen nyelvû beszéd magyar káromkodás volt! :)
Csonger 2009 jún. 22. - 17:44:09
(133/346)
Ez az egyetlen Star Trek film, amit moziban láttam. Egészen szórakoztató volt, vicces jelenetekkel és lenyûgözõ látvánnyal, de azért nem tudtam teljesen megbarátkozni vele. Spoilerek következnek:

Miért kellet a gyerek Jamest és Spockot bemutatni, ha az akkori eseményeknek a késõbbiekben semmi jelentõségük nem volt (legalábbis én nem fedeztem fel visszautalást)? Miért nem volt elég ifjú korukban kezdeni a sztorit?

Jó poén volt, hogy a közelharci kiképzéses kérdésre Sulu kardvívással válaszolt, hiszen az ûrhajók meg fézerpisztolyok világában vajmi keveset érhet az ebbéli tudás. De hogy néhány perc múlva mégis épp a kardvívó jártasságára volt szükség, és véletlenül volt is nála egy kard, na az már nekem sok!

Ha az öreg Spock nem árulja el Scottynak az egyenlet hiányzó részét, akkor Scotty nem jön rá a mozgó objektumra való teleportálás mikéntjére, és akkor az ifjú Spock nem tudja meg ezt Scottytól, és így öreg korában nem mondja el a fiatal Scottynak. Ááh, ez egy ördögi kör; ezért vannak mindig fenntartásaim az idõutazós filmekkel kapcsolatban!

Amúgy örültem Leonardnak, aki már kb. 40 éve játssza ugyanazt a szerepet. Melyik színész mondhatja el magáról ezt? :)

De tulajdonképpen mi szükség volt rá ebben a filmben? Mármint azon kívül, hogy jó érzés volt újra látni õt. Mert nekem az az érzésem, hogy nem a sztori alakult úgy, hogy abba mindenképp az öreg Spockra volt szükség, hanem Leonard szerepeltetéséhez kellett egy sztori, ami szerintem kissé erõltetett lett.
10/10
offtopic
sulu 2009 jún. 19. - 14:49:04 10/10
(132/346)
Sorra veszik le a Budapesti mozik a mûsorukról a Star Trek XI-etA XI.

Star Trek mozifilmet május 7. óta vetítik a Budapesti mozik. Mint Amerikában itthon is sikeres volt a produkció. Kezdetben még napi 50-nél is többször vetítetek a fõvárosi mozik, majd szépen lassan folyamatosan csökkentették a sugárzások számát. Néhány hete még napi 30-szor adták Budapesten, addig mostanra majdnem az összes mozi leszedte a mûsoráról a filmet, sõt akik még vetítik azok is a már csak pár napig adják. Az Európa nevû moziban szombaton lesz az utolsó vetítés, a Palace Lurdy Házban kedden, míg a Palace Westendben hétfõn. Egyedül a Palace Kossuth nem veszi le mûsoráról a következõ napokban a filmet.
Hozzátenném, hogy a vidéki mozikban viszont már egy ideje nem lehet megtekinteni a filmet. Jelenleg még Zalaegerszegen, Szegeden, és Sopronban vetítik, június 22 - 23. -ig.
Ez szomorú!!!
A hír itt olvasható: http://startrekportal.scifi.hu/news.php?readmore=34
10/10
norton15 2009 jún. 10. - 16:44:45 10/10 Előzmény stanmart
(131/346)
Érdekes lenne, mert még a forgatókönyv sincs kész.:) Valamikor jövõ ilyenkorra, vagy még elõbb lesz kép, hogy mi lesz az új film lényege.
stanmart 2009 jún. 10. - 16:25:56 Előzmény norton15
(130/346)
Ja, akkor kicsit félreértettelek. Én azt hittem, hogy te már az új filmrõl olvastál valami bennfentes infót, és ott hal meg Spock. :) Csodálkoztam is, hogy még hivatalosan meg sem erõsítették, hogy lesz, te pedig már ilyen dolgokat tudsz...
10/10
norton15 2009 jún. 06. - 15:25:53 10/10
(129/346)
Erre utaltam.:P De viszont így elvileg bármilyen lehet a következõ rész történetileg, mert most már egy alternatív valóságban van.
stanmart 2009 jún. 06. - 14:33:49 Előzmény norton15
(128/346)
Spock az eredeti Wrath of Khan végén is meghalt. ;)
9/10
rekoons 2009 jún. 05. - 01:17:12 9/10 Előzmény Valezius
(127/346)
köszönöm a gyors választ!:) megnéztem és bár nem tudtam azonosulni a témával teljes mértékig,de tényleg nagyon jól szórakoztam...:D bátran nézze meg bárki...