10/10
Fenrirson 2012 nov. 11. - 10:50:12 10/10
(67/107)
Na ja.
gtothistvan 2012 júl. 26. - 12:08:52
(66/107)
Még mindig reménykedem, hogy George Lucas a beígért 9 részt megalkotja-e.
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 11:02:07
(65/107)
igen, kb ennyi a felújított változata a filmnek...megjelenik Anakin a végén...:D
jani-wan 2012 jan. 29. - 16:41:04 Előzmény Gyuri4
(64/107)
Megvan a magyar változat:

"Másik idõ, másik galaktika.
A mesebeli Régi Köztársaság hatalmasabb volt, mint az idõ, mint a távolság. Fölösleges tehát arról beszélni, hogy hol volt vagy mibõl lett, elég annyit tudni, hogy – az volt a Köztársaság.

Valaha, a Szenátus bölcs uralma és a Jedi-lovagok oltalma alatt, a Köztársaság virágzott és
gyarapodott. De amint máskor is gyakran megesik, ha a gazdagság és a hatalom túllép egy
bizonyos küszöböt, s dicsõségesbõl félelmetesbe csap át, most is megjelentek a színen a sötét erõk, amelyeknek a gonoszsága csak a mohóságukkal vetekszik.
Tündöklése tetõfokán a Köztársaságot is utolérte végzete. Akár a leghatalmasabb faóriás, mely képes szembeszegülni bármilyen külsõ támadással, a Köztársaság, is belülrõl kezdett rothadni, noha az emésztõ kór kívülrõl láthatatlan maradt.

A kormány néhány örökké nyughatatlan és hatalomra éhes tagjának, valamint a tekintélyes
kereskedelmi szervezeteknek a támogatásával a nagyravágyó Palpatine szenátor ragadta magához a hatalmat: sikerült magát megválasztatnia a Köztársaság elnökének. Megígérte, hogy újra egyesíti a széthúzó népet, s visszaállítja a Köztársaság régi dicsõségét.
Amint azután biztosan ült az elnöki székben, kikiáltatta magát császárnak, s nem érdekelték többé a nép bajai. Nem sok idõ kellett hozzá, s éppen az általa magas pozícióba ültetett tanácsadók és talpnyalók nõttek a fejére, és az igazságtalanságok ellen háborgó nép hangja nem jutott el a fülébe.

Miután csalással és árulással sikerült kipusztítaniuk a Jedi-lovagokat, akik ebben a galaktikában az igazság védelmezõi voltak, a császári kormányzók és hivatalnokok hozzáfoghattak, hogy megszervezzék rémuralmukat a galaktika csüggedt világai fölött."
jani-wan 2012 jan. 29. - 16:32:21 Előzmény agarik
(63/107)
Hmmm.
Talán a hiperhajtómû teremben?
jani-wan 2012 jan. 29. - 16:30:15 Előzmény Gyuri4
(62/107)
Egyetértek veled, kivéve abban hogy Lucasnak már megvolt akkor is a fejében az elsõ három rész vázlata valamilyen szinten.
Ha olvastad a Csillagok Háborúja könyvet, akkor ismered ezt a részt belõle:

"The Old Republic was the Republic of legend, greater than distance or time. No need to note where it was or whence it came, only to know that... it was the Republic.

Once, under the wise rule of the Senate and the protection of the Jedi Knights, the Republic throve and grew. But as often happens when wealth and power pass beyond the admirable and attain the awesome, then appear those evil ones who have greed to match.

So it was with the Republic at its height. Like the greatest of trees, able to withstand any external attack, the Republic rotted from within though the danger was not visible from outside.

Aided and abetted by restless, power-hungry individuals within the government, and the massive organs of commerce, the ambitious Senator Palpatine caused himself to be elected President of the Republic. He promised to reunite the disaffected among the people and to restore the remembered glory of the Republic."


Sajnos csak angolul van meg, de rákeresek magyarul is.
jani-wan 2012 jan. 29. - 16:19:36 Előzmény Noncika
(61/107)
Yoda a fiatalokat tanította, tehát Obi-want is.

Az aranyember 'Thripio' szándékosan van idegesítõre formázva.
Már a legelsõ fim azzal kezdõdik hogy nyavalyog és akadékoskodik.
jani-wan 2012 jan. 29. - 16:15:19 Előzmény NANU..! NANU..!
(60/107)
Gondolom az egyszerûbb megoldás, ha nem kell minden percben Jedi erõt használni mindenhez.

Csak közben Artoo "megoldotta".
Ford Mustang 2011 aug. 31. - 15:32:34
(59/107)
Ez sem rossz.
agarik 2011 ápr. 30. - 00:35:36
(58/107)
Engem az érdekel, hol van a Halálcsillagon a Hiperhajtómû?
Gyuri4 2011 ápr. 29. - 23:39:40 Előzmény Noncika
(57/107)
Noncika! Vedd észre mit írsz le, mit kérsz számon! A régi részek valóban régebben készültek, mint az újak. Amikor a régiek elkészültek még Lucas gondolataiban sem voltak meg az elõzmények. Tehát a logikátlanságok nem a régi részekben vannak, hanem az újakban. Sokak nevében mondhatom, hogy mi, akik a régieken nõttünk fel, a fejünket fogva jöttünk ki a moziból az új részek, különösen a baljóska árnyacskák után. Rémes baromságokat (dzsardszar-bunkó, semmitmondó kvájkong, vérvétellel derül ki, hogy vki jedi lehet-e), logikátlanságokat (Anakin-R2D2 kapcsolata stb.) tett Lucas az újakba, amelyekbõl a 3. részre megpróbált kikászálódni, hol sikeresen, hol sikertelenül, és még nagyobb baromságokat rakott bele (Yoda-Csubi kapcsolat). Az ewokok például nem marketing okokból voltak benne, szemben dzsar-dzsarral. Yoda pont a Birodalom visszavágban a legzsenibb, amikor elmagyarázza az erõ lényegét, és nem laborvizsgálattal. A régiekben is vannak hibák, de nem mérhetõek az újakéhoz.
Noncika 2011 ápr. 26. - 09:45:59
(56/107)
A régi részeket még csak most láttam elõször, az újakat már többször láttam. Voltak benne részek, amik nem voltak tiszták. Az egyik, hogy Leia miért emlékszik az anyjára, ha a születésénél meghalt, de ezt már megválaszolták:) A másik, hogy Obi-wan miért mondja, hogy Yoda volt a mestere, mikor az elsõ részbõl tudhatjuk, hogy Qui-Gon volt az? Amúgy több dolog is zavart ezekben a filmekben. Az aranyember és az erdõbocsok idegesítõek voltak, Darth Vader meg úgy összvissz a birodalmiak szörnyen sokat bénáztak, már nekem is fájt, és ezek vannak hatalmon? Yoda karaktere is zavart ezekben a részekben, de az még megmagyarázható azzal, hogy öregségére kicsit megzizzent.
Pantano 2011 márc. 13. - 00:06:44 Előzmény Lionskull
(55/107)
Leila addig azt hitte, hogy a nevelõszülei a valódi szülei, ezért is viseli az Organa nevet. Ezért valószínû, hogy a nevelõanyjáról beszél akkor Luke-nak "kicsi voltam amikor meghalt". Luke viszont tudja, hogy a bácsikájánál nevelkedett ezért nem emlékszik az igazi édesanyjára.
Lionskull 2011 márc. 04. - 00:07:47 Előzmény szamszi
(54/107)
"azért vannak apró hibák az új részekre vonatkozólag, gondolok pl. arra mikor elmondja Luke Leilanak, hogy testvérek..megkérdezi, hogy te mire emlékszel az anyádból? és Leila azt válaszolja, hogy kicsi volt mikor meghalt, de arra emlékszik hogy szép volt és szomorú..Luke erre azt mondja, neki nincs semmilyen emléke..ha visszagondolunk a Sithek bosszújára, mikor õk megszületnek, akkor észrevehetjük, hogy bizony mindkettõjük ugyanannyit van együtt az anyjával, magyarul megszületnek, megmutatják õket Padménak és Padmé utána meghal..tehát nem lehetnek emlékeik róla, egy csecsemõ nem hordoz magában emlékeket"
Szerinted melyik film a régebbi? :) Csak azért írom, mert valószínûleg a Sithek Bosszúja erre vonatkozó jelenete még meg sem volt tervezve, amikor a Star Wars rajongók már kívülrõl fújták az idézett szöveget :)
10/10 egyébként. Engem az evokok nem idegesítenek, sõt :)
Csekély értelmû medvebocs 2010 nov. 22. - 15:17:54
(52/107)
2012-re hirdették a legújabb részt
10/10
sanothiel67 2010 okt. 25. - 21:16:23 10/10
(51/107)
Véleményem szerint ez a film tökéletes lezárása a saga-nak. A kedvenc jelenetem a végén az ünneplés, meg a szellemek megjelenése.
10/10
NANU..! NANU..! 2010 szept. 26. - 23:19:18 10/10
(50/107)
Luke mondja HanSolonak, hogy ”próbáld meg elérni a fénykardomat” a másik hiba amit Én nem értek, hogy Luke miért nem bírta magához vonzani a pár méterre levõ (Fénykardját), hiszen itt már meg volt a Jedy képessége és tudta használni az Erõt, szóval itt ezt elhibázták. :(
Sõt, a Birodalom Visszavágban is tudja már használni az Erõt, már Yoda Mester találkozása elõtt mikor a Hóbarlangban fogságba ejtette az a Jegesmedve féle szörny és az Erõt használta ahhoz, hogy a (Lézerkardját magához vonzza a jégbe fagyott (Lézer) kardját... :(
Aztán mikor Yoda tanítja az Erõt uralni és használni Lukenek, már ott is elég ereje volt, de mikor DartWader befagyasztotta HanSolot és utána Luke, hipp-hopp kiugrott belõle, ott is az Erõt használta hozzá.
De a Jedy Visszatérben is használja mikor a Jabbánál kiszabadítják HanSolot, szóval ott az Õserdõben, továbbra sem értem, hogy miért kellett HanSolot megkérnie, hogy érje el a kardot, és hogy miért R2-D2 szabadítja ki magukat azzal a körfûrésszel... ?:(
10/10
NANU..! NANU..! 2010 szept. 26. - 23:00:41 10/10
(49/107)
Valamelyik Topikban, szó volt arról, hogy a Jedy kard az Lézer vagy Fény kard, nos, sajnos ezt a szinkronban fordításban vagy Mr.Lucas erre kár, hogy nem figyelt oda, mert ebben a részben 2-3x is elhangzik, hogy "Fénykard"... ?:(
Bár számomra jelentéktelen, úgy gondolom, mivel a Lézer is fénynek számít, úgy-hogy, ez már csak szõrszálhasogatás... :)
Az egyik jelenet, mikor Chubbacca a gyomrára gondol és bele sétálnak a kihelyezett vad csapdába és miután a hálóban vannak, akkor Luke mondja HanSolonak, hogy ”próbáld meg elérni a fénykardomat” a másik jelenet, mikor Luke a Halál csillagon van DartWaderel és a Sötétség Urával és mondja Luke-nek DartWader, hogy látom készítettél egy fénykardot…
De lehet, hogy ezt a trónszékben ülõ sötétség ura mondja Luke-nek, hogy „vedd csak el a fénykardot”… ?:)
10/10
molnar73 2010 szept. 26. - 20:29:40 10/10
(48/107)
13 éves voltam amikor olvastam a csillagok háborúját.
most 37 vagyok és nézem a jedit.