Téma: X-Faktor

méregfog 2013 dec. 15. - 17:42:40
(1699/1899)
Én is nekik szurkolok. Bár Krasznait is csíptem. (És nem érdekel a múltja!)
zgabor121 2013 dec. 15. - 17:39:24
(1698/1899)
Látom, eléggé megoszlanak a vélemények. Legalább akad olvasnivaló. :)
Végsõ nyertes: By The Way (BTW).
2/10
Semprini 2013 dec. 15. - 17:28:25 2/10
(1697/1899)
Nézem ezt a háttérmûsort, most Bozsek visszalépése volt épp terítéken. Ledöbbentõ, hogy Bozsek a nézõi szavazatok alapján pont abban az adásban volt az ELSÕ helyen, amikor a Color Féltelek c. dalával nemcsak az idei széria, de egybevéve a 4 X-faktor egyik legpocsékabb teljesítményét nyújtotta, és ami után Bozsek maga is fel volt háborodva, hogy a nézõk miért NEM küldték párbajra, majd pedig visszalépett.
Hát ennyit a nézõi szavazatok realitástartalmáról....
Jessica00 2013 dec. 15. - 17:17:36
(1696/1899)
Enyhén vicces, ahogy Bozsek Márkék csak egy kézzel nyúltak a gitárhúrokhoz...
Jessica00 2013 dec. 15. - 16:39:15
(1695/1899)
"Mivel nekem nem tetszik, ahogy énekel..." stb.
Másnak meg tetszett, mit akarsz ezen érteni?
Ez olyan, mintha meg akarnád érteni, miért szeretem a madártejet, amikor te nem...
2/10
Semprini 2013 dec. 15. - 13:59:41 2/10
(1694/1899)
Bár korábban azt írtam, hogy csajdöntõt szeretnék, azt látva, hogy mennyien szerették volna, ha Tünde bent marad, kezdek kifejezetten örülni annak hogy kiesett. Egy percig sem titkoltam, hogy kezdettõl fogva irritált a hangja és a személyisége, volt ugyan egy-két száma ami szinte már-már tetszett, de szerintem meg sem közelíti Danics Dórát semmilyen szempontból (éneklésben fõleg nem!) Ehhez képest ahogy elnézem, neki vannak a legelfogultabb rajongói. Mivel nekem nem tetszik, ahogy énekel és a hangszínét sem szeretem, tényleg nem értem, mivel foghatta meg ennyire az embereket, de hogy megosztó személyiség volt, az biztos.
Amennyiben tegnap dóra esett volna ki, egészen biztos, hogy nem néztem volna a mai döntõt, ahogy az elsõ két X-faktor döntõt sem néztem, mivel a finálé elõtt (jóval) kiestek, akiknek szurkoltam. Tavaly volt az elsõ év, hogy néztem a finálét, mert Antal Timi volt a kedvencem (sajnos végül õ sem nyert), most pedig kezdettõél fogva Dóra. Örülnék ha õ nyerne, és bár eddig sosem szavaztam senkire, még az sem kizárt, hogy ha nagyon szoros lesz az állás, küldök egy-két SMS-t...
1/10
szabyy 2013 dec. 15. - 13:52:03 1/10
(1693/1899)
Elõször is üdvözlet minden kedves fórumozónak.

Tegnap este nem láttam az adást, most néztem meg elejétõl a végéig és emellett elolvasva a hozzászólásokat (a megmaradtakat) a következõket tudnám mondani:

1. Danics Dóra most volt talán a leggyengébb. Talán a duettben volt a legjobb. Mielõtt a Dóra rajongók elkezdenék a bizonyítását annak, hogy nem így volt... nem érdemes ez csak saját vélemény, nem rosszindulat egyszerûen így éreztem. A verseny folyamán is az elõadásaiból csak 2 tetszett....
2. Krasznai Tünde és a Bytheway épp ellenkezõleg most voltak a legjobbak. Nagyon tetszett minden egyes szám tõlük, a duettek meg egyenesen hatalmasak voltak.
3. Fõképp a tegnapi adás alapján azt gondolom, hogy a csapatnak kell megnyernie. (Nagyon jó üzleti döntés volt az rtl-nek a csapatot visszahozni, de ezért nem a csapat tagjai a hibásak!) Sokan mondják, hogy nincs amit itt keressen a BTW, mert gyengék ez az õ véleményük, tiszteletben tartom, de az, hogy azért ne nyerjenek, mert már egyszer kiestek ez enyhén szólva túlzás. Ha a szabályzat ezt megengedi akkor megengedi és lehetséges.
4. Soha nem gondoltam volna, hogy ezt fogom mondani, de ha Krasznai jutott volna a döntõbe, akkor õ lett volna a kedvecem bárki ellen a tegnapi adás alapján. Egyszerûen fenomenális volt.

Kellemes napot mindenkinek.
Jessica00 2013 dec. 15. - 13:46:39
(1692/1899)
A párbaj dolgot, meg a zsûri szavait meg lehetne vitatni, sokak szerint megírt, tehát nem veszem annyira ezt készpénznek.
Meg nem véletlen, hogy nem egy ember van a zsûriben. Dóa és btw közt van különbség, én nem értem, miért akarsz ennyire belemagyarázni mindent abba amit mondok, és támadnivalót keresni benne, kb. ugyanarról beszélünk, annyiban, hogy nem szimpi nekem, te meg magadra vetted, megbántódtál, és véded, nyguiiiiii :))))
teardrops 2013 dec. 15. - 13:44:46
(1691/1899)
Ugyan itt és most nem engem szólítottál meg, de mivel szinte minden hozzászólásodban említed, hogy a-BTW-kiesett-és-mégis-itt-van-ne-nyerjen, meg hogy Dóra-párbaj-nélkül-jutott-el-idáig, hogy gondoltam, megemlítem Neked, az elsõ amerikai X-faktort, ahol pl. Melanie Amaro kiesett a mentorháznál, aztán visszahozták tizenharmadiknak és megnyerte a versenyt. Aztán ott van Király L. Norbi, aki szintén párbaj nélkül jutott a hármas fináléig, oszt hangja sem volt (egyébként ezt Õ maga is megjegyezte tavaly az egyik adásban:-)).
Szóval, remélem, látod, hogy egyik sem igazán jó és meggyõzõ érv, arra, amire "használod". Vagy legalábbis máshol sem mérvadó, mert már rácáfoltak az igazságára, már amennyiben van bennük.

Ezzel persze nem hasonlítok, mert Dóra legalább tud énekelni, de - annak ellenére, hogy az elején még nagyon vártam és drukkoltam neki - most valahogy visszaesett a lelkesedésem, mert számomra is van a hangjában (bizonyos magasságokban) valami olyan bántóan éles karcosság, hogy az már kissé zavar. És - annak ellenére, hogy tavaly nagyon mérges voltam Malekra, hogy nem vitte magával - most nem igazán tud megfogni az elõadásaival.
A Bytheway pedig lehet, hogy nem mindig a legtisztábban éneklõ banda, de nagyon bírom bennük, hogy kihasználják, hogy négyen vannak és harmóniákat énekelnek, vokáloznak egymásnak, stb., nem csak "többen éneklik ugyanazt". És engem nem zavar, hogy egyszer már kiestek.;-)
Örülnék Dóra gyõzelmének*, mert végre nõ nyerne ezen a csatornán is és olyan, akinek van hangja, de annak is, ha a fiúk nyernének, mert szerintem sokra vihetik, a Bytheway nem az a 'tipikus fiúbanda'.

A legfontosabb persze, hogy ízlések és pofonok különböznek, sõt, ízlésrõl nem is lehet vitatkozni, és rá kell jönnünk arra, hogy az ilyen versenyek nem mindig csak a hangról szólnak. A legfõbb cél a szórakoztatás és a nézettség; és persze jól csinálják, mert sokan sokféleképpen beszélnek errõl.:-)

___
* ...annak ellenére, hogy egyetértek Alföldivel, aki az After X-ben elmondta, hogy a tegnapi adásban Tünde volt a jobb. Tegnap nekem is Õ tetszett jobban.
Jessica00 2013 dec. 15. - 13:43:37
(1690/1899)
Nem Tünde miatt mondom ezt, nem tudom, mibõl képzeled, de szépen kiforgattad. Volt más is rajtuk kívül.
És még egyszer elmondom, nem z énektudásával van bajom. Eleinte nekem is szimpi volt, pár hete kezd túl sok lenni.
Erre az önbizalmas felvetésre, meg inkább nem is reagálok, nem tudok, mit, mert szó sincs ilyenrõl.
2/10
Semprini 2013 dec. 15. - 13:40:42 2/10
(1689/1899)
Hát az lenne a csoda, hogy ha a verseny folyamán, amikor ismétlem: a 12 döntõs közül EGYETLENKÉNT nem párbajozott, és adásról adásra olyan dicséreteket kapott a zsûritõl, amilyeneket mások egész életükben nem tudnak összegyûjteni? Oké, lett önbizalma, de ehhez a pályához szükség is van rá. Most irigykedsz rá az önbizalma miatt? Rendben, nem szereted a hangját, a szíved joga, én a Krasznai hangját nem bírtam pl., de pont azért mert azt írtad, hogy a BTW visszaléphetett volna, nem értem, miért fújsz rá ennyire, akkor végülis mégiscsak õ van bent jogosabban, nem?
Jessica00 2013 dec. 15. - 13:38:43
(1688/1899)
Kérlek szépen, ne nevettess! :)
Ez Rubintróka szövege, ha valaki valami nem tetszõt mond rájuk, de messzirõl se tükrözi a valóságot.
Azt te se gondolhatod, hogy annyira egyhangú a világ hogy csak ez az egy oka lehet bárkinek.
Annak is oka van, hogy ez az elsõ gondolatod a jelenségrõl. Vagy neked minden ember szimpi, és mindenki ugyanazt látja mindenkiben?
Jessica00 2013 dec. 15. - 13:36:12
(1687/1899)
Nincs ellenérvem, írtam már elõbb, hogy a btw is kiléphetett volna valaki javára azóta, ha észrevennék magukat.
De nyilván nem láttad, ha ezzel jössz most.
Aztán Dóra hangját elismerem, jól énekel különbözõ mûfajokban, de, ha elmennék most újra érettségizni, én is biztos jobban teljesítenék, mint a rendes érettségizõk. Néha túl éles a hangja számomra is, egyébként a hangját nem fikáztam sehol, tehát ezt se tudom most mire vélni...
De nem csak az én véleményem, ahogy elnézem netes fórumokat, hogy nyomatja magát. Elég megnézni fb-ját. Nekem szerénynek se tûnik, csak olyannak, aki megjátssza azt. Lett neki önbizalma is szépen, határozott, ez látszik...
Irgum76 2013 dec. 15. - 13:32:21
(1686/1899)
hogy lehetett két ilyen sötét libát választani mûsorvezetõnek egész napra?
Cross 2013 dec. 15. - 13:30:06
(1685/1899)
Ez azért lehet, mert irigykedsz Dórára.
A nõk mindig a riválist látják egymásban.. ez köztudott.
2/10
Semprini 2013 dec. 15. - 13:16:12 2/10
(1684/1899)
Nem tudom, mire érted azt hogy "taszítóan magát nyomató". Szerintem egyáltalán nem nyomatja magát, se taszítóan, sem pedog máshogy, sõt kifejezetten rokonszenvesen és szerényen nyilatkozik, és végig egyenletes színvonalon teljesített a versenyben. egyébként is: Hiába nyomatná magát valaki, pláne ha ezt taszítóan tenné, ezzel aligha lehetne tartósan, több héten át szimpatikus a nézõknek, és elõbb vagy utóbb párbajoznia kéne. Ehhez képest Danics Dóra az egyetlen(!) az egész mezõnyben, aki végig megúszta a párbajozást, és csont nélkül ott van a döntõben. A másik nemhogy párbajozott már, de ki is estek, úgyhogy tényleg nagyon nagyon nagy álszentség lenne azt állítani, hogy a MÁR KIESETT BTW-nek több keresnivalója van a fináléban, mint a SOSEM PÁRBAJOZOTT Danics Dórának.
Kíváncsian várom az ellenérveidet.
mapk 2013 dec. 15. - 12:56:49
(1683/1899)
Rendes volt Alfölditõl.
Jessica00 2013 dec. 15. - 12:46:40
(1682/1899)
Tegnap azt mondta Szikora, úgy érzi magát, mint Alíz csodaországban...szerintem folyton így érzi magát... mint aki be van lõve, és tök máshol jár :D
(Nem akarok semmibe belefolyni, csak megjegyzés. Nem szoktak más mentorok, akinek nem volt már csapatuk, felmenni a színpadra, és a kiesõnek mondani valamit, gratulálni, és egyebek....
De tényleg, kérlek, ne kezdjétek se Alföldit, de Tündét szidalmazni, nem azért írom, és nem is szeretném.)
De azt megnézném Danics taszítóan magát nyomató kisasszony, mit szólt vonla, ha õ nem jut a döntõbe, biztos nem úgy kezeli, mint Tünde.
Még egyszer szólok, nem pártolom egyiket se, nem akarok vitát se, beszólást, de nem tudom Dórikát ajnározni.
mapk 2013 dec. 15. - 12:38:19
(1681/1899)
Õk a döntõ megnyerése után fognak.....Bozsek javára, jön a konfetti, majd felcsendül a barátokközt intró!:D
Qksika 2013 dec. 15. - 12:25:49
(1680/1899)
Bocs, elütöttem: Szikorának egy értelmes mondata nem volt...........