Téma: Star Trek

9/10
Léli 2009 máj. 12. - 11:02:37 9/10
(86/346)
Azzal én is egyetértek, hogy a fordításkor a vulkáni köszöntésre is fordíthattak volna egy hangyányi figyelmet. Minden elhangzott alkalommal kiakadtam miatta, hogy hogyan lehet így elrontani egy ennyire ismert dolgot (tul. képpen a Star Trek legismertebb mondata)...

A bolygó neve nem Romula, hanem Romulus (a másik bolygójuk meg a Remus. De komolyan :) Azon élnek a reman-ok, a romulánok egy "alfaja")

Edy: "nem mintha én egy nagy ST-nézõ lennék, de azért meg tudom külömböztetni a Romulánt a Vulkánitól."
Tényleg? Ahhoz gratulálok :) Tekintettel arra, hogy a romulánok és vulkániak egykor egy ugyanazon faj volt, genetikailag pedig mind a "mai napig" alig lehet õket megkülönböztetni. Ne Nero képébõl indulj ki, õ és legénysége egy erõsen eltúlzott kinézetet kaptak. Meg persze azért az idõ múlásával változtatgattak a fajon, hogy gonoszabbnak nézzenek ki (a homlokukat pl. kiemelték), de valójában ránézésre nem lehet megmondani, melyikük melyik. Itt van pár kép összehasonlításnak:

http://www.urszekerek.hu/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=38
http://memory-alpha.org/cs/wiki/Muroc
http://www.sherylfranklin.com/trekwomen_romulan_commander.html
Smonika 2009 máj. 12. - 10:34:37
(85/346)
Jó film volt! Látványos, izgalmas, poénos, hozta amit vártam.

"SPOILER"

Bár reménykedtem, hogy az idõutazás segítségével visszafordítják a Romula és a Vulkan pusztulását, ez sajnos nem történt meg. De talán a következõ részben :)
Ha lesz, én biztos megnézem!

"SPOILER VÉGE"
10/10
sleepwalker77 2009 máj. 12. - 07:22:01 10/10
(84/346)
10/10.
Teljesen fasza film, látványos, poénos és a hangulata hasonlít a régiekre. :)
9/10
Beyond silence 2009 máj. 12. - 03:42:45 9/10
(83/346)
Amiért viszont fekete pont a magyar változat készítõinek hogy a „Hosszú és eredményes életet!”-ként ismert vulcani kívánságot „Hosszú és hasznos életet!”-nek fordították... :-/
8/10
Hörcsögg 2009 máj. 11. - 23:16:19 8/10
(82/346)
Még sosem tudtam(akartam) 1 Star Trek filmet sem megnézni, ezt láttam elõször és tetszett.
10/8
9/10
Black Adam 2009 máj. 11. - 22:07:30 9/10
(81/346)
Elõször is a Látvány és Fõként a hang 10/10 volt, az operatõri munka is nagyon jó volt. Az alakítás: el fogadtam magamban, hogy fiatalok, és igen, -el tudtam képzelni õket ilyennek, persze a mai világ követelményeinek is meg kell felelni... Nagy Akció jelenetek - csak azon gondolkodtunk, el, hogy a Vulkán megsemmisült, tehát lesz folytatása, a filmnek, ahol ezt megakadályozzák?, biztos, vagy lemaradtam néhány sorozatról,
ja a másik dolog, szerintem aki nem látta még Star Trek-et, az annyira nem is fogja megérteni, nem mintha én egy nagy ST-nézõ lennék, de azért meg tudom külömböztetni a Romulánt a Vulkánitól.
Jó, jó volt kellett egy ilyen film... 10/9,5 - a látvány miadt!
8/10
Mireille 2009 máj. 11. - 20:25:55 8/10
(80/346)
Ma végre én is megnéztem a filmet. Összességében jó volt, a mozi közönség is jó volt, tudtál mikor kell nevetni.
A filmrõl annyit h az effektek és a pl a romulánok hajója nekem nagyon tetszett, sztem szuperül megcsinálták. Színészek közül egyedül a Scottyt alakító Simon Pegg nem volt szimpatikus. A régi filmekben nagyon szerettem a karakterét, de vhogy nagyon nem így képzeltem az ifjú gépészt. Hát, ez most így sikeredett, nem lehet minden szuper. Azért egy erõs 8,5-et adnék rá.
Valezius 2009 máj. 11. - 19:02:57 Előzmény Léli
(79/346)
----Spoiler-----
3. Egybõl felismerték a romulánokat :)
Tehát az idõvonal már korábban megtört vagy eleve nem az eredeti ST univerzumból jött vissza, hanem egy másikból, de ezen inkább nem akadok fenn, olyan mindegy.
Szerintem az anyja nem a tanács tagja volt, csak a férje révén élt ott, ahol a tanács. A logika ezt diktálja :)

----Spoiler vége---

Jó film volt, kicsit részletesebben a jó és rossz dolgok:
A zene nem lett volna rossz, csak amikor ikszedik alkalommal felcsendült ugyanaz a dallam, akkor már nem tetszett annyira. Fõleg a STAR TREK felirat alatti zene nem tetszett.

Abrams rendezése meglepõen jó volt. A verekedéseket szépen lehetett látni. Amikor az elején ûrjelenet volt, és elnémult minden az zseniális volt. Igazából nem tetszetek az új lények, az egyetlen hatás, amit kiváltottak az a mosolygás volt.
Hiányzott az erkölcsi dilemma, de valahol jobb így Kirk túl fiatal az ilyenhez. Esetleg Piketól vártam egy olyat, hogy "nincs választásom, át kell mennem".
A híd nem omlott le a végén, ami kicsit meglepett, azt hittem elkerülhetetlen egy ilyen hatásvadász jelenet.
Összességében nem hagyott bennem hûha érzést, úgyhogy "csak" 8.5/10-et adnék rá.

---Spoiler---
Ami kicsit zavar az a hajóra transzportálás. Ha ilyen távolságokra menni fog a transzportálás, akkor minek kellenek hajók? (Persze lehet észre se veszem, ha nincs egy ilyen rész az Enterpriseban)
9/10
Léli 2009 máj. 11. - 12:29:09 9/10
(78/346)
**********SPOILER************

Nagyon úgy tûnik, hogy igen, más idõvonalnak, mintegy párhuzamos univerzumnak szánják a dolgot. Ezt a film közben ki is mondja Spock, hogy bármi is történt máskor, a másik énjükkel, azzal, hogy Nero visszajött a múltba, megváltoztatta a jövõt, és az a jövõ, amit "élhettek volna", az már nem létezik, és egy teljesen más jövõ áll elõttük. Ebbe beletartozik, h Kirk nem ismerte az apját és hogy a Vulcan (és Spock anyja) elpusztult.
Amúgy (legalább) 2 baki csak belekerült a filmbe: az egyik, hogy Pike kapitány és Kirk nagyjából egyidõsek és nincs közük ez az egy generációnyi korkülönbség (ezt ki is mondják az elsõ sorozatban), a másik meg hogy vajon mit kereshet egy emberi nõ a vulkáni nagytanácsban? Mert ugye Spock montda (és láttuk is), hogy a szülei (mindketten!) a Tanács tagjai. No de egy ember? Hátizé...
9/10
Beyond silence 2009 máj. 10. - 22:40:51 9/10
(77/346)
A látvány igen magas színvonalú; a rendezés jó (fényképezés+zene szintén nagyon jól eltalált) vannak nagyon szép megoldások; a történet izgalmas; a szövegek, dialógusok pedig remekek, humorosak; a színészek kielégítõen teljesítenek.

Ám kicsit zavart az a befejezés,

!!!


annyira nem olvastam elõre akkor ez egy teljesen más idõvonalú Star Trek univerzumnak szánják, hogy nem állt helyre (a Vulcan)?

10/10
Barree 2009 máj. 10. - 20:48:23 10/10
(76/346)
Ha ez a film nem 10/10 akkor semmi nem az :) A történet, az effektek, a cselekmény, mind egytõl egyik nagyszerûek :) Azoknak is abszolút érdemes megnézni, akik nem szerették eddig a Star trek filmeket vagy sorozatokat.
10/10
norris 2009 máj. 10. - 14:35:28 10/10
(75/346)
nos, nem vagyok rajongó, csak gyerekkoromban néztem a sorozatot néha, titkos szerelmem volt spock, wow :)
és ez mozi, elképesztõ, isteni, nagyon-nagyon jóóó, remélem folytatják
9/10
offtopic
Dwarf 2009 máj. 10. - 12:47:55 9/10
(74/346)
Nekem is tetszett a film, mondjuk én nem vagyok star trek rajongó így kicsit nehezen értettem meg a lényeget, de mindenkép látványos sõt vicces film...ami azt illeti nekem is beugrott film közbe, hogy a star warsban láttam már ien jeleneteket
10/10
petne 2009 máj. 10. - 11:36:34 10/10
(73/346)
Sziasztok!

Én nagy Star Trek rajongó vagyok, minden filmet és sorozatot láttam, ezért is nagyon izgatottan ültem be a moziba. Egy kicsit féltem is, hogy nehogy lerombolják azt, amit Gene Roddenberry felépített, de nagy örömmel fogadtam, hogy erre nem került sor. A film maga nagyon pörgõs és izgalmas, minden perce magával ragadja a nézõt. Tetszett az, hogy a sztori szerint ugyebár ez egy alternatív valóságban játszódik, ezáltal Abramsnak sokkal nagyobb tere volt, kevésbé kellett ragaszkodnia a korábbi Star Trekben megismert szabályokhoz. A karaktereket nagyon eltalálták, nekem mindig Uhura volt a kedvencem az eredeti szereplõgárdából és ez most se változott.
Negatívumként két dolgot említenék meg, az egyik az, hogy ha jól emlékszem nem nagyon voltak a korábbi részekben sem úgymond nem emberszabású élõlények a flottában, viszont itt megjelent pár furcsa lény, ez egy kicsit Star Wars hangulatot adott a filmnek.
A másik meg a befejezésnél kimaradt, hogy most helyreállt ezzel az idõvonal vagy esetleg ezzel sugallták azt, hogy várható folytatás? Tehát ezt nem igazán értettem, bár az idõ paradoxonokban mindig belezavarodok. :)
Egyetértek egy korábbi hozzászólóval, hogy a szinkron sokat rondított az összképen, ezért is nagyon várom, hogy megjelenjen dvd-n és ott eredeti nyelven is meg lehet nézni, persze tudom, hogy a Mom Parkban eredeti nyelven is ment, de nem volt lehetõségem oda menni sajnos.
Összességében tehát nagyon elégedett vagyok a filmmel és ahogy elnézem a nézettségi adatokat (pénteki adatok: http://theboxofficejunkie.com/2009/05/friday-estimates-star-trek-captures-25.html) elég nagy valószínûséggel lesz folytatás, ami lehet film vagy akár egy új sorozat is.
AvatáR Gil Maerth 2009 máj. 10. - 09:03:09
(72/346)
Most látom: Zachary Quinto (alias SYLAR) lett SPOCK?
mondjuk Sylart nagy átéléssel alakította.
Úgy látom azok voltak többségben, akik a régi sorozatok alapján vártak el valamit.

Ami pedig a csillaghajó szétlövését illeti: 12 filmbõl 10 arról szólt, hogy tán egyedül az öltözõ meg a budi marad meg éppen :)
Mindig elfogy a pajzs, és az ellenség mindig erõsebb.
:)
Vajon kimondják az új részben: Energiát?
10/10
DartagnanX 2009 máj. 10. - 04:52:42 10/10 Előzmény Léli
(71/346)
Na, nekem például ezek nem tûntek fel. Ezeket nem ismerve is élveztem.
Nem tudom, hogy mikorra tervezik a folytatást, de ez a film nagyon bevezetõ epizódnak tûnt nekem, tehát szerintem amit te hiányoltál, azt majd megkapod a folytatásaiban. :)
10/10
DartagnanX 2009 máj. 10. - 04:49:06 10/10
(70/346)
Tartottam tõle. De nagyon meglepett. Rendben volt teljesen. Pörgõs volt, látványos, érdekes.
Én nem néztem a sorozatot, tehát nem tudom rajongói szemmel megítélni. Örülök, hogy így is élvezhettem. Nagyon pozitív meglepetés volt.
bkildi 2009 máj. 10. - 00:13:40
(69/346)
Nekem is abszolút egy pozitív élmény volt a film.
Ezeken a sorozatokon nõttem fel, nagyon szeretem szinte mindegyik szériát.
Kicsit féltem, hogy elrontják, annyi ilyen próbálkozás volt már.
Ami külön tetszett, az volt ahogy a moziban az emberek reagáltak a jelentetekre. Pl. mikor Spock köszönt az egész sor vissza köszönt neki vulkáni módra.
10/10
Nathan Petrelli 2009 máj. 09. - 22:10:28 10/10
(68/346)
Ne ítélkezz egy filmrõl egy 2-3 perces elõzetes alapján. Pláne ne jelentsd ki, hogy a film nem Neked való...adj elõbb egy esélyt J.J.-nek ;)
Én is kedvelem a régi filmeket ill. a sorozatokat, amiket láttam, de ezzel az újjal sincs semmi gond:)
Ha tetszik, ha nem, kénytelen ez a saga is átesni a megújuláson, mert az eredeti trek-fanok lassan elfogynak:P
Az újaknak pedig már nem ugyanaz az elvárása, mint a régieknek anno...J.J.-nek ezt is figyelembe kellett vennie, de szerintem nagyon szépen megtalálta a középutat, hogy az új és a régi rajongók is meg legyenek elégedve.
6/10
Necros 2009 máj. 09. - 21:02:34 6/10
(67/346)
Épp ez a bajom, hogy újrakezdhetik, elvetve mindent, ami eddig történt... :( Még nem néztem meg (moziban nem is fogom, elég lesz így is végigszenvedni, nem kell a gagyi magyar szinkron is...), de a trailerek és értékelések elég világosan mutatják, hogy ez nem nekem való Trek. :(

Még hogy Rick Berman és Brannon Braga voltak rosszak, köszi JJ... :(

DS9 filmet akarok vagy Enterprise 5. évadot, JJ meg maradjon távol a Star Trektõl.